Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: hotsnail   
Дата:   26-10-11 23:38

да голям киселец тая А77...кофти е 3-тото място на никон с перспектива за 5-то

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: simbon4o   
Дата:   26-10-11 23:40

Някой провери ли теорията за дифракцията? С други думи с един обектив снимка със А580 и А77 на каква бленда детайла омеква?

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-10-11 00:06

boni интересно не съм обръщал внимание явно са се презастраховали заради огледалото.
Ще разгледам.

Но резултатите наистина не са мн добри след 400 исо.
Определям го само по ревютата като с около близо стоп по-зле от Никон д7000. 7д определено има проблем в сенките както повечето Канони но пък на него силата му е интерпретирането на фини текстури по-добре от д7000 дори при високо исо.

Просто всичко е процесинг и хардуер но крайния резултат е този.

Мен в а77 ми направи впечатление ,че има изключително добър динамичен обхват при тази резолюция е близо до д7000.
Кефи ме и нестандартните му приложения.

Но аз станах малко по-консервативен и като тяло за сериозна работа сякаш го намирам с повече недостатъци като най-големия му + можеби е СЛТ технологията и автофокуса във видео мод.

Но за много колеги може това да е тялото и никое друго. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: seuret   
Дата:   27-10-11 00:11

60х40...Да, ще се отпечетат и ще излезнат на хартията. Нащраках сума снимки на тестовете, а като гледам и теста на DPREVIEW не е съществено по-различен.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: viggen   
Дата:   27-10-11 00:18

тук има интересни мисли:

http://www.forum.sony-club.ru/showthread.php?t=51489



Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: boni   
Дата:   27-10-11 00:18

60x40 отпечатах на хартия на 3200ИСО и доста форумци го видяха. И в този размер няма проблем с шума никакъв.
Pd, какъв ти е точно проблема с АФ при видео?

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: boni   
Дата:   27-10-11 00:20

Кой от вас иска да се хванем на бас, че при печат 60х40см няма да различи кой кадър е с А77, кой със 7Д и кой със Д7000.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: Canon   
Дата:   27-10-11 00:39

Бони написа:

> Освен това дори е обратно. Сони
> декларирар 100исо, но камерата
> реално снима на 125, това го
> забелязах отдавна.
> Т.е. 3600ИСО на А77 отговаря реално на
> 4500 при други камери.
> Да им се чудиш на акъла просто,
> това не им е в маркетингова полза.
>
> We found that measured ISO from the Sony SLT-A77 is roughly
> 1/3 stop higher than indicated across the ISO range - so ISO
> 100 indicated = ISO 125 measured


Ако към това се добави и 2/3 стоп (толкова е 30% загуба от огледалото, 50% е цял стоп по-ниско ) - значи шума от матрицата практически е изместен с цял стоп нагоре, 100ИСО =>200ИСО, 200ИСО=>400ИСО ...3600ИСО отговаря реално на 7200 ИСО

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-10-11 00:42

boni казах че се кефя че го има супер яка екстра е. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: CyberGene   
Дата:   27-10-11 00:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: pefoto01   
Дата:   27-10-11 00:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-10-11 00:49

Сайбъре, аз ще ти отговоря така- не мегапикселите са решаващи за избора ми на камера, дори не са в списъка с търсените от мен качества и съответно ползи за мен. С други думи, ако покрива другите ми изисквания, дреме ми колко мегапиксела е, казах вече, че е доста над потенциала ми и ме устройва. И сегашният ми апарат е доста НАД способностите ми и няма да го сменя, докато, ако вземе да не ми "стига" повече

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: Alex-dan   
Дата:   27-10-11 00:53

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: boni   
Дата:   27-10-11 00:57

По принцип бих избрал 16мп. Също така ако извадят 24 и 36мп фул фрейм, 24мп бих избрал, но ще купя 36мп-селовия за работа.
Фактически много клиенти разбират, че имало 36мп и започват да поставят условия. Нищо, че не им трябват. По-ми е лесно да им удовлетворя изискванията, отколкото да им обясня, че не им трябват тея пиксели:)
Ей на, скоро снимах за едни японци и в изискванията им за камера пишеше 6000 точки по дългата страна. Само А900/850 и Д3х удовлетворяваха това изискване. Гаранция не им трябваше тази резолюция, защото ставаше въпрос за репортажно снимане, не за мода, реклама или сток и т.н.

Колкото за 24-те мп на А65/77 - стават за ниско ИСО за доста неща - примерно да вдигнеш един пейзаж с много фин детайл на 150см на моста до НДК:)

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: mugen   
Дата:   27-10-11 01:09

CyberGene нищо чудно и да пуснат тяло с по-малко пиксели, най-вече за повече кадри в серия защото тия 24мп задръстват буфера, което за идеята на А77 като бърза камера е тъпo.

Друго предимство от 16мп сензор в а77 не виждам [smilie8]



Говоря за стария 16мп сезнор, с него ще се получи по-голямо А55. Ако пуснат нещо ново е друго. [smilie24]



Публикацията е редактирана (27-10-11 01:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: mugen   
Дата:   27-10-11 01:48

Пък и допускате една малка грешка.
Сравнявате 16мп сензора от A580/D7000/K-5 и казвате, че е по-добър от 24мп, но трябва да се сравнява с А55, защото така или иначе пред тоя 16мп сензор пак ще го има полупрозрачното нещо с всичките му предимства и недостатъци.
И като сравним 16мп сензора в А55 с този в А77 виждаме, че хората от Sony може би са си направили сметките и новия не е по-лош от стария въпреки повишената резолюция, пък и има някои бонусчета като 50 ISO. [smilie24]

а77 vs a55 @ dxomark

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: CyberGene   
Дата:   27-10-11 01:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: CyberGene   
Дата:   27-10-11 01:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: Canon   
Дата:   27-10-11 02:44

CyberGene
ФФ матрицата на Канон 1ДХ не го прави флагман. Флагмана е 1Дс който си е засега 21МП, а Канон 1ДХ с 18мп е нарастване от 1Д марк 4, който е с 16 мп.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: CyberGene   
Дата:   27-10-11 02:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: didesignbg   
Дата:   27-10-11 08:16

Много ми е интересно, колко хора от пишещите в темата са ограничени от исо при всекидневното си снимане? Също така с каква техника снимат?
Като се замисля от времето на 6 Мп сони сензор, който е ужасно шумящ, високото исо е на ниво над добър черно бял филм. Не казвам че еволюцията трябва да спре, но и не разбирам каква е драмата, ако един сензор задържа на същото ниво, а дава резолюция на по-високо? След месец, или колкото месеца са нужни, като излезе д400 и на тоя същия сензор набият никонското шумоподтискане на цветния компонент в роу, ще заговорите какви чудеса видиш ли, правели никон.
От друга страна новата играчка на ниско исо е на едно ниво с а900/д3х. Перфектният студиен и пейзажен апарат, за бедни хора, въпреки че аз лично бих предпочел nex7, ако излезе някога де.

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: nedelcho1   
Дата:   27-10-11 09:19

Надпреварата с пикселите няма да спре [smile]. Поне не скоро. Докато има начин да се наблъскат още пиксели в един и същи размер матрица и да се запази горе долу качеството на картинката, ще продължават.
Същото беше и като пуснаха Canon 50D, 5MP скок от 40D, а не бяха подобрили технологията достатъчно явно и шума беше доста повече от сензора на 40D. Тогава пак се говореше за мегапикселоманията, но после от канон изкараха 7D с още по - голяма гъстота на пикселите и по - нисък шум от 50D на пикселно ниво. Така че определено има накъде да се развива технологията. Примерно вижте микро 4/3. Тия апаратчета на базово исо изкарват добър резултат, а ако се скалира сензора им до фулфрейм със същата гъстота се получава 60МП.

Но всяко увеличение на пикселите трябва да е съпроводено с нова технология иначе не стават нещата. Матрицата на А77 определено е по - шумна от старото поколение. Сравнявал съм ги с а55, който също е с полупрозрачно огледало и като ресайзна снимката от а77 до 16MP, разликата в шума пак е около 1 стоп в полза на а55. Динамиката е по - ниска от 16MP-овата матрица и т.н. Определено в случая а77 има повече негативи отколкото позитиви с тази матрица. Имам чувството и че АА филтъра е по - силен, а са можели да минат май въобще без при тази гъстота.

За автофокуса по време на видео, не съм го пробвал лично, не знам, но според спецификациите работи само ако снимаш на ауто настройки и блендата е фиксирана на ф3.5 за да има светлина за автофокуса. При снимане в серия пак блендата е фиксирана на ф3.5 и лайввю-то не работи, така че няма как да следиш обекта в кадър. Буфера се пълни за по - малко от 2 сек и после му трябват повече от 15 сек да се прехвърли на картата. И това при условие, че работи с 12 битови RAW файлове, а конкуренцията успява да направи подобна скорост с по - голям буфер и 14 битови RAW файлове. Визьора е малко мътен и с по - малка динамика от сензора (т.е. снимката не се визуализира съвсем правилно), но за сметка на това резолюцията му е много добра, много е гладка картинката, въобще не си личат самите пиксели. Това са доста големи ограничения според мен. 7D и D300s са по - добре в това което правят [smile].



Публикацията е редактирана (27-10-11 09:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: simbon4o   
Дата:   27-10-11 09:34

МНОГО бих желал новата ми камера да снима еднакво добре на 100 и 1600 исо и да е ползваема до 6400. По този начин няма да му мисля много като недоекспонирам и напъвам файловете после при всякакви ситуации. При всичкото това гонене на мегапиксели(за крайните потребители които не правят разлика между цветовете и нямат грам вкус и виждане как трябва да изглежда снимката) накрая няма да останат камери за фотографите да си правят хубаво на душата... Вчера бях на гости при Фобо и гледах принт 80х60 горе долу от канон Д60 който е 6.3 мегапиксела и не видях да изостава от принтове които съм правил от 5ДМК2 на 21мпикс, имаше детайл, тоналности и т.н. пълна програма. За сега мерака ми е за нещо със 16мп сензора на сони, за мен е перфектен и идеално балансиран между мегапиксели и все пак някаква ползваемост за всичко. Нямам и няма и да имам вероятно обективи, които да не дифрактират и обезмислят по-мегапикселна матрица така че...
Очаквам с небивал интерес да видя тест в тази насока!

А за едното ниво със стария 24мпикс фулфрейм сензор - НИКАК не е на едно ниво! Точно на ниско исо си личи фул фрейма който не е добър на високо исо по рождение... как на ниско има повече цветови детайл, по-малко шум и по-истинска динамика все пак пикселите на А77 са 1.5х по-малки. Но да възможно е да има малко повече детайл от стария 16мпикс сензор ако дифракцията не изравни нещата [smilie5]



Публикацията е редактирана (27-10-11 09:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: sirkhann   
Дата:   27-10-11 09:51

Много глупости се изприказваха в тази тема, а истината е, че A77 е много добра машина, която има своето приложение.

Иначе не съм съгласен с Бони, че няма да можем да различим 60х40, снимано с A77, 7D и D7000 на ISO3200.

При 7D ще има отчетлив цветен шум, омазани сенки и бандинг [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дали надпреварата с мегапикселите най-накрая ще спре (А77 Fail)
Автор: jorro_z   
Дата:   27-10-11 10:33

Малко офтопик към Бони, без никаква следа от заяждане.

Бони, ти говориш, че снимка от новото Сони а77, отпечатана на хартия с размер 60х90 см, по нищо няма да се отличава от подобна отпечатка от друга марка апарат.

Съгласен съм.

Обаче... има едно обаче. (Поне от моя гледна точка).

Наблюдавайки нещата от последните 10-15 години, се вижда една генерална тенденция. Генерално, процентът визуализации на фото-изображения на хартия, върви надолу. Напоследък дори много надолу.
Обратно, процентът визуализация на фото-изображения от някакъв вид дисплей (монитор, фоторамка, таблет, лаптоп, медия-плеър, ГСМ и т.н.) значително е нарастнал, и продължава да расте.

Отделно, все по-добрите хардуерни и физически възможности на съвременните дисплеи. Вече има такива, които са с гъстота над 200 дпи, както и със значително покритие на цветно пространство - някои дисплеи надхвърлят АдобиРГБ пространството. И продължават да се развиват все по-бурно.

Така че, не е далеч деня, когато разпечатките на хартия ще останат далечен спомен и екзотика. Може би ще се запазят в някакъв минимален процент... но прекалено минимален, за да от съществено значение.
Подозирам, че до 10 години ще сме свидетели на първата изложба не на хартия, а на 30/40/50 инчови ЛСД дисплеи.

Та, моето лично мнение е, че аргументът "отпечатани на хартия" все още има стойност, но все по-малка... и все повече хора ще си казват - какво ме топли, че снимката, отпечатана на 60х90см изглеждала добре, като аз НИКОГА няма да отпечатам снимка на хартия.

От друга страна, поне засега масовите дисплеи не изискват огромни файлове, като дименсия. Т.е. например масовия стандарт ФулХД (1920х1080) отговаря на 2.07 МП, така че в действителност един файл 24 МП ще трябва да се смали значително, за да се визуализира, при което действително много от проблемите на шума и не-толкова-високата рязкост няма да са от значение...
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »