Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tantris   
Дата:   18-10-11 06:01

Дам, слуховете се оказаха верни[smilie6]

Canon EOS 1D X Press Release

Canon EOS-1D X

Full Frame
18.1MP
Dual DIGIC 5+ – 17 Times The Processing Power of DIGIC 4
ISO 100-51200 Native
100,000 Pixel RGB Metering Sensor
EOS iSA (Intelligent Subject Analysis)
61 Point AF
21 f/5.6 Cross Type Sensors
20 f/4 Cross Type Sensors
5 f/2.8 Cross Type Senors
EOS iTR AF (Intelligent Tracking & Recognition Auto Focus)
12 Frames Per Second
14 Frames Per Second JPG Only
400,000 Shot Rated Shutter
Ethernet Connection
March Availability


Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tantris   
Дата:   18-10-11 06:06

News Releases | Archive 2011

"Currently, the company offers a broad product lineup that serves the needs of all levels of users, from entry-level enthusiasts to advanced amateurs and professionals. This lineup has further expanded with the addition of the new high-performance EOS-1D X, Canon's new flagship digital SLR camera, scheduled to go on sale in late March 2012"


Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tantris   
Дата:   18-10-11 06:17

Доста консервативен модел ми се струва. Всички характеристики са напомпани, но няма нищо ново в концепцията. Защо е тази нова номенклатура на серията? Сигурно ще е мечтата на спортния фотограф.[smilie3] [smile] С това нативно исо 51200 сигурно ще шуми като 5Д на исо 6400.
Интересно за студио какъв модел ще предложат - митичното 3Д?

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: dau   
Дата:   18-10-11 08:24

Избочиха зверски според мен... за студио
5D Mk III догодина...

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: MixMike   
Дата:   18-10-11 08:28

6800$ е добра цена, на фона на 8000-те за предишните Ds-и.

Dau, тва е твоя апарат. От 5 години чакаш ФФ с малко МП, голямо исо и перфектен AF[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: jester   
Дата:   18-10-11 08:32

Баси,не съм влизал във форума от година сигурно и първата тема, която отварям вече цъфти от оригиналности. Ти какво искаш, тантрис, фотоапаратът да дъвче дъвка ли, за да ти е неконсервативен? Аз намирам връщането назад с мегапикселите за много добро решение, както и всичко останало под капака, а за това колко ще шуми на 50 000 ISO, ще видим. Това ще е поредната страхотна камера, посрещната от вездесъщия потребител на фото-форум с "разпни го", а само няколко месеца по-късно ще го дават за светъл пример за това и онова. Да им е честит на всички фотографи, които ще напълнят света с още неповторими кадри, използвайки го.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: mitkomitashki   
Дата:   18-10-11 09:14

Хората са си го написали. По-големи пиксели и отделно технология позволяваща по-добра чувствителност.

Какво още искате. Фотоапарата да изстрелва совалки в космоса ли??????? [smilie5] [smilie5] [smilie5]

The new 18-megapixel full-frame CMOS sensor utilizes large pixels – 1.25 microns larger than those in the EOS-1D Mark IV sensor and .55 microns larger than those in the EOS 5D Mark II sensor – together with gapless microlenses to achieve enhanced light gathering efficiency, higher sensitivity and less noise at the pixel level. The new sensor has improved on the already very high signal-to-noise ratio of sensor output of earlier EOS models for outstanding image quality, even in extremely low light.

Adjustable from ISO 100 to 51,200 within its standard range, up to 204,800 at H2.

Интересна е и цената [smilie5]

А бе май това чудо вярно ще е мечтата на фотографите през следващите години [smilie5]



Публикацията е редактирана (18-10-11 09:27)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: johnny_fx   
Дата:   18-10-11 09:18

Canon is naming the body differently too. Rather than calling it the EOS-1D Mark V, thereby carrying on a practice that began when the EOS-1D Mark II came out in 2004, they've broken with that convention and called it simply EOS-1D X. The X, says Canon USA Technical Advisor Chuck Westfall, is meant to suggest three things about the new camera:

- X for extreme (X-treme) performance
- X for cross-over (X-over), since this represents the merging of Canon's two pro digital SLR cameras, the higher-resolution EOS-1Ds Mark III and higher-performance EOS-1D Mark IV, into a single next-generation model
- The Roman numeral X, as in 10, because the EOS-1D X represents the 10th generation of pro-class SLR from Canon since the F-1 debuted in 1971


http://www.robgalbraith.com/bins/multi_page.asp?cid=7-11666-12012



Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   18-10-11 09:28

Готиното на Цанон е, че поне слушат някого и правят логични неща. Дано доброто развитие се разнесе и в долните класове, където го бяха ударили здраво на маркетинг...

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: boni   
Дата:   18-10-11 09:28

Браво, това е камера за тея които знаят какво им трябва. 18мп на фул фрейм - перфектно.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: mitkomitashki   
Дата:   18-10-11 09:36

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Сега се замислих за оная Сигма SD1 дето толкова я обсъждате, която е на същата цена.
Та замислих се, че пред това чудо буквално изглежда като сапунерка, без никой да се обижда [thankyou]

Даже е с 100$ по-скъпа [smilie5] Знам, знам, фовеона т'ва он'ва [smilie21]



Публикацията е редактирана (18-10-11 09:40)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: testmaniac   
Дата:   18-10-11 09:41

Най-накрая нещо сериозно от Canon[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: rorus   
Дата:   18-10-11 09:49

1) Спецификацията звучи перфектно! Nikon да му мисли сега:)
2) Очаквам хиляди постове и между 0 и 1 покупки от членове във форума.
3) Сам няма да може да прави шедьоври - ще му трябва голяма доза фотографско майсторство.
4) С такова майсторство могат да се правят шедьоври с всички налични камери различни от сапунерки.
5) Излизайте навън и снимайте...[shtrak].

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sauron69   
Дата:   18-10-11 09:54

Еее, Канон избиха рибата [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: rewer   
Дата:   18-10-11 09:58

rorus много студено навън ,може ли в офиса да снимам колежките и да чета за новия то дори не е и МАРК.

Направих си два извода :
1.Няма да си го купя.
2.Не искам да си го купя.

Иначе много вдигнаха летвата и според мне Никон няма да могата да отговорят този път.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: dau   
Дата:   18-10-11 10:03

Мен най ми допада това че се отказаха от мегапикселите поне в тази камера... остава само като излезнат снимки да се види като динамика и шум как ще е, също и работата и възможностите на новия AF.
Ясно че на високото ИСО ще е много добре, ама да си оправят и ниското, сегашните модели от 400ИСО имат шум, при тази камера трябва до 1600 да е абсолютно чисто и перфектно...

Тайничко се надявам и RAW да е станал 16bit ама ако беше така щяха да си го кажат май...

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: dau   
Дата:   18-10-11 10:06

Едно интересно видео което показва как снима машината на серия.

Гледайте брояча долу какво прави...

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: kapitancho   
Дата:   18-10-11 10:10

Най-накрая Кашон пуснаха конкурент на Д3с. Или поне на хартия е така. Ако докаратат ПОНЕ качеството при високо ИСО като на Д3с, тогава Никон ще си имат проблеми. За другото е очевидно, че доста са се постарали и тялото си го бива[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: PlamenT   
Дата:   18-10-11 10:11

Честито на всички Канонци. [thankyou]
Това е камерата мечта. [beer]
За сега никонци ще почакаме за нещо подобно.


Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: rapt0r   
Дата:   18-10-11 10:11

Чудесно е това,сега да чуем и отзвуците ,като излезе на пазара! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   18-10-11 10:14

Ъъъ, кво честито на всички Канонци, я 1 човек си я купи, я не. На него честито. На останалите - не губете кураж, идва нов тираж [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: rewer   
Дата:   18-10-11 10:18

Наистина прави 14 к/с ,но при вдигнато огледало ,снимано в JPEG ,заключен фокус и под ISO 3200.Определено си е репортерската и спортната мечта.:)

Не е въпроса с купуването има хора които ще си я купят и за 5-6 години ще и навъртят 10-12000 кадъра и кво от това.



Публикацията е редактирана (18-10-11 10:23)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: vga   
Дата:   18-10-11 10:23

Брех как си личи, че идват Олимпийските игри... не се съмнявайте, че и Никон ще ъпгрейднат линията дотогава. Този Канон звучи като фантастична камера! Ако и автофокуса не е просто думи... [smile] Браво на тях!

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: PlamenT   
Дата:   18-10-11 10:26

Не е важно колко хора ще си купят камерката, важното е, че Canon EOS-1D X е камерата МЕЧТА [smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   18-10-11 10:32

Ще го видим тоя автофокус. Канон ли е - недоволни винаги има [smilie18]

Мен повече ме кефи - 100`000 пикселно RGB Мерене. Много обичах преди да вляза във Фотосинтезис и една камара никонаджии да ми кажат как, видиш ли, Никоните имали 1000 пикселов RGB сензор и мерели точно, пък Каноните имали 35 зонов и били бъгави. Мисля да мина да го видя онзи титан от ФС какво прави сега, да ми обясни пак за меренето [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: mitku   
Дата:   18-10-11 10:36

Бравос, звучи доста по-обнадеждаващо - 18mpix FF за тоз 1D X... отколкото 36mpix FF за D800. Явно Никон и Канон ще си разменят малко ролите. Много ме кефи (поне на книга) тоз Кашон. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: jivkojj   
Дата:   18-10-11 10:45

Добре изглежда апаратчето на хартия! Истинска работна машина. Най-вече ми допада, че не са помпали пиксели.
Честито на канонци (или поне на тея, които ще си го купят) [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ivodam   
Дата:   18-10-11 11:33

Явно реверансите между конкурентите са приключили, започва тоталното изриване и разчистване на пазара за истински неща.
Канон най-накрая направиха нещото, което трябваше да сторят преди още 3 години поне.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: rewer   
Дата:   18-10-11 11:34

Много странно ,очаквах "Сблъсъка на титаните" да е започнал вече но явно не могат да се освестят след като са прочели превюто....Canon забиха доста голям пирон в ковчега на конкуернтите си.[smilie24]

Дано да ги накарат да се опомнят и да се върнат към корените,а именно фотографията а не маркетинга .Хората пак ще си купуват камери ,гладни няма да останат....японците![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ivodam   
Дата:   18-10-11 11:48

Това решение на Канон наистина затвърждава истината, че 17-18 МП са оптимални за фулфрейм и косвено вдига акциите и на 1Дс2.


[smilie7] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: thumper   
Дата:   18-10-11 11:48

Много добре! [cool]

Освен всичко друго "(it includes more professional video features than any other Canon DSLR)", така че вероятно няма да е предпочитан само за спорт и студио [cool]


http://www.dpreview.com/news/1110/canon/EOS-1D_X_3.jpg



http://www.dpreview.com/news/1110/canon/EOS-1D_X_4.jpg





Публикацията е редактирана (18-10-11 11:52)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: vga   
Дата:   18-10-11 11:50

иводам, може да са нямали ресурса преди три години. Пък и пак казвам, догодина е Олимпиадата. Никон как изкараха яката машина преди световното и стадионите почерняха... [smile]

Е какъв сблъсък да е почнал, още не сме видяли снимки от камерата, не е пусната да я пипнеме, никой дума не е казал за реалната работа на фокуса. Камерата изглежда фантастична де, не виждам защо да е пирон. Просто още един инструмент, с който, ако ми се наложи, ще мога да работя... Вече виждам как снимам ски с нея... [smilie5] Пък като "нашите" изкарат отговора си, тези които сме инвестирали в обективи, светкавици, и т.н. ще си го купиме [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: jivkojj   
Дата:   18-10-11 11:54

Пирон, пирон, колко да е пирон? Колкото и Д3х беше пирон. Това не е камера-масовка, а скъп апарат, който ще си го купува, който му трябва. А и като гледам как забавят темпото, нищо чудно наследника да е след 5-6 години.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: vga   
Дата:   18-10-11 11:57

И ще си го наема, който му трябва [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: n1x0n   
Дата:   18-10-11 12:15

Очевидно не съм сам в схващанията си, че в малкият формат 18-20МП са смислената горна граница...

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: redgy   
Дата:   18-10-11 12:18

Със сигурност, ще го закупя. Идеален ми е![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   18-10-11 12:22


Автор: n1x0n
Дата: 18-10-11 12:15

Очевидно не съм сам в схващанията си, че в малкият формат 18-20МП са смислената горна граница...


Ако искаш нещо балансирано на всички фронтове.

Много хора ще си купуват 36 МП Никон с прекрасната динамика, ще си щракат между 100 и 800 ISO и ще пляскат щастливи с ръце. Също толкова щастливи ще са и собствениците на D3s, щото ще си снимат на тъмно и апаратът ще вижда повече от тях, при това резултатите ще стават за печат.

Чакайте първо да видим какво може новата матрица - цветове, детайл, динамика и шум, после да коментираме.

И никой да не забравя, че Canon бяха тези, които започнаха мегапикселната война и за пореден път връщат назад.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: dau   
Дата:   18-10-11 12:27

vga, ти си в другия лагер, не надзъртай тук [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: IDA   
Дата:   18-10-11 12:38

За мен най-добрата новина е, че след като пускат такава супер камера, следващият модел на 5Д вече ще е с по-малко пиксели и по-добра AF система. Просто вече няма да имат оправдание, че 5Д-моделът щял да стане толкова добър, колкото професионалния и при това положение никой нямало да си купува 1D X.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: n1x0n   
Дата:   18-10-11 12:47

Много хора ще си купуват 36 МП Никон с прекрасната динамика, ще си щракат между 100 и 800 ISO и ще пляскат щастливи с ръце.

Много хора винаги ще си купуват най-новото от всяка една фирма и "ще пляскат щастливи с ръце" независимо от това, дали продукта заслужава пляскането или не. Това е константа нямаща никаква връзка с реалното качество на продукта.

А факта от реалният живот е, че при този размер на сензора и наличните стотици системни обективи, които няма да бъдат подменени следващите 15 години - 18-20 МП са максималният "пикселаж", който има смисъл. Не само защото това покрива напълно изискванията на 80% от професионалистите и 99% от любителите, но и защото промяната в качеството при покачването на резолюцията над тази граница /при настоящата технология/ е толкова малка, че не заслужава компромисите, които се правят за да се обслужва тази по-висока резолюция - ISO, бързодействие, дисково пространство и т.н.

Надявам се, че навлизаме в епохата, в която резолюцията ще спре да бъде най-големият selling point при професионалните и полу-професионалните камери.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   18-10-11 12:52

Нека ти напомня, че доста цифрови гърбове имат ниско ISO и много мегапиксели.

Всекиму според потребностите (и възможностите).

Освен това е вярно, че има някаква оптималност в мегапикселите, но тя е донякъде и технически обусловена. На бас, че тази матрица ще къса дупарата на 1Ds2, само защото е 7 години по-съвършена технически.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: n1x0n   
Дата:   18-10-11 13:03

На бас, че тази матрица ще къса дупарата на 1Ds2, само защото е 7 години по-съвършена технически.

Като високо ИСО - несъмнено, като динамика - много вероятно, като резолюция.... надали.

Нека ти напомня, че доста цифрови гърбове имат ниско ISO и много мегапиксели.
Там положението е същото, вече отиват към 60МП а качеството откакто минаха 30МП едвам мърда нагоре.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   18-10-11 13:19

Никсъне, първо - споделям напълно за оптималността на 16-18 МП.

НО!

1) Като резолюция новата матрица трябва да вади по-добър детайл, защото
- Има по-прецизна топология на микролещите
- Нов филтър с флуоритно покритие
- По презумпция - по-добри вериги = по-нисък crosstalk = по-добър детайл. Освен това със сигурност новият процесор ще носи по-добри алгоритми за обработка на изображението.

2) За качването на мегапикселовата граница сме го говорили, след определена граница, повече мегапиксели дават по-добър резултат само в идеални условия.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tantris   
Дата:   18-10-11 13:29

Така. 61 АФ точки - хубаво, ще се натрият носовете на никонци. Надявам се само да не са сгъчкани в същата площ както старите 45.
Авто исо в М режим + компенсация? Не е очевидно.

Надявам се на не се изпонапръкат обичайните за канон "феномени". Нито бандинг.
Автофокусът наистина да са го направили smart.

Според мен картинката ще е отлична.

Камера 36-40+ пиксела ще трябва да изкарат. Интересно коя линия ще продължи с пикселите.
1Д ще са спортни/репортажни камери видяло се е.

Готин апарат ще е[smilie24]
Ще се опитам да НЕ си го купя след година.
Последните по-свестни кадри са ми с със старото 5Д. После като минах на 5Д2 съм го използвал предимно служебно. Там ми искат резолюция. Д700 използвам да снимам кучето.

Та честито на тези, на които апаратът ще върши истинска работа.

ДЖАДАИТЕ СЕ ЗАВРЪЩАТ

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ivodam   
Дата:   18-10-11 13:33

sirkhann: Естествено, че новото трябва да се очаква да е по-добро, то оставаше и да не е. Ама тука ще дойде на цена към 14-15 хил. лева. А което има предвид Никсъна, и което и аз споделям, е очевидното признание, че тоя брой или гъстота ако щеш пиксели е оптимална от оптична и технологична гледна точка за тоя размер сензор. Убеден съм, че това е било едно трудно и свързано с много спорове решение вътре в Канон. И това не е от вчера - спомням си като излезе 5Д2, че един представител на Канон, някакво инженерче май, още тогава каза - можехме да го направим този апарат с много по-хубава картина и да отвеем конкуренцията с цената на по-малко мегапиксели.


[smilie7]



Публикацията е редактирана (18-10-11 13:46)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: aeobs   
Дата:   18-10-11 13:42

Камерата е супер, но не ми е толкова любопитна, защото наистина е нещо, което трябваше да се появи по времето на Д3.
По-интересно ми е какво ще се случи сега.
5Д3 каква резолюция и АФ ще има...
Дали няма да има още едно ФФ тяло, подобно на петицата, но с по-малко МП.
Никон по принцип винаги са изкарвали телата първи, а Канон чакат за да се наместят после.
Този път стана обратно, а пък олимпиадата идва и със сигурност ще видим Д4 до пролетта.
За Д800 отсега знаем, че ще има две версии, но нищо повече, изобщо не е ясно как ще се развият нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   18-10-11 13:44

Ще видим. Аз проблем с мегапикселите отдавна нямам.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: johnny_fx   
Дата:   18-10-11 13:49

С този сензор могат да пуснат скопен, бюджетен фф за масите, ама... И определено ще трябва да пуснат фф тяло с много пиксели за желаещите (5д наследник или друг).

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ivodam   
Дата:   18-10-11 13:50

aeobs: Не бих се съгласил напълно с теб, напротив, Канон винаги са пионерите, и пробват различни направления, а Никон изкарват телата си по-късно и отстраняват някои от грешките и недостатъците на Канона, и изобщо изкарват по-малко тела. Канон стоически отнесе доста негативи, тествайки неразораната целина на пикселманията, факт. Сега пак имат смелост да погледнат истината в очите.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: darksorrow   
Дата:   18-10-11 13:58

http://www.facebook.com/photo.php?v=10150861295610207



Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   18-10-11 13:58

ivodam- негативите отнесоха клиентите на Канон, не самите Канон. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: vga   
Дата:   18-10-11 14:13

Както вървят, скоро ще може да се снима видео с пълна резолюция... [smilie5] Егати картечницата! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: IDA   
Дата:   18-10-11 14:15

За тези, които са инвестирали десетки хиляди в качествени обективи, намаляването на броя на пикселите е много, МНОГО добра новина! Най-сетне светлина в тунела! Не знам, дали си давате сметка за това.

Само мога да се надявам, че тази политика (на по-малко пиксели) ще се предаде и на всички бъдещи модели от по-ниския клас на Канон. Ако Канон продължат да следват тази политика, според мен ще си вдигнат продажбите значително - отначало на тела, а след това и на обективи, тъй като повечето съществуващи и много качествени обективи, които се продават в момента на сравнително разумни цени, отново ще стават. Това ще елиминира необходимостта от разработка на по-нови версии на тези обективи, които се продават на баснословни цени, като например втората версия на EF 70-200/2,8 L IS.


Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   18-10-11 14:30

Почна се...

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tantris   
Дата:   18-10-11 14:37


http://www.dpreview.com/news/1110/canon/AFarray.jpg


New 61-Point High Density Reticular AF
The EOS-1D X includes a brand new 61-Point High Density Reticular AF, the most sophisticated DSLR AF system Canon has ever released. The 21 focusing points in the central area are standard precision cross-type and effective with maximum apertures as small as f/5.6, depending on the lens in use. The center five points are also high-precision diagonal cross-type points for maximum apertures as small as f/2.8. All 61 points are sensitive to horizontal contrast with maximum apertures as small as f/5.6 and 20 of the outer focusing points function as cross-type points with maximum apertures as small as f/4.0. Other innovations of the new 61-point High Density Reticular AF include expanded AF coverage area, superior focusing precision and low light sensitivity, and greater low-contrast subject detection capability compared to earlier EOS AF systems. (See image below for AF point configuration)

Това ще може ли да фокусира с обективи с мин. бленда 8 (f4 + TC X2)?



Публикацията е редактирана (18-10-11 14:41)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   18-10-11 14:39

Мда, точно.

И максималната светлосила на повечето точки е f/5.6. f/8 няма [smilie18]


Сещате ли се [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: nedelcho1   
Дата:   18-10-11 14:46

С маскиране на пинове от телеконверторите най - вероятно ще може [smilie3] . Или по - натам с ъпдейт на firmware-а [shtrak] .

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: jorro_z   
Дата:   18-10-11 14:46

А пък аз си мисля... може и да греша де... че това все пак е истинския наследник на 1Д серията. Т.е. всъщност увеличават размера на матрицата на 1Д (а не както всички тук си мислят, че намалят МП от 1Дс серията).

И си мисля, че скоро ще видим апарат 1Дс Х (или може би 1Д Хс) със 36-40 МП пак на ФФ сензор.

И пак ще си има двете линии - 1Д Х и 1Дс Х (или 1Д Хс), сега вече и двете с голям сензор - просто едната с малко по-малко МП, но по-високо ИСО, и повече кадри в секунда, а другата - много мегапиксели, по-ниско ИСО, и по-малко кадри в секунда.

Ще видим... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tantris   
Дата:   18-10-11 14:55

Нама да ги има двете линии - ФФ и кроп 1.3. Ще има никонската система - еднаква по формат матрица с различни по гъстота пиксели.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: nedelcho1   
Дата:   18-10-11 14:59

Предполагам че 5D mark III ще е към 40MP с новата структура на пикселите от този сензор и същия шум на пикселно ниво като сегашното 5D, поне на 100-800 ИСО. Така, че това ще е новата линия на Canon. Малко мегапикселно тяло с много нисък шум 1Dx и студийно тяло с много мегапиксели 5D mark III и 1.3 кропа си отива в историята.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: jorro_z   
Дата:   18-10-11 15:00

Тантрис, с термина "двете линии" - нямам предвид 1.3х и 1х кроп, а:
1. Бързо репортерско тяло с малко мегапиксели и много кадри в секунда
2. Студийно тяло с много мегапиксели и малко кадри в секунда.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: asahi   
Дата:   18-10-11 15:09

Ще е много приятно, ако тази камера е начало на нова продуктова линия. 12-те к/с не ме топлят, но големият пиксел обещава още по-сочно изображение.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tantris   
Дата:   18-10-11 15:16

Аз ще чакам 1D XXL серията[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: aeobs   
Дата:   18-10-11 15:19

jorro_z, няма да има вече 1ДС и 1Д, това е наследника на двете линии.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tantris   
Дата:   18-10-11 15:21

Значи да очакваме 3Д серията. Компактен, лек и с много пиксели. Да не се морят много модните фотографи.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sauron69   
Дата:   18-10-11 15:27

Ами то 5Д си е такъв- компактен, лек,с много пиксели [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tantris   
Дата:   18-10-11 15:49

Да ама с куц АФ. Ако сложат фокусната система на досегашната 1-ва серия в компактно тяло и наблъскат 40 МП, ето ти нова линия камери.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: photostoykov   
Дата:   18-10-11 16:01

Да им е честито на птичарите.
Идеалният апарат за тях.
Спомням си как преди година мечтаеха на глас за 18 МР фул-фрейм...значи има Господ?

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   18-10-11 16:08

Добре де, всичко разбирам и ми звучи като идеалния апарат за определени хора, но нещо само не ми е ясно. Какъв е смисъла да набутат сто автофокусни точки в, около, една четвърт от зрителното поле? Не би ли било малко по-смислено да са, поне, по третините? Лично на мен, мисля, че така би ми било по-удобно.

Иначе вярвам, че апарата ще пренесе битката на такива полета, че всички, каквито и марки да ползваме, ще сме много доволни[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: didesignbg   
Дата:   18-10-11 16:30

Голям звяр, честито на канонци четири години ревахте за малкопикселен фулфрейм, на ви го. Почвайте да спестявате. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: borkond   
Дата:   18-10-11 16:35

loki_in_disguise - 90% от обективите извън тази зона изобщо нямат острота, а и със съвсем леко отместване прекадрираш!Наистина машинката изглежда мечта!

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   18-10-11 16:55

А на серво как прекадрираш?

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tantris   
Дата:   18-10-11 17:07

Technical


Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tantris   
Дата:   18-10-11 17:15

Хмммм...


1D X
The CMOS sensor of the EOS-1D X offers increased light sensitivity, image noise reduction at higher ISO speeds, a wider dynamic range and a 16-channel readout to facilitate a high speed continuous shooting at up to 14fps. It's the first time that Canon's gapless microlens technology, which maximises the light gathering capability, has been used in a full-frame sensor.

и

5D Mk2
Reduced micro lens gap
Canon have stated that the gap between microlenses has been reduced compared to the original EOS 5D, although there is still some gap (the EOS 50D has a 'gapless' design). We are guessing that the gap has been maintained to enable a shifted pattern near the corners of the frame (which helps reduce fall-off on such large sensors).


Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: svetljo_   
Дата:   18-10-11 17:22

написа:

> Добре де, всичко разбирам и ми
> звучи като идеалния апарат за
> определени хора, но нещо само не ми
> е ясно. Какъв е смисъла да набутат
> сто автофокусни точки в, около,
> една четвърт от зрителното поле?
> Не би ли било малко по-смислено да
> са, поне, по третините? Лично на
> мен, мисля, че така би ми било
> по-удобно.
>
> Иначе вярвам, че апарата ще
> пренесе битката на такива полета,
> че всички, каквито и марки да
> ползваме, ще сме много доволни[cool]

една интересна публикация по темата ;-)
AF sensor layout

малко е старичка, но при 1Дс е доста близо до третините [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: pefoto01   
Дата:   18-10-11 17:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tantris   
Дата:   18-10-11 17:26

This EOS iSA System is also used to improve the accuracy of white balance settings. These changes are most noticeable when shooting portraits or sunsets, where the skin tones will be more accurately recorded and sunset colours will be more vivid. They are also evident when shooting under low colour temperature light sources like tungsten lighting. In the past, these scenes could produce very yellow or orange images. However, with the EOS-1D X this is much reduced, resulting in more natural looking images.
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: Canon   
Дата:   18-10-11 17:33

Доста елементарен ход на Канон, с който обаче решават много проблеми.
Високото хардуерно (native) ISO е и пряко следствие от увеличената до 169% (1.3^2) площ на сензорите (почти една степен) + gap-ването. Останалото в повишаването на ISO-то е от технологичност - преди години бяха демонстрирали разработката на 100МП 1.3 кроп матрица.
Тези "само" 18 МП дават допълнителни по-лесни решения за:
-по-ниско топлоотделяне в тялото от процесорна обработка,
-размерите на буферащите памети,
-обема трансферирана информация като функция на скоростта на шините и каналите.
-консумация от акумулатора.
....
Това е едната - технологичната посока.

- функционалността на видеото е основно при снимане в нискосветлинни условия в комбинация с свръхсветлата оптика. (лимитираща е скоростта на фрейм до 1/24 1/25, 1/30 сек) Там базовите МП на матрицата са без значение.

Твърдо е насочен към репортерския тип снимане - там един от проблемите е с базата от широка оптика.
ФФ дава лесен отговор - на 18 МП, безпроблемно минават мазните краища, по-новоразработените обективи 8-15mm, 17mm ТС, 24mm ТС, 16-35mm II са вече с пълните ъгли на снимане (неорязани от 1.3 кроп фактора на матрицата) - т.е. по-широк сегмент клиенти за обективи.
Втория проблем - моменталната комуникация и информация, примерно с издателствата в реално време е решен с новите устройства GP-E1, LAN - 1000Base-T, WTF - E с поддръжка до WIFI - N.
/и пак лимитиращите 18МП са част от далаверата, "умните" про фотографи така и не разбраха, че освен L има и M, S, sRAW размери/

И не на последно място е пресегментирането в нивата, започнало с Канон 7Д /60Д.
Canon EOS-1D X си остава пряк наследник на Canon EOS-1D Мark IV, а за Ds Марк Х и 5D Марк Х - догодина.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ivodam   
Дата:   18-10-11 17:48

tantris:

Няма да ги има двете линии - ФФ и кроп 1.3. Ще има никонската система - еднаква по формат матрица с различни по гъстота пиксели.


На мен ми мирише на нещо друго - и то би било точно в стила на Канон, да правят смели стъпки в нови територии. Няма да се учудя никак, ако Канон "счупят" догмата за "фулфрейм" и почнат да правят и по-големи размери сензори, с много мегапиксели, и съответните обективи, разбира се. В края на краищата, това е само един размер, който не е спуснат от Господ за вечни времена като вечен еталон...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: pefoto01   
Дата:   18-10-11 17:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: kimi   
Дата:   18-10-11 18:03

интересно: две гнезда за компакт флаш карти [smilie10]


http://www.tomshw.it/files/2011/10/collezioni/1228/21221.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: kimi   
Дата:   18-10-11 18:10

и три процесора [smilie10]






Компанията Canon анонсира разширяването на гамата си от огледални цифрови фотоапарати с пускането на устройството EOS-1D X, предназначено за използване от професионални фотографи.

Този нов продукт е снабден с 18-мегапикселов пълнокадров сензор и два процесора DIGIC 5. Тези чипове предоставят 17-кратен ръст в производителността при обработката на RAW файлове в сравнение с предишното поколение DIGIC 4. Освен двата основни процесора DIGIC 5, в анонсирания модел се използва също и допълнителен процесор DIGIC 4. Той е предназначен за обработка на данните от системата Intelligent Subject Analysis, която с помощта на допълнителен сензор, включващ 100 000 точки, оценява яркостта, цвета, човешките лица в сцената и осигурява по-точна експозиция без да се увеличава натоварването на главния процесор. В същото време, двата основни процесора са в състояние на обработват данните при серийно снимане в RAW формат при 12 кадъра в секунда.



Друга особеност на цифровия огледално-рефлексен фотоапарат Canon EOS-1D X е използването на 61-точкова система за автоматично фокусиране, която проследява лицата в кадъра. В допълнение, устройството позволява промяна на светочувствителността в диапазона от ISO 100 до ISO 51 200, а при използването на разширените настройки, диапазонът на светочувствителността се увеличава от ISO 50 до ISO 204800. Освен фотографиите, устройството може да записва и видео във Full HD резолюция 1920х1080p. По време на видеозапис, автоматично се създават нови файлове с цел преодоляване на ограниченията за максимален размер на файла от 4 GB.



Анонсираният модел е произведен в здрав корпус, който защитава вътрешните компоненти от влиянието на атмосферните условия. В допълнение, цифровият огледален фотоапарат EOS-1D X е първото устройство в продуктовата гама на Canon, което е оборудвано със система за отстраняване на праха от матрицата състояща се от два вибриращи елемента, които са предназначени да повишат нейната ефективна работа. Затворът на новия фотоапарат разполага с ресурс от 400 000 цикъла на работа. Сред останалите компоненти на новия модел, трябва да се отбележи наличието на 3.2-инчов дисплей и Gigabit мрежов интерфейс Ethernet.



Очаква се, че новият цифрово огледално-рефлексен фотоапарат EOS-1D X ще бъде пуснат в продажба към края на март 2012 г. на препоръчителна цена от $6800. Той ще се доставя във вид на отделно устройство - без обективи. В допълнение към новия продукт, на пазара ще бъдат пуснати два аксесоара: GPS сензора GP-E1 за присвояване на геолокационните тагове в снимките и външен модул за безжични мрежи WFT-E6A, който е с поддръжка на стандартите Bluetooth и Wi-Fi. Препоръчителните цени на тези устройства са $ 300 и $ 600 за модула GP-E1 и WFT-E6A.



Публикацията е редактирана (18-10-11 18:12)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ASTRO   
Дата:   18-10-11 20:33

http://www.dpreview.com/articles/5149972341/canon-eos-1d-x-overview


Подробно са описани доста от въпросите поставени в темата на форума.


Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sauron69   
Дата:   18-10-11 20:58

текст
Филмче за апарата [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-10-11 21:17

Ся ще се разлетят едни марк 4-ки и Никони... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Шотландеца пак ще си купи Канон въобще страшна работа тия Канон ...



Публикацията е редактирана (18-10-11 21:19)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tziko   
Дата:   18-10-11 21:40

ще видим кво ще се разлети след седмица като излезе никона[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: niro   
Дата:   18-10-11 21:58

А както забеляза един в американските форуми - именно това 18Мпкс давало по дългата страна точно толкова см към 300дпи, колкото са в едно разгърнато списание.
Само не разбрах защо тука се казваше, че канонци чакали доста време за малкопикселно ФФ тяло - че 5Д /12МП/ и 1Дс2 /16МП/ какво бяха.
Интересно е че тук има вече +,-5ЕV, а за любителите на HDR - до 9 кадъра.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: realnoncho   
Дата:   18-10-11 22:07

Абе аз не разбирам толкова много от тоя клас техника, ама на книга изглежда адски добре апарата... и да върви с един 70-200 2.8 IS II + 400 2.8 IS II + конвертори + шерп [smilie25][smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: shtukov   
Дата:   19-10-11 08:47

Канонци дълго време чакаха, не за малкопикселно ФФ тяло, а за бързо ФФ тяло..

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-10-11 10:57

Канон трябваше да направят едно такова тяло още когато пуснаха 5д 2.

Но пак добре изиграха картите пускайки 1д 4 и след това го нашиха на всички които са си го купили с 1дх.

Иначе определено се страдаше от липсата на бърз ФФ ,а ето че в момента това е най-бързия такъв.


Според мн изненадите не спират само с спецификациите ще видите каква картинк ще вади това нещо... [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: jivkojj   
Дата:   19-10-11 11:02

Интересен въпрос е - защо сега го показаха, а ще може да се купува чак след 1/2 година. Сигурно да почват хората от сега да събират $$$ [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-10-11 11:05

Да може тия които искат да се набутат с марк 4-ки да почакат до догодина направо за 1дх :)

Тва ме дразни само ,че не са последователни.

Изкараха 1д 4 всеки си каза...дообре явно няа да има ФФ и си кпиха 1д 4-ки хората и след една година пляс ет ти 1дх :)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   19-10-11 11:08

Много са си последователни даже...






































.... в гоненето на печалба и дрането на клиенти [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: Тед   
Дата:   19-10-11 11:10

Има ли някой, който да не иска такова тяло? /оставаме $ на страна/.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: jivkojj   
Дата:   19-10-11 11:15

Аз не искам. Предпочитам едно друго тяло, с повече извивки [smilie3] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: n1x0n   
Дата:   19-10-11 11:20

Но пак добре изиграха картите пускайки 1д 4 и след това го нашиха на всички които са си го купили с 1дх.

Canon 1D MK4 е камера обявена през октомври 2009-та, а 1Dx е камера, която ще бъде в продажба през март 2012... ако си изненадан - най-вероятно не си особено далновиден. [smilie3]

Тия нашенски цървуланковски драми да се чака по 3 години за "перфектната" камера, щото искаме да снимаме с по-скъпи камери, отколкото можем да си позволим - в нормалните държави ги няма.
Там 3 години са предостатъчен срок една камера да се купи, амортизира, изплати и т.н.

Пък да ти обявят модел 6 месеца преди да влезне в продажба - аз не знам какво по-дългосрочно прдупреждение можеш да получиш...

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-10-11 11:26

Това тяло си остава строго профилирано като репортерско или такова за спорт или уайлдлайф.
Но всъщност би се справило прекрасно с всяка една задача.
Това си е пряк конкурент на Никон д3с.И косвен наследник на 1д марк 4.

Все още ще има фотографи които ще предпочитат 5д марк 2 за студийна работа и сходни приложения.В предвид цената му,

Всъщност 1дх удря точно настоящия д3с и бъдещия д4.

Остава липсата на подобен ФФ в ниския клас ,като д700. Може би ще доживеем да видим и тяло като 3д със същите 18мп в тяло приличащо повече на 5д2 и авфофокус и серия като на 50д.

А като по-евтин вариант за нас винаги ще остане 1дс марк 2 и 1д марк 4 ако поевтинее следващите 1-2 години.

Канон направиха няколко свои тела непродаваеми през последните години като 1д марк 3 след появата на 7д и 1д марк 4.
Сега и 1д марк 4 се запътва натам..

Може би това е края на 1.3 кропа на Канон.
Освен ако не го продължат с линията 7д и той се превърне но се съмнявам. Понеже Канон обичат телата им да са достатъчо деференцирани.

След 1дх очаквам около 40мп на ФФ при дс-ите.

Специално 1дх го предвидих доста отдавна.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   19-10-11 12:37

Мен и ей такова ме устройва:


http://en.leica-camera.com/assets/media/img19709.jpg



[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   19-10-11 14:13

Не мога да повярвам как никой не коментира най важния недостатък на това тяло - липсата на АФ над бленда 5.6!!

На всички телеобективи на ф4 двойния конв няма да работи, на 400/5.6 и 800/5.6 никакъв конвертор няма да работи! Айде честито :-)

Предвид че губите първо 1.3 кропа и второ опцията за двоен конвертор, който с лекота се понася от канонските праймове, това е много кофти удар, не мислите ли?

Дори някой от вас да превъзмогне цената му, този недостатък е изключително възпиращ.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: rewer   
Дата:   19-10-11 14:27

А може и да може просто да са пропуснали да го напишат ,иначе ще е много кофти.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   19-10-11 14:27

Аз го коментирах, всъщност [smilie5] Виж назад.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tantris   
Дата:   19-10-11 14:27

ShotlandetsaWildlife, повдигнах въпроса накъде в началото на темата. Но дали е така?
На досегашните маркове само централната точка ловеше на бленда 8. Сигурно и при новият ще е така.
Ето малко инфо за чувствителността на канонските АФ сензори:

What are the aperture limits for autofocus on Canon DSLR cameras?

Накрая да не вземе да се окаже, че едвам догонва D3s[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: nodoubt   
Дата:   19-10-11 14:33

тоя апарат няма ли си сайт или нещо [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: aeobs   
Дата:   19-10-11 14:42

По централна трябва да може, не ми се вярва да са го оставили така. [smile]
На мен всъщност единственото нещо, което ми е любопитно е новата АФ система. Ако и сега не са стигнали нивото на Никон, не знам кога.



Публикацията е редактирана (19-10-11 14:43)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tantris   
Дата:   19-10-11 14:47

Why does Canon limit or disable autofocus below certain f numbers?


Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: nedelcho1   
Дата:   19-10-11 15:55

Така както го разбирам аз, на Canon-ските 1D/1Ds тела в момента само централната точка точка работи на f8 и то не като кросната, а само за детайл по хоризонтала. А в спецификациите за 1Dx е споментато само, че кроснатите точки ще работят само до 5.6, но никой не е казал че централната няма да работи като не кросната (сиреч за детайл само по хоризонтала).

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   19-10-11 19:41

момчета, докато изказвате съмнения дали има или не фокус на ф8, да бехте отворили сайта на най-голямия канонски рекламен фотограф :)

въпрос:
"I'm really surprised that they abandoned AF at f/8. That really limits the utility of the new 2x with most of the super-telephoto lenses, and the 800mm f/5.6 with any TC. I wonder why they decided to do it."

отговор на Arthur Morris:

"Doug, I agree. With a full frame camera TCs are vital. Being unable to use the 2X III TC on any of the f/4 super-telephotos (new or old) and being unable to use the 1.4XIII TC on the 800 is just brutal.... Not so bad for sports folks who do not have as great a need for TCs as wildlife folks and especially bird photographers.... Sometimes is baffles me when new gear is introduced as a total surprise..."

темата >>

Та да обобщим:

Човек с 500/4 и 1д4 има следните възможности и приравнени милиметри:

1д4+500/4 -> 650мм
1д4+500/4 + 1.4х -> 910 мм
1д4+500/4 + 2х -> 1300 мм

всички тия комбинации, с перфектно качество!

А сега с новия марк имате 500мм, 700мм и това е [smilie18].
Няма що, уникално решение от канон.

Така карат да имат хората по два марка, единия за да го ползват с 2х конвертор [smilie18]

За пореден път канон доказват колко милеят за клиентите си.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: clipse   
Дата:   19-10-11 19:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: bobby_powershot   
Дата:   19-10-11 20:43

Ники,
в грешка са дори и тези величия, аз го четох пак и в сайта на Канон. Това, което е споменато за ф5,6 е за кръстосването на точките на АФ, а то няма камера (мисля поне Канон)дето да кръстосва точките на ф8 и на по-малка бленда. Аз погледнах и за Марк 4 е същото написано, а всички знаем, че си фокусира на ф8. Така че мисля че е станало масово объркване. Но да го тества някой първо, тогава ще се види...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sauron69   
Дата:   19-10-11 21:20

Всъщност като гледам е казано доста ясно, и от човек от Канон:

Unless I wind up selling the 800, I would have to classify this info from Canon USA's top tech rep Chuck Westfall as bad news (just received via e-mail):

"AF is unavailable on the EOS-1D X if the maximum aperture reported to the camera through the electronic lens mount is smaller than f/5.6. This is a lower specification than previous EOS-1 series DSLRs. On the plus side, consider the fact that with most f/4 lenses including the 400 DO, 500/4L IS and IS II, and 600/4L IS and IS II, you now have 41 cross-type AF points plus color and face detection, whereas you had no cross-type points and no color or face detection during AF with previous EOS-1 series DSLRs using the same lenses, not to mention a significantly wider AF coverage area from left to right."

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: dau   
Дата:   19-10-11 21:29

Едно възможно обяснение за афтофокуса е това, че с новата АФ система искат всичко да е перфектно и да кове при всякакви условия... незнам дали на ф/8 само на централна точка само по хоризонтала могат да си го гарантират това...
Все още мисля че това не е камера за птичари, а по-скоро за репортери и спортните фотографи [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: clipse   
Дата:   19-10-11 22:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   19-10-11 23:31

Кропката ще дойде като 7Д2 напролет. СПОХХХХ

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: blacksnoopy   
Дата:   20-10-11 01:39

This Is What a 14-FPS SLR Looked Like in 1984


http://www.popphoto.com/files/imagecache/article_main_photo/_images/201110/canon_f1_high_speed.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: Тед   
Дата:   20-10-11 10:35

Няма и 1 % основания да мислим, че ТК няма да работят на тази 1-а. Това от Канон няма да го допуснат, да игнорнат теле конверторите в най-новия си продукт /при това ФФ/.
До там да го докараме...[shtrak]

Важна е картинката. До март 2012 ...ще има сладоледи по форумите и сигурно ще се дъвче и ще падат лиги.

Интересното е, че го обявяват и го пускат доста по-късно в продажба.
Обикновено - хоп изненада и до месец е на пазара. Може заради земетресението нещо да ги ограничава.

Лошото е,че в БГ отначало няма да има много продадени бройки...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: Canon   
Дата:   20-10-11 12:50

Шоти
На 5Д Mark II централната точка е cross type F5.6 or faster.
Реално работи без проблем на затворени от 1.4 до 5.6 бленди. На 6.7 намалява броя верни фокусирания, а на бленда 8 само понякога (10-20%) хваща и потвърждава фокуса.
Интересното е, че и крайната лява понякога открива фокус на бленда 8. На бленда 11 не може да фокусира с нито една точка.

Няма връзка между зададените като параметър стойности от чипа (използвам обектив Canon FD 50мм 1.4 + преходник с чип EMF 4-то поколение) и реално зададената и практически затворена в обектива бленда, т.е., няма зададена забрана в тялото да не фокусира при по-затворени от 5.6 бленди. Чрез ЕМФ задавам произволни стойности за блендата 1.4 до 64 и тялото отчита фокус, но само за най-гореизброените практически затворени стойности.

Или схемата ти ще изглежда така:
1дХ+500/4 -> 500мм с гарантиран фокус
1дХ+500/4 + 1.4х -> 750 мм с гарантиран фокус
1дХ+500/4 + 2х -> 1000 мм с негарантиран фокус

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: didesignbg   
Дата:   20-10-11 12:58


http://dc.watch.impress.co.jp/img/dcw/docs/484/856/001_s.jpg

EOS-1D X / EF 70-200mm F2.8 L IS II USM / 1/1,000s / F2.8 / 0EV / ISO51200 / 110mm


http://dc.watch.impress.co.jp/img/dcw/docs/484/856/003_s.jpg

EOS-1D X / EF 70-200mm F2.8 L IS II USM / 1/3,200s / F2.8 / 0EV / ISO102400 / 100mm


[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tantris   
Дата:   20-10-11 13:05

Canon, 5D2 с закачен 500/4.5 и конвертор х1.4 (канонски)не си дава труда дори да задвижи мотора на автофокуса. Обаче ако лепнеш тиксо на пиновете работи.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: Canon   
Дата:   20-10-11 13:20

tantris
В конверторите на Канон и при някои Кенко, чипа вкарва корекция за реално отворената бленда. При по-стари поколения и на трети производители конвертори, мисля че и от Сигма са такива - не се добавя такава - т.е., тялото чете само зададените от чипа на обектива стойности, без корекция.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: rewer   
Дата:   20-10-11 14:02

Ето тук е написано с кои обективи и конвертори има съвместимост на 100%.Никъде не видях коминация на обектив с F/4 и 2х конвертор:(((



Публикацията е редактирана (20-10-11 14:20)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: Тед   
Дата:   20-10-11 14:12

ISO 102 400 - тука вече нещата са сериозни [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   20-10-11 14:23

Да. Закачаш 85/1,2, включваш на ISO 102 400 и можеш да снимаш вътрешността на черна дупка с включен фейс детекшън и фокусиране по цвят. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   20-10-11 14:37

Генчо, фокус на 2х и ф4 обектив няма да има грам. не говора за това дали ще е точен.

didesignbg, снимките са твърде малки. на този размер мигом ти правя същите кадри с д3с.

А това видяхте ли го:

"In normal shooting, with full AI Servo AF tracking enabled, the EOS-1D X is can fire at up to 12fps (*) to ensure that you don't miss any of the action, no matter how fast it becomes."

Където звездата е: (*) Unless the battery has less than 50% charge.

Нещо станаха много ограниченията?

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: jivkojj   
Дата:   20-10-11 14:40

Туй последното кърти [smilie18]

Едно време ПДА-то ми спираше WLAN-a автоматично, когато батерията паднеше под 30%. Голяма греда.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: didesignbg   
Дата:   20-10-11 14:45

ShotlandetsaWildlife, не виждам защо след като се опитваш да убедиш себе си, адресираш други хора.
Като дойде, ще дойде, ограничения и ситен текст има всяка камера, включително д3с.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: dau   
Дата:   20-10-11 15:56

Тези снимки от концерта ако ги има някъде в пълен размер... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   20-10-11 16:01

написа:

> ShotlandetsaWildlife, не виждам защо след
> като се опитваш да убедиш себе си,
> адресираш други хора.
> Като дойде, ще дойде, ограничения и
> ситен текст има всяка камера,
> включително д3с.

Никой нищо не убеждавам. Просто е смешно да даваш линкове със семпъли на пощенска марка - с този размер абсолютно никакъв извод не може да си направи човек на какво точно е способна камерата при високи аса.

Аз лично много се кефя на модела, но това не прече да съм обективен и за недостатъците и.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   20-10-11 16:04

Атанасе, следи тука: cweb.canon.jp

Току виж пуснали и снимки в голям размер по-натам. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: volenE   
Дата:   20-10-11 16:24

http://cpn.canon-europe.com/content/education/technical/eos_1d_x_explained.do

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   20-10-11 21:32

Митко, за да сме по-обективни седнах да направя един опит (за да не решиш че хейтвам по линия на канон). На много по-малко светлина (от тая налична на концертните снимки), по-скоро полумрак, снимах един сетъп на 52,100 аса с доста по-скромния никон 24-85/2.8-4 в сравнение с 70-200/2.8 2. Екзифа който иска да гледа е вътре в снимките. тялото е д3с, от ръка е снимано.

В моя сетъп няма плътни сенки зад които да се крие лесно шума така че условията ми са дори по-критично подготвени.

Ето го на различни резолюции намален, като почвам от снимките които ти линкна тука на предишната страница.

480 пиксела по дългата страна

http://birdsphotographer.com/wp-content/uploads/2011/10/4631-480.jpg



800 пиксела по дългата страна

http://birdsphotographer.com/wp-content/uploads/2011/10/4631-800.jpg



1024 пиксела по дългата страна

http://birdsphotographer.com/wp-content/uploads/2011/10/4631-1024.jpg



1200 пиксела по дългата страна

http://birdsphotographer.com/wp-content/uploads/2011/10/4631-1200.jpg



Новата канонска камера като цяло е шедъовър в канонската история и ще си тежи на мястото идните 5 години (дано само аф-то да не са го огелпили пак).

Аз и в момента си ползвам канон служебната теника и ще продължавам да ползвам и за в бъдеще. Не робувам на марки и оценявам трезво какво предлагат в двата лагера.

Но каквото и да си говорим, кажи ми колко точно души ще си го купят това тяло, което ще струва 12-14,000 лв като канон бг го внесат?

Или още повече колко клети wildlife фотографи ще могат да си го позлволят?

А това с ограничението на ф/8 да няма бленда и други няколко дреболии са много сериозен удар и нямаше как да не го отбележа с критика.

Иначе от страни му се радваме всичките, най-накрая да могат да стъпят и канон обратно на стълбицата и дано да си върнат повече от старите клиенти от спортната трибуна[smilie24]

Дано да се окажа в грешка, но след това тяло от канон, никонския отговор може да е много тежка плесница отново с анонса на никон д4 [smilie3]

Не е важно с какава техника снимаш, важно е да ти излиза по-изгодно и да ползваш повечето преимущества налични на пазара. Ползването на никонска техника нито е сложно, нито е ограничаващо, въпрос на 1 месец снимане [smilie5]. Веднъж като имаш нагласата, вече може да снимаш и с двете системи еднакво лесно [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   20-10-11 21:35

ПП:

забравих да кажа че снимката показваше че е недоекспонирана с 1/3-на в апарата, така че не съм преекспонирал и после свалял надолу експозицията.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: Kanonir   
Дата:   20-10-11 21:58

бре чета, чета за тая прословута липса на АФ на ф8 и така и не разбрах де го видяха в спецификациите тея де го коментират, щото аз така и не успях?!
По спецификации тая камера е с АФ система с около половин стоп по-добра чувствителност от 1Д4. За къф ще махат АФ на ф8.... А и като си говорим за офиц. спецификации, това за фокусирането на ф8 по централна точка го няма написано (поне в сайта на Канон УСА) както за 1Д4 така и за 1Дс3, па те си фокусират[smilie5]
Ей какво пише Роб Галбрайт:

"Of the new AF system's 61 points, 41 are cross-type which retain both their vertical and horizontal line sensitivity with f/4 and faster lenses. As with the EOS-1D Mark IV, not all f/4 lenses or lens + teleconverter combos will be able to take advantage of the cross-type sensitivity of all 41 points. Also, says Westfall, "there is more to it than maximum aperture alone." Expect more info from Canon on this topic at the time the EOS-1D X is released.

With most lenses whose maximum aperture is between f/4 and f/5.6, 21 of the 41 points continue to be both vertical and horizontal line sensitive. In addition, a centre column of five points act as high-precision diagonal cross-type with most f/2.8 or faster glass. The precision of these diagonal cross-type points, says Westfall, "is higher than any autofocus system that has ever been offered in the EOS system."


П.П. Лично за мен с тоя модел ми отговориха на въпроса какъв е проблема микронастройката за фокуса на обективите да се помни за всеки обектив по сериен номер и за зумовете да може да се помни настройка, както за дългия, така и за късия край - видно е никакъв![smile] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   20-10-11 22:01

дано да фокусира на ф/8, wildlife фотографите ще си отдъхнат [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: kjey   
Дата:   20-10-11 22:25

написа:

> дано да фокусира на ф/8, wildlife
> фотографите ще си отдъхнат [smilie24]

Ами и да не фокусира на ф/8, то wildlife фотографите ще снимат както досега - задъхани[smilie5], ма като гледам явно това ги кефи(да са задъхани), щото повечето които качват снимки в тази секция на форума снимат с Canon[smile](включително във вашия сайт който разгледах с голямо удоволствие[smilie24], повечето Ви снимки, както и тези които са наградени са правени с тази марка)
Някакси темата се измести върху това дали ще фокусира на ф/8 или не, а ми се струва че това не е най важно[smile]



Публикацията е редактирана (20-10-11 22:27)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: Kanonir   
Дата:   20-10-11 22:34

ааа, ей го де е източника на ревът за "нероден Петко" [smilie5] - пресрилиис-а на Канон УСА:

The EOS-1D X includes a brand new 61-Point High Density Reticular AF, the most sophisticated DSLR AF system Canon has ever released. The 21 focusing points in the central area are standard precision cross-type and effective with maximum apertures as small as f/5.6, depending on the lens in use. The center five points are also high-precision diagonal cross-type points for maximum apertures as small as f/2.8. All 61 points are sensitive to horizontal contrast with maximum apertures as small as f/5.6 and 20 of the outer focusing points function as cross-type points with maximum apertures as small as f/4.0. Other innovations of the new 61-point High Density Reticular AF include expanded AF coverage area, superior focusing precision and low light sensitivity, and greater low-contrast subject detection capability compared to earlier EOS AF systems.

ората обясняват колко точки си запазват "кръстовете" при ф5.6, но извода е че няма АФ при ф8[smilie5] .... интересно какви ли изводи са правили, като са видели че не се споменава нищо повече от ф2.8 в подобното писание за 1Д4[smilie5] :

The Canon EOS-1D Mark IV features a completely new 45-point AF system, with 39 f/2.8 sensitive cross-type points located across the frame, providing consistent AF on static or moving subjects, no matter which AF point is being used. All 45 AF points are user selectable and now more sensitive, with the AF points towards the edge of the frame offering identical levels of performance to those in the centre.



Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   20-10-11 22:35

Да, наистина е важно, че няма да има APS-H и ще пада голямото набутване за бели обективи...

Camon
You can buy something

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   20-10-11 22:56

Георги, да така е, снимам с канон от 6 години. Но това не ми пречи от няколко месеца да снимам с Никон. Просто за момента няма по-добро от тяхното тяло на пазара а и е доста по-евтина екипировката която съм събрал за Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: aeobs   
Дата:   20-10-11 23:06

Имаш ли 400/2.8? Не намирам кого да разпитам за тоя обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   20-10-11 23:15

Изминалата 2010-2011 година с него снимах. После го продадох на колега. Сега е в базара тоя обектив, колегата се отказва да снима с подобна скъпа техника и всичко разпродава. Драсни на ЛС да не спамим на хората.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: Canon   
Дата:   21-10-11 00:55

Шоти
Явно не ме разбра.
И за моите АФ точки си пише, че фокусират "само" до бленда 5.6, само дето при мен фокусират сегиз-тогиз и при РЕАЛНО ЗАТВОРЕНА бленда 8. Тук не включвам загубите на светлина от преходника.
Но при тебе вече се проявява една типично профирмена нервност и мерак за съизмерване.
Или желание да се самоубедиш защо няма да си купиш нещо си.

Ако си направиш сметката:
Корен от 18МП/12МП - 1.225 по-голям образно -пикселен размер.
Печалбата от кроп 1.5/1.225 = 1.225
Реална печалба от кропа на D3c е 22.5%
Ако ти можеш да кадрираш перфектно с кропката в рамките на тези 22% разлика - това за динамични обекти - цена нямаш. Но се хващам на бас, че откакто си с кропка, брака от лошо кадрирани (излезли от кадър, орязани елементи) е много повече от 22%. А и те се делят от двете страни на кадъра - значи трябва да снимаш с точност на кадриране до 11% грешка.
Аз поне не мога толкова перфектно - за теб не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: didesignbg   
Дата:   21-10-11 08:52

ShotlandetsaWildlife, първо извинявам се за острия отговор, който е възможно да ти е заприличал на персонална атака. По-скоро беше насочен като закачка.
По темата снимките не съм ги пуснал да ги сравняваме, разбира се че на 480 пиксела няма въобще какво да говорим. Просто са първите снимки на 102к исо.
Относно автофокуса. Ще стане ясно когато някой го пробва. Убеден съм, че ако има ограничение за автофокус при диафрагма 8, то ограничението е софтуерно.
Чувствителноста на аф системата няма нищо общо с минималната диафрагма при която ще работи аф системата. Чувствителноста има отношение към качествата на CMOSа ползван за аф, докато минималната диафрагма е свързана с геометрията на лъча определена от вторичната леща.
Ето как изглежда опростената схема

http://photo-zona.net/images/user26893/album3600/large/1310733248_fydz8811_phase_focus.jpg


От нея ясно се вижда, че хоризонталните линии ще работят при по-затворена диафрагма от вертикалните. Това е решение залегнало при самия дизайн на аф системата. При новия канон би трябвало да се спази същата схема, поне така изглежда от разположението на аф сензора

http://dc.watch.impress.co.jp/img/dcw/docs/484/450/016.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   21-10-11 10:43

Генчо, за мен е важно да ползвам това което е най-доброто но и излиза по-евтино към момента на пазара. 10-12-14 бона за тяло и след 5 години няма да дам :-), защото цялата ми никонска техника сега е доста по евтина само от това тяло, нали се сещаш. "профирмена нервност" няма, защото на мен не ми дреме какво ще ползвам - канон или никон. както казах, ако има по-евтин вариант и по-добри показатели един ден пак ще си взема канон. та нещата които ги говоря са продиктувани не от смятане на числа а от реален опит и ползи, като излезна на вън да снимам, другото няма значение. [smilie3]

Митко, така както ги обесняваш нещата си мисля че Канон просто са прибегнали до похвата какъвто ползват и никон - официално казват че даден обектив и конвертор няма да автофокусират, но на практика ти вадят супер резултати, има си автофкус, макар и малко по-бавен. Така си измиват ръцете официално от всякакви критики по адрес на последователностa на резултатите, а юзерите си имат аф на ф8. Ще видим дали това ще се окаже така [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   21-10-11 15:19

Мноо яко тЕло!!! Шотландчету, ква е тая диета ба, да не снимаш за "Трета възраст"!? Очаквам семпъл на натюрморт върху шотландско каре/да видя кривенето/ на печен еленов бут, бутилка уиски /да усетя динамиката/ и шотландска гайда с косъма навън , да преценя детайла.....[smilie5]Или това е подпрагово послание за та това какво ги чака тия дето си закупят телцето, а хитрецо!?......[cool] undefined



Публикацията е редактирана (21-10-11 15:35)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-10-11 17:18

Стайков за мен дори 1д марк 4 е много по-добро тяло за уайлдлайф от Никон д3с така е ,излишно да пиша за 1дх.

Там групичката робувате на едни неща дето са много "нон сенс" на практика.

Смисал ок..снимаш с ФФ на бленди 1-2 стопа по-затворени от тези които се ползват на 1д марк 4 или кропка.Или затваряш допълнително за екшън за да си увеличиш Дофа.Останалата половина дето са с 2.8 обективи никога не ги ползват на 2.8 освен на статични кадри рано сутрин.

После ФФ системата е малък обхват и е много тежка ,а обективите аналогично по-тъмни при същия бхват.

Но всичко това е въпрос на личен избор и ситуация ок...

1дх нямал ( което не се знае) аф на ф/8.
Е ок Никон па на половината им праймове с х2 не струват като острота и качество докато Канонските особено новия двоен е много добър както и старите и новите стъкла ,което ти много добре го знаеш :).


И какво стана сега продаде 400 2.8 за да си вземеш 200-400 варио и да му слагаш конвертори и да снимаш на ф/8 с д3 на 3200 исо.

А 400мм в много ситуации са си къси особено на 12мп ФФ...

Въобще повечето правите некви странни смени на системи обективи без видима цел.
След това се самонадъхвате ,че сте направили правиния избор дори видимо да не е така.


Мене ако ме питаш най-евтино излиза да си купиш едно тяло и един обектив и да снимаш с тях :) А не да смениш 50 хиляди тела и системи.

Само ще обесня на Коцаков ,че разликата в дълбочината на рязко изобразено пространство при аналогични кадри м/у ФФ и кроп е грубо казано около един стоп.
Така ,че дали ще си 300/400 2.8 на кроп или със 600/4 на ФФ няма много голяма разлика във така наречената "визия" ,която явно никои от вас не разбира как се случва.


ФФ бих си купил за всеки друг жанр от пейзажна фотография до мода,портрети и тнт.
Там вече има осезаема разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   21-10-11 18:29

Стайков за мен дори 1д марк 4 е много по-добро тяло за уайлдлайф от Никон д3с


Хихихихихихи, Веско , "е те такваа па простотия не бех видувал".....Гледам взел си да ми обясняваш нещо, давай ся да видим и научим нещо за ДОФ-а, тоя път само не пропускай факта , че в тая аритметика влиза отстоянието до обекта и на него до фона и предния фронт, пък то се лимитира много от минималното предметно един вид.[smilie24] То това дето наричаме фулфрейм не е такъв , а размер аналогичен на "лайка" формата.....

Ся като преминеш на фулфрейм можеш да благодариш без да се срамуваш....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: nedelcho1   
Дата:   21-10-11 18:43

Реално дълбочината на рязкост при кроп е по - малка от фул фрейм и всеки ДОФ калкулатор го доказва [smilie5]. Уловката е, че за едно и също кадриране трябва да се приближиш повече с фул фрейм и тогава се променя предметното разстояние и от там ДОФ-а. Ако се снима от едно и също разстояние и се смени само тялото, кропката ще има по - плитък ДОФ. Същото важи и за така наречената перспектива. Няма никаква разлика в перспективата между различните обективи. Перспективата се променя като се смени гледната точка. Обектива определя ъгъла на виждане.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tantris   
Дата:   21-10-11 20:21

Ако се снима от едно и също разстояние и се смени само тялото, кропката ще има по - плитък ДОФ

Кой ще има по-плитък ДОФ ще зависи от гъстотата на пикселите. Ако са с еднаква гъстота и ако се направи изравнителен кроп, ДОФ-ът ще е еднакъв.



Публикацията е редактирана (21-10-11 20:35)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: nedelcho1   
Дата:   21-10-11 20:34

@tantris
Така е, да [smilie24].

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: dave   
Дата:   21-10-11 21:13

pd, много ме впечатляваш като започнеш с менторски тон да поучаваш фотографи, които са много по-напред от теб [smilie5]

Никак не е мъдро, хеле с абсолютни твърдения кое е добро и кое лошо за wildlife фотография, без оглед на условия на снимане, обект, цел на снимането ...


Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: didesignbg   
Дата:   21-10-11 21:35

tantris, ако ще още десет пъти да я изредактираш тази глупост няма да стане по-малка.
Няма никакъв начин дълбочината на рязко изобразеното пространство да зависи от гъстотата на пикселите. Такъв филм няма, всъщност има, но той е при твоя приятел муу. Това е все едно да ми кажеш, че ДРИП зависи от това дали снимам на Велвия, Астия, или на Техникал Пан. В останалата част от света ДРИП зависи от диафрагма, фокусно разстояние, разстояние до обекта и формат. Ако желаеш да дефинираш някои от тези променливи използвайки за нещо гъстотата на пикселите това е лично твой избор.
pd честичко си прескача сянката, но този път е грубо.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-10-11 22:12

Смехория пълна стана тук. Има анонс за едно ново тяло, което не е пипано от никой, но вече беше задружно оплюто, от мнозина за съжаление добри фотографи. Тази малоумна омраза към фирмата произвела техниката е типично БГ явление, което напълно кореспондира с бай ганювщината в мисленето на доста образовани и успяли форумци.
За да не бъда голословен ще попитам г-н Стайков, защо смуче пръсти за да докаже, колко е зле тялото , което не е виждал и пипал, та даже пробутва "чворове" за реклама на друга фирма с която се е набутал.
Много кухо и елементарно, па макар и облечено във витиевати умозаключения.
Ясно е , че апарата е висок клас и са малцина, които ще си го позволят, но нека се появи на пазара и се появят първите пробни кадри и тогава да се правят заключенията, защото всичко останало е добре или зле замаскирана злоба и завист или просто свободни коментари без покритие.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   21-10-11 22:30

Господине, този път моля да ме извиниш, но не си прав. Повечето фотографи, които, както твърдиш, оплюха въпросния продукт, всъщност имат достатъчно опит с подобен клас техника и използват много по-голяма част от нейния потенциал, за да знаят какво им върши работа и какво е могло да се направи малко по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: jivkojj   
Дата:   21-10-11 22:53

sirkhann, ти май не го разбра. Той не се обяснява, щото някой си плюел нещо си. Проблема е че плюят любимата му фирма: Тази малоумна омраза към фирмата произвела техниката е ... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: Vector   
Дата:   21-10-11 23:09

jivkojj,
господин ГОСПОДИН е ясен[smilie5]
Освен:
Тази малоумна омраза към фирмата произвела техниката е ...

можеш да добавиш и:
...та даже пробутва "чворове" за реклама на друга фирма с която се е набутал.

и съвсем ясно става какво го гложди човечеца.
тръгнал да ни говори за малоумна омраза!?!?!?[smilie10]



Публикацията е редактирана (21-10-11 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tantris   
Дата:   21-10-11 23:12

Canon Japan EOS-1D X The Birth of entirely new Flagship (japanese) w/ english sub


Муахахаха, как е "system", "responsiveness" и "auto-focus" на японски[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-10-11 23:24

Ето го поредното доказателство...[smilie8]
Любими е едно, но друго е, когато химерно се умозаключава за възможностите на нов професионален апарат на известна фирма само от позицията, че си ползвал подобен произведен преди 5-6 години.
Не съм против коментарите, но фрази от сорта "абе и тоя Канон няма да фокусира, като хората и ще има щум в сенките или е много скъп" са си чиста проба злоба и завист, както изказванията на вечно недоволния от Канон колега sirkhann.
Vector,чворовете са за сниманото кисело мляко- "БорЧвор", но явно толкова ти е акъла...

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   21-10-11 23:28

Ми аз съм напълно съгласен с "абе и тоя Канон няма да фокусира, като хората и ще има щум в сенките или е много скъп". Не знайно защо, ама откакто си купих среден клас Никон, проблемите ми с автофокуса значително намаляха. Значително! Имам предвид, че вече имам доста снимки на фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-10-11 00:02

sirkhann, след смяната да не би да започна да правиш по-арт снимки? Оправдаването с техниката е опит да се самозалъжем, че някой ни е виновен за творческия запек.

На откриването на изложбата на Н. Борисов го попитах, как е като картинка Хаселблада и ми отговори, че има разлика спрямо 5Дм2, но и че с канона е направил едни от най-хубавите си кадри. Не оплю, не каза, че е боклук, че не може да фокусира или други ужасяващи "проблеми".
Бях на ФФФ и видях/пипах Сони А77 и разглеждах снимките на живо. Интересна концепция, много кадри в сек. супер бърз фокус, телевизор-визьор и ужасен шум на исо 16 000. Бройката беше със сериен номер 0000 - т.е. препродукшън. Не написах сериозно мнение, защото от 1 час не може да се разбере, тества и прави заключение, а тук веднага се направиха даже "ревюта" за новия Канон.



Публикацията е редактирана (22-10-11 00:05)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sprintgb   
Дата:   22-10-11 08:54

Gospodin--Не се ядосвай това е типично за този форум!пък даже и за цяла България-всеки знае повече от другия!!!

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: Vector   
Дата:   22-10-11 10:06

Г-н ГОСПОДИН, явно бързото четене не е силната Ви страна. А още по-малко вникването в съдържанието. Сега скролнете с мишката нагоре по страницата и като стигнете до моето мнение обърнете внимание на тази част от изречението, която не само съм я удебелил, но и ПОДЧЕРТАЛ. След това, ако Ви е възможно, направете смислова връзка между подчертаното и следващите две късички изречения, на края на които съм поставил кокорещо се емотиконче!
Ето Ви и сламка: обърнете внимание най-вече на подчертаната дума "набутал"!
От мен толкоз![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   22-10-11 10:43

написа:

> Стайков за мен дори 1д марк 4 е
> много по-добро тяло за уайлдлайф
> от Никон д3с така е ,излишно да пиша
> за 1дх.
>
> Там групичката робувате на едни
> неща дето са много "нон сенс" на
> практика.
>
> Смисал ок..снимаш с ФФ на бленди 1-2
> стопа по-затворени от тези които
> се ползват на 1д марк 4 или
> кропка.Или затваряш допълнително
> за екшън за да си увеличиш
> Дофа.Останалата половина дето са с
> 2.8 обективи никога не ги ползват на
> 2.8 освен на статични кадри рано
> сутрин.
>
> После ФФ системата е малък обхват
> и е много тежка ,а обективите
> аналогично по-тъмни при същия
> бхват.
>
> Но всичко това е въпрос на личен
> избор и ситуация ок...
>
> 1дх нямал ( което не се знае) аф на
> ф/8.
> Е ок Никон па на половината им
> праймове с х2 не струват като
> острота и качество докато
> Канонските особено новия двоен е
> много добър както и старите и
> новите стъкла ,което ти много
> добре го знаеш :).
>
>
> И какво стана сега продаде 400 2.8 за
> да си вземеш 200-400 варио и да му
> слагаш конвертори и да снимаш на
> ф/8 с д3 на 3200 исо.
>
> А 400мм в много ситуации са си къси
> особено на 12мп ФФ...
>
> Въобще повечето правите некви
> странни смени на системи обективи
> без видима цел.
> След това се самонадъхвате ,че сте
> направили правиния избор дори
> видимо да не е така.
>
>
> Мене ако ме питаш най-евтино
> излиза да си купиш едно тяло и един
> обектив и да снимаш с тях :) А не да
> смениш 50 хиляди тела и системи.
>
> Само ще обесня на Коцаков ,че
> разликата в дълбочината на рязко
> изобразено пространство при
> аналогични кадри м/у ФФ и кроп е
> грубо казано около един стоп.
> Така ,че дали ще си 300/400 2.8 на кроп
> или със 600/4 на ФФ няма много голяма
> разлика във така наречената
> "визия" ,която явно никои от вас не
> разбира как се случва.
>
>
> ФФ бих си купил за всеки друг жанр
> от пейзажна фотография до
> мода,портрети и тнт.
> Там вече има осезаема разлика.

Веско, вярно е че сега съм изгубил веднага увеличението от кроп фактора на 7д. Но и преди съм снимал с фф и дори по-къс обектив - дсмк3 + 300/2.8 и милиметрите и тогава не ми бяха малко. с конвертор имах до 600мм и това ми беше напълно достатъчно. Сега не е по различно, така или иначе каквото снимам, гледам да е в границите на до 10-тия метър, с конвертор до 15-20 метра пряко сили (за по-големи птици). Можех да взема никон 500/4, който е пълно страшилище, но нямам желание да давам още 6000 лв отгоре и предпочетох да имам 200-400/4, който е и много по-универсален и също е много остро стъкло още от ф/4. От друга страна от сменянето на техниката си свалих от бюджета и едно 5-7 бона, което е идеално.

Ти сам виждаш, когато имаш време как стават нещата с 300мм и фф или 1.3 кроп - ей ти кадрите на коцака, пьотр.

Сега разликата като свалих малко милиметрите е че за да направя кадрите, трябва да отделя няколко часа повече за да си набележа място да се покрия и т.н., сещаш се, докато преди заради наличните милиметри (400 на 7д + конвертор), можех да си позволя да снимам без да се укривам особено, но това не означава обезателно повече хубави кадри.

Истинските кадри се правят от 2 до 10 метра това е. И т.к. вече имам голямо количество кадри, предпочитам да редуцирам до 3 пъти снимането, но да е много по-целево, за да има развитие, а не всяка година един тип кадри да има. Така че за мен 400/4 с конвертор в джоба и д3с са ми пей сърце.

Единственото което ме притеснява напоследък, е че не остава никакво време за снимане. Пролетта за да снимам, ставах без изключение в 4 сутрин, отивах да снимам преди работа и така.

Ти ще поснимаш известно време и ще се убедиш че 600/4 на 7д ще ти е много дълго и ще търсиш някой марк фф дс2, мк3, мк4 и т.н.

А, на тоя д3с има едно нещо дето много ми липсва от 7д-то - яките фукции и пресети за видеото [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   22-10-11 11:30

@Gospodin - не съм почнал да правя по-арт снимки, нито по-хубави. Просто не губя кадри, сещаш ли се? Колкото и некадърни да са, поне са си мои и технически са ок. Ти що не снимаш по тая логика с 300D, а си яхнал 5D2? Щото си голям творец и техниката те ограничава ли?

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: optima   
Дата:   22-10-11 15:37

добро ревю !!
>http://www.ferra.ru/ru/digiphoto/review/dolgojdanniy-flagman-peviy-vzglyad-na-canono-eos-1d-x/



Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-10-11 18:08

sirkhann, до преди 18 месеца снимах с Канон Про1, който е турбосапунерка. С него съм направил достатъчно добри снимки, които са участвали в изложби и взели награди. Реших, че вече е време за ДСЛР и се бях спрял на 40Д , но в последния момент ме убедиха приятели да се напъна за ФФ и така имам 5Дм2.
Мой приятел и комшия е известният на всички Наско, който ремонтира апарати и обективи. Той има Д700 и съм пробвал да снимам с него, но не усетих някаква разлика, която би ме накарала да сменя системата, а може и да не разбирам, знам ли.[smilie8]

Та темата беше за новия Canon Eos 1d X и е хубаво да се продължим с нея.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: karan4o   
Дата:   22-10-11 18:13

Не знам дали ще фокусира на ф8, но това е най-добрата камера под слънцето, която можеш да си я купиш, да снимаш, да се забавляваш и след време да я подариш на детето си, което сега е на 5год.
Аз съм тотално впечатлен!!! Единствените й два кусура за мен са: скъпа е и е много тежка, и обемиста, особено със стъклата. Ако ги преглътнем тези два "недостатъка", аз друга камера не искам и да излиза! Браво на Канон!!!

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   22-10-11 18:57

Иване, скъпа ни е на нас, на тия дето вадят пари от снимане няма да им мигне окото. Аз да знаех че поне половината и пари ще ги избия принципно бих си я купил, но за едното хоби просто няма как [smilie3]

И на тая камера да сложиш новия дето още дори не е финално обявен 200-400 с вграден конвертор, да се зариеш в калта и пилетата са твои [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: karan4o   
Дата:   22-10-11 19:06

Ники, това е немислимо добър апарат. Хората, които вадят пари със снимките си ще му избият парите многократно, преди да го подарят на наследниците си, които също ще вадят пари с него. За мен е много скъп и е немислим, но ако имах пари или вадех пари със снимане - това е тялото, което бих взел и не бих сменял никога...
поне, докато не стане време да го подаря [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: didesignbg   
Дата:   22-10-11 19:24

Проблема е, че този напълно логичен и нормален начин на мислене, вече не пасва на консуматорското ни общество. Мина то времето когато флагманите бяха флагмани по десет години. Сега нещата са актуални по три години, и пропуснеш ли поколение оставаш с вечно твоя непродаваема тухла. Единствения смислен вариант е да го разцепваш от снимане и да му вадиш парите, как е възможно да се случи това в България нямам отговор. Вариант Б е да не ти пука за парите.
Обратно на конкретната камера, това което ме впечатли са режимите за работа на АФа, отдавна беше време някои да го направи. Минолта бяха поставили началото на програмируемите камери с техните карти, но като цяло поднесоха зле идеята.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: dave   
Дата:   22-10-11 19:34

karan4o, и аз се надявам тялото да е добро,

не мислиш ли, че е малко рано за възторзи от такъв порядък [cool]

как може да знаеш добро ли е тяло, с което още една отговорна снимка не е наравена, че и показана каква да е снимка [smilie10]

Хайде да поснимаме в свински условия спорт и какъвто екшън има да се снима, пък тогава да съдим


Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: psychoiho   
Дата:   22-10-11 20:49

този апарат с тази матрица буквално ще цепи мрака. помислете си само за видеото какво ще се се случва на високо исо. А и с този тлъст пиксел...

нямала да фокусира на ф8 - някои хора са се побъркали, или не са изтрезнявали последните дни...или търсят за какво да мрънкат.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: kayso   
Дата:   22-10-11 23:29

Е че 30 сватби по 500 лева - е ти ги 15 000. Къв е проблема да му се изкарат парите не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   23-10-11 00:07

Кви 30 сватби, бе, то няма толкова дни в годината [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: karan4o   
Дата:   23-10-11 11:05

dave, аз гледам характеристиките и новостите в това тяло. Уникално е! Радва ме, че Канон са преосмислили някои техни стратегии и са направили едно превъзходно тяло. За картинката на тази камера нямам и съмнение, че ще е страхотна!

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: pefoto01   
Дата:   23-10-11 14:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: vgramatikov   
Дата:   23-10-11 18:25

[smilie24]

За 600 нищо не казвам.

Говоря по принцип.

Че ФФ за уайлд е самоцел която не необходима освен ако не търсиш качество.

Визия се постига и с 2.8 обективи на кропка или дълги ф/4 обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: vikitovikito   
Дата:   23-10-11 18:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: clipse   
Дата:   23-10-11 18:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   23-10-11 20:17

В 1DX има цял един процесор, който се грижи само за AF и мерене. Дори да сложат по-хубав модул, вероятно високият клас тела ще е само Dual Digic V и не се знае това как ще повлияе на AE/AF функционалността.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: karan4o   
Дата:   23-10-11 21:09

sirkhann, я виж колко си прав [smilie3]
Ето за тиакива нещица му се възхищавам на хапрата [smilie5]
Не че ще си го купя, но това не пречи да му се радвам [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: rlk   
Дата:   24-10-11 04:14

Споменава се цена от $6800 ....

инфо от Adorama


Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: dau   
Дата:   25-10-11 20:31

Малко hands-on и от engadget - цък


Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: karan4o   
Дата:   25-10-11 21:34

Луд апарат!!! Много пари е, но профитата, които могат да го вземат и да го избият... завиждам им... без злоба... благородно!!!
Искрено се надявам да го изпробвам от някой приятел!



Публикацията е редактирана (25-10-11 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: mitkomitashki   
Дата:   27-10-11 19:28

Хммм http://vimeo.com/31175496

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: emo99   
Дата:   02-11-11 12:33

Кога ще е в продажба ?

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: clipse   
Дата:   02-11-11 12:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tantris   
Дата:   12-11-11 14:21

Интересна дискусия се е заформила в dpreview около съвместимостта на някои обективи с новия марк.

Canon EOS - X, found some lenses that may not work..

Та ако тоя апарат не дава 100% фокус при всяка ситуация и с каквото и да е ЗАУ, просто не виждам за какво са тия клизми от страна на канон.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: vikitovikito   
Дата:   12-11-11 15:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-11-11 00:16

tantris то става дума за некви измекярски стъкла бе.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: redgy   
Дата:   15-11-11 12:55

Който може да си позволи да работи с такъв фотоапарат, едва ли ще му слага обективи Сигма и Тамрон.
Няма страшно, скоро ще видим апарата. Очаквам покана от Канон БГ за неговата официална презентация и тест. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tantris   
Дата:   15-11-11 13:04

Оставете ги сигмите и тамроните. Народът се тюхка за телеконверторите.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: kayso   
Дата:   15-11-11 13:07

Как може да се тюхка за нещо, което все още не е на пазара и никой не е виждал [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tzl   
Дата:   15-11-11 13:18

Аз съм сигурен, че "протата" след като си го купят и снимат и покажат тук 2 снимки — със "стария" им фотоапарат и после "с новия" — никой няма да успее да види разликата. Разликата ще си я знаят само те и удобството да снимаш. Иначе крайната кратинка ще си е същия стил и подход, какъвто е имал "прото" преди това.

Новото тяло не помага на професионалиста "да избие рибата". Просто е поредният инструмент, който може да помогне да се върши по-лесно и по-приятно работата.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: thumper   
Дата:   15-11-11 13:19

Относно стъклата и авторът си е го написал - "I really doubt that anyone that is buying a Canon 1D-X would even consider any of the lenses above" [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: dau   
Дата:   18-11-11 10:33

Ето тук на този адрес е обяснена работата на автофокуса от самите Канон.

Интересно ми става как те все още нямат избор на група от точки както е при Никон 9/21, които да си ги местиш независимо както ти искаш.
4-5 години след никонската афтофокусна система, не могат да го направят това нещо и я рекламират като най-осъвършенстваната... ей това не го разбирам аз... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: mitkomitashki   
Дата:   07-02-12 20:05

Тия от Canon са пуснали снимки от тая тояга 1Dx
Exif-а показва Firmware Version 5.7.1 [smilie5] ъъъъъъъ [smilie11]

http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos1dx/

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: mitkomitashki   
Дата:   07-02-12 20:39

Не са в raw, ама поне са full size. Май досега нямаше такива [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sauron69   
Дата:   07-02-12 20:45

Ами трябва да се забързат, че то Никон обявиха след тях апаратите си и ще ги пуснат преди тях [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tantris   
Дата:   20-02-12 11:49

EOS 1DX on CPN with 100% crop of ISO 1600

From my testing, and looking at the images I produced, I think that [ISO] 25,600 is about the same in terms of noise performance as the EOS-1D Mark IV is when shooting around 4,000 to 5,000 ISO. As such, I’d be totally happy to shoot at ISO 25,600 on the EOS-1D X without having to worry about it. Even if I had to go higher, I wouldn’t see it is a major problem because the files really are that good.”

Ziv Koren on the EOS-1D X

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-02-12 12:49

Канон направиха Никон,

[smilie24] Да видим дали Канонския Никон ще е по-добър от Никонския.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tantris   
Дата:   20-02-12 13:00

Единствено ако почне да купува сензори от Сони. Просто Сони го туриха прекалено безпощадно на канон с техния патент за супер-дупер матрица. Сега канон са в положението на Никон, кога имаха само ЦЦД матрици, но за разлика от никон не могат да предложат повече настройки и читав авто фокус, щото тях никон вече ги е патентовал.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: Тед   
Дата:   20-02-12 13:35

Супер е тялото. Заслужава си внимание. 12 к.с., детайл /135мм 400 ИСО Ф4 снимката/, на 1600 ИСО няма едно цветно зърно.
Кво му трябва на щракача повече ... само хубави кадри..[smilie24] [shtrak]

Цената ...ами ... дано конкурентите да вадят и те по нещо... та да падне на 1-ата година. Дано Мпкс война му свали цената...

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   20-02-12 14:29

И кво викаш, Тантрисе, всички го туриха на Цанон, ама не щат да умиргат, гадовете. Борят се кат свинье в локва [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tantris   
Дата:   20-02-12 17:08

EOS-1D X on film


Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: dau   
Дата:   20-02-12 17:10

Цената няма да е добра... всичко друго си е идеално...

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tantris   
Дата:   20-02-12 17:37

Нищо не споменават за параметрируемо авто исо.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: dau   
Дата:   20-02-12 18:16

Е ще се разбере след 1-2 месеца
ама ако не са го фикснали да е гъвкаво поне колкото сегашното никонско ще е доста голям чук...

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tantris   
Дата:   20-02-12 18:44

Ако имат проблем с патента, могат да направят да се определи ръчно 1/Х*Ф да е мин. скорост преди да се вдигне исото. Ама тоба май е опция, предвидена за след 10-тина години на апарата 1DXXL[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tanyo   
Дата:   20-02-12 18:47

nikon d 800 вече го има в германия

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: chefo1979   
Дата:   20-02-12 19:27

А пък във Фотофорум-България има тема за Никон D800, където се обсъжда апарата, цени, параметри и показатели - даже и къде го продават, да не повярва човек...

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »