Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-10-11 22:12

Смехория пълна стана тук. Има анонс за едно ново тяло, което не е пипано от никой, но вече беше задружно оплюто, от мнозина за съжаление добри фотографи. Тази малоумна омраза към фирмата произвела техниката е типично БГ явление, което напълно кореспондира с бай ганювщината в мисленето на доста образовани и успяли форумци.
За да не бъда голословен ще попитам г-н Стайков, защо смуче пръсти за да докаже, колко е зле тялото , което не е виждал и пипал, та даже пробутва "чворове" за реклама на друга фирма с която се е набутал.
Много кухо и елементарно, па макар и облечено във витиевати умозаключения.
Ясно е , че апарата е висок клас и са малцина, които ще си го позволят, но нека се появи на пазара и се появят първите пробни кадри и тогава да се правят заключенията, защото всичко останало е добре или зле замаскирана злоба и завист или просто свободни коментари без покритие.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   21-10-11 22:30

Господине, този път моля да ме извиниш, но не си прав. Повечето фотографи, които, както твърдиш, оплюха въпросния продукт, всъщност имат достатъчно опит с подобен клас техника и използват много по-голяма част от нейния потенциал, за да знаят какво им върши работа и какво е могло да се направи малко по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: jivkojj   
Дата:   21-10-11 22:53

sirkhann, ти май не го разбра. Той не се обяснява, щото някой си плюел нещо си. Проблема е че плюят любимата му фирма: Тази малоумна омраза към фирмата произвела техниката е ... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: Vector   
Дата:   21-10-11 23:09

jivkojj,
господин ГОСПОДИН е ясен[smilie5]
Освен:
Тази малоумна омраза към фирмата произвела техниката е ...

можеш да добавиш и:
...та даже пробутва "чворове" за реклама на друга фирма с която се е набутал.

и съвсем ясно става какво го гложди човечеца.
тръгнал да ни говори за малоумна омраза!?!?!?[smilie10]



Публикацията е редактирана (21-10-11 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: tantris   
Дата:   21-10-11 23:12

Canon Japan EOS-1D X The Birth of entirely new Flagship (japanese) w/ english sub


Муахахаха, как е "system", "responsiveness" и "auto-focus" на японски[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-10-11 23:24

Ето го поредното доказателство...[smilie8]
Любими е едно, но друго е, когато химерно се умозаключава за възможностите на нов професионален апарат на известна фирма само от позицията, че си ползвал подобен произведен преди 5-6 години.
Не съм против коментарите, но фрази от сорта "абе и тоя Канон няма да фокусира, като хората и ще има щум в сенките или е много скъп" са си чиста проба злоба и завист, както изказванията на вечно недоволния от Канон колега sirkhann.
Vector,чворовете са за сниманото кисело мляко- "БорЧвор", но явно толкова ти е акъла...

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   21-10-11 23:28

Ми аз съм напълно съгласен с "абе и тоя Канон няма да фокусира, като хората и ще има щум в сенките или е много скъп". Не знайно защо, ама откакто си купих среден клас Никон, проблемите ми с автофокуса значително намаляха. Значително! Имам предвид, че вече имам доста снимки на фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-10-11 00:02

sirkhann, след смяната да не би да започна да правиш по-арт снимки? Оправдаването с техниката е опит да се самозалъжем, че някой ни е виновен за творческия запек.

На откриването на изложбата на Н. Борисов го попитах, как е като картинка Хаселблада и ми отговори, че има разлика спрямо 5Дм2, но и че с канона е направил едни от най-хубавите си кадри. Не оплю, не каза, че е боклук, че не може да фокусира или други ужасяващи "проблеми".
Бях на ФФФ и видях/пипах Сони А77 и разглеждах снимките на живо. Интересна концепция, много кадри в сек. супер бърз фокус, телевизор-визьор и ужасен шум на исо 16 000. Бройката беше със сериен номер 0000 - т.е. препродукшън. Не написах сериозно мнение, защото от 1 час не може да се разбере, тества и прави заключение, а тук веднага се направиха даже "ревюта" за новия Канон.



Публикацията е редактирана (22-10-11 00:05)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sprintgb   
Дата:   22-10-11 08:54

Gospodin--Не се ядосвай това е типично за този форум!пък даже и за цяла България-всеки знае повече от другия!!!

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: Vector   
Дата:   22-10-11 10:06

Г-н ГОСПОДИН, явно бързото четене не е силната Ви страна. А още по-малко вникването в съдържанието. Сега скролнете с мишката нагоре по страницата и като стигнете до моето мнение обърнете внимание на тази част от изречението, която не само съм я удебелил, но и ПОДЧЕРТАЛ. След това, ако Ви е възможно, направете смислова връзка между подчертаното и следващите две късички изречения, на края на които съм поставил кокорещо се емотиконче!
Ето Ви и сламка: обърнете внимание най-вече на подчертаната дума "набутал"!
От мен толкоз![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   22-10-11 10:43

написа:

> Стайков за мен дори 1д марк 4 е
> много по-добро тяло за уайлдлайф
> от Никон д3с така е ,излишно да пиша
> за 1дх.
>
> Там групичката робувате на едни
> неща дето са много "нон сенс" на
> практика.
>
> Смисал ок..снимаш с ФФ на бленди 1-2
> стопа по-затворени от тези които
> се ползват на 1д марк 4 или
> кропка.Или затваряш допълнително
> за екшън за да си увеличиш
> Дофа.Останалата половина дето са с
> 2.8 обективи никога не ги ползват на
> 2.8 освен на статични кадри рано
> сутрин.
>
> После ФФ системата е малък обхват
> и е много тежка ,а обективите
> аналогично по-тъмни при същия
> бхват.
>
> Но всичко това е въпрос на личен
> избор и ситуация ок...
>
> 1дх нямал ( което не се знае) аф на
> ф/8.
> Е ок Никон па на половината им
> праймове с х2 не струват като
> острота и качество докато
> Канонските особено новия двоен е
> много добър както и старите и
> новите стъкла ,което ти много
> добре го знаеш :).
>
>
> И какво стана сега продаде 400 2.8 за
> да си вземеш 200-400 варио и да му
> слагаш конвертори и да снимаш на
> ф/8 с д3 на 3200 исо.
>
> А 400мм в много ситуации са си къси
> особено на 12мп ФФ...
>
> Въобще повечето правите некви
> странни смени на системи обективи
> без видима цел.
> След това се самонадъхвате ,че сте
> направили правиния избор дори
> видимо да не е така.
>
>
> Мене ако ме питаш най-евтино
> излиза да си купиш едно тяло и един
> обектив и да снимаш с тях :) А не да
> смениш 50 хиляди тела и системи.
>
> Само ще обесня на Коцаков ,че
> разликата в дълбочината на рязко
> изобразено пространство при
> аналогични кадри м/у ФФ и кроп е
> грубо казано около един стоп.
> Така ,че дали ще си 300/400 2.8 на кроп
> или със 600/4 на ФФ няма много голяма
> разлика във така наречената
> "визия" ,която явно никои от вас не
> разбира как се случва.
>
>
> ФФ бих си купил за всеки друг жанр
> от пейзажна фотография до
> мода,портрети и тнт.
> Там вече има осезаема разлика.

Веско, вярно е че сега съм изгубил веднага увеличението от кроп фактора на 7д. Но и преди съм снимал с фф и дори по-къс обектив - дсмк3 + 300/2.8 и милиметрите и тогава не ми бяха малко. с конвертор имах до 600мм и това ми беше напълно достатъчно. Сега не е по различно, така или иначе каквото снимам, гледам да е в границите на до 10-тия метър, с конвертор до 15-20 метра пряко сили (за по-големи птици). Можех да взема никон 500/4, който е пълно страшилище, но нямам желание да давам още 6000 лв отгоре и предпочетох да имам 200-400/4, който е и много по-универсален и също е много остро стъкло още от ф/4. От друга страна от сменянето на техниката си свалих от бюджета и едно 5-7 бона, което е идеално.

Ти сам виждаш, когато имаш време как стават нещата с 300мм и фф или 1.3 кроп - ей ти кадрите на коцака, пьотр.

Сега разликата като свалих малко милиметрите е че за да направя кадрите, трябва да отделя няколко часа повече за да си набележа място да се покрия и т.н., сещаш се, докато преди заради наличните милиметри (400 на 7д + конвертор), можех да си позволя да снимам без да се укривам особено, но това не означава обезателно повече хубави кадри.

Истинските кадри се правят от 2 до 10 метра това е. И т.к. вече имам голямо количество кадри, предпочитам да редуцирам до 3 пъти снимането, но да е много по-целево, за да има развитие, а не всяка година един тип кадри да има. Така че за мен 400/4 с конвертор в джоба и д3с са ми пей сърце.

Единственото което ме притеснява напоследък, е че не остава никакво време за снимане. Пролетта за да снимам, ставах без изключение в 4 сутрин, отивах да снимам преди работа и така.

Ти ще поснимаш известно време и ще се убедиш че 600/4 на 7д ще ти е много дълго и ще търсиш някой марк фф дс2, мк3, мк4 и т.н.

А, на тоя д3с има едно нещо дето много ми липсва от 7д-то - яките фукции и пресети за видеото [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   22-10-11 11:30

@Gospodin - не съм почнал да правя по-арт снимки, нито по-хубави. Просто не губя кадри, сещаш ли се? Колкото и некадърни да са, поне са си мои и технически са ок. Ти що не снимаш по тая логика с 300D, а си яхнал 5D2? Щото си голям творец и техниката те ограничава ли?

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: optima   
Дата:   22-10-11 15:37

добро ревю !!
>http://www.ferra.ru/ru/digiphoto/review/dolgojdanniy-flagman-peviy-vzglyad-na-canono-eos-1d-x/



Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-10-11 18:08

sirkhann, до преди 18 месеца снимах с Канон Про1, който е турбосапунерка. С него съм направил достатъчно добри снимки, които са участвали в изложби и взели награди. Реших, че вече е време за ДСЛР и се бях спрял на 40Д , но в последния момент ме убедиха приятели да се напъна за ФФ и така имам 5Дм2.
Мой приятел и комшия е известният на всички Наско, който ремонтира апарати и обективи. Той има Д700 и съм пробвал да снимам с него, но не усетих някаква разлика, която би ме накарала да сменя системата, а може и да не разбирам, знам ли.[smilie8]

Та темата беше за новия Canon Eos 1d X и е хубаво да се продължим с нея.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: karan4o   
Дата:   22-10-11 18:13

Не знам дали ще фокусира на ф8, но това е най-добрата камера под слънцето, която можеш да си я купиш, да снимаш, да се забавляваш и след време да я подариш на детето си, което сега е на 5год.
Аз съм тотално впечатлен!!! Единствените й два кусура за мен са: скъпа е и е много тежка, и обемиста, особено със стъклата. Ако ги преглътнем тези два "недостатъка", аз друга камера не искам и да излиза! Браво на Канон!!!

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   22-10-11 18:57

Иване, скъпа ни е на нас, на тия дето вадят пари от снимане няма да им мигне окото. Аз да знаех че поне половината и пари ще ги избия принципно бих си я купил, но за едното хоби просто няма как [smilie3]

И на тая камера да сложиш новия дето още дори не е финално обявен 200-400 с вграден конвертор, да се зариеш в калта и пилетата са твои [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: karan4o   
Дата:   22-10-11 19:06

Ники, това е немислимо добър апарат. Хората, които вадят пари със снимките си ще му избият парите многократно, преди да го подарят на наследниците си, които също ще вадят пари с него. За мен е много скъп и е немислим, но ако имах пари или вадех пари със снимане - това е тялото, което бих взел и не бих сменял никога...
поне, докато не стане време да го подаря [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: didesignbg   
Дата:   22-10-11 19:24

Проблема е, че този напълно логичен и нормален начин на мислене, вече не пасва на консуматорското ни общество. Мина то времето когато флагманите бяха флагмани по десет години. Сега нещата са актуални по три години, и пропуснеш ли поколение оставаш с вечно твоя непродаваема тухла. Единствения смислен вариант е да го разцепваш от снимане и да му вадиш парите, как е възможно да се случи това в България нямам отговор. Вариант Б е да не ти пука за парите.
Обратно на конкретната камера, това което ме впечатли са режимите за работа на АФа, отдавна беше време някои да го направи. Минолта бяха поставили началото на програмируемите камери с техните карти, но като цяло поднесоха зле идеята.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: dave   
Дата:   22-10-11 19:34

karan4o, и аз се надявам тялото да е добро,

не мислиш ли, че е малко рано за възторзи от такъв порядък [cool]

как може да знаеш добро ли е тяло, с което още една отговорна снимка не е наравена, че и показана каква да е снимка [smilie10]

Хайде да поснимаме в свински условия спорт и какъвто екшън има да се снима, пък тогава да съдим


Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: psychoiho   
Дата:   22-10-11 20:49

този апарат с тази матрица буквално ще цепи мрака. помислете си само за видеото какво ще се се случва на високо исо. А и с този тлъст пиксел...

нямала да фокусира на ф8 - някои хора са се побъркали, или не са изтрезнявали последните дни...или търсят за какво да мрънкат.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: kayso   
Дата:   22-10-11 23:29

Е че 30 сватби по 500 лева - е ти ги 15 000. Къв е проблема да му се изкарат парите не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: sirkhann   
Дата:   23-10-11 00:07

Кви 30 сватби, бе, то няма толкова дни в годината [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: karan4o   
Дата:   23-10-11 11:05

dave, аз гледам характеристиките и новостите в това тяло. Уникално е! Радва ме, че Канон са преосмислили някои техни стратегии и са направили едно превъзходно тяло. За картинката на тази камера нямам и съмнение, че ще е страхотна!

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: pefoto01   
Дата:   23-10-11 14:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON EOS 1D X Press Release
Автор: vgramatikov   
Дата:   23-10-11 18:25

[smilie24]

За 600 нищо не казвам.

Говоря по принцип.

Че ФФ за уайлд е самоцел която не необходима освен ако не търсиш качество.

Визия се постига и с 2.8 обективи на кропка или дълги ф/4 обективи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »