Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: сработване по втори и трети импулс
Автор: bobonai   
Дата:   31-10-11 20:13

Благодаря на всички за съдействието!
След подробно описания тест на mondragon се заиграх сериозно. Той ще ги подкара, а аз да не мога! Затова ли ми е дипломата от преди 17 г. от "Фучик" в гардероба, да го пълни?
Първата грешка ми е била изключено положение на моделиращата светкавица. Дребно, но факт! Ама дребен факт! Оказа се бая факт!
Вече повторил теста на mondragon отново ще финализирам за онези с Никон Д300 в ръцете. С включена от менюто на фотоапарата моделираща светкавица и с вградената на фотоапарата пали след два префлаша въпросните светкавици. Опитах и с СБ 800 като външна, но при нея ги запалваше след три префлаша.
Ще използвам заключението като форма да ви кажа и моя краен извод - с радиосинхрон си е царска работа! Няма пропуск независимо от разстоянието до обекта, докато с клетката при късите разстояния се повлиява на осветяването на обекта и влошава обсега за подкарване на схемата /кое пали-кое не пали/. А пък защо да държиш още 200 гр. товар в ръцете си.
Още един път ви благодаря и специални поздрави за скоростния тест на mondragon[smilie24] На здраве!!![beer]



Публикацията е редактирана (31-10-11 20:13)

Отговори на това съобщение
 Re: сработване по втори и трети импулс
Автор: mondragon   
Дата:   01-11-11 00:04

Доживях и аз някой да ми благодари в този форум...[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: сработване по втори и трети импулс
Автор: seuret   
Дата:   01-11-11 15:38

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: сработване по втори и трети импулс
Автор: danov_b   
Дата:   01-11-11 17:14

Браво на мондрагон,много хубаво го е обяснил[cool] [cool] [beer] [thankyou] [thankyou] [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: сработване по втори и трети импулс
Автор: rhyan   
Дата:   01-11-11 17:46

@bobonai - какво значение играе моделиращата светкавица при положение, че сработва само при натискане на доф бутона? Моделиращата светкавица не играе при снимане, или поне така пише в ръководството...

Това за СБ800 не го разбрах - използвал си СБ800 като външен слейв и си го контролирал през камерата?
СБ800 в ТТЛ режим ли го ползва или в ръчен?

Отговори на това съобщение
 Re: сработване по втори и трети импулс
Автор: bobonai   
Дата:   01-11-11 23:06

rhyan, имам в темата точно три поста, този е четвъртия и след всеки пост претърпявах развитие. Ако искаш ми вярвай! Беше се закучило при мен това клетъчно синхронизиране по втори и трети импулс, че вече прибягнах до чужд опит. Само с активиране на моделиращата светкавица от менюто на фотоапарата се палят моноблоковете - едно нещо на което не обръщах никакво внимание до този момент /Отнася се за Никон Д300/!
От ДОФ бутона през визьора само го ползвам да наблюдавам как пада изградена схема на осветление, когато съм разхвърлял СБ 800 и СБ 700 /с това се разполагам/.
На втория въпрос си отговорил сам - в ТТЛ режим само го пробвах, но не бих използвал в работата си в студио за синхронизация външна светкавица.
rhyan, а възможно ли е ти нещо да не си доразбрал въпроса, защото аз исках да запаля студийни моноблокове с функция за синхрон по втори и трети импулс? Тогава трябва да съвпада синхрона на светкавицата с момента на отворен открай докрай затвор.
mondragon го е обяснил доста добре и елементарно, дори с приложени визуални примери.


Отговори на това съобщение
 Re: сработване по втори и трети импулс
Автор: rhyan   
Дата:   01-11-11 23:47

Не не, аз разбрах въпроса, но не разбрах каква ти е била постановката като си ползвал СБ800 - дали си я ползвал като мастър, закачена на тялото, или като оптичен слейв, при това в ттл режим.
Ако не се лъжа, когато ползваш никон ЦЛС опцията (онази история с групите и контролирането от тялото на мощността на външните светки) в ТТЛ режим на поне една от групите, тогава е нормално да имаш 3 светвания - първото е импулса с който апарата мери, втория флаш мисля, че задава настройките към слейвовете, третия снима. Реално, ако от тялото зададеш на вградената в команден режим да е изключена, вградената светва 2 пъти, като не светва при снимането, но оптичните слейвове пускат 3 импулса.

В интерес на истината, на мен ми се струва леко безмислено да ползваш ТТЛ и никон ЦЛС системата при положение, че комбинираш моноблокове, които нямат пре-флаш, и ръчни светкавици. Просто камерата няма да оцени светлината от моноблоковете и от там само беля може да стане...

Аз лично ползвам вградената за тригер, намалена възможно най-много и я ползвам без префлаш - първия импулс пали всички лампи. Това с ЦЛС - само с никонски светки...

П.П. Това за моделиращата светка от менюто ми се струва малко странно, но щом без него не сработва синхрона както трябва не е нужно да го мисля :) [beer]



Публикацията е редактирана (01-11-11 23:49)

Отговори на това съобщение
 Re: сработване по втори и трети импулс
Автор: bobonai   
Дата:   05-11-11 13:44

rhyan, вече съм сигурен, че си разбрал въпроса ми. Аз сега вече разбрах и предназначението на самата функция в моноблоковете - разширява възможностите за синхронизация и комбиниране с други системи светкавици. Ще си поиграя за да се убедя възможно ли е и как трябва да се настройват за да се комбинират в единна светлинна схема Никон-ските светки и тези моноблокове за да се синхронизират заедно оптично и естествено при напълно отворен затвор на фотоапарата.
Ще стигна накъдето съм тръгнал, ама се надявах някой да даде опитен съвет, занаят се краде и винаги ще се краде за да има начало!
Накрая, при успех, ще ви опиша всичко и ще приложа една примерна схема с параметрите /стойностите и настройки/ за всяко тяло.
Радиосинхронът е добра и продаваема джаджа, но има и други вградени синхронизации. Съвсем забравихме вече за инфрачервения синхрон.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »