Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: XP или Windows 7
Автор: imitev   
Дата:   11-10-11 11:46

Забравих да спомена - от 10 години нямам нищо антивирусно инсталирано на компютъра. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: Nimi   
Дата:   11-10-11 12:15

@imitev

Той 32-битовия и 16GB разпознава... ма не ги ползва [smilie18]

Вярно не са 3,2GB а 3,5GB са били...

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: niro   
Дата:   11-10-11 12:16

С горецитираните препоръчани системи /за HP 625/ на 7 малко трудно ще го кирилизирате, а и там юзерите не могат да си избират език. Виж, с Ултимейт и Ентърпрайза става, но са и повечко пари, ако ще слагаш лиценз.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ilcoin   
Дата:   11-10-11 12:44

Да се кирилизира = да пише на бългаски, или да му се преведе интерфейса на български. Едното няма общо с другото [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: jrr   
Дата:   11-10-11 13:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: imitev   
Дата:   11-10-11 13:11

Nimi - ако няма да слагаш поне 6 гб няма смисъл да слагаш 64 битова 7ца. Доста по-тежка е от 32 битовата.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: sirkhann   
Дата:   11-10-11 13:13

http://technomarket.bg/products/09061459/windows-7-home-premium-32bit-eng

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: IDA   
Дата:   11-10-11 13:24

Ако ще ползваш и стар софтуер, който няма да работи на Win7, какъвто е случаят при мен, препоръчвам да си инсталираш на два отделни дяла на диска и двете операционни системи - Win7x64 и XPx32. Аз така съм направил с двата настолни компютъра и лаптопа, които ползвам вече 4 години, само че вместо Win7, съм им инсталирал Vista-64, като втора ОС.

Последната (Vista-64) ползвам главно за фотообработка и мога да кажа, че е значително по-бърза и производителна от XP-32, средно 2-3 пъти, както на двуядрен, така и на четириядрен компютър. CS5 и ALR 3 са оптимизирани така, че да ползват максимално ефективно всички ядра и цялата памет. Досега не съм имал нито едно зависване или син екран за всичките тези години. Истинско удоволствие е да се работи с 64-битова система.

Някой има ли впечатления, с какво Win7-64 e по-добра от Vista-64?

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: IDA   
Дата:   11-10-11 13:32

"Както е тръгнало може да изкарам още няколко годинки с тази конфигурация. Това е идеята. Дали ще си вземеш слаб и евтин компютър, който ще трябва да го ъпгрейваш на 2-3 години с нещо или нещо по - добро, което да го ползваш 7-8 години е все там като инвестиция. Само че през тези 7-8 години ще се радваш на добра производителност и стабилна работа."

Неделчо, [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Подкрепям напълно! Няма нещо, което да мразя повече от смяната на компютъра ми, особено след като съм работил с него години наред, свикнал съм му и ми е бърз, стабилен и удобен. Абсолютно съм на мнение, че един компютър трябва да издържи поне 7-8 години при пълно и ежедневно натоварване. Това би било и безценен жест към околната среда.


Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: imitev   
Дата:   11-10-11 13:38


У дома съм с 32 битов виндовс 7, на работа с 64 - нито единия не забива. [cool]

Оптимизацията за многото ядра се отнася до фотошопа, не до виндовса.

Ако нямаш повече от 4 гб рам няма никакъв смисъл да пускаш 64 битов фотошоп. Има смисъл ако имаш примерно 8 гб рам и фотошопа се докопа до 6 от тях, защото другите 2 ги лапва ОСа при зареждане.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: klez   
Дата:   11-10-11 15:47

Imitev, той 32 битовия разпознава не само повече от 3.2... Той си разпознава до 4GB Памет и ги ползва (казвам само Памет... не оперативна памет)

Особеното е там, че паметта включва не само оперативна памет.
Включва и памет на видеокартата и още някои кешове и т.н.
Та ако имаш 1GB памет на видеокартата и 4GB оперативна и си със 32бит... вероятно ще ползва по-малко от 3ГБ оперативна памет

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: photo_liubitel   
Дата:   11-10-11 18:13

написа:

> Imitev, той 32 битовия разпознава не
> само повече от 3.2... Той си
> разпознава до 4GB Памет и ги ползва
> (казвам само Памет... не оперативна
> памет)
>
> Особеното е там, че паметта
> включва не само оперативна памет.
> Включва и памет на видеокартата и
> още някои кешове и т.н.
> Та ако имаш 1GB памет на
> видеокартата и 4GB оперативна и си
> със 32бит... вероятно ще ползва
> по-малко от 3ГБ оперативна памет

Това важи само ако видео картата ти е на дъното и то само за 32 битова ОС

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: klez   
Дата:   11-10-11 18:42

photo_liubitel Грешиш.....
Не е само ако е на дъното. Като цяло 32битова операционна система адресира до 4GB памет независимо дали оперативна, видео, кеш и т.н.
Адресното пространство е ограничено до 4GB

А Относно 32бит... аз съм си казал че става дума за 32битова операционна система.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: photo_liubitel   
Дата:   11-10-11 19:14

Говорим за INSTALED MEMORY (RAM), което означава физически инсталираната RAM на дъното. Оделен е въпроса колко от нея е свободна и колко може да се ползва. 32 битовият WIN7 не се оправя да види повече от 3.5 независимо че тя физически съществува и че microsoft казва че адресира 4 ГБ. Ако на същата машина сложиш 64 битова версия ще видиш, че вижда цялата памет и после можеш да разгледаш какво от нея за какво се ползва.
Но е излишно да влизаме в спорове и да спамим темата.
Првилото е едно ако процесора е 64 битов се слага 63 битова ОС независимо колко памет имаш



Публикацията е редактирана (11-10-11 19:14)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: klez   
Дата:   11-10-11 19:27

photo_liubitel.... Сложно ми е да ти обясня но добре.
да приемем че си прав.
А това правило, че ако процесора бил 64бит, трябва да словиш 64бит операционна система.... само потвърждава ника ти: ...Любител

:)
Ти тръгни да ползваш някви изчанчени USB устройства с компа си дето нямат WHQL драйвери пък си слагай 64битова операционна система :D.

Опитах се да ти обясня, точно защо казват че разпознава 4гб, а то реално разпознава 3.5 или 3.2 или 3.7...

Ти приемаш за вярно, че "WIN7 не се оправя да види повече от 3.5 независимо че тя физически съществува" щот така си видял някъде ;)

Аз ти обяснявам, че съм виждал и 3.7 и 3.25 и т.н. И това зависи от другите памети които имаш на компютъра.
Ама както и да е :)



Публикацията е редактирана (11-10-11 19:27)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: photo_liubitel   
Дата:   11-10-11 19:40

Наистина умазахме темата и хората които не са специалисти в ИТ ще ги хвърлим в музиката. След малко ще се наложи да обясняваме и какво е WHQL Drivers [smilie5]



Публикацията е редактирана (11-10-11 19:41)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: digitalgab   
Дата:   11-10-11 19:48

Ми аз тъй знам,ако е слаба машината - ХР, ако е яка и изпълнява системните изисквания - седмица. Стоя си на ХР. Не че не мога да си сложа някоя руска сглобка.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: surg   
Дата:   11-10-11 19:59

1. мисли само за W 7, 32 бит, дори и да не използва напълно наличните ти 4 Гб, изобщо не е проблем, а вероятно и това есподелена памет с видео картата, та няма и да се изгуби изобщо.... толкоз рам не ти трябват, квото и да ти пишат тук...ще имаш и съвместимост с всичко което му сложиш някога, устросйтва и софтуер
това е за простосмъртни хора като теб и мен
2. ако имаш мноооооого специални приложения които вървят само на 64 бита, или имаш снимки по мнооооого Мбайти и работиш за рекламна агенция или ще покоряваш света
то иска много Рам и много процесор и 64 бита
имам огромен опит с ОС и приложения от времето на ДОС 3.0 и виндовс 2.0, големите неща, особено на лаптоп са за единици на този свят....

3. виж една малко известна програма тук....ФОТО ЗОНЕР има всичко за което някога съм се сетил и ми е трябвало и е относителналека за ресурси....

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ludiakolio   
Дата:   12-10-11 12:21

На HP625 Win7 няма да лети,системата му е 32 битова ,така че забрави за 64 бита ОС.На тази конфигурация при работа с win7 ще браузваш нормално и това е,повечето от драйвърите ще ти работят на принципа на XP както Directx.
Относно Win7 64bit с оригинална версия на ултиматум все още има доста бъгове и програмки от доброто старо време,които не вървят както трябва.

Едно ЗА за XP.
Добре,че си го подкарал,пък дано да имаш скоро възможност за по-добра машинка и там да мислиш за друг Win.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: psychoiho   
Дата:   12-10-11 12:33

Другари експерти, вие не осъзнавате ли че като се цепите тук ще подведете хора които не разбират?

Кога ще осъзнаете че когато изказвате публично експертно мнение, вие поемате отговорност, защото ако кажете глупост, ще причините със сигурност вреда на бедните хора които ви послушат?

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ludiakolio   
Дата:   12-10-11 12:36

Споделеното е лично мнение от личен опит и затова форумите са интересно място, за да споделят.Всеки преценява за себе си ,кое е глупост и кое-не.Няма нищо отговорно в това.



Публикацията е редактирана (12-10-11 12:40)

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: Батко   
Дата:   12-10-11 12:56

"7-та била в пъти по-добра от XP"
това е абсолютна глупост и лъжа

"по-добра" е само в 2 случая:
- когато нова програма не ще да тръгне на XP. За сега се броят на пръсти.
- поддръжка на нови периферни устройства, за които трябва да качваш драйвери в XP, но за сметка на това стари няма да работят под 7 и тогава трябва да ходиш по магазините да купуваш и нов хардуер ( за да е и той под 7 ) [smilie23] [smilie23] [smilie23]


Във всички останали случаи е "по-зле":
- 10GB чиста инсталация
- 1 кашон с двд-та с програми за XP, които не вървят изобщо или не работят както трябва ( това важи с пълна сила за много игри )
- безброй сървизи, които товарят процесора и заемат голяма част от паметта
- осакатени стандартни програми от аксесоарите
- нови екстри, които уж ти помагат, а всъщност пречат и дразнят
- нови малоумни ( сложни ) процедури да свършиш нещо просто по настройката на системата
- ограничени възможности по настройките. Много възможности са премахнати и вместо да те попита - сам си решава какво да прави, което е [smilie23] [smilie23] [smilie23]

И още нещо - в този форум са се събрали такива едни експерти по всичко, че не знам да се смея ли, да плача ли...

Не е този форумът в който ще намериш верния отговор на поставения въпрос. От всичката плява трудно ще отсееш истината.

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: digitalgab   
Дата:   12-10-11 13:03

Батко [cool] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: ludiakolio   
Дата:   12-10-11 13:36

Батко[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: XP или Windows 7
Автор: psychoiho   
Дата:   12-10-11 14:40

има една приказка че народите заслужават лидерите си

та и тук така. Който реши да си слага ХР след вашите "мнения" заслужава съдбата си...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »