Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: denyo   
Дата:   18-11-10 11:10

Аз също съм съгласен с Jim__Beam. Но с подобрението което каза grozdanovk, да има лимит на застраховката. Ако нещо ти е наистина супер скъпо (над 50 000 лв. примерно), това за куриера наистина е голяма отговорност, която той има право да откаже. Все пак, трудно ще покрие някаква огромна сума от застраховките на останалите клиенти на които не е потрошил стоката. Би трябвало въобще нито куриера, нито клиента да искат такава сделка. Ако клиент си даде толкова скъпо нещо без гаранция, то все едно е съгласен да му го откраднат. Също и тази история на Matataupa за нипелите и яйцата. За да има справедливост и еднакви условия за всички, би могло да се помисли за лепенките с датчици за ускорение, които спомена някой. Куриера да поеме отговорност, че пратката няма да претърпи повече от примерно 3g, пък клиента вече да му мисли как да я опакова, че да не се повреди при 3g ускорение. Те нещата по света, вероятно отдавна са измислени :)

Както novi4ok каза [smilie24] , thomas & itilien примера с автомобила не върви. И в двата случая застраховката я плаща клиента, но колата си я трошиш сам, докато пратката я троши този на който си платил да не я троши.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: ecobo   
Дата:   18-11-10 11:12

Аз си бачкам само с Еконт и грам не ми дреме от тия промени. Никога досега не съм имал проблеми със счупени пратки. Явно ги опаковам добре [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: alex_stand   
Дата:   18-11-10 11:18

Ееее ... много ли ви е скъпо да си платите застраховка от 0,24 % .
Много претенции пък да е безплатно? Научете се да си плащатате пък тогава мрънкайте [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: denyo   
Дата:   18-11-10 11:50

alex_stand
темата първо се чете, и чак тогава се пуска коментар [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: a_b_v_e   
Дата:   18-11-10 12:50

denyo [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: thomas   
Дата:   18-11-10 13:27

Denyo, не можеш да очакваш куриерът да носи отговорност за пратки не над 50,000, ами и за такива над 500 лева сам. Не му излиза сметката, когато му даваш някакви жалки левчета, за да пренесе нещо от тук до там. Да, той може да внимава как товари и разтоварва, може да внимава и как кара. Ама ако оня зад него не внимава, какво правим? Точно затова се прибягва до застраховка. И точно това се е случило - хората просто са ви предложили без формалности да си застраховате нещата, които те ви превозват. Всичко по-нататък са изисквания на застрахователя - изобщо не ги приписвайте на Еконт.

И не, няма никаква особена разлика с колата. Бъркаш гражданската отговорност с каското. Каското покрива не само това, което сам си си причинил, а най-вече онова, което могат да ти причинят другите - по време на шофиране или докато си паркирал и ти падне 50-килограмова саксия отгоре или блок мазилка с подобно тегло. Плюс вандализъм.

Абсолютно същото е и тук. Еконт са куриерска фирма и като такива работят с хора, които пренасят съвестно нормални стоки от точка А до точка Б. Всичко, което се случи с тези стоки обаче не по тяхно злоумишлено действие, няма как да бъде тяхна отговорност. А за пренасяне на скъпоценности, струващи хиляди левове, да не говорим за десетки хиляди, ви трябва съвсем друг вид услуга!

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: burningice   
Дата:   18-11-10 13:43

Друг спедитор предлага ли опцията "Отвори преди да платиш"?

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Alex_stand   
Дата:   18-11-10 13:53

denyo
Нямам време да ви изчета всичките глупости за яйца и хиляди ви митични левове :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   18-11-10 13:58

Тука има много "специалисти" по застраховането, които в края на краищата ще сменят куриера... [smilie18]

Ако някой ми намери компания, която да застрахова вещ за сума по-голяма от нейната стойност, да се обади. Обещавам му 10% от взетото завишено обезщетение.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: guciguci   
Дата:   18-11-10 13:59

Трябва да се чете. Нищо ,че е застраховано,после пак искат фактура.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: guciguci   
Дата:   18-11-10 15:03

Не са ми счупили вчерашната пратка. Уф,отдъхнах си. Ама вече край!

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: thomas   
Дата:   18-11-10 15:10

@gucuguci
Има го и тоя номер. Някои застрахователи са достатъчно големи тарикати, за да ти позволят да си надзастраховаш стоката - т.е. да не ти придирят много за реалната й себестойност. Когато обаче дойде време да ти плащат, непременно ще ти поискат доказателство, че наистина струва толкова, колкото си им казал. И никога не очаквай да ти платят отгоре само защото ти си им обявил по-висока стойност. Даже, ако са достатъчно гадни, могат да ти откажат изобщо плащане под претекст опит за застрахователна измама. Не казвам, че е честно. Но и това да искаш повече, отколкото си загубил, също не е, и те го знаят.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: guciguci   
Дата:   18-11-10 16:05

Ама това няма нищо общо със застрахователите. Аз съм се разбрал с теб да ти продам примерно обектив за 500 лева. Той може реално да струва 25 лева,ама ти си съгласен да ми дадеш 500. те ми го чупят. Аз как ще си взема 500-те лева. Верно и от тяхна гледна точка е малко прецакващо,ама да пазят,да не чупят,да не губят и няма да плащат. Нали така?
При застраховката на кола всичко зависи от мен. Аз ще си я потроша и те тогава могат да оспорват. Ама тука те ще са виновни. Ще плащат колкото съм обявил. Това е.
Ама сега като усетят отлива на клиенти,ще се се оправят.



Публикацията е редактирана (18-11-10 16:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   18-11-10 16:16

Не става така, както ти я смяташ. Ти продавай обектива и за 1000 лева, но след като стойността му е 25, ще ти го застраховат до тази стойност.

Томас е абсолютно прав, че при претенция от твоя страна, могат дори да те набедят за застрахователна изимама и да не видиш съвсем нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: guciguci   
Дата:   18-11-10 16:19

Абе каква застрахователна измама. Аз ти го продавам на теб на толкова. Може теб да съм измамил,ама те какво общо имат. Те са посредници,които са длъжни да доставят пратката във вида,в който е била. Какво се правите,че не разбирате или нарочно се заяждате.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: thomas   
Дата:   18-11-10 16:23

Всичко разбираме. Ти не разбираш. И колата може да ми я счупи друг - не е нужно аз да предизвикам катастрофата, пък може и изобщо да не се случи в движение щетата.

И не си прав - това не просто има нещо общо със застраховането - то дори е просто едно скрито за твое удобство застраховане.

И не, никой не иска да ти счупи пратката. Но това може да се случи. А тези хора не са се заели с куриерски бизнес, за да плащат за нещо, което просто се случва.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: guciguci   
Дата:   18-11-10 16:27

ОК,няма смисъл повече да се спори. Аз казвам моето мнение,Вие си знайте вашето!
Те скоро ще започнат конкретните теми по въпроса.



Публикацията е редактирана (18-11-10 16:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: джъмбо   
Дата:   18-11-10 17:32

като се сетя, че лайката ми дойде с еконт от англия... и даже една друга я разходихме напред назад из зстраната пак с еконт.... [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: tochnia   
Дата:   18-11-10 17:58

Огрооомен риск с български куриери да се плаща нещо толкова скъпо...[smilie8] [smilie8] [smilie2]

Хората крадат по 10 бона и бягат в чужбина [smilie8] [smilie8] [smilie2]

"Пощаджийка сви 10 бона от банкови сметки и хукна в Турция"

в ареста в Силистра попадна и пощенската служителка Хюлхан Яшар. 42-годишната пощаджийка от с. Бръдваре бе задържана, защото прибирала пари от банкови сметки на клиенти. Селската поща имала договор за обслужване с няколко банки и местните хора внасяли и теглели авоарите си от тях в клона на пощенската служба в селото. Преди седмица някои от тях се оплакали в полицията, че от сметките им липсват суми. Униформените започнали да следят пощаджийката и установили, че като подправя документи, Гюлхан успяла да прибере 10 хиляди лева от четири сметки.
Докато полицията дишала във врата на пощаджийката, тя усетила жегата и хукнала да бяга. В понеделник органите на реда я открили чак в Бургас, където вече се била снабдила с билет за Истанбул с намерението да мине границата и да се скрие от другата страна на Босфора.
Гюлхан Яшар ще бъде уволнена, но това ще стане, след като приключат следствените действия, защото такива са правилата, каза шефът на Български пощи в Силистра Веселин Боев.

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2010-11-18&article=347748


Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: ipolit   
Дата:   18-11-10 21:56

Ако са чули в Търново за тази обявена стойност - добре.
Аз си пращах апарата на ремонт при Зентекс. Казах им, че искам да го застраховам за 500 лева, те ми казаха "Дай фактура". Пратих го без застраховка със стикер "Чупливо". После като отидох да си го взема след ремонта, девойчето ме пита дали искам да го видя дали е здрав. И аз се ококорих и я питах "И ако не е здрав ще ми го платите ли?" Тя ми каза, че няма да го платят.

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   18-11-10 22:51

Спрях да пиша в темата , щото тука има няколко кухи лейки, при това - пробити ....
.... и колкото и да наливаш вода в тях - файда никва ... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


... Ти му викаш - Куму Асане ..... он си сака , за к“/ро да те фане .....

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: ivodam   
Дата:   18-11-10 22:55

Не съм чел всичко, но тая вечер пуснах по Еконт една пратка, застраховахме я, щото е чуплива, не са ми искали фактура. За мен Еконт си работят безупречно, пу-пу.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: imitev   
Дата:   18-11-10 23:02


Не са ти искали фактура, понеже не им дреме...

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: imitev   
Дата:   18-11-10 23:03


Дано да не ти се налага да си търсиш парите ако стане нещо...

Отговори на това съобщение
 Re: Ха сега да видим кой ще ползва вече ЕКОНТ?
Автор: imitev   
Дата:   18-11-10 23:03


Сигурно са били франчайзери...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »