Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: История ли е филмовата фотография
Автор: pefoto01   
Дата:   23-10-11 21:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: История ли е филмовата фотография
Автор: miton   
Дата:   23-10-11 21:08

Доколкото са история плочите магнитофонните ролки компакт касетите компакт дисковете дивидитата....ползват се ама все по рядко, имам грамофон касетофон и дивиди, както и лентово тяло, ама не съм ги ползвал от години, сега на ключодържателя имам флашка 16 гигабутес, всичко тъпча там и гледам и слушам на компа, вече има и тънки и леки таблети.....след време нещо като флашки може и директно да си ги навираме по дупки (в главите де), кой знае технологиите се развиват, ще е интересно да се прочете тази тема след 10-20 г. и да се посмеем кой какво е казал.
[smile]



Публикацията е редактирана (23-10-11 21:09)

Отговори на това съобщение
 Re: История ли е филмовата фотография
Автор: princess_lia   
Дата:   23-10-11 21:32

Еми, Муу го е казал...

Отговори на това съобщение
 Re: История ли е филмовата фотография
Автор: violator   
Дата:   24-10-11 01:16

История ли е филмовата фотография?

Да история е. Например история на ILFORD , KODAK


Или пък това събитие , или този човек , или тази книга , още този процес и тази снимка ... и още много други значими неща.


А цифровата фотография история ли е? История е.
тази снимка , тази камера , а защо не и тези ..


Отговори на това съобщение
 Re: История ли е филмовата фотография
Автор: violator   
Дата:   24-10-11 01:47

Ако темата се развие в горния контекст може да стане смислена.

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: История ли е филмовата фотография
Автор: simbon4o   
Дата:   24-10-11 08:21

Така е, отклонението към мегапикселите е излишно.
Я някой по-запознат да сподели как върви производството на филми, кой спира кой почва да ги прави и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: История ли е филмовата фотография
Автор: sirkhann   
Дата:   24-10-11 09:36

Цифровата динамика набляга на раздуване на двата края на динамичния обхват, намалявайки контраста в тези области.

Филмовата визия се постига с приблизително плавни контрастни преходи по целия динамичен обхват, т.е. има "динамика" и в полутоновете - нещо, което е голям проблем на съвременните матрици.

Точно заради това толкова се кефя да снимам със Foveon. [cool]

Да видим как ще ми тръгнат нещата с филмовото апараратче [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: История ли е филмовата фотография
Автор: Uri64   
Дата:   24-10-11 13:28

написа:

> Да видим как ще ми тръгнат нещата с
> филмовото апараратче [smitten]

На харчлък ще ти тръгне най-вероятно....филми, проявяване, копиране и/или сканиране [smilie5]
Ако пък и почнеш много да се кефиш, че и да го демонстрираш у форумо, корифеите няма да пропуснат виетуално да ти нашокат тиквата и да ти намекнат колко си зле, и как не си в час [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: История ли е филмовата фотография
Автор: n1x0n   
Дата:   24-10-11 14:30

Цифровата динамика набляга на раздуване на двата края на динамичния обхват, намалявайки контраста в тези области.

Филмовата визия се постига с приблизително плавни контрастни преходи по целия динамичен обхват, т.е. има "динамика" и в полутоновете - нещо, което е голям проблем на съвременните матрици.


Ще го копирам това, че има мисли, които не трябва да бъдат изгубени. [smilie24]

Очаквах много от тази тема, още като видях заглавието и очакванията ми бяха оправдани. Благодаря на участниците! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: История ли е филмовата фотография
Автор: mondragon   
Дата:   24-10-11 14:43

12мп надали скоро ще се върнат. - завръщането ще е или Фовеон или Фуджи С6,7,8 Про

Отговори на това съобщение
 Re: История ли е филмовата фотография
Автор: j_mironski   
Дата:   24-10-11 15:07

Да снимаш на лента си е тръпка . аз си имам и лайка формат и 6/9 и си ми е кеф да си снимам

Отговори на това съобщение
 Re: История ли е филмовата фотография
Автор: jingov   
Дата:   24-10-11 16:37

Всеки кадър се осмисля ...не се щтрака,от там да започнем...и неизвестно защо после помниш на каква скорост и бленда си бил ! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: История ли е филмовата фотография
Автор: MA   
Дата:   24-10-11 22:12

Автор: princess_lia
Дата: 23-10-11 12:44

Ма, защото мерите само с аршина на дядо ви от Балканската война?

Къде меря?
Питам.
За мен филмът е трудна работа и да се направят хубави снимки с него не е по възможностите на всеки.
Въпросът е дали цифровта технология го е достигнала (или подминала) като ниво (особено с обработката).
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: История ли е филмовата фотография
Автор: princess_lia   
Дата:   24-10-11 22:27

@MA

Къде искаш да гледаш снимките, на монитор или на копия?

Отговори на това съобщение
 Re: История ли е филмовата фотография
Автор: violator   
Дата:   24-10-11 22:29

Обработката... [smilie18] ... текстурките... [smilie18][smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: История ли е филмовата фотография
Автор: mihajlov2   
Дата:   24-10-11 23:26

Както се казва, някои хора са се върнали отдавна от там, за където сте се запътили с тая тема... Имам предвид - филми, дози, проявители, фиксажи, сушилни шкафове ( или простор в банята с щипки), увеличители, (електронни) рамки, ванички, разтвори, щипки, печилни за снимки, аладинови фенери и т.н. и т.н.... Същата работа е и с цветните филми, и с диапозитивите... Ако перефразирам една песен, за мен конкретно двадесет години стигат ( за занимания с филмова фотография, ако използвам израза от тази тема...) Ама то било магия, вълшебство, и т.н. Грънци. За някои - може би. За мен лично - вече преди всичко досада. Няма да пея оди и дитирамби за цифровата фотография, а всъщност би трябвало. Мързи ме да обяснявам защо. И така всичко е ясно.



Публикацията е редактирана (24-10-11 23:30)

Отговори на това съобщение
 Re: История ли е филмовата фотография
Автор: violator   
Дата:   24-10-11 23:41

На някой дреме ли му за историята?
...по принцип



Публикацията е редактирана (25-10-11 00:42)

Отговори на това съобщение
 Re: История ли е филмовата фотография
Автор: anjsan   
Дата:   25-10-11 09:53

Дори и да е история , на някои им харесва да се ровят в историята и да бъдат историци . Цифровата фотография също е история , само че по-нова . От сегашният момент назад , всичко е история ! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: История ли е филмовата фотография
Автор: nikel   
Дата:   25-10-11 11:40

Да история е филмовата фотография, що се отнася за масовата употреба, но все още е предпочитана в някой по-редки случай. И веднага давам пример:

www.adammonk.com

Човекът работи с едни панорамни камери Fuji GX617 (6х17см) и диапозитив.
Резултатите ги видях на място в неговата галерия във Фримантъл, Австралия, огромни панорами отпечатани на канави... Няма такива цветове[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: История ли е филмовата фотография
Автор: psychoiho   
Дата:   25-10-11 16:12

"От сегашният момент назад , всичко е история !" - и аз така мисля.
Има ли филмова фотография дне - твърдо да. Така че...филма си има стабилна позиция в настоящето.

Отговори на това съобщение
 Re: История ли е филмовата фотография
Автор: sirkhann   
Дата:   26-10-11 11:08

Колеги, я кажете, така и така сме почнали, къде в София (из центъра предимно) 1) мога да си оставя филм за качествено проявяване и 2) къде евентуално могат да ми копират снимки с добро качество и на добра цена.

Някакви формати от рода на 13х18, 20х30 ме интересуват, ама за тези размери ми излиза по-евтино да си ги сканирам сам и да си ги отпечатам на мастилоструен принтер с оригинални мастила [smilie10] Гледах някъде 2.50 за 20х30.

Отговори на това съобщение
 Re: История ли е филмовата фотография
Автор: мара   
Дата:   26-10-11 11:27

що не видиш при зед? там май всичко могат.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »