Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   21-10-11 10:10

Хаос!Липса на елементарна фотографска култура.Плакати на лица и снимки без осветление,композиция и замисъл.Смях дори тъга от експонираните лица по-скоро преекспонираните.Никакъв ред.Карикатурите макар и в черно-бяло биха стояли по-добре.КОМЕНТИРАЙТЕ КОЛЕГИ!

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: meryeti   
Дата:   21-10-11 10:18

То работата е NO COMMENT. Само един или два портрета по-сносни видях. Другото е старт от скрапа направо

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   21-10-11 10:21

Ба-ти,изгъзицата!

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: Frida   
Дата:   21-10-11 10:26

Не ги жали толкоз. Като ти дойде клиент и ти каже повече от 200 лева не ми се дават, можеш да го изпратиш с чиста съвест да го заснемат така, та да му дойде акъла.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: Suggs   
Дата:   21-10-11 10:28

Що бе, този добре са го докарали [smilie5] :


https://photo-forum.net/static/forum/2011-10/rhaw3365.JPG


http://picbg.net/u/29353/46463/584150.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: tzl   
Дата:   21-10-11 10:40

За 200лв само няколко кадъра 800х533/72ppi за Facebook :)

Иначе е смешно да се снима за 200лв, а после да се слагат снимките на 10 билборда за по 1000лв на месец. Но то жалкото е за този, който ги взема тези 200лв.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: DEKOV   
Дата:   22-10-11 17:27

Убедил съм се, че в почти всички случаи качеството зависи само от критериите на клиента,каквото го задоволява, това поръчва.
Трябва ли да виним някого, заглеждайте се по красивите млади момичета, а плакатите не поглеждайте и без това са временни.
[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: ecobo   
Дата:   22-10-11 17:58

Скоро си мислех за това какви безумия гледам по улиците... Даже мисля, ако ми остане време, да мина да позаснема малко от тези недоразумения [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: kalingo27   
Дата:   22-10-11 18:07

:) ecobo чудесна идея, ако си събрал достатъчно материал,готов си да издадеш ,,красиво'' илюстриран учебник ,,Как не трябва да се снима''.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: asahi   
Дата:   22-10-11 18:55

Гледах в Кюстендил една мома яко я бяха барнали на предизборния матриал.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   22-10-11 20:57

В Силистра баш на центъра огромен билборд със снимка на много хора демек митинг а пред хората железни ограждения.Понеже не желая да политизирам форума,оставам на вас да си представите коя партия рекламира

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: pachok   
Дата:   22-10-11 22:04

Хех, снимките били преекспонирани, с неподходящо осветление и без композиция. Мислите ли, че някои освен вас ще забележи тези неща. Не се вманиячавайте излишно. На обикновения човек изобщо не му правят впечатление тези неща.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: мара   
Дата:   22-10-11 22:17

мене много ми харесаха едни снимки на един кандидат, дето даже не помня за кво беше кандидат, даже не го помня и как изглежда, ама установих, че снимката на билборда е много яка[smilie18] . другаде го търсих пак да го видя, ма го нямаше. вероятно са му стигнали парите за хубава снимка, но само едно-две отпечатвания. май беше на атака кандидат за намквоси или на друга подобна партия. кат гледам другите снимки на атакистите, тоя сигурно сам си е измислил стилистиката. даже може и сам да се е снимал - отявлена проява на вкус, всравнение с всички останали...
обещавам утре да го видя кой беше, от кои беше и евентуално да снимам картинката [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: firebird   
Дата:   23-10-11 00:42

На повечето работата на фотографа им се вижда несериозна, предпочитат да се снимат сами, да не говорим, че по предишни избори съм виждала какво ли не - снимки от сватби, или някой се снимал пред коша с царевица и прасето. В големите градове как да е, но кметовете за малките общини показват истински шедьоври... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: pefoto01   
Дата:   23-10-11 03:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: asahi   
Дата:   23-10-11 11:00

"Автор: pachok
Дата: 22-10-11 22:04
Мислите ли, че някои освен вас ще забележи тези неща."

Тези неща въздействат и без да се забелязват. Има цяла наука за това и неслучайно са изведени разни правила, които е добре да се знаят и когато се нарушават да бъде осмислено, а не случайно и стихийно.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: pefoto01   
Дата:   23-10-11 15:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   23-10-11 15:35

Каква предизборна фотография!
Политиците на село ги мързи да си платят снимки, който са им правени от преди месец.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: pachok   
Дата:   23-10-11 16:15

asahi,
В последните години PR съветите за това как да въздействаш визуално на публиката включват лека усмивка, която хората несъзнателно възприемат като признак на спокойствие, самоувереност и позитивизъм и добър външен вид - облекло и грижа за лицето и тялото. Щом се грижиш за себе си, значи си отговорен и можеш да се грижиш и за другите :-) Тук таме и снимки от типа Happy family и тн. За това си има хора които се грижат, не мисля че е точно работа на фотографа, въпреки че и той може да помага.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: psychoiho   
Дата:   23-10-11 16:22

Е какво е откритието не разбрах? Политиците и кандидат селските бекове нямали вкус за фотография?

Това ли им е най-големия недостатък? Или просто автора на темата го боли че не се е облажил от изборите и той.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: Canon   
Дата:   23-10-11 18:07

Ако бай кандидат не може при сегашните огромни възможности на про апарати и про фотографи да вземе елементарно, но вярно решение и то относно собствената си визия, какво остава на такъв никаквец да управлява. [smilie23]

pachok,
Това се прави поне от първата президентска изборна кампания г-н Жельо Желев - 1992 .
/това е от личен опит, аз съм го снимал за плакатите/

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: J0R0   
Дата:   23-10-11 18:22

Мисля, че дори не им е необходимо да плащат.
Това, което трябва да направят е да попитат в някой фотографски форум дали имат фен, който да ги снима безплатно. [smilie18]

Лично аз бих снимал безплатно политици, чиито идеи споделям и от друга страна не бих снимал и за пари, политици, които са ми антипатични.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   23-10-11 19:37

варненският плакат на колегата с магарето е най-.добрият за сега.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: ecobo   
Дата:   23-10-11 20:19

Пресен пример, заснет днес в Жеравна
Ако този кандидат за кмет е платил дори стотинка, жалко за него. Ако не е платил - пак жалко за него. Жалко и за "фотографа", направил тази снимка. За дизайнера не говорим, защото това няма как да е дизайнер.
Отвратителна работа!


https://photo-forum.net/static/forum/2011-10/bfoh8897.JPG


http://photo-zona.net/images/user13877/album9675/large/1319390155_bdsh4875_NSD_4198.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: klez   
Дата:   23-10-11 21:05

Тва във селската книжарница дет печатат некролозите са му го правили.
Само са сменили 'Ще тъгуваме вечно за теб и ще те пазим в сърцата си' със 'Независим кандидат за КМЕТ, Общински съветник, Община КОТЕЛ"
:)

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: smoking_weed   
Дата:   23-10-11 21:25

И в нашия град имам чувството, че да спестят някой лев (не, че не ги дават за един куп предизборни глупости), се снимат с GSM-ите си.
[smile] [smile] [smile] [smile] [smile] [smile] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: biso   
Дата:   23-10-11 22:06

не разбирам защо е тоя рев .....

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: klez   
Дата:   23-10-11 22:11

бисо, как защо.
Ако им откраднат някоя снимка на авторите тук - 'Как така ше ми крадат снимка, да си я бяха снимали със сапунерката като не им се дават пари'

Като се снимат със сапунерката - 'Баси хората, как ше се снимат със сапунерката'

:) И като цяло идеята е, че не е прибрал парите някой фотограф, или че някой Друг фотограф е прибрал парите пък нищо не е направил :)

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: pefoto01   
Дата:   23-10-11 22:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: biso   
Дата:   23-10-11 22:37

всеки втори българин има телефон с камера или апаратче. има и компютър

т.е. поне половината население са фотографи и особено д и з а й н е р и

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: asahi   
Дата:   23-10-11 22:37

Ето я кюстендилската джанка:


http://static.webvariant.com/imagebank/large/cache/110927001608-451x299.jpg



На калкана в центъра е по-добра фотка.


Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: pefoto01   
Дата:   23-10-11 22:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: ecobo   
Дата:   24-10-11 00:09

1. Нуждата от фотографски услуги расте. Факт. Говорим за фотографски услуги, не щракачески; не ги смесвайте - двете имат толкова общо, колкото апетитът ми през зимата и ланския сняг.
2. Не ви ли омръзна, да сте дежурните хейтъри и да викате "ама", "но", "понеже" и тям подобни във всяка тема? Не мога да разбера как точно подобно поведение ви прави щастливи...

Честит ви президент [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: pefoto01   
Дата:   24-10-11 01:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: imitev   
Дата:   24-10-11 01:43


В офиса щракнах една кандидатка със сл. сапунера canon G6.

Вика ще си правя диплянки за село... Супер! - и викам аз - ще станеш като истинска!

Взема си дипляните на следващият ден и след още едион ден пристига и вика - а сега ми направете и плакат 50х70.

Викам и - бегом в студио да те снимат. Е, вика тя, нали ме снима вчера [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Викам и снимах те, ама снимката се износи, трябва нова и се смея просташки [smilie18] [smilie18] [smilie18]

То да не е ФБР и новия фотошоп CS6 - увеличи, изчисти, увеличи, изчисти [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Към студиото - бегом марш! [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: Стефан   
Дата:   24-10-11 13:56

Аз пък на 25.09. като разлепиха първите предизборни плакати в Горна Оряховица (бях си там по празниците за 22-и) видях един много добър пример за предизборна фотография. Един комшия кандидат кмет го бяха докарали с някакво супер благородно излъчване, чак да не го познае човек [smile] Интересното е, че това беше на големите кандидат кметски плакати, а на малката снимки в плаката за кандидат общински съветници, където беше начело на редичката снимки в почти паспортен размер бяха използвали друг, по-обикновен и не толкова впечатляващ кадър, където обаче повече си приличаше [smilie8]



Публикацията е редактирана (24-10-11 13:57)

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   24-10-11 14:29

Красиви плакати, даже бой имаше в нашето село. Една партия забравила да плати за снимките, забравили да си платят наема на билборда, и в крайна сметка имаше махленски бой и сръбска музика.)))[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   24-10-11 17:51

почти всички снимки по билбордовете и плакатите са нещо подобно.Фактът че всичко това е само за "грабни кокала" говори за културата и рейтинга на българина.Изобщо от момента ,когато започнахме да се снимаме за лични карти в полицията и да ни степосват черно-бели макар че нямам нищо против ч.б.фотография-ФОТОГРАФИЯТА е в упадък.Професорите в НАТФИЗ и Нов Български Университет без да философстват ,могат да отбележат, че ФОТОГРАФСКАТА КУЛТУРА НА БЪЛГАРИНА Е В УПАДЪК на сегашния етап.[smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: мара   
Дата:   24-10-11 18:14

фотографската...? че тя сичката му култура е в упадък. той целият българин е в упадък...

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   24-10-11 18:48

така е !Пропуснах да кажа и това с което съм съгласен,но стига с тези коплекси.Преди седмица се върнах от Париж.Ужасно мръсен град.Как няма да е мръсен като на секунда там се изсират милиони тонове с лайна от които най-малко български.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: ivanoviliaiorrdanov   
Дата:   24-10-11 19:27

много трезво изказване!

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: klez   
Дата:   24-10-11 19:48

хаха Маро [beer] [cool] [smilie24] [smilie24] [smilie24].

Българите сигурно сме единствения народ дето в 30% от писанията си по форумите само си обясняваме сами на себе си колко сме смотани :)))). Най лошото е, че сме прави ;)



Публикацията е редактирана (24-10-11 19:50)

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: allienshadow   
Дата:   24-10-11 19:55


http://farm7.static.flickr.com/6105/6276677217_3ccf6d3da4_b.jpg



е те тва е... гласуваш за един, получаваш трима [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: мара   
Дата:   24-10-11 21:40

ми той целият свят е в упадък...инак да съм емигрирала [smilie18] сега търся шангрила

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: El_Fuego   
Дата:   25-10-11 13:46

Единствената читава снимка май е на пазарджишкия кмет:


http://pa1.bg/wp-content/uploads/2011/05/Todor_Popov.jpg



Да ти е кеф и за президент да го избереш!

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: Frida   
Дата:   25-10-11 14:59

Че е светнат, съм съгласна, ама тая стилистика на дарк лорд, не ми се струва подходяща за лице за избори. Дайте по-добри примери [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: asahi   
Дата:   25-10-11 21:01

Американска работа!

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: pachok   
Дата:   25-10-11 21:04

Добре са го щракнали

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: krist   
Дата:   25-10-11 21:41

Аз па гледах едни снимки на близък кандидат, правени от "про-та" (с Д300с беше снимано). Бая зле като за "про-та"..[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: D.S   
Дата:   25-10-11 21:54

Не знам как е по света, но тук вече се оливат с тия плакати. Целият град където живея е брутално облепен, където е могло и предполагам навсякъде е така. Сега тази цигания няма махане няколко месеца. Пътувам и на всеки метър по 20 плаката на един и същи човек. А за снимките не коментирам :Д



Публикацията е редактирана (25-10-11 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: Canon   
Дата:   26-10-11 03:21

Бе не е баш добре. Ако е заднато контрово е с една степен по-малко (прекалено ярко е), + една 1/2 - 1 степен подсветка на лицето с бленда, вдясно от фотографа - много е потънала сянката. Да не говорим за неопределеното и странно кадриране с отрязаната ръка [smilie11].

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: asahi   
Дата:   26-10-11 10:24

В дизайна на конкретния рекламен материал снимкат аможе да присъства с друго кадриране. Контрата можеше да е по-слаба, наистина.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: El_Fuego   
Дата:   26-10-11 10:52

Сигурен съм, че и този портрет има недостатъци, но направо свети на фона на останалите нахилени чичаци/лелки и такива със сърдито или измъчено изражение на страдащ от остра форма на хемороиди.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРЕДИЗБОРНА ФОТОГРАФИЯ-ЖАЛКО
Автор: sdn   
Дата:   27-10-11 00:11

El_Fuego
Снимката е от 2007г. сега си има нови по-добри [smilie3]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »