Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: procokal   
Дата:   19-10-11 19:41

Stefann, защо защитаваш котките? Ти нали си снимаш техника (за обяви) ? [smilie5]

П.С: Не казах нищо за макро, а за "макро ОЧИ". Никога и не разбрах зашо хората си мислят, че окото на Бай Някойси трябва да се показва.
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: jino   
Дата:   19-10-11 19:59

Чети хубави книги ,гледай хубави филми ,ходи по изложби ,обикаляй по света и т.н. [smile].
Няма все още какво да се коментира под снимките ти.

Избягвай излишна помпозност.
Надписа на снимките.[smilie2]
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: sir_sky   
Дата:   19-10-11 20:29

Хората които са писали в темата са ти дали такива съвети от които можеш да напреднеш много, наистина добри съвети, и те съветвам да ги прочетеш, защото аз бих се радвал много и бих приел всяка критика, които те дават, защото имат база и покритие да го правят!

sirkhann [smilie24] [smilie24] [smilie24]
мара [smilie24] [smilie24] [smilie24]
MarinY [smilie24] [smilie24] [smilie24]
pefoto01 [smilie24] [smilie24] [smilie24]
procokal [smilie24] [smilie24] [smilie24]
iasen2 [smilie24] [smilie24] [smilie24]
atrifonov [smilie24] [smilie24] [smilie24]
My.Point.Of.View [smilie24] [smilie24] [smilie24]
special_k [smilie24] [smilie24] [smilie24]
jino [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Успех, и те съветвам пак да прочетеш тази си тема след година снимане примерно![shtrak]
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: ivoto7   
Дата:   19-10-11 21:35

мда да точно така sir_sky, много добре казано [smilie24]
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: GOSPODIN   
Дата:   19-10-11 21:50

Проблема на госпожица Боранова идва според мен от синдрома на "местните напреднали любители". Почти всички, които снимат най-добре от 20 -те си колеги(работещи в сфера извън фотографията) или са най- добрите фотографи във входа на блока или 10 - те околни къщи си мислят, че вече са "станали" професионалисти на базата само от похвалите от гореизброените колеги и комшии.
Когато обаче се сблъскат с доста по-напреднали от тях фотографи се получават тези проблеми. От една страна е твърдата убеденост, че си добър и вече почти професионален фотограф и от друга страна тежките критики и унищожителни коментари от други фотографи - любители и професионалисти те карат да заемаш отбранителна и високомерна поза.

Добре е човек да има някаква автоцензура, стига да не е прекалена. Предложените за коментар снимки на модели не са толкова зле, колкото ги описват някои колеги. Мисля, че госпожицата има база за развитие и сама ще си направи подходящите изводи.
Трябва много труд и работа зад апарата и пред монитора.[shtrak]

 Re: Градивна критика, мнения
Автор: kjey   
Дата:   19-10-11 22:26

sir_sky[smilie24][smilie24]
GOSPODIN[smilie24][smilie24]
Няма какво повече да се каже[smilie24]
 Re: Градивна критика, мнения
Автор: Zardinax   
Дата:   19-10-11 22:31

Човек се учи постоянно и е добре да се вслушва в другите. Идеята е да се научим по-добре да пресъздаваме идеите си.
Аз си мисля, че ти реагира така защото някой нарече снимките ти тъпи. Това си е чист присмех и си е малко брутално, даже и да е истина можеше с мек тон да ти го кажат и дискусията щеше да протече по съвсем друг начин. Обаче доста неща, които ти казаха са верни. Има един фотограф на име Тери Ричардсън, който снима мода и "звезди" много често с директна светкавица, обаче аз и ти не сме Тери. Имам предвид, че "много фурни хляб" трябва да се изядат до тогава. Също така хората са прави за светлината и за ретуша. Също и този градиент, който си пуснала...не мисля, че мястото му е там. Градиента няма да направи по арт снимката, нито ще я подобри кой знае колко. Не режи ставите !!!! Аз съм начинаещ, но знам от про-играчи, че ставите не е добре да се "режат". Кадрирането е въпрос на гледна точка, но ти препоръчвам да пробваш някой път когато си в настроение да следваш правилото на третинките по стриктно и след това "разчупи" и ще видиш как се променят нещата.
Не му е времето сега за сложни абстрактни,модернистични,канонизирани и не канонизирани похвати в стил "Асфалта и разделителната линия" понеже на тоя етап е малко несериозно.
Има време...потърпи малко и дай още повече от себе си и съм сигурен, че когато го направиш, всички ще го забележат.
Вземи за пример sir_sky, когато си пусна кандидатурата за форума, администраторите му се смяха щото снимаше калинки и цветенца обаче се амбицира и гледай го сега къде е. Разгледай му портфолиото във фликър и ще научиш най-малкото сумати светлинни схеми.
Да не говорим за майсторите във форума. Послушай Мара какво ти казва. Само то нея да се учиш е достатъчно.

Казвам ти го с най-голямо уважение и не искам да ми се сърдиш! Желая ти успех ! Можеш да го направиш!
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена