Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна
 Re: Малко за NEX-7
Автор: DOBRIA_STAREC   
Дата:   13-12-11 23:24

insofia.net и нещо ли искаш да продаваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Hotsnail   
Дата:   13-12-11 23:56

Вальо,

Визьора е през обектива TTL т.е. Показва 100% това дето ще снимаш. Без грешки като при ДСЛР. Дълбочината се вижда грубо с некс обектив или ръчнофокусен. С алфа пбективи няма DOF preview.

Визьора е изцяло електронен т.е. На много тъмно се бави, резолюцията му е по-ниска от дслр визьор или лайка визьор. Хубавото е че показва много неща - всички настроики, хистограма, нивелир, различни помощни линии....

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   14-12-11 02:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: kapitancho   
Дата:   14-12-11 07:15

Хайде на дпРевюто : http://www.dpreview.com/reviews/sonynex7/

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: джъмбо   
Дата:   14-12-11 08:22

Визьора е през обектива TTL т.е. Показва 100% това дето ще снимаш. Без грешки като при ДСЛР

брей...


а извинявай говориш за алфите... да там виьорите са си зле [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   14-12-11 08:57

еми А900 май е единствения апарат със 100% визьор за под 5 бона ама щом казваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: джъмбо   
Дата:   14-12-11 09:05

или д300 или 7000 [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-12-11 09:07

Е, изпревари ме за едно логване [smilie18]

джъмбо, това е тема за Сони и нямаме право да пишем "на въпреки" или да сме тук, каквото и да се случва за да не трошим хатъра на аудиторията [smilie18]

А ревюто, дикректно минах на сравненията им с А77... Според тях НЕКС-а шуми даже повече [smilie8] Интересното е обаче, че детайла е доста по-добре, като шум май са на кантар. А77 изглежда все едно има шумоподтискане от RAW или просто си изглежда, не са нацелили фокуса [smilie18]



Публикацията е редактирана (14-12-11 09:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pumabg   
Дата:   14-12-11 09:45

От това което виждам до 800 ИСА 24-та вади страхотен детайл! Но Jpeg-a на Сони продължава да е супа ...
Продължавам да се чудя за кой е предназначено това тяло[smilie11]
Искам да видя, кога студийни фотографи ще започнат да снимат с него и ще си захвърлят ДСЛР-те ...
Ако някой се чуди защо цялостната политика на фирмата е лишена от логика, то отговора е много прост!
Сони никога не е била и никога няма да бъде фотографска фирма! Единственото което целят е на всяка цена да спечелят някакъв пазарен дял и да вземат от него максимума ...
Пони не са в състояние да измислят нищо сами и за това от години купуват чужди технологии и цели фирми само и само да са на всяка манджа мерудия ...
Добре че е Цайс и Минолта иначе в момента щяха да се гледат през ел. визьорчета made in Samsung ...
Има обаче и нещо друго. Аз се радвам, че такава фирма, като Сони се намества на пазара, защото някои предишни гиганти в този сегмент се бяха по забравили ...
Хубаво е да се събудят и да покажат на какво са способни!
По голямата конкуренция винаги води до по-добри продукти за което ние консументите можем само да се радваме ...
Иначе талибаните по-горе ми приличат на феновете на Литекс ...
Кога тоя клуб се създаде, кога почна фенове да има [smilie18]
Въпреки че за родените в Ловеч, това е някак разбираемо, може би са намерили смисълът на живота си [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-12-11 09:56

Е, все пак доста е вероятно тоя сензор да цъфне в Д400, така че наистина ми е интересно какво се случва покрай НЕКС-а от към картинка не по-малко от Сони феновете... Иначе от към шум vs 16-те мп разликата е очевидна, но пък и детайл бол. На ниско исо в топ-кропка, със закачен птичарски обектив ще мачка [smilie24]



Публикацията е редактирана (14-12-11 09:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: burnmaster   
Дата:   14-12-11 09:57

И на тоя апарат картинката нещо не ме впечатлява.Като се замисля от всички безогледалки май само R1 би ме задоволила.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pumabg   
Дата:   14-12-11 10:01

Alex ако сложат на Д400 тоя сензор аз няма да си го купя! В това можеш да си сигурен !
На птичаря му трябват високи скорости и добро исо ... Ние не снимаме в студия ...

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-12-11 10:04

До 1600 всякак ще е добър избор си мисля [smilie8] Единственият недостатък ми се струва, че ще е още по-голямата чувствителност към трепване заради многото пиксели...

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: kapitancho   
Дата:   14-12-11 10:08

Това последното е много вярно. На 16мп кропка, даже и 2 х фокусното не винаги е гаранция за стабилна картинка. Така че май отиваме на 2.5х или 3х.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pumabg   
Дата:   14-12-11 10:09

Аз пък си мисля, че 16-та е най сполучливият баланс в момента м/у шум-детайл-резолюция ...
Дано сложат нея и всичко ще спи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-12-11 10:14

Пума, много поздрави[smilie3]


http://images.mylot.com/userImages/images/postphotos/2467767.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: kadro   
Дата:   14-12-11 10:15

Пума, ти си №1 бате!

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: mugen   
Дата:   14-12-11 10:29

Автор: pumabg

Искам да видя, кога студийни фотографи ще започнат да снимат с него и ще си захвърлят ДСЛР-те ...



Що пък не [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   14-12-11 10:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-12-11 10:56


http://www.photoru.ru/userfiles/image/Photoeqipment/Sony_Nex-7_Afanasiev_studio_06.jpg



Да, защо не [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   14-12-11 12:46

Д7000 като му чета спецификациите малко е минал покрай 100% покритие ама хайе - ракламния текст на никон в буквален превод "100% почти" т.е. 100% ама друг път. Май е по добре 97% или 98% да си кажат да е ясно колко е точноста на калибрацията. това ни никон ми звучи ами на окомер през визьора се вижда нещо подобно на снимката Ви.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pumabg   
Дата:   14-12-11 13:00

Заринат със сериозни анализи и сравнения той четеше денонощно спецификациите на апарата и нямаше време да снима ...
[smilie3]
to be continue...


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: kapitancho   
Дата:   14-12-11 13:03

The D7000 has an excellent viewfinder for its class - offering 100% coverage and a magnification of 0.94x. The D90 offers the same magnification but a lower coverage, of 96%.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: kadro   
Дата:   14-12-11 13:44

Пума, евала браточка - ти си №1! [smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   14-12-11 14:10

Никон редовно ментят, чак себе си са прекарали като са сложили такъв визьор на Д300 още 2007-ма... Виж как е положението при 7д, може да блесне още някой компромат... И като стана въпрос, че дават повече, да бяха сложили по един Time lapse тригер в кутията с афите, че гледам и А77 няма таквоз нещо... Ама братята китайци ще помагат...



Публикацията е редактирана (14-12-11 14:13)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »