Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: swan_   
Дата:   04-10-11 17:56

siyann, нещо си се объркал :)

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: Alex-dan   
Дата:   04-10-11 17:57

Сещам се за Сигма 50-150 2,8 но е 1,400...

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: knartist   
Дата:   04-10-11 17:58

Автор: siyann
Дата: 04-10-11 17:52

Не ползвам никон, но в този обхват каквото има, е на бленда 3.5-.5.6 - 24-105, 18-105, има 24-120 на 4 също.

За Сигмите нямам представа, сигурно си струва там да се погледне.


Мноооо тъмни бре [smilie2]


Автор: Alex-dan
Дата: 04-10-11 17:55

http://www.kenrockwell.com/nikon/images1/70-200-vr/D3S_8696-768.jpg

То не е като да не усетиш


Колко https://photo-forum.net/joro/emoticons/money09.gif
!? [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: knartist   
Дата:   04-10-11 18:01

Автор: Alex-dan
Дата: 04-10-11 17:57

Сещам се за Сигма 50-150 2,8 но е 1,400...


Каквото и да е това 1,400, все не ми звучи добре [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: Alex-dan   
Дата:   04-10-11 18:02

СВЕТЛО и бюджет... само за бира [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: knartist   
Дата:   04-10-11 18:04

Автор: Alex-dan
Дата: 04-10-11 18:02

СВЕТЛО и бюджет... само за бира


[smilie18] [smilie18] [smilie18] Май така стоят нещата (към момента) [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   04-10-11 18:12

portret се снима с усет
не с обектив

и по принцип късия обектив е по-подходящ защото притеснява повече

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: knartist   
Дата:   04-10-11 18:19

Автор: arakinixon-cie
Дата: 04-10-11 18:12

portret се снима с усет
не с обектив

и по принцип късия обектив е по-подходящ защото притеснява повече


Много се надявам да е така [smilie24] [shtrak] [beer]

Та, засега ще взема в тази посока да се пробвам да се развия, пък после ще му мисля за стъкълца [smilie8] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: sir_sky   
Дата:   04-10-11 18:35

Ето ТУК: КЛИК някои от мойте "близки" снимки! ;)

Сега откакто съм със 135-то имам и още, ама не съм ги качвал все още! ;)[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: knartist   
Дата:   04-10-11 18:43

[smilie5] О, Сър [smilie24] [shtrak] [beer]

Да де, ти какво ще кажеш за моите първи "по-чисто" портретни напъни [smilie8] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: sir_sky   
Дата:   04-10-11 18:50

Тъй, мен ме кефят доста даже, много добре си и хванал емоцията, и мацката изглежда супер естествена! От фейсбук албума 6-я кадър ако бях аз не бих го качил, малко се губи качеството, сякаш е доста кропен! Първите 2 може би бих им вкарал още малко контраст, освен ако не ти е идеята да са така! ;)

Та, продължавай напред, и със всеки път съм сигурен че ще гледаш предните си снимки и ще се чудиш ще не си ги снимал и тях толкоз арно както новите! (поне при мен е така) [smilie5]

И накрая, да и кажеш на мацката че прилича на Джулия Робъртс, или че Джулия Робъртс прилича на нея[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: knartist   
Дата:   04-10-11 18:58

Автор: sir_sky
Дата: 04-10-11 18:50


[smilie5] Аз в онова фейсбукско албумче си викам да кача почти всичко... иначе идеята за "по-читави" портрети си е отделно... а за Джулия Робъртс - мани, мани - хем аз вече й го казах (точно по случай и безфокусната 6-та снимка, а и по принцип), хем и други така викат... а на мен Джулия Робъртс ми беше и Първата Любов... та и сега с таз девойка нещо нещата леко натам вървят... май не е най-разумното да се ала влюбвам в моделчетата си... знам ли [smilie8]

[shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   04-10-11 19:40

sir sky
даваш лош пример за подражание на момчето

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: knartist   
Дата:   04-10-11 19:42

Автор: arakinixon-cie
Дата: 04-10-11 19:40

sir sky
даваш лош пример за подражание на момчето


[smilie18] Абе, зависи, в бая посоки Сър-а дава добри примери за "подражание" [smilie3] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: knartist   
Дата:   04-10-11 19:52

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/321501_256981507671404_243833602319528_677920_9172561


Има една песничка, Because You're Gorgeous... не знам доколко зависи от това... вероятно бая... [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: Lalinda   
Дата:   04-10-11 21:06

Повечето просто красиви момичета, които обикновено се показват тук, си имат някакво заучено от тях самите изражение, което години наред са тренирали в огледалото, и, пази Боже, да се видят в някакъв друг ракурс (например, в профил).

Затова и на всички кадри са еднакви, независимо от уменията на фотографа... Просто са си кукли и толкова (няма лошо, но както е споменато и по-горе, от тях трудно може да се извади нещо, което не искат да покажат...).

Преди години снимах приятелите си, но явно вадех на показ неща, които те искаха да скрият (т. е. не ги оставях да ми позират, а ги снимах "в живота"). Не се харесваха и престанах. Изкуството да общуваш с хора е по-сложно от всяко друго изкуство...

Би ми било интересно да ми покажете модел, който да минава за хубав (независимо от често кривите, примерно, усмивки, и те заучени, разбира се), който да е изразил нещо (изключвам Роланд, естествено, който се снима сам, вероятно за да не накърни нечии чувства, снимайки други лица, и не се страхува от себе си, нито от възприемането на образа си отвън...).

Виждала съм и как издател просто реже лицата на моделите с хубави тела, за да не загрозява или не изпростява общата картина...

Иначе, забелязала съм, че каквото и да се покаже тук, все е "хубаво", стига да е женско, ако съдим по отзивите на мъжагите...

И критериите падат.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: мара   
Дата:   04-10-11 21:24

мдам....на мъже не се радват много...

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: rusinov   
Дата:   04-10-11 22:03

Аз съм силно "разочарован" в последно време :)

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: tzl   
Дата:   04-10-11 22:05

>>>>>
Цитирай:

Затова и на всички кадри са еднакви, независимо от уменията на фотографа...

<<<<<

Ако няма art director, тогава точно фотографът трябва да има тези умения, а не да каже "направи нещо". Ако е професионалист фотографът, ще знае много добре какво трябва да се направи и само art director и договор ще му попречи да направи това, което знае най-добре.

Това е много порочно мислене да се каже, че "ами щото тя не знае какво да прави и затова снимките не станаха". Това говори зле за този, който снима, защото какво му е виновен моделът, след като уж професионалистът е той.

Когато един професионалист снима и няма кой да каже как да бъдат нещата, но самият той ги контролира, тогава който и да хване от улицата ще е позиран добре и ще излезе добре.

Другото е измиване на ръцете...

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: knartist   
Дата:   04-10-11 22:42

А, по този случай и в тази посока - за мен е новост и този момент - досега повече съм бил на "хващането" на моменти и не съм давал наставления на моделите... сега като й ги давах тя бая се хилеше и някак като несериозно едва ли не идваше, май бая я разсмивах... та и моментът с работата с модел ми е нова... наистина надеждата ми е, че ще имаме следваща сесия в градкса среда - по улиците, където по-скоро ще е хващам неподготвена... ако не, ще трябва и това умение да го придобивам явно [smilie8] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: Frida   
Дата:   05-10-11 11:00

Ама замисли се как ще я хващаш "неподготвена" на уговорена сесия. Просто и обясни какво искаш. Ако не знаеш какво точно искаш, а я чакаш нея да "направи нещо", е друг въпрос.

При всички случаи обмисли снимането, постави се на нейно място, опитай да я поставиш в обстановка, в която ще се чувства добре (или не в зависимост от твоята цел). Абе помни, че ти си режисьор на твоите снимки, трябва да звучиш убедено, сякаш знаеш какво правиш и какво искаш и хората тогава те слушат и изпълняват.

И не бъркай това снимане със уличното, в което хората често не знаят, че ги снимаш и са неподправени пред обектива ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: Lalinda   
Дата:   05-10-11 14:57

Помня, че преди много години наш фотограф ми бе казал, че професионален модел е тази, която би могла да задържи някакво изражение на лицето си за повече от секунда (не помня колко бяха секундите, но, във всеки случай, не повече от секунда и половина, струва ми се).

Ако моделът ти е винаги с едно и също изражение, донякъде е ясно, че това е единственото му заучено, при това, вероятно с много труд, такова (живяла съм в Ленинград в една стая с местна красавица и познавам, донякъде, екзистенциалните им проблеми - имаме пъпка на носа, седим си цяла седмица у дома и не отваряме никому) и малко трудно би могъл да ти покаже нещо друго..., пък ако ще сто пъти да го хванеш неподготвен.

Успех.

Действай повече вабанк и опитвай с нови модели. Повече модели - повече шансове за успех, повече приятни изненади!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: knartist   
Дата:   05-10-11 15:28

[smile] Май има и такъв момент, че все още не знам какво искам [smilie18]

Нали имаше някакво такова (условно) разделение - дали сме били режисьори или ловци... та, някак досега при мен е ставало всякак - и отделно, и смесено...

А за пробване с други модели - живот и здраве и това... може би има такъв момент, че всеки различен модел си има нещо като онова, дето във ВИТИЗ му викаха "актьорски натюрел"... демек е по-подходящ за разни неща (примерно на мен така ми хрумна за високия ключ)... абе, шъ има да съ учим и пробваме... надявам се [smilie8]

Мерси ви пак за отделеното време и... всичко [thankyou] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: thumper   
Дата:   05-10-11 16:57

Хубавите моделки винаги компенсират лошата техника на снимане. Не се подвеждай по рейтинги и коемнтари. Снимай не толкова лицеприятни модели и тогава виж оценките. Добрият фотограф всичко може да накара да изгелжда интересно [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: мара   
Дата:   05-10-11 17:06

даже няма нужда и да е толкова добър ;)))

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »