Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: мара   
Дата:   11-10-11 17:56

няма доводи...любовта е сляпа [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: Knartist   
Дата:   11-10-11 18:01

Здравейте, скъпи приятели!

[smilie5] маре, то любовта явно вярно е сляпа... щото аз гледам всеки кадър някак сам за себе си и са ми почти 50/50 нещицата - цветно vs. ч/б... демек "според зависи" и конкретния случай...

Не знам де, ще продължавам да събирам мнения и мерси за всички изказани [thankyou] [shtrak] [beer]

Излизайте навън, срещайте се с приятели, спортувайте...


Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: мара   
Дата:   11-10-11 18:04

в ч/б гледли кучетата казват [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: Knartist   
Дата:   11-10-11 18:20

Здравейте, скъпи приятели!

Автор: мара
Дата: 11-10-11 18:04

в ч/б гледли кучетата казват


Ахъм, чувал съм го това - и в култовата "Домашна зоология" го пишеше [smilie25]

Ама ти пък си някак толкова пристрастна в тази посока, че е малко... емииии... пристрастно де [smilie3]

Излизайте навън, срещайте се с приятели, спортувайте...


Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: мара   
Дата:   11-10-11 18:36

че даже и аз имам няколко ч/б снимки напоследък...

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: Knartist   
Дата:   11-10-11 18:49

Здравейте, скъпи приятели!

Автор: мара
Дата: 11-10-11 18:36

че даже и аз имам няколко ч/б снимки напоследък...


Е, да де, забелязвал съм те... та и за мои ч/б си се изказвала... ама все пак си бая склонна да си дърпаш все към цветничкото... докато поне аз май съм горе-долу ала 50/50 в тази посока... демек "според зависи"... ама не знам де... и в случая също... сега гледам отзивите и във фейса... та даже ми е малко странно, щото аз продължавам да си мисля, че ч/б са с една идея "по-така"... ама вече се разколебах [smilie8] [shtrak] [beer]

Излизайте навън, срещайте се с приятели, спортувайте...


Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: Belge   
Дата:   11-10-11 19:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: s.lazarov   
Дата:   11-10-11 19:29

Belge, сериозно ли?

"при черно бялото като е лишена снимката от "душата си"" О.о

Направо затри огромна част от фотографското изкуство от първите му години, че до ден днешен! X_X



Публикацията е редактирана (11-10-11 19:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: Knartist   
Дата:   11-10-11 19:30

Здравейте, скъпи приятели!

Автор: Belge
Дата: 11-10-11 19:21

Кво разправят ония в файса ?

Моят начин на зрително възприятие е такъв, че при черно бялото като е лишена снимката от "душата си", заради липсата на цветове и ми се набиват в очите много повече формите, особено на лице. А при лицето на това момиче има едно доста забележимо неравновесие в обемите на някои лицеви мускули и някаси ми е друдно да се правя че не го забелязвам, когато е в безцветно.
Ако "случайно" си леко хлътнал по вътрешната красота на дамата, що не се опиташ да изкараш в лицево изражение, тази черта от характера й която ти е завъртяла главата? Може пък в различно състояние на духа, да се получи различно равновесие на лицево-мусколното напрягане и от там да налучкаш "златен баланс" между форми и съдържание.
Ти като каква искаш да я покажеш ?
Добра ли, капризна ли, наложителна ли, чувствена ли, вдъхновена ли, сериозна ли, умна ли, общителна ли, миловидна ли, желязна лейди ли ???


А де, то и аз не знам... че съм хлътнал, хлътнал съм, ама то е (засега) по външната й красота... и съответно (като заслепен) идея си нямам какво ДРУГО искам да покажа, освен красотата й... което, вероятно, не е най-разумното... демек някак се опитвам да реша коя снимка и в кой вариант (цветен или ч/б е "по-така")... засега май само това знам, а то май не е достатъчно... може би трябва първо да ОТхлътна и тогава да го преценявам, знам ли [smilie8]

Във фейса разправят различни неща... за последните май повече клонят към цветните... иначе по-горе май бах дал лик, ама ей го пак цялото албумче и съответните отзиви - Poli

Мерси ти за включването, насърчавам всякакви включвания и мнения и съм благодарен за тях [thankyou] [shtrak] [beer]

Излизайте навън, срещайте се с приятели, спортувайте...


Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: Knartist   
Дата:   11-10-11 19:33

Здравейте, скъпи приятели!

[smilie5] Охо, Лазаров, радвам се да те видя [smilie3]
Ще ми е интересно да чуя и твоето/твоите мнение/мнения [smilie24] [shtrak] [beer]

Излизайте навън, срещайте се с приятели, спортувайте...


Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: Belge   
Дата:   11-10-11 19:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: s.lazarov   
Дата:   11-10-11 19:57

Здравей!

Разгледах галерията и според мен има кадри и за цвят, има и за черно-бяло. (-:

Имам няколко фаворита в черно-бяло например:


http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/296981_259840664052155_243833602319528_687374_1424367


http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/317555_259840707385484_243833602319528_687376_3858147


и в цвят, разбира се

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/309514_257299300972958_243833602319528_678847_2142726


Ще се аргументирам - първите два кадъра ги предпочитам в ЧБ, защото фона например не е нищо интересно, всъщото време в черно-бяло ще се привлече още повече вниманието върху модела, другото нещо пък си е чисто субективно усещане - скъсаните дънки ми харесват в черно-бяло! (-:

Когато правиш черно-бяла фотография имай предвид не само как технически ще повлие на снимката, но и като чисто въприятие. Ако я виждаш в цвят - покажи я така! Ако пък я усещаш по друг начин, направия я черно-бяла или сепия, или засили контрастта или кавото и да било, идеята е да изразиш себе си, защото в крайна сметка това правим във фотографиите си, нали така? (-;

Малко съвети относно композицията - виждам, че опитваш да заснемеш изражението, това естествено е най-важното, но същевременно с това има и други малки елементи като например позицията на ръцете, краката и тн., те допринасят за цялостното усещане породено у зрителя. Обръщай внимание и на тях, използвай ги, за да засилиш внушението и интереса.

Надявам се съм бил полезен, желая ти успех и да се похвалиш с нови кадри! =)

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: s.lazarov   
Дата:   11-10-11 20:06

Belge тия кадри във всички теми ли ги въртиш или?

Цветната фотография е едно прекрасно нещо, не случайно е изобретена, нали?

Но идеята ми беше друга - фотографско изукство е имало и преди да има цветна фотография, затова не виждам защо черно-бялата фотография да няма място в наши дни, да не говорим да я заклеймяваме като отнемане "душата на снимката", направо си е нелепо...

P.S. А относно изчервяването на момичето - ти пък от къде знеаеш, че преди това не е тичала или пък не е болна и тн., повече цветове> повече манипулация> повече (цитирам) "изкуствено изкуство"

А и впрочем фотографии заснети на черно-бяла лента за теб "изкуствено изкуство" ли са?

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: Belge   
Дата:   11-10-11 21:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: s.lazarov   
Дата:   11-10-11 21:54

Belge, какъв е тоя психологически портрет дето извади?! O.о

То вярно във фотографията с чувства, ама...ти го обърна само на чувства. Ок, разбрахме, че според теб момичето има "лицеви несъвършенства", каквото и да е това, защото аз не знам да има еталон за правилно и неправилно лице (?!), то бива естетика, бива, ама....

А и още нещо - чакам си отговор на въпроса. (-;

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: Belge   
Дата:   11-10-11 22:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: arakiss   
Дата:   12-10-11 13:06

Belge ,
пусни пак момичецето с водата, харесва ми [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Портретни тънкости... мнения!?
Автор: Belge   
Дата:   12-10-11 13:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »