Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: XP или Windows 7
Автор: danny_falin   
Дата:   12-10-11 14:56

колко неуки елементарни частици има тука направо не е истина, тая тема не е актуална от 2008ма година, от тогава много добре се знае кой е прозореца

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: klez   
Дата:   12-10-11 15:02

Батко по твойта логика 98 е по добър от XP по същите причини :))))

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ilcoin   
Дата:   12-10-11 15:16

Нежеланието на определени хора да прогледнат наистина ме учудва сериозно. Дотолкова изглупяват в това, че стигат до идиотизъм. И 10 години работа на една от най-големите софтуерни компании в света се зачертава ей-така, без нищо.

На един му бил келяв компютъра, той затова плюе. Друг решил, че му трябва някое извънземно приложение или хардуер от на Хитлер новобранската - той пак плюе. Трети го мързи да свикне с новия интерфейс.

Еми, ваш проблем другари. Не пречете на хората и техниката да се развиват. Може ли да кара компютъра ти 7, слагаш без да се замисляш.

Батко, на моя компютър и на него ли ще сложиш ХР
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

PROCESSOR : ONE INTEL XEON W3670 (3.20GH
MEMORY : 6GB (3X2GB) 1333MHZ ECC-UDIMM
GRAPHICS : 256 MB ATI FIREPRO 2260 - 2 D[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: digitalgab   
Дата:   12-10-11 15:34

На мене ми трябва ОС която да е олекотена, да не заема много място на диска, да е бърза, да не товари процесора и паметта, и да работят всякакви приложения. Нямам Феном или нещо такова на компа.
7-мицата такава ли е? За някои хора и конфигурации да, но за мене май не.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: psychoiho   
Дата:   12-10-11 15:38

digitalgab , сега ако се окаже и че има някакви факти на базата на които подозираш 7-мицата ще е интересно да ги споделиш

Ако са просто суеверия базирани на някакъв страх...ми запази ги за себе си

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ilcoin   
Дата:   12-10-11 15:39

Да, зависи от приложението и от това какво ти трябва и какво смяташ да вършиш.

Но на общо основание да се отрича и да се мятат разни гръмки заключения, не съм съгласен!

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: Батко   
Дата:   12-10-11 15:45

Не виждам проблем да си сложиш XP - стига да си доволен!

Аз съм си решил проблемите кардинално: на единия дял имам 32-битово XP, на другия 64-битова 7-ца за да си ползвам 16-те GB рам, обаче понякога ме домързява да рестартирам, затова пускам XP-то под виртуална машина.

Нямам много против 7-та с изключение на заменянето на едни проблеми с други. Исках да кажа, че за работа 7-та с нищо не е по-добра от XP.

Относно 98-та това е нещо съвсем различно. Тя не е NT, от там и многото сини екрани и като цяло нестабилната работа, та не може да сравняваш XP с 98, но XP можеш да го сравняваш с 7.

Който е дал една торба с пари за нова техника и си пада по шареното да си ползва 7 - няма проблеми. Който просто иска да си бачка не му дреме дали е на 7 или на XP или на Виста - на работата съм с лицензна Виста и не съм намерил причина да мрънкам за 7-ца.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: digitalgab   
Дата:   12-10-11 15:47

Психолино, това са системните изисквания за седмица:

Системные требования:
64-разрядный процессор с тактовой частотой 1 гигагерц (ГГц) или выше;
2 Гб оперативной памяти (ОЗУ);
20 Гб пространства на жестком диске;
графическое устройство DirectX 9 с драйвером WDDM версии 1.0 или выше;
устройство чтения и записи DVD-дисков.

Сборката е оптимизирана, инсталационният файл е 4 гб.
Моята система изпълнява изискванията, с изключение на паметта, но това не е проблем, поне тя е евтина.
Не съм пробвал, но ако имам нужда бих я сложил. Но засега ХР ми върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: psychoiho   
Дата:   12-10-11 15:53

ясно, значи чисто суеверие

за протокола - не съм върл фен на винбозе-то независимо от версията, дори обратното мразя всеки уиндоус "with passion", но когато почна да чета "експертни" мнения базирани на суеверия и какво казала съседката,без грам обосновка, ми пада пердето...

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: iasen2   
Дата:   12-10-11 15:54

ilcoin [smilie24]
аз имам компютри,които работят на 98 и то доста добре . Най важния ми принтер,на който печатам кройките не работи добре с драйвера за ХР , и затова го пускам на 98

Жената има счеоводна къща и там работи с ХР
много сертификати и електронни подписи се гърчат на уин7 , а и икономически не е изгодно да вземеш компютър за 500лв ,като можеш да го вземеш за 150 и да има същото бързодействие и е доста по надежден .

Така че полемиката е безсмислена .
Гогато човек си изкарва хляба с това икономическата целесъобразност не е за пренебрегване [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: tziko   
Дата:   12-10-11 16:10

Точно пък за ел подписа е много по-добре организирана 7цата от ХП. И аз работя счетоводство и мога да кажа, че е задължително да имам поне един мощен комп. От общо 3 компа в офиса от днес остана само един с ХП и нямам търпение да му купя рам и да му сложа 7.

А като си сложи човек адекватен счетоводен софт много ми е интересно как ще върви на комп за 150лв.

btw за ~250лв може да се купи 2ядерен интел на 2-2.5 гхц, 2гб рам и дъно, ако има човек останалото 7цата си върви и песен пее.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ilcoin   
Дата:   12-10-11 16:13

И като си сложа ХР, как точно ще ползва от хардуер за 1500$?

За тези 10 години е направена сериозна работа по оптимизация разпаралелването на процесите, използване на хардуера, управление на паметта и пр. Да твърдиш обратното не е сериозно просто. Стига сте бъркали хората

Ако нямаш сериозна причина да използваш стара ОС, не виждам смисъл в това. Икономическата ефективност се подразбира.

Ама да купиш компютър за ХХХХ$ и да го осакатиш с нещо толкова старо е глупост велика. И да, шареното може и да се махне.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: psychoiho   
Дата:   12-10-11 16:19

полемиката никак не е безмислена, само на теб ти се иска ясене да удариш точката и да генерализираш че твоето мнение или "опит" е единственото меродавно.

ако мислеше малко по-групово можеше и да се усетиш колко специални са случаите в които ти наистина сигурно си взел правилно решение.

а когато човек си изкарва хляба с чук или компютър винаги е важно да се погрижи да си осигури качествен инструмент...въпрос на манталитет. щото този компютър за 150 лева със крадения виндоус на него като изпуши и ще върнеш клиенти кото може и 1500 лева да ти струват в пропуснати ползи.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ilcoin   
Дата:   12-10-11 16:22

psychoiho [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

За това говорим точно!

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: iasen2   
Дата:   12-10-11 16:26

за обикновения потребител нищо в повече не дава тази операционна . Навремето имаше MMX , после процесорни платки на цокъл и кво ли още не .............
всички обещаваха неимоверна мощ

ако прочетете спецификациите на на някой евтини процесори ще ви падне шапката
в 90% от случайте работи и се натоварва само едното ядро . останалото е маркенгов трик .

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-10-11 16:30

Аз пък не виждам какво има да се обсъжда - Window XP струва в най-добрия случай, ако е Home към 170-180 лв. Трябва да имам много излишни пари, че като взема сега този нов лаптоп, за който е темата, да му купя и инсталирам XP, пък след една - две години като се окаже, че XP не се поддържа за определена периферия или определен софтуер, да дам още 200 - 250 лв. за Windows 7. Няма логика всяка година едва ли не да си купувам нова ОС ...

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: imitev   
Дата:   12-10-11 16:33


И какво сега - с ХР не можеш да обработваш снимки и да чоплиш в интернет?

А със 7 ще го правиш 5 пъти по-бързо [cool]

Да не почна да плюя сега find files на windows 7 че още ме е яд от сутринта...

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: psychoiho   
Дата:   12-10-11 16:35

георгиев, въпроса в началото на темата не е такъв.

ясене, аз не само чета спецификации ами и товаря процесорите на макс. някои от тези процесори са със по 8 ядра и 32 физически нишки. моя личен опит показва че говориш големи глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ilcoin   
Дата:   12-10-11 16:36

ОС е най-добре да се купува с нов компютър. Така излиза най-изгодно.

Равномерното (и оптимално) натоварване на ядрата е един от фундаменталните въпроси на съвременното програмиране. Подхода не е еднакъв и определянето на резултата не винаги е еднозначно. При всички случаи, това е едно от основните направления (изключая "шаренкото" и хардуерната поддръжка), в което се развиват съвременните ОС.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: Myth   
Дата:   12-10-11 16:37

Автор: photo_liubitel
Дата: 11-10-11 19:40

Наистина умазахме темата и хората които не са специалисти в ИТ ще ги хвърлим в музиката. След малко ще се наложи да обясняваме и какво е WHQL Drivers

То пъ в случая щото трябва да си навътре в IT.
32bit ОС може да адресира ДО 4ГБ памет, в тях влизат и кешове и памет на видеокартата.

Във всички останали случаи е "по-зле":
- 10GB чиста инсталация
- 1 кашон с двд-та с програми за XP, които не вървят изобщо или не работят както трябва ( това важи с пълна сила за много игри )
- безброй сървизи, които товарят процесора и заемат голяма част от паметта
- осакатени стандартни програми от аксесоарите
- нови екстри, които уж ти помагат, а всъщност пречат и дразнят
- нови малоумни ( сложни ) процедури да свършиш нещо просто по настройката на системата
- ограничени възможности по настройките. Много възможности са премахнати и вместо да те попита - сам си решава какво да прави, което е

Много глупости си написал брееее. И най-голямата от тях е за програмите дето не тръгвали под Win7.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: psychoiho   
Дата:   12-10-11 16:40

що бе, човека може да е наследил от баба си верно един кашон цд-та със monkey island, laisuresuit larry и други класики

то странно как никой още не се е оплакал че вече не слагат 5 инчови флопита на компютрите

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: iasen2   
Дата:   12-10-11 16:44

psychoiho , на тебе ти трябва съвсем друга операционна система [smilie5]

нама такъв процесор,който да се товари на макс ,винаги има конвеир в него ,който да е запушен , а всичко друго да бездейства
единственото изключение е PIC16/18 серията , но това са съвсем други процесори .
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: psychoiho   
Дата:   12-10-11 16:56

айдее, поредния инженер който разбира от всичко

баба ми им вика на такива "дървен философ"

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-10-11 17:05

psychoiho написа:

> георгиев, въпроса в началото на
> темата не е такъв.
>

deni86 написа:

> Аз досега съм бил на XP . Но днес си купих нов лаптоп и нещо
> не иска да тръгне да се инсталира XP . Аз си държа на него , но
> ако не може трябва да разбера как ще е с windows 7.

Мисля, че това е въпроса от първия пост, нали?
Та аз казвам, че ако съм си купил нов лаптоп без ОС просто не видвам логика да платя едни 180 - 200 лв. за Windows XP, ако не смятам че ще използвам Windows XP постоянно с този нов лаптоп.
Тоест, ако си мисля че догодина да речем, ще си купя нещо ново, което няма да мога да подкарам под XP или пок че ще използвам нов софтуер, който няма как да подкарам под XP, като си го купувам си програмирам още едно плащане за нова ОС след година ... Просто ми се вижда пилеене на пари, защото лиценза за XP едва ли ще мога да си му варна парите тогава - не зная дали изобщо е възможно според лицензните условия за това XP, пък и Microsoft не горят от желание да го поддържат ...


ilcoin написа:

> ОС е най-добре да се купува с нов компютър. Така излиза най-изгодно.

ilcoin [smilie24] Без да съм специалист и аз така мисля - че най-добре да си купиш компютъра с ОС и най-добре да не се налага да я сменяш в последствие.


Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: psychoiho   
Дата:   12-10-11 17:15

Ще е голямо геройство да си купиш лиценз за ХР. Би трябвало никъде да не се продават вече от няколко години.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »