Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Очакване
Автор: nomadsl   
Дата:   04-10-11 21:57

През последните месеци непрекъснато попадам на дискусии, разговори, емоции и трепети свързани с разни очаквания. Кръстосват слухове, хвърля се боб и детаилно се тълкуват неясните податки на месиите от Никон/Канон/Сони и др. руморси. Оставам с впечатлението за въпиюща и неутолима нужда от нови технически възможности, които най-сетне да прережат въжетата, безмилостно пристегнали таланта.

В тази връзка и поради факта, че аз лично считам, че техниката почти няма значение и всичко е в ръцете човешки, бих искал да попитам:

Кога се очаква да се появи новото поколение знаещи и можещи фотографи? Има ли някакви слухове? Някой нещо да е чул?

Моля, ако някой има информация по въпроса, да я сподели.

И аз чакам.

[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: мара   
Дата:   04-10-11 21:59

кви неща четеш ти, бе...тц тц тц тц

Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: geokar   
Дата:   04-10-11 22:00

Задапаратни устройства от ново поколение кога ще пускат - свободно програмирани и без вируси-предразсъдъци, това е въпросът!

Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: J0R0   
Дата:   04-10-11 22:03

Кога се очаква да се появи новото поколение знаещи и можещи фотографи? Има ли някакви слухове? Някой нещо да е чул?


След Фото Форум Феста [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: GOSPODIN   
Дата:   04-10-11 22:08

Те са някъде там...[cool] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: uri64   
Дата:   04-10-11 22:10

т.е. това ще са оцелелите от феста ли? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: vale_en   
Дата:   04-10-11 22:11

В тази връзка и поради факта, че аз лично считам, че техниката почти няма значение и всичко е в ръцете човешки

абсолютно съгласен съм![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: yakumo   
Дата:   04-10-11 23:30

Че то да не би да има старо поколение знаещи и можещи? У нас? Ще да е мнооооого старо... [smilie8] та да не се помни изобщо...


Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: knartist   
Дата:   04-10-11 23:38

Еми, когато АЗ се науча да снимам - тогава [smilie18] [thankyou] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: violator   
Дата:   05-10-11 00:23

Мисля, че паралелно с повърхностно преобладаващата еуфория и шумотевица от целевите пазарпазари на нови композитни материали, цифраци, фул/кроп солници и недозапълнени откъм фотографско съдържание мегапиксели, съществуват коренно различни по концепця фотографски продукти. Поради различия в критериите за определяне на качествените показатели, обикновенно пряка съпоставимост между тях не може да има.


Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: victory13   
Дата:   05-10-11 01:04

а така... кратко и ясно... кат дюрандюран в баденбаден [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: tnt   
Дата:   05-10-11 07:22

от 6ти до 10ти този месец се провежда Салон де ла фото в Париж. Идете, вижте, може би ще намерите и техничарски красти и разни новости при наградените фотографи

http://en.lesalondelaphoto.com/



Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: GOSPODIN   
Дата:   05-10-11 08:29

tnt, благодаря за линка, но както се вижда в този салон ще има непоказвани кадри на Карл Лагерфелд, а той беше задружно оплют, като неблагонадежден от форумните гении.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: tnt   
Дата:   05-10-11 08:34

че кой ви кара да гледате Лагерфелд? Както и никой не ви кара да четете юзери, които ви дразнят, досаждат и тн....

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: tonyboy79   
Дата:   05-10-11 08:49

Хехехе Номаде и какво каза боба???

Според мен е смешно да се твърди, че техниката няма значение. Въпроса е обаче как и колко от възможностите на техниката, с която разполагаш ползваш правилно.

Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: rorus   
Дата:   05-10-11 10:10

Мисля, че и фотографи все по-вече и то добри има. Но колкото са по-добри, толкова по-малко пишат по форумите. И обратното...

Ето едно списание на повече снимащи:

http://www.fotoblur.com/magazine

Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: violator   
Дата:   05-10-11 10:13

Защо не ми писахте в темата "Има ли техниката значение"?

Ново поколение... талант.... хм.. проблематиката е хубава, но да видим кой ще пише... или позитивизмът/оптимизмът е в повече [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: violator   
Дата:   05-10-11 10:15

rorus [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: Rosencho   
Дата:   05-10-11 10:45

Очквам с голямо нетърпение днес да ми доставят

















калниците, фара и компютърчето за колелото[cool] [cool] [cool]






.... ии после какви снимки ще правя само[smilie7] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: emo1   
Дата:   05-10-11 10:55

Ако всички снимаха перфектно, техниката щеше да е от огромно значение. Като гледаме ревюта, не компенсираме липсата на талант.


Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: Lalinda   
Дата:   05-10-11 14:34

Отговорът е като този на радио Ереван, което попитали кога ще живеем по-добре.

А именно, "по-добре вече беше".

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: Lalinda   
Дата:   05-10-11 14:45

Снощи случайно - или не - попаднах на интервю с литовския фотограф Александрас Мацияускас.

Та, казва, че когато някога снимал хора с т. нар. рибешко око, му било намекнато, че не бива така (т. е. хората няма да се харесат!) и да снима, по-добре, животни.

Така и направил. Вероятно познавате циклите му Селски пазари и Ветеринарни клиники?

(Обръщам се към тези, които има вероятност да знаят кой е, разбира се.)

Ето и нещо от интервюто на Российская газета с Виталий Бутирин от същия Каунаски клуб:


РГ: Романы с моделями были?

Бутырин: Нет. С моделями себе нельзя ничего позволять. Это - табу. Если позволил - уже неинтересно снимать. Должно быть стекло между тобой и объектом съемки.

РГ: А какой аппаратурой снимаете?

Бутырин: Головой в основном. И руками.
Аппарат не имеет значения. От кисточки зависит, что художник рисует? Картье-Брессон сказал как-то: "Хорошую фотографию можно сделать консервной банкой". Я считаю, правильно сказал.


Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: victory13   
Дата:   05-10-11 14:56

не е случайно...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: victory13   
Дата:   05-10-11 15:50

Dorothea Lange: "The camera is an instrument that teaches the people how to see without a camera."

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: geokar   
Дата:   05-10-11 18:24

Пак да река, когато Рей предложил на Атже да му подари един Ролайфлекс, за да не мъкне навсякъде тежкия и неудобен сандък, както е зазлял и с краката, Атже му казал: Недей, този модерен апарат снима по-бързо, отколкото мога до мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: Lalinda   
Дата:   05-10-11 19:54

Ольга Свиблова: «Удачный снимок может сделать и обезьяна»

Това също е любопитно.
Ние дори музей си нямаме.


Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: CyberGene   
Дата:   05-10-11 20:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: дидибаев   
Дата:   05-10-11 20:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Очакване
Автор: violator   
Дата:   06-10-11 08:42

Какво е "знаещ и можещ фотограф"?

[smile]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »