Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: nikola65   
Дата:   26-10-11 14:22

pumabg: "Абе аз ви казвах, че Сони ... бе пичове, тоя ВърХоВ СпециалиСТ на върховите технологии, какво толкова му бъркат от Сони, та не може да диша спокойно. Няма тема за Сони в която да не се е изказал Категорично Компетентно.
Писна ми от простотии!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: pumabg   
Дата:   26-10-11 14:37

Николайчо, това е форум и идеята е хората да се изказват на различни теми …
Разбира се съобразявайки се с правилата на сайта и без да обижда останалите …
Когато престанеш да бъдеш „семейният фотограф” и излезеш от представяне, тогава ще ме коментираш …
А и един съвет, ако искаш да си мъж винаги говори от свое име/сиреч, първо лице, единствено число/ и не се крий зад другите Пони фенове [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: jivkojj   
Дата:   26-10-11 14:41

ще почакате, но какво пък, никонци сте свикнали. [smilie18]
И това го казва фуджи талибан [smilie5]


Та знаеш ли на Никон матриците откъде идват
Зависи, някой идват от сони, а други не. Ето едно увеличение от сензорите на Д3, Д700, Д3с:


https://www.chipworks.com/Products/IPR-1005-803.jpg



https://www.chipworks.com/Products/NC81361A_DIE_diemrk1.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: nikola65   
Дата:   26-10-11 14:47

Пич, ти нещо много започна да се вживяваш в разни роли. Гледам си живота спокойно и хич не ме интересува каква ми е матрицата, шума в главата и вятъра в косата.
Бъди здрав и щастлив !!!
П.П. Много те моля да не ме наричаш Николайчо, защото не се казвам така, а може и случайно с баща ти да сме служили.


Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: batonga   
Дата:   26-10-11 14:48

Е аз очевидно говоря за тези които идват от Сони. Нещо сложно ли толкова казах та чак снимки ми прилагате? Да има и матрици Никон, спокойно.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: pumabg   
Дата:   26-10-11 14:50

Да бе щели сме да чакаме ...А за какво да бързат от Никон, че не се сещам? Все едно някоя друга фирма е изкарала нещо по качествено от Д700 или Д3x примерно...
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: ilcoin   
Дата:   26-10-11 14:50

За мен да имам реално използваеми 24МРх на ИСО200, 12МРх на ИСО3200 и 3-4МРх на ИСО6400+ си е перфектно решение. Форумските капацитети, дето броят пиксели на 100% явно са на друго мнение, но ако зарежем истерията и техно-мастурбацията настрана, нещата изглеждат повече от добре. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: pumabg   
Дата:   26-10-11 14:53

Гледам си живота спокойно и хич не ме интересува каква ми е матрицата, шума в главата и вятъра в косата.
Щом е така, защо за трети път се заяждаш с мен? Гледай си кефа и си свиркай... Между другото ако си 65 набор, разликата ни не е много голяма, да знаеш [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: boni   
Дата:   26-10-11 14:54

As always, you should keep in mind that this is a pixel-level judgement and these files contain a lot of pixels. In the real world, with judicious use of post-capture noise reduction you can get much more from the A77's raw output than you might expect from the images and graphs on this page.

You can clearly see that shadow areas in our sample scene which are contain detail in the A77 are becoming 'blocked up' in the 7D, and detail in colored areas is visibly better defined.

At default settings, the A77 gives around 1.3EV more highlight range than the Pentax K-5, and around 0.7EV more than the Canon EOS 7D. The A77's dynamic range is very close to the Nikon D7000, although the highlight 'roll-off' is much smoother - the D7000's steeper curve represents a tendency for highlights to clip to white rather suddenly.


Иначе страшна разлика, няма що, направо ще е видима като ги отпечатате на 100х150 и като гледате от 30см. Драма голяма:)
Конвертирах на 3200 файловете от 7Д и А77
Кропове:

7Д:

http://bonibonev.com/001.jpg



A77:

http://bonibonev.com/002.jpg



7D:

http://bonibonev.com/003.jpg



A77:

http://bonibonev.com/004.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: pumabg   
Дата:   26-10-11 14:55

ilcoin - почти всички дслр-и снимат добре на исо 200, да знаеш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: pumabg   
Дата:   26-10-11 14:59

Еее Бони, разликата се вижда и с просто око! Плюс това идеята не е ли новите неща да са по-добри от старите ?[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: kapitancho   
Дата:   26-10-11 15:01

Аз не харесвам това, което вади матричката на високо ИСО и това се потвърждава. Даже и когато смалят до 16мп, пак е по-зле от класическата 16мп матрица.
Нооооо ... взех, че си дръпнах ARW файла, който са пуснали от dpreview и направих pixel binning до 6 мегапиксела. Изображението стана доста добро и нямаше никакъв цветен шум. А от 6мп може да се извади доста приличен размер при разпечатка. Иначе, както каза Бони, на базово ИСО 24-те мп са си супер и вярвам, че много хора ще се възползват от това.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: CyberGene   
Дата:   26-10-11 15:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: boni   
Дата:   26-10-11 15:04

Е да, има разлика, ще се види като гледаш отблизо разпечатка на 1 метър. Ако се хванем на бас, че при 60х40см няма да познаеш кое от какво е?
Ама пропускаш да коментираш забележките на дпревю за динамиката, за забитите сенки и т.н. С просто око се вижда забиването на сенките при 7Д и омазания червен цвят. Я обърни внимание на втората снимка на червените топки:)Защо са такива мазни мазни при 7Д за разлика от зелените и сините? Защо не е така при А77? Замисли се над тоя въпрос и ще ти стане тъпо....

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: CyberGene   
Дата:   26-10-11 15:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: gmg571208   
Дата:   26-10-11 15:07

Много добре би било тук да се "изказват" само тези, които са имали възможност да пипнат този апарат. Усещането е много различно, включително и за този, който познава (и признава) само своята марка, вервайте ми![smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: CyberGene   
Дата:   26-10-11 15:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: boni   
Дата:   26-10-11 15:10

OK, само че въпросът със забиването на сенките на 7Д и омазването на червения цвят е при RAW. Чудна работа[smilie3]
Аз не се чудя де, знам защо е така:)



Публикацията е редактирана (26-10-11 15:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: CyberGene   
Дата:   26-10-11 15:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: jivkojj   
Дата:   26-10-11 15:12

Я обърни внимание на втората снимка на червените топки:)Защо са такива мазни мазни при 7Д за разлика от зелените и сините? Защо не е така при А77? Замисли се над тоя въпрос и ще ти стане тъпо....


Абе тука малко е субективна работата, щото на 7Д-то червения надпис е 173,3,29, а на а77: 195,58,52, което навежда мисълта за различен ББ. Ако се оправи малко на 7Д, нищо чудно и да се появят детайлите.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: pumabg   
Дата:   26-10-11 15:13

А омазаната червена топка при Jpega на А77 видя ли я? И то на исо 100...

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-10-11 15:14

boni всичко ,което си казал е вярно.
Но ние не казваме ,че нестава ,а просто ,че е стъпка назад и е видимо (за мен очаквано) по зле от предишното поколение 16 и 18мп матрици.

[smilie7]

Дори некс-7 има по-добър перформ щото няма огледало и до матрицата му достига около 0.5 светлина повече според сайтчето.

Чакам другото сайтче там ще лъсне още повече колко е зле матрициата.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: boni   
Дата:   26-10-11 15:15

Е, дпревю какво пишат по въпроса?

You can clearly see that shadow areas in our sample scene which are contain detail in the A77 are becoming 'blocked up' in the 7D, and detail in colored areas is visibly better defined.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: boni   
Дата:   26-10-11 15:18

Автор: pumabg
Дата: 26-10-11 15:13

А омазаната червена топка при Jpega на А77 видя ли я? И то на исо 100.


Виждам, виждам. Виждам как е при двете камери Сони и виждам при другите две[smilie18]




http://bonibonev.com/a77/red.jpg





Публикацията е редактирана (26-10-11 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: CyberGene   
Дата:   26-10-11 15:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »