Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Фотоконкурс на Опел - ПРОМЕНЯТ ПРАВИЛАТА
Автор: ecobo   
Дата:   11-10-11 22:19

Геца [smilie24] [smilie24] [smilie24]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на Опел - ПРОМЕНЯТ ПРАВИЛАТА
Автор: georgi969   
Дата:   11-10-11 22:23

Нали има бутон "докладвай тази страница"?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на Опел - ПРОМЕНЯТ ПРАВИЛАТА
Автор: GOSPODIN   
Дата:   11-10-11 22:27

Гецата, браво за ръчкането по сайтовете на организаторите, но те отдавна са решили на кого да дадат наградата си мисля.
Хайде да видим след "промяната" на правилата , кой "автор" ще спечели и с коя снимка? При подобни конкурси обикновено печели зле заснета със сапунерка снимка за спомен или добре заснета крадена такава.
Преди година имаше тема за един "фотограф", който печелеше наред със смехотворни снимки всички конкурси на разни вериги, като Технонезнамси, Зора и т.н. Човека просто си беше близък с хакерчета и му наливаха точици в кошничката.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на Опел - ПРОМЕНЯТ ПРАВИЛАТА
Автор: executioner   
Дата:   11-10-11 22:32

Gecata - кажи как да помагаме в тая кауза че на всички им е писнало от тая работа

Тука гледам из форума разни регистрирани в съда клубове , сдружения или там каквито са - няма ли как да навдигнем глас да ги стреснем някак си

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на Опел - ПРОМЕНЯТ ПРАВИЛАТА
Автор: likeduh   
Дата:   11-10-11 23:49

Аз па да си призная.....Втората засега, в класацията, снимка..тази на Даниел Трънков е...моя, защото аз съм и същия..сега съм раздвоен...да се натискам ли да се возя на опелска каручка за тяхна сметка до Родопите ил да ги бастисам ...Първоначално съм и виновен Гец и Вальо да си намерят снимките в камарата, но участието ми ...изравнява ли ме с общата пошлост на подобни конкурси...Аз не съм профи фотограф....и честно казано хареса ми идеята да се разходя на чужда сметка из Родопите и то с чужда булка....тъй де джипка...И после настана ..патакламатаааааа.Ко да прая сега ..вий речете...снимката аз си я аресвам......най -малкото ...мойта си е...

Няма вече рейтинг Бъ...остана на такии радости онли да са надами...[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на Опел - ПРОМЕНЯТ ПРАВИЛАТА
Автор: pepi34   
Дата:   12-10-11 01:28

Преекспонирате мноого темата за авторските права.Не че оправдавам краденето на снимки, ама има и още една истина.Ревете, че не ви плащат(няма значение за какво), пък фотографите са едни плащачи....... Честно казано, мен вече ме е срам да се наричам фотографин в милата ми родина( навън си позволявам, там това е престижно). Може би ви трябват и доказателства за написаното от мен, ами огледайте се и ще ги видите! Понеже не ми се пише, че е дълга темата, ще дам само няколко бързи примера, валидни за повечето от нас.

Софтуер, лицензи,не коментирам. Купува се техника, приспадаме ДДсето, снимаме 200 000 кадъра и след 2г се опитваме да я продадем с едва 30% овехтяване(от цената) с описание за почти девствена.За по достоверно молим приятел да пусне обява от негово име. Още фотографски номера да описвам ли?!?Има ли смисъл, нека някои помогне, тук има и по начетени от мене!
Някой, който продава кадри в сток за 120лв, да си е купувал такива за 120? А някой сватбен фотограф , който взима по 1500лв - що не го питате колко е платил на собствената си сватба? А група известни майстори на голото тяло - снимат мацки без да им плащат, ебът ги , пак без да им плащат, продават им снимките или правят бизнес с тях(пак без да им плащат), и накрая нагло им звънят по тел. с радостната новина "Излезе ти снимка еди къде си". Ха ха ха всичко е пълен смях. По-важно е да не ви откраднат техниката докато снимате, щото нея няма да си я намерите така лесно като снимките. А в тая скапана държава , това си е ежедневие (пак за разлика от навън!)



Публикацията е редактирана (12-10-11 01:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на Опел - ПРОМЕНЯТ ПРАВИЛАТА
Автор: navy   
Дата:   12-10-11 01:31

Ама вие спите ли с моделите [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на Опел - ПРОМЕНЯТ ПРАВИЛАТА
Автор: pepi34   
Дата:   12-10-11 01:35

Не брат, не спят с тях, РАБОТЯТ !Създават им подходяща обстановка, за да е по ефектен кадъра.Не схвана ли?!? Възбудена и палава в кадър е в пъти по ефектно от заспала и безразлична. Хи хи хи хи, малко се отклонихме, ама това е реалноста. Нищо лошо дотук, ама като разбрах , че ги лъжели за без пари, и то асове в бранша, нямам думи. Имам и още един пример, още по смешен. Преди 2г реших да организирам новогодишен банкет на група фотографи, снимащи разни весели събития. Няколко човека откликнаха по следния начин - Абе ти луд ли си бе, по време на работа яденето е безплатно, ти сега ни караш да си купуваме куверти. Е това са ревливите фотографи в БГ, дет се некой ги е окрал. За съжаление изключенията са малко!

И да не ме разберете погрешка - не одобрявам кражбата, но темата е много преекспонирана. Монетата има 2 страни.



Публикацията е редактирана (12-10-11 01:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на Опел - ПРОМЕНЯТ ПРАВИЛАТА
Автор: navy   
Дата:   12-10-11 01:50

Каква монета... жива банкнота си е това [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на Опел - ПРОМЕНЯТ ПРАВИЛАТА
Автор: mladenov   
Дата:   12-10-11 04:13

Aбе я да се хванеме всички тук и да "нагласуваме" снимките на "нашите" хора и да видим дали ще се промени класацията![beer] [beer] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на Опел - ПРОМЕНЯТ ПРАВИЛАТА
Автор: MauMyHa   
Дата:   12-10-11 08:47

Автор: navy
Дата: 12-10-11 01:31

Ама вие спите ли с моделите



[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на Опел - ПРОМЕНЯТ ПРАВИЛАТА
Автор: nsirakov   
Дата:   12-10-11 09:00

пепи34 написа:

> А някой сватбен фотограф , който
> взима по 1500лв - що не го питате
> колко е платил на собствената си
> сватба?


колега в личния ти сайт пише, че искаш 1000 лева за сватба.... сега завиждаш на тия дето взимат по 1500 или подбиваш пазара?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на Опел - ПРОМЕНЯТ ПРАВИЛАТА
Автор: emo1   
Дата:   12-10-11 09:52

MauMyHa, ти спиш ли със твойте?[cool]



Публикацията е редактирана (12-10-11 09:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на Опел - ПРОМЕНЯТ ПРАВИЛАТА
Автор: chukov   
Дата:   12-10-11 11:20

Делийски,
не си прав за това, което пишеш.

Защитаването на авторските права не означава, че се реве само за плащане, а и много други неща. Предполагам и ти не би искал сватбен салон в града "Х" да брандира витрината си с твои фотографии без да поиска поне съгласието ти за това.

Освен това с лека ръка замазваш всички под общ знаменател. Дали са плащачи фотографите или не не можеш да съдиш само по хората, които познаваш.

Пазарът в България не е аналогичен на западния за да могат процесите в него да се развиват по аналогичен начин.

Накрая само най-приятелски да вметна:
пеше се "ебАт", а не "ебът" моделки .....
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на Опел - ПРОМЕНЯТ ПРАВИЛАТА
Автор: elrisha   
Дата:   12-10-11 11:28

Чуства се прецакана,че не си ... моделите.[smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie2] [smilie8] [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на Опел - ПРОМЕНЯТ ПРАВИЛАТА
Автор: ivanino   
Дата:   12-10-11 14:12

pepi34, хем си прав, хем не съвсем...
1. Не всички си приспадаме ДДС-то;
2. Не всички изщракваме по 200 000 кадъра за две години;
3. Не всички продаваме използвана си техника с - 30% - аз продадох 40Д-то си само за 780 лв., което беше едва 40 % от цената му, а кадрите бяха под 40 000! Като мен са много хора! Отделно от това пазарът определя на каква цена можеш да си продадеш или не ползваната техника!
Това, което описвате, номерата, които явно познавате добре, вероятно се отнасят за някои от фотографите, но не можете да ги прикачите към всички!
За цените на фотографските услуги не бих могъл да коментирам, защото не съм професионален фотограф, но бих могъл да повторя, че цените на повечето стоки и услуги се определят от пазара и от неговите две страни - продавачи и купувачи (има и изключения, разбира се!)
Не знаех, че фотографите на "голо тяло" ползват такива привилегии - ми то си е направо безценно да си такъв! [smilie5]
chukov, това, как се пише не е важно! Важно е как се е.бе![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на Опел - ПРОМЕНЯТ ПРАВИЛАТА
Автор: victory13   
Дата:   12-10-11 14:21

елриша, ако вместо прецакана, напишеш пре*****, *бати хайкуту стаа [smilie5] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на Опел - ПРОМЕНЯТ ПРАВИЛАТА
Автор: pepi34   
Дата:   12-10-11 23:28

Пичове, 2та ми поста бяха доста иронични, по скоро възмутителни. Естествено, не се отнасят за всички, но......... . А НО-то е , че попрочитам форума от време на време. И моето мнение е, че точно най-големите ревльовци тука, най-често се вписват в описаните от мен ситуации. Разбирайте ме както искате, четете ми постовете между редовете. Нека всеки погледне гредата в своите очи, преди да види сламката в чуждите. Нали знаете за библейската случка в която имало осъден грешник и трябвало да го убият с камъни? И " Нека който е безгрешен първи да хвърли камъка". Не е лошо когато хвърляте камъни да си я припомняте! И още веднъж, никъде не оправдавам кражбата, просто казах, че доста често темата се преекспонира. Брандираната витрина от поста на Чуков и бизнеса са различно нещо, от двата примера посочени в тази тема.



Публикацията е редактирана (13-10-11 03:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на Опел - ПРОМЕНЯТ ПРАВИЛАТА
Автор: pepi34   
Дата:   12-10-11 23:32

цитат от Нсираков

> пепи34 написа:
>
> > А някой сватбен фотограф , който
> > взима по 1500лв - що не го питате
> > колко е платил на собствената си
> > сватба?
>
>
> колега в личния ти сайт пише, че
> искаш 1000 лева за сватба.... сега
> завиждаш на тия дето взимат по 1500
> или подбиваш пазара?

Колега, ти явно не си ми прочел поста, или по точно не си го разбрал.

за Чуков - прав си, даже мене тия агенции си ме крадат доста брутално, направо взимат снимките от булката и после с тях ловят клиенти.Мога ли да сложа воден знак на 1000 кадъра и то на клиента отдадени?

За Иванино - да приятелю, не всички са под един знаменател, но 90% са, повярвай ми.

За Елриша - знеш, че всичко относно моделите е истина.Предполагам , знаеш и кои са хората.

За всички останали - И аз съм фен на честните и регламентирани отношения. Един от учредителите на НАПСФВ съм.Какво е това ли, още никъде не пише, но ако стане , така както е замислено, ще е нещо положително (само за определена група фотографи се отнася).



Публикацията е редактирана (13-10-11 01:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на Опел - ПРОМЕНЯТ ПРАВИЛАТА
Автор: Danhill   
Дата:   13-10-11 01:07

като стана дума за секс и темата се пооживи малко [smilie3]
кажи сега коя се е оплакала от секса. за да не я викам при мен не за друго хахаха[cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на Опел - ПРОМЕНЯТ ПРАВИЛАТА
Автор: pepi34   
Дата:   13-10-11 01:55

Колега, не коментирам дали модела заслужава това или дали се е оплакал. Всъщност, възмутен съм от нежеланието на някой да си плати. И то, говорим за много сериозни имена. Щото за тая работа си има едни заведения, както и съответните тарифи. Ама всеки знае , че сви*ката на далавера си е жива далавера. Ако трябва да съм точен, никои не се е оплакал от секса, по скоро от това, че са се продали снимки, а за момичето - нито стотинка, освен ново предложение[shtrak] .Всъщност, защо се възмущавам - ами защото аз обичам да ми плащат за труда, обаче и аз си плащам винаги. А повечето хора обичат да взимат, ама ако може без да дават.Например на моята сватба видеото струва малко повече от това което взимам аз, а фотографа струва точно 3-4 пъти Х средната цена на която работим.

Малко оспамих темата, за което се извинявам, обаче на тази тематика има вече страшни бисери. Като например, случката в която едно момче го зарязала приятелката му и си търсеше авторските права за нейни снимки, качени в профила и във Фейса.Ами съгласете се , много е тъпо. Не съм против, просто въпроса е преекспониран. Верно е, има си правила и закони, но и те явно не са достатъчно точни и обективни.
Ако ти вземат снимката с цел бизнес, нормално е да се плати, и то не 15, 50 или 150лв, а според мен, процент от бъдещата печалба.В случая с адвокатския сайт , обаче, дори само от име или лого, авторът е на далавера.Не е нормално да иска пари за това.В случая с Фейса - най-правилно би било, даже да се позволи ползването на чужди снимки, НО с разрешение на автора и ЛОГО.Кое е по на сметка - да участват 20 твои снимки с лого, макар и представени от случайни участници, или нито една?Какво ще спечели автора от Господари на ефира?!? Дали не може да се намери приемливо решение за всеки въпрос?
Или просто трябва да дигаме врява за права до небето.Да ок имаме права, ама забравяме, че има сумати калъфи, дето подаряват или продават за стотинки.И се обезмисля цялото упражнение.



Публикацията е редактирана (13-10-11 03:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на Опел - ПРОМЕНЯТ ПРАВИЛАТА
Автор: Gecata   
Дата:   13-10-11 09:25





Публикацията е редактирана (13-10-11 10:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на Опел - ПРОМЕНЯТ ПРАВИЛАТА
Автор: jekopj   
Дата:   13-10-11 10:17

пепи34,появи ли се тема за авторски права се появява и някой като теб,който декларира изрично,че е за спазване на тези права,но виждате ли...понеже вие не си плащате /може би/ софтуера или на моделите,нямате право да ревете,че ви крадат.Въртиш,сучеш хем така-хем иначе и в крайна сметка не е ясно защо изобщо писа толкова.[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на Опел - ПРОМЕНЯТ ПРАВИЛАТА
Автор: Gecata   
Дата:   13-10-11 10:34

В случая с адвокатския сайт , обаче, дори само от име или лого, авторът е на далавера.Не е нормално да иска пари за това.

За мен е нормално защото това работя. Имам стоков сайт , който излиза в първите три резултата когато попиташ Гугъл за снимки от България и няма нищо по-лесно от това да си купиш снимка от него, да си получиш договора за ползване на снимката , както и фактурата за направените разходи.
Не се интересувам от това дали потребителят на снимката ми печели пряко от нея или косвено. За да имам тези снимки съм направил съответните инвестиции и е нормално те да ми се отплащат.
Нямам никаква далавера да ми ползват снимките без да ми ги плащат. Достатъчно съм популярен (прескочи до НДК на експото днес и изброй календарите в които има мои кадри) за да допусна адвокатски кантори да ми крадат кадрите.
Моите уважения към "калъфите" дето подаряват кадрите си , но тогава бедните адвокати що не си взеха "калъфска" снимка ами са сложили мой кадър? А цената му е твърда (150лв), защото е кадър печелил конкурс... колко да му искам, а и не съм задължил никой да го ползва.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на Опел - ПРОМЕНЯТ ПРАВИЛАТА
Автор: ivanov.10   
Дата:   13-10-11 11:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »