Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Бива ли да има такива идиоти?(Nikon D3s & 24 70 problem )
Автор: dave   
Дата:   23-10-11 10:29

Не знам откъде го вадят тоя рефлекс някои, да приказват без дори да са проумяли за какво иде реч [smilie23]

Много тъпо. По начина, по който куче лае и преследва някоя кола. Рибите след подобен дълбок размисъл подгонват и налапват блесната. Аре покажете малко повече интелект от костура [smilie5]

С D700 ми се е получало вече 2 пъти. С нито един друг апарат (D300, Canon 30D,40D,5D2,1D2N, 1Ds2). Определено си има кусури заключвалката. Намерих тялото откачено от 300/2.8 в раницата в единия случай.


Отговори на това съобщение
 Re: Бива ли да има такива идиоти?(Nikon D3s & 24 70 problem )
Автор: emo99   
Дата:   23-10-11 10:34

С тиксо не става.... Кво правиш , ако искаш да смениш обектив ? Караш клиентите да чакат , докато ти си размотаваш тиксото [smilie18] [smilie18] [smilie18] . Проблемът се решава с връщането на апарата за ремонт и получаване на едни пари от Никон за пропуснати ползи , докато отстранят проблема .

Отговори на това съобщение
 Re: Бива ли да има такива идиоти?(Nikon D3s & 24 70 problem )
Автор: emo99   
Дата:   23-10-11 10:40

noob - гледай внимателно видеото и не говори глупости ! Ако ти падне обектив за 3 бона , не знам дали пак ще кажеш , че са глупости .

Отговори на това съобщение
 Re: Бива ли да има такива идиоти?(Nikon D3s & 24 70 problem )
Автор: showtime   
Дата:   23-10-11 10:42

Имам въпросната комбинация и лично за мен такъв проблем не съществува. Както каза колегата по-горе:

изнасилване на обстоятелствата и дебилско отношение към техниката

Отговори на това съобщение
 Re: Бива ли да има такива идиоти?(Nikon D3s & 24 70 problem )
Автор: smaquen   
Дата:   23-10-11 10:43

Преди време ползвах D3 за едно събитие, наистина този проблем съществува, обектива не падна но се беше отключил от байонета (освободил или както там се казва), съответно и даваше грешка.

На д700 което ползвам от известно време не ми се е случвало подобно нещо.

обектив 24-70 2.8 - като на видеото


Предполагам, че някак си неволно съм натискал натискал копчето за отключване, след като описах проблем на собственика на д3 ми стана ясно, че на него това не му е правило проблем - той обаче няма 24-70.

До момента с това видео не се бях замислял как е станало и защо.

Ей сега е момента да чуя, къв съм левак !

Отговори на това съобщение
 Re: Бива ли да има такива идиоти?(Nikon D3s & 24 70 problem )
Автор: bmw_e30   
Дата:   23-10-11 10:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бива ли да има такива идиоти?(Nikon D3s & 24 70 problem )
Автор: noob   
Дата:   23-10-11 10:49

Аз много внимателно съм го изгледал видеото. Спонтанно откачане на обектива в това видео няма. Не твърдя, че е невъзможно обектива да се отвърти при определени обстоятелства, но обстоятелствата в този клип са доста странни.

Отговори на това съобщение
 Re: Бива ли да има такива идиоти?(Nikon D3s & 24 70 problem )
Автор: bmw_e30   
Дата:   23-10-11 10:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бива ли да има такива идиоти?(Nikon D3s & 24 70 problem )
Автор: dave   
Дата:   23-10-11 10:56

showtime, да те заям и теб :D

"От 10 години муам мазни пържоли и ми нема нищо, следователно таквоз живптно като инфаркт Не Съществува" [smilie5]

Може с едни бройки да има проблем, с други да няма. А може просто още да не ти е дошъл реда. Ако ти дойде (в никакъв случай не ти го пожелавам) съм сигурен, че тогава няма да го отдадеш на "дебилско отношение".

За мен поуката е проста - ако ползваш никонско full frame тяло имай едно наум за байонетната заключалка, че освен всичко друго някой по-голям обектив може да ти счупи пръста на крака [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Бива ли да има такива идиоти?(Nikon D3s & 24 70 problem )
Автор: emo99   
Дата:   23-10-11 10:59

В темата има коментари от форумци , които работят внимателно с техниката си и не я " изнасилват " . Ти прочете ли тези коментари ?

Отговори на това съобщение
 Re: Бива ли да има такива идиоти?(Nikon D3s & 24 70 problem )
Автор: bmw_e30   
Дата:   23-10-11 11:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бива ли да има такива идиоти?(Nikon D3s & 24 70 problem )
Автор: noob   
Дата:   23-10-11 11:08

Аха, няма невъзможни неща. Отиде ми здравият сън. Вече ще знам, че ако натисна копчето на Никоня 50 пъти, като междувременно си играя със зума, има шанс обектива ми да падне, ако съм имал неблагоразумието да го пусна точно в момента в който съм го отвил. Големи миндили тея от Никон бе...
Айде пишете си на воля.

Отговори на това съобщение
 Re: Бива ли да има такива идиоти?(Nikon D3s & 24 70 problem )
Автор: showtime   
Дата:   23-10-11 11:20

С въпросната комбинация Д3 + 24-70/2.8 съм направил над 35 000 кадъра само това лято без никакъв проблем.

Имам и D700. Не съм снимал толкова с 24-70/2.8, но нямам оплаквания.

Интересно ми е ако го нямаше този клип дали някой щеше да повдигне подобна тема...

Отговори на това съобщение
 Re: Бива ли да има такива идиоти?(Nikon D3s & 24 70 problem )
Автор: bmw_e30   
Дата:   23-10-11 11:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Бива ли да има такива идиоти?(Nikon D3s & 24 70 problem )
Автор: aldygreen   
Дата:   23-10-11 12:45

Не трябва само да се гледа, а и да се слуша и разбира какво говори човекът. Става въпрос за проблем. Ако заключалката е направена нормално, колкото и да се натиска предварително, след завъртането на зуума няма да се отключи. Имам съмнения, че отключването е възможно и без да се натиска бутонът. Не винаги, но е възможно. Това е като проблема с педала за газта на Тойота - не става често, но е опасен и Тойота масово сменяше чаркове по милиони коли.
Ама като чета заглавието на темата, чукча не само не чете, но и не слуша...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Бива ли да има такива идиоти?(Nikon D3s & 24 70 problem )
Автор: Optimus_Prime   
Дата:   23-10-11 12:53

И сега кво? Проблемът в обективът, в тялото ли?! Или и двете неща са дефектни? И аз се бях засилил да купувам д700 с 24-70/2.8 то ква излезе!

Отговори на това съобщение
 Re: Бива ли да има такива идиоти?(Nikon D3s & 24 70 problem )
Автор: dave   
Дата:   23-10-11 14:02

Че купи си го :D

На фона на всички убавини на D700, очевидно рядко появяващ се проблем с въпросната закопчалка си е бял кахър.
И по-големи страхотии се случват с техника от всички марки [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Бива ли да има такива идиоти?(Nikon D3s & 24 70 problem )
Автор: noob   
Дата:   23-10-11 14:02

Така, за който не слушал да поясня- Братушката твърди, че му паднал обектива, заради проблем със заключването. Пратил техниката на Никон с претенция, от никон му казали проблем няма и му я върнали. И братушката прави демонстрация, ето видите ли как спонтанно, без натискането на бутона даже, обектива се отвърта- "...but still. the lens comes of by itself, without any pushing of the button"
Да твърдиш, че обектива се отвърта просто ей така, като междувременно натискаш копчето за освобождаване 50 пъти и блъскаш зума в крайно ляво положение, ако не е идиотско за някои хора, за мене е. Ако това ме прави чукча, предпочитам да съм в отбора на чукчите.

Отговори на това съобщение
 Re: Бива ли да има такива идиоти?(Nikon D3s & 24 70 problem )
Автор: dampkring   
Дата:   23-10-11 14:13

The guy is not trying to take the lens off, but he's trying to show you the bug in the locking mechanism -> gentle press of the button can lead to a later fall off of the lens while zooming. His lens once hit the floor because of this.

You are all bunch of dumb fucks lol

procokal 2 days ago



Отговори на това съобщение
 Re: Бива ли да има такива идиоти?(Nikon D3s & 24 70 problem )
Автор: dampkring   
Дата:   23-10-11 14:19

т.е. ръшънът иска да покаже, че след като смени няколко пъти обектива, има опасност механизма на заключване да забие и да даде назад с 2-3 хилки. тва е.

Отговори на това съобщение
 Re: Бива ли да има такива идиоти?(Nikon D3s & 24 70 problem )
Автор: tonyboy79   
Дата:   25-10-11 09:34

Решението е много просто -> магнитни ленти на д-р Левайн + дебели тарлъци. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Бива ли да има такива идиоти?(Nikon D3s & 24 70 problem )
Автор: tziko   
Дата:   25-10-11 11:49

Много е просто всичко, чопа който държи обектива заключен се е износил от постоянна смяна на обективи. Колкото повече го ръчка, толкова по-зле става! Токова снимане като това ръчкане на клипа не ми се вярва да съществува, вярно, че понякога е голям екшън, но този клип си е чисто "изнасилване на обстоятелствата и дебилско отношение към техниката" .

Естествено, че проблема ще се появи при Д3 и Д700, защото хората с ниските калсове апарати нямат много обективи и не снимат (сменят обективи) толкова интензивно като хората с Д3 .



Публикацията е редактирана (25-10-11 11:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Бива ли да има такива идиоти?(Nikon D3s & 24 70 problem )
Автор: alcap007ne   
Дата:   25-10-11 12:10

А това не е ли по дебилско [smilie18]

http://www.youtube.com/watch?v=-2pUajEUs9E

Отговори на това съобщение
 Re: Бива ли да има такива идиоти?(Nikon D3s & 24 70 problem )
Автор: mondragon   
Дата:   25-10-11 13:51

От 3 години всекидневно снимам с Д3 и Д700 репортаж, досега не съм имал такъв проблем НИТО ВЕДНЪЖ !!!

" показва що за лайно е най хубавия модел на никон... кой прост никонски инжинер е решил че трябва зума и завиването на обектива към тялото да са в една и съща посока" - виждам, че си "голям разбирач", затова ще те питам: Зумът само в една посока ли се върти, че изтъкваш в коя посока се навива байонетът? Това няма никакво значение, при положение, че зумът се върти и в двете посоки. Явно и репортаж много рядко (ако изобщо си снимал) снимаш за да знаеш, че няма как така хамалски да въртиш зума, че да се удря в крайните положения. Чисто физически в позата на снимане не можеш да го засилиш така, особено пък 24-70!
Това, че някой не се е научил как да държи апарата и да натиска само копчетата, които иска и трябва, си е негов проблем и вината изобщо не е в Никон, Канон или която и да било марка.
Лошото е, че няма техника, която да е 100% ДУРАКОУСТОЙЧИВА...

Отговори на това съобщение
 Re: Бива ли да има такива идиоти?(Nikon D3s & 24 70 problem )
Автор: n1x0n   
Дата:   25-10-11 14:48

Всяко тяло би се държало по този начин, при това отношение.

Не, за щастие не се държат така.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »