Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   13-10-11 16:59

Alex

1. "А77 който има по-добър визьор" - визьора поне както пишат навсякъде Сони е идентичен

2. " този прекрасен "Буркан"" не става за А77

Не казвам че А77 не е добър избор. Сигурно е супер ама и НЕКС-7 не е много по-зле 10 или 12 кадъра в секунда....разликата е минимална.

Разликата е във АФ-а и А77 със сигурност е по-добре там. НЕКС-а си има специфична употреба както и СЛТ-то.

Ако компактния размер ти е приоритет и сао една палачинка стига вземи си м43 и си снимай. Панасоник ГФ3 или Оли Е-ПЛ3 са сносни апарати.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   13-10-11 22:52


http://www.imaging-resource.com/PRODS/NEX7/NEX7A7.HTM



Ето и тесотви кадри с некс-7

Доста добре се справя за ужасно многото си пиксели.

До 1600 почти няма шум а на 6400 е напълно поносим предвид супер резолюцията. т.е. по-добре е некс7 на исо 6400 от некс-5н - повече детайл има. НА 12800 детайла е почти еднакъв.

Напълно безсмислени бяха дискусиите за това колко зле са 24мп-та

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: aeobs   
Дата:   13-10-11 23:17

Безсмислени били. [smilie5]

Д7000 vs А77 на ИСО 1600 при еднакъв размер в RAW.






Публикацията е редактирана (13-10-11 23:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   13-10-11 23:23

какво да кажем - гладен трол напада [smilie18] [smilie18]

Дето се вика да беше дал тестови кадри от Minolta 5d тя беше макс исо 3200 сравнена с никон д3с. Със сигурност никона вади по добра снимка. [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Смешна работа


ПП от горната снимка за мен единствено видно е по-високия динамичен обхват на А77 на исо 1600 т.е. и пума е по-нисък и цвета по-точен. Това най-вероятно е поради неточности в теста и експозицята.



Публикацията е редактирана (14-10-11 00:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pefoto01   
Дата:   13-10-11 23:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-11 00:26


http://karaatanasov.info/images/iso1600.jpg



Ето ги Д7000 и некс-7 на исо 1600 - стария 16мп сензор е осезаемо по-зле от към детайл.

Шума на Д7000 ми се вижда доста по-силен - в синия цвят детайл няма.

Дори на 3200 ако се мине през роу софтуер НЕКС-7 отнася Д7000 на исо 1600 като детайл http://photos.smugmug.com/photos/i-SrNNDFj/0/O/i-SrNNDFj.jpg


Така де дори за високо исо е по-добре с некс-7, а на ниско няма смисъл да сравняваме нали


Да цитирам един никонски фен "But as a D7000 owner, I saw little reason to get the NEX-5N which has the same sensor and resolution as my camera. That is why ordered the NEX-7 and I couldn't care less if it is a hair noisier or not than the NEX-5N"

"Като собственик на Д7000, не виждам причина да взимам 5Н, който има същия сензор и резолюция. Заради това поръчах НЕКС-7 и хич не ми пука дали има нищожна разлика в шума спрямо некс-5н."



Публикацията е редактирана (14-10-11 08:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mitakabs   
Дата:   14-10-11 07:17

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mitakabs   
Дата:   14-10-11 07:19

,,пс..абе засилили сме се към 100Mpix и макс 400 ИСО! Тъй де, връщаме се към лентата..[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pumabg   
Дата:   14-10-11 10:22

hotsnail - определено APS-C матриците на Сони в момента рулират ...Въпроса е какво друго предлагат?
Една завършена сис-ма се нуждае от много повече...Иначе те и Сигма имат страхотен сензор ама какво от това ...
Много се чудех дали да не си купя Некс 7, но най вероятно няма да го взема ... Защото за мен това не е компактна сис-ма а аз не съм тръгнал да си зарязвам ДСЛР-а, както и много други ...
Смяташ ли наистина, че човек, който си купува апарат с размерите на сапунерка търси качество, като на Д3х ?!?! Отговора е не! Търси най вече нещо малко с бърз фокус и достатъчно добра картинка...
Логично е че Сони слагат на почти всичките си СЛР-и хубавите матрици ...Щото те това и имат, матрици ... Само че за интелигентният покупател е неразбираемо наличието на Нексове и цялата А серия ... Кое да избереш и защо? Ами да едното прави само панорами а другото има пък повече врътки ....
Това не е сериозно ...
Но това е типичната политика на фирмата, агресивна, дъмпингова и на принципа каквото можем да вземем го взимаме сега, после ще мислим ...
Те са винаги от позицията на силният защото имат пари и то пак благодарение на няколко японски правителства ...
Къде Сони е лидер, че не се сещам? В електронните игри ...
Аз не съм против фирмата, напротив колкото повече фирми и конкуренция, толкова по добре за мен ...
За това изборът всеки трябва да си направи сам ...Но не на базата на картинки в интернет а отговаряйки си на въпросът за какво му е фотоапарат!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: rorus   
Дата:   14-10-11 10:32

Ей, побъркахте се с тия нови камери и сензори. Ако отделите малко повече време за важните неща във фотографията, мисля че ще имате и повече стойностни кадри.

Времето в момента е много подходящо за снимане - есен, дъжд, чист въздух, големи температурни разлики.

Хайде навън...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pumabg   
Дата:   14-10-11 10:44

rorus [smilie24] В неделя атакувам, че утре май ще вали [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: psychoiho   
Дата:   14-10-11 12:15

hostnail, първия пример който си го дал изглежда сякаш е снимано с различни обективи и единия обектив дава фира при отворена бленда...ясно ли е дали е еднакъв обектива?

пума - е аз като неинтелигентен покупател си мушнах некса днес в чантата и не го усетих. За разлика от 5д-то което би ме изгърбило със някой от бурканите завинтен на него.

Объркан ли съм? Съвсем не. Щастлив съм защото най накрая започват да излизат цифрови тела които по размер са сравними със старите лентови (даже по-малки) а качеството си е идеално.

За мен тази тенденция да се ползват DSLR-и които вече приличат на бременна с тризнаци слоница е отвратителна.

Инвестирам още малко пари догодина в 1-2 обектива и некса ми става системата номер 1. По-нататък и седмицата ще си я купя секънд хенд като поефтинее и 5д-то ще си стои в чекмеджето.

Свърши ерата когато качество даваха само ДСЛР-ите. Време е да го приемете...от тук нататък играта е само за удобства и компромисите са изцяло ергономични - визьор, автофокус, грипове...

При про-тата нещата не са така. Но в тези теми дотук не съм видял някое про да се разгорещява.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-11 16:29

ами това са тестовете на IR

Те използват сигма 70/2.8 макро на бленда 8 със студийно осветление (май доста скъпо за да са точни цветовете) за всички тестове.

На никона не е избягал фокуса просто поради по-ниската резолюция на сензора 16мп детайла е по-малко спрямо 24мп сензора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   15-10-11 11:17

http://www.dpreview.com/news/1110/11101420sonynex7videopreview.asp


ето и едно малко видео

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   11-12-11 20:47

Споделих във форума че от Сони България ми дадоха НЕКС-7 за една седмица.


https://lh4.googleusercontent.com/-WqWuEdWst-0/Tt02y8h72KI/AAAAAAAAOeQ/_m5ElZ3R9lg/s912/DSC09966.jpg



Страхотна машинка е!

Пиша сега на български и на английски кратки статии за оптиа ми с това апаратче. Преди да съм готов с българския текст исках да споделя английския, който публикувах току що на форума на ДПРевю

http://forums.dpreview.com/forums/readflat.asp?forum=1042&thread=40050052


А също и галерията със снимки на Пикаса. Снимките са на 100% JPEG от апарата директно - нямам роу софтуер.

https://picasaweb.google.com/108932183055258509379/Nex7review?authkey=Gv1sRgCN6ksY25u5v3gQE


Ще споделя тук за сега само положителните страни на апарата, които видях. Не до там положителните са свързани със софтуера на апарата и ги има в английския текст, а и в бъдещия български вариант.

1. 24 мега пиксела са прекрасна екстра на ННЕКС-7 която го прави уникален апарат
2. Качеството на образа в своята цялост е умопомрачаващо. Цветовете ми напомнят славните дни с минолта 5д, резолюцията е точно 2 пъти по-висока, картинките са доста детайлни, динамиката е супер.
3. Има си обувка за светкавица - това много ми липсваше на НЕКС-5 - дано направят адаптер от Сони.
4. Има режим на дисплея и визьора дето не симулира експозицията. Това е супер за ползване на ръчни обективи в светъл ден и за ползване на светкавици. Дано Сони обновят всичките си апарати с тази екстра. По възможност от А300 насам
5. Има прекрасен визьор. Голям хубав с много екстри вътре. Кеф е да композираш с него. Не че с екранчето не става ама кефа с визьора е огромен
6. Скорост - НЕКС-7 е уникално бърз. Във всичко е уникално бърз - АФ (с китака и 16мм са за нула време), няма никакво забавяне от натискане на бутона до снимката, няма предно перде, стартира бързо, 10 кадъра в секунда...
7. Дискретен - звука на некс-7 е доста приглушен, екрана се отваря от средата на апарата и се скрива отзад напълно коеот го прави напълно дискретен.
8. Има супер много бутончета и врътки. По мое мнение докато снимаш е по-удобен от кой да е ДСЛР с трите си врътки - исо, бленда, скорост и/или компенсация са директно контролируеми, а белия баланс, меренето, фокуса и т.н. са на едно бутонче разстояние.

Ами това е сега го чакам да дойхде в магазина.

[beer]

Предната ми галерия със некс-7 снимки е тук

https://picasaweb.google.com/108932183055258509379/NEX7?authkey=Gv1sRgCNqExurj4ZegSg


Оше ендо интересно наблюдение 18-55 и 16мм и дори 16мм + широка приставка се справят съвсем прилично с 24 мегапикселовия сензор



Публикацията е редактирана (11-12-11 20:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mugen   
Дата:   11-12-11 20:53

[smilie24] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   11-12-11 21:12

Ето го и на моя сайт.

Май трябва да оправя картинките да не са на гугълски сървери че бавно зарежда

http://www.karaatanasov.info/index.php?entry=entry111211-205353

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: next_time   
Дата:   11-12-11 21:14

Та сега какво - да чакаме ли некс 5 да се появи в базара за без пари?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   11-12-11 21:50

aaaaa НЕ!

Имам какво да правя с 5-цата. Приятелката ми искаше по-свестен апарат да се снимат докато се катерят по скалите.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vikitovikito   
Дата:   11-12-11 22:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: navy   
Дата:   11-12-11 22:03

Кой тоя Караатанасоф [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   11-12-11 22:07

аз съм бе нави

ама е с "В" на края

Инак за цената ...ми като за среден клас апарат от сорта на Д300, А700, 7Д. На мен също ми се вижда скъпичко...ама пък е хубав апарат и често казано подобно нещо не съм виждал преди и не мисля че скоро ще има конкурент (освен ако Фуджи не направят чудо, което е възможно)



Публикацията е редактирана (11-12-11 22:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pstoev   
Дата:   11-12-11 22:30

Колкото и да се превъзнасяме по някой апарат, ако няма обективи той е нищо!!!
а сони, много се мотат с обективите и като гледам май не се мъчат да ги правят малки...

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: jivkojj   
Дата:   11-12-11 22:57

Колкото и да се превъзнасяме по някой апарат, ако няма обективи той е нищо!!!
а сони, много се мотат с обективите и като гледам май не се мъчат да ги правят малки...


Еми нормално. Сони е фирма, която произвежда какво ли не и за тях е необходимо на 12-18 месеца да влизат в нов цикъл, а продуктите им да се нуждаят от подмяна, респ. клиените им да закупят "новите" версии. Един обектив нормално има много по-дълъг живот и за подобна фирма като Сони не е рентабилно да се занимава с голям асортимент от такъв продукт. Само за сравнение, колко тела избълваха последните години.

от Сони България ми дадоха НЕКС-7 за една седмица.
Подозирах аз, че тоя извънреден шум, дето една шепа фенове го вдигат напоследък във форума не е случаен и тоя некс е във всяка тема намесен, че и администрацията изведнъж проснима със тая марка.

Оказа се чисто и просто нова маркетингова стратегия. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: djfroggy   
Дата:   11-12-11 23:54

Сега остава и Бони да се завърне от тайна командировка в Япония, откъдето е получил А99 със сериен номер 00000000000 и вече няма да мога да спя спокойно до пролетта![cool]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »