Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: thor   
Дата:   03-10-11 00:36








Nex-3/135L

http://i.minus.com/i5cAgd8JWbzK9.jpg?q=0.156429252066




[smilie5] [smilie5] [smilie5]


[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: emoXide   
Дата:   03-10-11 00:55

thor, престани да ми пълниш темата с добити от *.ARW смалени и обезцветени снимки с NEX-3. Не се обиждай но не са особено вдъхновяващи като цветове и ДОФ, всички разбрахме, че имаш хубавия 135L. Хайде сега спи спокойно https://photo-forum.net/joro/emoticons/674.gif

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: thor   
Дата:   03-10-11 01:16







Nex-3/135L

http://i.minus.com/iGqwxPW0ZxIFD.jpg?q=0.0290075173934






[smilie5] [smilie5] [smilie5]

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: mitakabs   
Дата:   03-10-11 09:13

Цветовете му са нормални до някъде, просто апаратчето е избрало такъв баланс при облачно време и той не го е корегирал според мене...Някой може ли да ми каже защо шиб**я FIREFOX след като цъкна на снимка и отваряйки я в пълен размер ми я "стопля" някак и ми променя цветовете м**ка му и Лисица! [smilie10]



Публикацията е редактирана (03-10-11 09:14)

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: s_dyakov   
Дата:   03-10-11 09:39

Май не е от фирефокса - просто фото-форума ресаизва за да не ти затътря браусъра от пълноразмерните картинки.
Ако видиш адреса на вмъкнатата картинка ще видиш че не е на външен хостинг както пише на линка под нея.

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: navy   
Дата:   03-10-11 10:37

Форума променя цвета, но това е друга тема.
От некс-а цветовете лично на мен не ми харесват, но аз коментирах дъртите нексове.
Темата е за новите, после забелязах и затова не съм по темата [smilie7]
Дори и да снима добре... не ме кефи, размера, формата, управлението... някак си е малко далеч от 'фотографското' [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: danbi   
Дата:   03-10-11 11:54

'снимане за кеф' мисля е част от концепцията на PEN-а. както и 'всички съвременни фотоапарати сниматдобре' (това трябва да включва и типичния сапунер, май)

Не съм виждал подобно за NEX, макар че вероятно има, но при PEN-а купуването на система 'за кеф' включва и придобиването на подходящо брандираните чантички, калъфчета (не знам дали предлагат тениски и боксерки).

Аз от 'заданието' не разбрах, какъв набор от обективи се обсъжда, макар че коментиращите по-късно показаха какво ли не. При NEX възможностите да се ползват какви ли не обективи са си плюс.

От друга страна, чуждата кокошка винаги изглежда като патка.

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: thor   
Дата:   03-10-11 13:35







тези които коментират цветовете, просто не са в час……… и както винаги омирисват темата от комплексарщина, но това си е още от времето, от почти на създаването, на форума…..

мониторите ми са ок и са калибрирани, но трола няма как да го знае това, той затова си е трол, защото си е комплексар и за него дори ходенето в тоалетната е велико приключение и трябва да ни го натрапва във всяка тема…..

още нещо цветовете се променят драстично при всяко сменяне на марката обективи и не само това и контраста, пък и остротата на обектива влияят на крайният резултат, дори и това на каква диафрагма е дадения обектив , ама това няма как да го знае, тъй като е снимал, само с няколко обектива в живота си….

мдаам да не говорим, каква разлика има при една лека промяна на слънчевата светлина, само за няколко секунди и картинките от силно контрастни се превръщат в такива с измити цветове …..

разликата в картинката в RAW, между новите и старите Nex-ове не е толкова драстична, колкото е в цената им, все пак "всеки" би предпочел стария Nex-5 за 350$ пред новия Nex-5n за 750$ особенно, ако ползува обективи от огледало-рефлексни камери….

новите Nex-ове си заслужават, най вече при тези, които ползуват широкоъгълни телеметрични обективи, за да си спестят минаването през CornerFix, естествено има си и други екстри, като електронен визьор, тактилен екран но всичко това си идва и на цена …….

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: navy   
Дата:   03-10-11 14:12

Тъй, тъй, просто няма как да е иначе [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: thor   
Дата:   03-10-11 14:39

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: emoxide   
Дата:   03-10-11 18:33

navi изчезни, само си правиш гаргара с темите във форума. Не си написал нищо смислено и поучително, полезно от ....., всъщност никога.
Освен да се хвалиш с това какво си си купил и това, че SIGMA 50/1.4 е най-доброто боке от теб друго никога не съм прочел. Напоследък изтъкваш, че си фоткаш за удоволствие, това е чудесно, но за разлика от твоето перчене някои други, като thor и serjy поне показват примери.

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: georgioiv   
Дата:   03-10-11 22:21

хахах.. navi изчезни..... :))))[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: navy   
Дата:   03-10-11 22:49

Сядам и се напъвам за магия 'изчезванка' [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: luboar   
Дата:   03-10-11 22:51

написа:
"...но за разлика от твоето перчене някои други, като thor и serjy поне показват примери."


то пък едни примери. [smilie18]

фотография не е = на боке и на резолюция в изображението.
т'ва като го разберете, има шанс да станете фотографи.


Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: dashikov   
Дата:   04-10-11 08:35

Какви ултра-широки обективи има за некс?
За пен-а видях, че има оли 9-18 и пана 7-14.

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: mitakabs   
Дата:   04-10-11 08:47

Няма , сега пускат един Цайс в общи линии..иначе с преходник - всякакви ръчнофокусни!

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: GM   
Дата:   04-10-11 09:33

thor какви са тези снимки...да не си пътешественика от миналото[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: emoXide   
Дата:   04-10-11 09:58

В темата взе да се натрупва спам на килограм.
Не мисля, че е нужно това да продължава.
Благодаря на всички изказали мнението си, а още повече на тези публикували и снимки [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: E-P3 или NEX-5n ?!?
Автор: georgioiv   
Дата:   04-10-11 10:05

"фотография не е = на боке и на резолюция в изображението.
т'ва като го разберете, има шанс да станете фотографи"

Съдейки по категоричния тон на автора и прекрасните снимки в профила му, предполагам че за да стане фотограф, човек трябва да дърпа от улиците позастаряли моми или бисексуални младежи и да им тика умрели риби, прасета, пилета и агнешки черва в ръцете, в краката или там където му дойде на ум, след което да надува сатурацията, да селектира някой друг цвят и да слага кило грейн....

въпросът е риторичен де... то е ясно че с боке и резолюция няма да стамне и трябва се търсят начини..... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n Review
Автор: emoXide   
Дата:   04-10-11 11:05

DP Review /NEX-5n

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n Review
Автор: emoXide   
Дата:   04-10-11 11:08

Ако може да се има доверие на DPreview, излиза, че NEX-5n е снабден с най-добрата до момента APS-C матрица на пазара към днешна дата. Въпреки това разликите с предходното поколение матрица не са никак големи. Сравнено в *.ARW резултатите от двата NEX-5 и NEX-5n са почти идентични. Разликата в *.jpeg обаче е драстична, явно цялата хватака е по-слаб ААфилтър + добрият процесинг в камерката, резултат от прилагането на повече сатурация (1), корекции на аберациите (2) и перспективата (3), и изсветляване на сенките в ъглите на кадъра (4) и не на последно място по-доброто отстраняване на дигиталния цветен шум.



Публикацията е редактирана (04-10-11 11:22)

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: rorus   
Дата:   04-10-11 12:02

Е, това вече е камера:


http://www.dpreview.com/reviews/sonynex5n/images/NEX-SLTadapter2.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: mitakabs   
Дата:   04-10-11 13:03

rorus , със 135/1.8 изглежда още по-добре..
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: hotsnail   
Дата:   04-10-11 13:03

На олимпус да не би да се свива 85/1.4?


опааа извинявам се няма как да разберем щото олимпус светли обективи не правят. А другите марки не знам защо но 85/1.4 са напълно идентични със тоя на Сони откъм размер.

Инак има и по-компактни комбинации за портрет с некс-а - цейс 90/2.8 например


https://lh3.googleusercontent.com/-aH2tscNjKX0/TjXAivSLEFI/AAAAAAAANXE/LmqM1UrJBTs/s1152/DSC09878.jp


мисля че с 45/2 ще стане смислен поререт също.



Публикацията е редактирана (04-10-11 13:07)

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: pumabg   
Дата:   04-10-11 13:25

И на това му се вика компактна сис-ма?
http://dpreview.com/reviews/sonynex5n/images/evf.jpg

Ако трябва да държа това по-добре да си взема един ДСЛР ...
До една година Никон ще покаже къде им е мястото на тия играчки ...
Сони ще преживеят ама за Оли не знам [smilie7]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »