Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   12-12-11 10:38

За мен това, че ми дадоха апарата за проба е отношение лъм клиента.

Обективи за некс има доста вече. Фиш, 12 16 24 30 50 праймове, китака и 18-200 зумове. Пък аз се кефя на хубави стари легенди, такива бол.

Предполагам догодина ще ще пуснат и не само Сони. Ама колко лупи Ви трябват? 3 твърди и кита за мен са достатъчно

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: idivanov   
Дата:   12-12-11 11:36

Нещото, което ми направи впечатление от примера за рeзолюция с пропорционалните скали са видимите артефакти в .jpg. Същите се забелязват и при Некс5Н. Що така?

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: insofia.net   
Дата:   12-12-11 11:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   12-12-11 12:45

jivkojj, това че форума е обвързан със Сони не е тайна от много време за никой, но не пречи на феновете им да надават вой колко са пренебрегнати. При положение, че за всеки най-нов продукт веднага се появяват кадри от първа ръка, информация и всичко... Замислете се колко шум тук се вдига за нов Никон или Канон примерно, теми с кадри от препродъкшън бойки и т.н... Което разбира се е чудесно, но нека алфаджиите да престанат да реагират като ощипани госпожици ако има критика за нещо [smilie3]



Публикацията е редактирана (12-12-11 12:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: pc_genius   
Дата:   12-12-11 14:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: psychoiho   
Дата:   12-12-11 16:27

хаха, в тази тема има нула мнения на официални лица от форума, та как реши че има някаква обвързаност?
Канон БГ утрепани и не си коткат клиентите. Сони БГ не са утрепани и се сещат да ухажват някой клиент тук-там.

Чий проблем е това? На Сони, на Канон или на Форума? Забравих да включа талибаните в списъка :)



Публикацията е редактирана (12-12-11 16:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   12-12-11 16:45

Интереса клати феса, естествено, че имат кяр ако после клиентите купуват. Ами ако прекарвам и 20 мин на ден в разглеждане и гласуване, надписа Сони ми се появява пред очите около 100 пъти... Мен ме кефи толкова, колкото теб вероятно да виждаш Канон или Никон, или друга марка, която не предпочиташ. [smilie3] Престави си същото да се случва докато гледаш ТВ предаване и на всеки 30 сек или минута да се появява рекламен надпис в средата на екрана [smilie3] Преди поне 2-3 години hotsnail беше пуснал тема колко много дават Сони на потребителя vs. останалите... Е, до сега не виждам нещо при ДСЛР пазара да се е променило особено. Това кой каква политика има към потребителя си проличава от продажбите. След всичкото наливане на пари за реклама и резултат, че 7-8/10 продадени камери не са Сони, разбирам защо са леко изнервени алфа феновете [smilie6] Специално за БГ нищо чудно никоните да са даже тия 7 от 10 [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: jivkojj   
Дата:   12-12-11 17:04

Вирусен маркетинг

.....
Целта на маркетинговите специалисти, които се стремят да създадат успешни вирусни маркетингови кампании е да открият хората, които са лидери на мнение и да създадат вирусни послания, които да се харесат на тази таргет група и да бъдат разпространени доброволно от потребителите.
.....

От тука: Вирусен маркетинг
Интересно е, може да го зачетете.

Аз по-горе просто исках да отбележа, че имам усещането, че последните няколко месеца участниците във форума сме цел на усилена маркетингова кампания от страна на Сони от гореописания тип.

Няма лошо. Не съм влижил никакъв негативен смисъл в поста си. Всеки се опитва да си спечели парите, а аз само регистрирах наблюденията си [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: вальо   
Дата:   12-12-11 17:12

за какво служи визьора, след като няма огледало?


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   12-12-11 21:51

вальо написа:

> за какво служи визьора, след като
> няма огледало?


За да виждаш, какво ще снимаш, през малко прозорче долепено до окото ти. Готино е пробвай [smilie18] [smilie18]

На мен ми е по приятно така да снимам хора. Не знам защо.

Ако са сгради не ми дреме ама с хора някак ми е по гот ако ги виждам през визьора и гледам какво ще се получи после...Вярно със екрана някак остава по-добър контакт с тоя дето снимаш ама ....

Мисля, че система тип Сони А300 или НЕКС-7 е идеална. Има избор визьор или екран без да има последствия върху функционалността на апарата. Тия системи на никон и канон с LiveView дето половината апарат не работи са толкова недодялани (друга дума ми дойде на ум, ама не е хубаво пред форума, може да има малки деца).

Странно ама явно на колегите с Никон им липсва контакт с фирмата производител. Толкова писане заради това че споделям лични впечатления....

В БГ е ясно Сони и Олимпус имат добро отношение към клиента и го ценят. За тов аи толкова много хора ги купуват. Никон и Канон разчитат на стари лаври и видимо залязват. Пък Панасоник и Самсунг не се и стараят за сега да спечелят потребители - а имат добри продукти.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vikitovikito   
Дата:   12-12-11 22:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: cvetanvas   
Дата:   12-12-11 22:00

hotsnail,иди се прегледай човек.По начина по който се изразяваш съм убеден че имаш проблем в мозъка,съвсем приятелски ти го казвамhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonWall.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: vikitovikito   
Дата:   12-12-11 22:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-12-11 22:10

И какво се оказва? Споделяш впечатления за фотоапарат във фотографски форум и получаваш обиди ?!

Човекът имаше смелост, евала му правя, ама едва ли ще повтори вече[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   12-12-11 22:12

hotsnail, похвално е това за ревюто и мога да ти пожелая само успех и спорна работа по него [smilie24]

vikitovikito , това включване чаках! Мерси! [beer] [thankyou]

cvetanvas, верно хвали вече и Самсунг, ама не така с лошото [smilie5]

P.S. Правилно си е писал човека преди мен, аз сега му видях коментара :) И съм любопитен по въпроса как се представя новия сензор в апарат като НЕКС, май imaging-resource само от JPEG имат още данни, ако не се бъркам или...[smilie8] ... Да, за динамиката, но другаде са конвертирали през dcraw



Публикацията е редактирана (12-12-11 22:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   12-12-11 22:21

cvetanvas не знам какво те притеснява.

Олимпус и Сони правят събития за клиентите си. Дават им новите продукти - Олимпус Е-ПЛ3 колко изписаха колегите не е истина.

Сони правят същото.

Градят си социална мрежа. Създават си приятели. Човешки отношения.

В крайна сметка това означава много. Много повече от самия продукт - имало обектив 300/4 със супер бърз фокус...ми хубаво ама аз честно казано предпочитам да нямам 300/4 в момента, но да ползвам марка на която и пука за мен дори и мъничко.

Това което виждам последните месеци е че в Бг има 2 такива японски марки фотоапарати.

При колите съм уцелил такава марка също. Еми след гаранция ми е колата а те все още ми се обаждат да ме питат длаи върви добре и дали ми харесва. Последно ме питаха дали мисля и за нова кола [smile] Това е целта вероятно ама дори и така да е, все пак се чувстваш важен и няма нищо напротив да си купя същата марка. Пък ако вие искате си внесете БМВ от САЩ през някой мафиот и спестете 30% от цената. моята кола е на 50% от ниската Ви цена, върви сходно на БМВ-то и знам че на някой му пука ако не върви добре и следващата ще е по-хубава.

Със Сони е същото. Дори НЕКС-7 да няма нещо и това да ми пречи знам че след година или две ще го оправят - дали с нов софтуер или нов апарат няма значение. Вече достатъчно неща оправиха за да им вярвам. Мога да дам 10тки примери на малки неща, които аз и други потребители сме искали и са в апаратите ни днес.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: cvetanvas   
Дата:   12-12-11 22:27

vikitovikito,какво като го познаваш?Това трябва да промени нещо в мнението ми за hotsnail ли?Че не може да снима е ясно и за любител като мен,ама и за драскач по форумите не става.Да вземе да си почива,и на boni явно му плащат от sony,ама да му кеф на човек да прочете/научи нещо от истински фотоГРАФ [beer] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-12-11 22:27

Сони наистина се опитват да покажат добър сервиз към клиентите си. Като човек, който се занимава с маркетинг, знам, че това е успешна стратегия.
А иначе за всеки влак си има пътници- едни ще си купят самсунг, други ще си купят никон, да не ги изреждам всички марки сега, и никой не заслужава обиди заради избора си !

Цветанвас, много си корназ-критик, но не виждам и една снимка в профила ти. Срам ли те е?



Публикацията е редактирана (12-12-11 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-12-11 22:31

иначе си си пляснал "екипировката" в профила, ама за съжаление това не е достатъчно, момче[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: cvetanvas   
Дата:   12-12-11 22:34

Изводите са ми на базата на прочетеното,не е нужно да съм велик фотограф за да стигна до тях.Обичам да снимам,без претенции

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: hotsnail   
Дата:   12-12-11 22:36

cvetanvas ще те помоля учтиво да си оттеглиш писанията. Имам линкове за блокиарне ама ....

извинявай лични обиди ....не съм претендирал да съм профи фотограф. Хоби ми е и се кефя. Ако не ти харесва не гледай, не съм те карал.

Нямам нищо напротив да дадеш някои разумни или не до там коментари ама прекаляваш с личните обиди. Замисли се малко.

Следващия път ще те блокирам от темата, ако продължаваш с неподходящия език. [smilie24]

ПП Хубав апарат и обектив си избрал пускай снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: cvetanvas   
Дата:   12-12-11 22:39

фаст_айбрау,двете ти снимки много лъхат на голям професионалист, момченцето ми [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: cvetanvas   
Дата:   12-12-11 22:41

Напускам секта SONY,със здраве пичове[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-12-11 22:42

Мисля, че нямаш капацитета да направиш изводи, каквито и да било. Защо?

1. Не познаваш човека
2. Не си пипвал апарата


[smilie11] [smilie11]

п.п. Изложи се като кифла

Отговори на това съобщение
 Re: Малко за NEX-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   12-12-11 22:43

[smilie10] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »