Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 nikkor 18-55 ili tamron 18-200
Автор: mnlen   
Дата:   13-10-11 15:11

наскоро си купих тамрона и исках да продам стария, но нещо не останах доволен. Мн се колебая. Като изклиючин големия зоом на тамрона кои е по добър.
благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: nikkor 18-55 ili tamron 18-200
Автор: tziko   
Дата:   13-10-11 15:36

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: nikkor 18-55 ili tamron 18-200
Автор: tzl   
Дата:   13-10-11 15:46

Аз много не разбрах изречението — "купих тамрона и исках да продам стария". Кой е новият и кой е старият?

Мисля, че ще е много полезно за хора, които търсят информация за подобни обективи, ако споделиш защо не си останал доволен.

Пусни няколко снимки, обясни — снимах това, очаквах това, но излезе друго. Обясни с какви настройки е снимано, за да може да е полезно за хората.

Забелязал съм, че в повечето случаи тук е пълно с теоретици, които никога не са хващали повечето от обективите, но умеят да говорят много за/против тях, на база на теории и статистики.

Надявам се ти да не си от тях. Затова покажи практично какво наричаш "недоволство от обектив". По този начин хората ще видят ясно и начинаещите ще се научат.

Отговори на това съобщение
 Re: nikkor 18-55 ili tamron 18-200
Автор: kapitancho   
Дата:   13-10-11 16:19

Тамронът си е по-смотан от китака. Аз бих снимал с китака 100%.

Отговори на това съобщение
 Re: nikkor 18-55 ili tamron 18-200
Автор: mnlen   
Дата:   13-10-11 17:21

аз самия съм новобранец. няма значение кои е новия кой е стария макар че ясно си личи от текста. НАСКОРО си купих тамрона.
Нз може би се лъжа но тамрона прави по тъмни снимки при едни и същи настройки, скорост и фок. разстояние. А и автофокуса е калпав. има нужда от ярък обект за да го прихване а китака е светкавичен и и на тъмно хваща.

п.с. за втори път използвам форума и се убедих че е пълно с критикуващи мрънкачи. ако можеш да помогнеш-пишеш, ако не-не пишеш. Предния път се наложи да прочета 10 укора, че пиша на латиница и нито едно мнение по въпроса ми.

Отговори на това съобщение
 Re: nikkor 18-55 ili tamron 18-200
Автор: Belge   
Дата:   13-10-11 17:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: nikkor 18-55 ili tamron 18-200
Автор: Belge   
Дата:   13-10-11 18:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: nikkor 18-55 ili tamron 18-200
Автор: s.lazarov   
Дата:   13-10-11 18:22

Колега, mnlen, трябва да си по-конкретен в изискванията си за това "кой е по-добър". Кажи какво искаш да снимаш, трябват ли ти тези 150мм отгоре, за да ти дадат по-добър съвет.

Лично мое мнение е, че такива държини от порядъка на 18-200 са чисто туристически обективи, ако искаш да правиш някакви художествени кадри няма да са ти много полезни, за репортаж - не са и много бързи.

Относно китовото обективче - VR ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: nikkor 18-55 ili tamron 18-200
Автор: Belge   
Дата:   13-10-11 18:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: nikkor 18-55 ili tamron 18-200
Автор: s.lazarov   
Дата:   13-10-11 19:01

Belge - под художествени кадри, разбирай артистични и това не е мое понятие, а в ревютата на обективи е често срещан термин. Ако искаш да правиш артистични кадри, то обектива трябва да помага, а не да те ограничава, нали така?

Да не подхващаме темата кои кадри са художествени и кои не, защото изкуството за всеки е различно. (-;

Отговори на това съобщение
 Re: nikkor 18-55 ili tamron 18-200
Автор: Belge   
Дата:   13-10-11 20:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: nikkor 18-55 ili tamron 18-200
Автор: s.lazarov   
Дата:   13-10-11 21:19

Хах, сигурно стават, ама с твоето описание подтвърди думите ми че това е туристически обектив. (-;

Отговори на това съобщение
 Re: nikkor 18-55 ili tamron 18-200
Автор: Suggs   
Дата:   13-10-11 21:22

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Belge, добре дошъл отново във форума.

Отговори на това съобщение
 Re: nikkor 18-55 ili tamron 18-200
Автор: pefoto01   
Дата:   13-10-11 21:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: nikkor 18-55 ili tamron 18-200
Автор: mnlen   
Дата:   14-10-11 09:35

благодаря полезни ми бяхте.
ще си задържа 18-200, и без това за артистични кадри със сапунерка не може да става дума.

btw имам никон д3000, първия ми е и маи мн избързах като го вземах.

Отговори на това съобщение
 Re: nikkor 18-55 ili tamron 18-200
Автор: s.lazarov   
Дата:   14-10-11 10:06

Не си избързал, просто се научи да го ползваш, изтискай максимума от него, а когато вече чувстваш, че ти трябва нещо друго, го смени. И между другото това не е сапунерка, това е entry-level DSLR, така, че за "артистични" кадри, може да става дума, просто използвай "творческата зона" (s, a, m).

Успех! :-)

Отговори на това съобщение
 Re: nikkor 18-55 ili tamron 18-200
Автор: emo1   
Дата:   14-10-11 10:23

mnlen
Този 18-200 сходни ли цветове има със 18-55 на, който според мен му трябва допълнителна корекция на цветовете?[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: nikkor 18-55 ili tamron 18-200
Автор: hemilio   
Дата:   14-10-11 11:17

продай и двата и си вземи 18-105[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: nikkor 18-55 ili tamron 18-200
Автор: tzl   
Дата:   14-10-11 11:45

Хубавата снимка се прави при подходящо осветление. Голяма грешка е да се смята, че едно от най-важните неща е обективът... и по-точно "хубавият обектив" (каквото и да означава "хубав").

Който не вярва, да отиде да наеме едно студио за 2 часа и ако не знае как се ползва осветление, да извика някой, който знае. После да вземе един най-нисък клас фотоапарат, който има възможност да пали външна светкавица с най-евтиния обектив и да направи няколко снимки.

Още по-добрият тест е да се вземат светкавици някъде навън и да се снима отново с евтина снимачна техника. Хайде, да не са светкавици, а бюджетен вариант — рамка от 4 дъски и върху тях с такер стар бял чаршаф (може и петна да има). Отивате на слънце и слагате чаршафа пред модела, за му направите "сянка" и снимате.

Когато се види резултата, тогава ще се има представа какво не достига на обектива или на фотоапарата.

В момента повечето начинаещи, смятат, че по-скъпият обектив ("по-светъл", както се казва), ще им светне снимката, все едно имат разположени 5 светкавици около модела. Обаче това като не става, отиват в пиратския фотошоп и почват да се мъчат там да оправят снимката. Обаче лоша светлина не може да се оправи с фотошоп (защото е пиратски, в купената версия — може). Накрая резултатът е едно голямо мазало и смятат, че това е най-доброто, което могат да извадят от техниката, която имат.

Първото нещо е осветлението, светлината. Затова е ФОТО-графия, защото се ползва светлина (фото-ни) за рисуване (граф-ия).

Разгледайте работата на фотографи като Arnold Newman, Gregory Heisler. Например Arnold е ползвал супер евтина техника, която често се е разваляла, но се води бащата на environmental portraiture.

В момента имате възможност да ползвате в ПЪТИ по-качествена техника от преди 20 години и то на достъпна цена, обаче масово липсва в ПЪТИ разбирането, което са имали професионалистите преди 20 години. Затова и те са правили по-добри снимки с лоша техника.



Публикацията е редактирана (14-10-11 11:47)

Отговори на това съобщение
 Re: nikkor 18-55 ili tamron 18-200
Автор: stix   
Дата:   14-10-11 12:34

едно директно сравнение на двата обектива

Пък вие си преценете![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: nikkor 18-55 ili tamron 18-200
Автор: Belge   
Дата:   14-10-11 15:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »