Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 обективи
Автор: boki_65   
Дата:   29-10-11 15:30

кой от обективите е по-добър за канон 350Д
Canon EF 28-105mm f/4-5.6
Promaster 28-200mm F/3.8-5.6
Canon EF 35-80-1:4-5,6 rower zoom.
апарата ще се ползва за любителски снимки-както природа така и портрети.
 Re: обективи
Автор: Suggs   
Дата:   29-10-11 15:34

Като гледам и трите се отличават с "голяма" светлосила, така че верният отговор е - EF-S 18-55 IS .



Публикацията е редактирана (29-10-11 15:35)
 Re: обективи
Автор: imitev   
Дата:   29-10-11 15:44

17-85 is...
 Re: обективи
Автор: nnenov   
Дата:   29-10-11 15:45

И трите са чиста загуба на пари
 Re: обективи
Автор: boki_65   
Дата:   29-10-11 16:31

благодаря на всички
 Re: обективи
Автор: bordon   
Дата:   29-10-11 16:37

Ако имаш възможност, насочи се към "по-светъл".
Иначе от изброените по мое мнение - първият. Покрива повече мм. при едно и също F
 Re: обективи
Автор: boki_65   
Дата:   29-10-11 16:52

какви по-точно
 Re: обективи
Автор: bordon   
Дата:   29-10-11 17:00

boki_65 написа:

> кой от обективите е по-добър за
> канон 350Д
> Canon EF 28-105mm f/4-5.6
> Promaster 28-200mm F/3.8-5.6
> Canon EF 35-80-1:4-5,6 rower zoom.
> апарата ще се ползва за любителски
> снимки-както природа така и
> портрети.

Сanon 28-105 на 4-5,6 идва малко по-широк и дълъг от 35-80 на еднаква бленда - 4-5,6
 Re: обективи
Автор: tzl   
Дата:   29-10-11 17:15

Виждам, че колегите тука те карат да се насочиш към "по-светъл" обектив, обаче никой не те пита дали искаш да дадеш повече пари за техника, която ще използваш с некомерсиална цел.

По мое мнение, щом ще снимаш природа и портрети (т.е. семейство и приятели), нека да е с фокусни разстояниа в границите:
15-20+ до към 50-100+

Не вземай в по-широк диапазон, тъй като качеството на изображението пада твърде много.

Знай, че ако имаш достатъчно светлина и стабилност на фотоапарата, снимките ти ще стават най-доброто за техниката, която имаш. Дори и да си с много скъпи обективи, когато нямаш добро осветление, снимките стават все едно си снимал с телефон в мазето, където единствената светлина е тази, която идва от входа, щото крушката е изгоряла и домсъветът не е одобрил сменянето й.

Аз не мога да ти кажа дали 28-105 е добре като технически характеристики, но мога да ти кажа, че като фокусно разстояние е много добре за твоите цели, а и това, което беше предложено по-горе 18-55 и 17-85 е също добре (дори може би малко по-добре). Не мога да ти кажа дали са добри и колко са скъпи, но мога да ти кажа, че диапазонът, който ти е нужен е този.

И отново не се хващай със съветите на мнозина, които дават съвети как да си купиш фотоапарат и обектив, с който да снимаш за корица на списание и как всяко друго е недопустимо. Кориците за списания преди 15 години са ги снимали с много по-лоша техника (като фотоапарати) от днес, обаче с много повече разбиране за осветление от болшинството от фотографите днес.

В момента с какво снимаш? Имаш ли обектив, който ползваш или това е първият, който смяташ да купиш? Питам, защото ако не си доволен от това, което снимаш сега, може проблемът да е в условията, в които снимаш, а не в обектива.



Публикацията е редактирана (29-10-11 17:20)
 Re: обективи
Автор: boki_65   
Дата:   29-10-11 17:37

сега съм с Canon EF 35-80-1:4-5,6 rower zoom и Helios-44m 2/58-на м42 с адаптер.това е обектина ми на практиката,с която вече не снимам.
 Re: обективи
Автор: tzl   
Дата:   29-10-11 17:47

Благодаря ти за информацията.

Какво е това, което те ограничава например в Canon 35-80, за да видим как да помогнем.
 Re: обективи
Автор: boki_65   
Дата:   29-10-11 19:16

имам "разбиращи" приятели и доста ме бъзикаха с тоя обектив.аз даже не съм направил и 50 снимки с него...преди имах канон 1000Д с Tamron AF18-200mm F/3.5-6.3 Di II XR LD Aspherical (IF),но не му се радвах много.и с тоя обектив имах проблеми в по-тъмни помещения.та така.иска ми се малко по-голям зум,но пък за сметка на зума ще трябва да слагам светкавица когато снимам в стая.затова е питането-хем с приличен зум,хем безпроблемно снимане в затворени помещения.
 Re: обективи
Автор: vale_en   
Дата:   29-10-11 19:32

вземи си сигма 17-70 mm 2.8, ктм 380-400 върви втора ръка и е идеален за твоите цели. Скоро продадох моя, отличен за парите си.
 Re: обективи
Автор: tzl   
Дата:   29-10-11 19:38

Ясно. Това е доста от помощ.

Снимките в тъмни помещения е нормално да не стават. За снимка трябва светлина. Това колко светлина е нужна, за да стане снимката това, което искаме е въпросът.

Когато в стаята има примерно само една 75 ватова крушка и светли стени и трябва да се снима без допълнителна светкавица е нормално да снимаш на високо ISO и на скорост, която е по-бърза от 1/<фокусното разстояние>. Тъй като аз не съм запознат с начина ти на снимане  — дали снимаш на Auto, P, Av, Tv и т.н... ще пиша по-детайлно.

Когато включиш фотоапарата на автоматично, тогава той оценя всичко на база какви светли и тъмни части вижда в снимката и прави осредняване. Тези изчисления работят най-добре, когато сцената, която се снима е осветена сравнително добре — примерно снимка под дърво на полянка в слънчев ден. Когато обаче имаме по-лоши условия, тогава и автоматичните настройки изпитват трудност и дават близки резултати, но не винаги са правилните.

Това е една от причините мнозина да сменят телата, които ползват или обективите, които ползват, а именно, защото автоматичните калкулации не им вършат работа.

Моят съвет е да се използват автоматичните настройки ако човек се учи или иска да снима нещо бързо или условията са идеални за снимки. При професионална работа нещата са различни. Тук говорим за любителска фотография.

Най-често хората, които снимат с Канон/Никон снимат в режим A/Av. В твоя случай е Av. Аз бих го препоръчал на повечето, които не снимат на ръчен режим.

Фотоапаратът най-общо дава възможност за настройване на следните 3 неща (освен фокусното разстояние), които влияят на правилната експонация на снимката: диагфрагма (f-stop, апертура), скорост на затвора (shutter speed) и чувствителност на сензора (ISO).

При автоматичните настройки, фотоапаратът решава да ти даде комбинация от тези, която да ти върши работа. При режим (например) Av, ти настройваш стойност на диафрагмата и ISO и то ти дава 3-тия параметър според това, което фотоапаратът смята за добре.

В случай, че фотоапаратът не оцени сцената добре, ти отново ще имаш тъмна снимка (говорим за случая в затворено помещение с малко светлина). Дори да вдигнеш чувствителността на сензора, фотоапаратът ще компенсира и ще даде стойност на скоростта на затвора, която да балансира снимката така, че да се получи отново това, което ти е бил дал като резултат предния път.

Затова в тези _крайни случаи_, когато автоматичните настройки на фотоапарата не ни помагат, тогава се налага да направим нещо друго. Това, което аз бих предложил като решение е включване в ръчен режим (М). Знам, че други биха предложили още 5 варианта, но това е личният ми съвет за тези, които ползват автоматични настройки.

Преди да включиш в ръчен режим запомни какви са стойностите, които фотоапаратът е дал при последната неуспешна снимка — виж колко е стойността на апертурата/диафрагмата (примерно f5.6), на скоростта на затвора (примерно 1/60) и чувствителността на сензора (примерно ISO 100).

Включи на ръчен режим и сложи същите настройки (виж в ръководството как се прави това). Сега това, което трябва да направиш е да смениш тези от настройките, които ти искаш, за да получиш нещо по-добро. Разбира се, че ще има ограничения според фотоапарата и обектива, но в 99% от случаите ще получиш доста добро компромисно решение.

Когато снимаш от ръка, обикновено не падай под скорост 1/60 (като общо правило). Да кажем, че си на 1/60 в момента и не можеш да си позволиш по-бавна скорост (защото има вероятност снимката да стане мъглива). Тогава можеш да промениш другите 2 стойности, за да стане по-светла синмката — или намали числото на апертурата (ако може) или увеличи стойността на ISO-то. Да речем, че апертурата не може да я пипаш. Тогава увеличи ISO-то на 200 или 400 и снимай пак. Ще видиш, че снимката става по-светла. При по-голямо увеличение на ISO-то снимката става с повече шум, но това не трябва да те плаши. По-добре снимка на фокус, която има шум, отколкото снимка, която не е на фокус, а е без никакъв шум. Ако трябва увеличи ISO-то още, докато получиш нужния резултат.

Когато вече и ISO-то не помага, тогава можеш да включиш и светкавицата в действие. Там нещата са малко по-особени в зависимост от светкавицата, която се ползва.

Опитай тези неща и пиши да видим как е. Сега е вечер и е идеалното време да пробваш тези неща.

Извинявам се ако всичко това го знаеш. Все пак би било полезно за някой друг, който чете.

___
брей, че дълго стана... ще взема да го копирам за блога :)



Публикацията е редактирана (29-10-11 19:49)
 Re: обективи
Автор: boki_65   
Дата:   29-10-11 19:51

благодаря-затова съм сложил темата тук.снимам от доста време,но никога не съм мислил,че съм нещо повече от любител,който снима за удоволствие.пък и никога не съм ползвал апарата с настройки,различни от автоматичните.е-от няколко дена ползвам ръчните настройки заради м42-то,направих страхотни снимки,но тоя род обективи стават за портрет-за "бързи" снимки не става.в крайна сметка ще взема Canon EF 28-105mm f/4-5.6 или нещо от рода(ограничен бюджет),ще сложа и м42-то в раницата и така....
 Re: обективи
Автор: tzl   
Дата:   29-10-11 20:11

Успех!
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.