Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ludiakolio   
Дата:   03-10-11 14:54


DxOmark

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: nedelcho1   
Дата:   03-10-11 17:28

"Автор: iordanov
Дата: 03-10-11 14:20
Аз когато снимах с Пентакс нямаше. Сервизът им беше лайно. Не хвърлям боб да разбера че сервизът ще стане образцов и Сигма ще благоволят да произведат светкавица. както и да е. но дори и да имаше светкавица Сигма, не бих си я взел, по простата причина, че е две ламби от двете страни на обектива. Вярно че може да се контролира мощността на всяка от тях, но пак връзва ръцете. Който е снимал с две или повече подвижни глави сигурно знае разликата.
Сервизът на Никон е перфектен, между другото, но не това е темата.
Да се върнем към въпроса за системите:
Обективът Сигма 150, който "венцехваля", пък то не е така, просто отговорих на човека, щот ме попита. Та същият този обектив за Никон в случая ще излезе в базара /аз обичам да купувам от базара, що - тайна/ 2-3 пъти годишно. За Пентакс ще го видим гат цъфнат налъмите. Можем да разширим малко - за всеки тип обективи се отнася. Общо, Жоро попита за макрото, ами да видим колко макрообектива в момента има за Никон и колко за Пентакс? "


Явно на този пич недостатъците на Pentax като система не му пречат да прави едни от най - добрите макро снимки, които съм виждал:
http://www.flickr.com/photos/opoterser/

Та в тая светлина, я покажи малко твои макро снимки, че ми стана много интересно какво толкова те е спъвало като фотограф в Pentax и какво ти помага сега с Nikon [smilie11] !

Едит:
Също така, някои хора ама хич не ги интересува каква била цената на нещо във базара, а искат да си купят ново. Така че, твоята истина не важи за всички, спокойно.



Публикацията е редактирана (03-10-11 17:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: nedelcho1   
Дата:   03-10-11 17:35

"Автор: ludiakolio
Дата: 03-10-11 14:54


DxOmark"


Както написах в една друга тема:

Според същите тези DxO, Canon G11 има по - добра динамика от Canon 20D и почти същата като 60D.

Също така Coolpix P6000 има динамика колкото Nikon D50.


Хайде бе! Предполагам се сещате колко е абсурдно това! Друг път ще им вярвам на DxO!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   03-10-11 17:37

Заповядай! 95 % са с Пентакс и ще забележиш липсата на светлина. От друга страна публикуването на макро тук е леко безмислено, защото от една страна по никакъв начин не можеш да разбереш какво е качеството на този размер и от друга малко хора разбират материята. на мода са 100 процентови кропове, прешарпени и пресатурирани. Както и да е.
Снимки от новата ми система няма нито тук, нито в сайта ми. по-добри са, повярвай ми.

П.С. Срещу твоя линк мога да ти курдисам 50 с Никон и 100 с Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   03-10-11 17:41

Някои хора не ги интересува, ама повечето ги...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ilcoin   
Дата:   03-10-11 18:27

Явно за некои западни фотографи слънцето свети по-ярко, отколкот за наште капацитети [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   03-10-11 18:56

Глей сега, да ти обясня нещата. Линкът, който си дал отдавна го знам. Много любим фотограф. От Щатите е, не е "западен". Империалистически звучи по-добре. Та той снима с пентакс някакъв, комплект макропръстени, обърнат обектив /50 мм./ и светкавица, буквално над обекта. С дифузер. Снима от около 2-3-4 см. Фокусира се на магия. От 50 кадъра един е добре, но е умопомрачително красив. Адски трудно упражнение. Поради факта, че обективът е обърнат, а стойността на блендата е 11-16, като и обстоятелството, че лостчето на блендата както ти несъмнено си се досетил е отпред, виждаш едно нишо. Можеш да снимаш само от това разстояние и в този мащаб. Та такива ми ти работи за западните фотографи. И кой ти каза, че българските нямат подобни снимки.
Аз ти кой беше и къде всички наоколо могат да се запознаят с творчеството ти?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: nedelcho1   
Дата:   03-10-11 19:12

@ilcoin [smile][shtrak]
Напълно съм съгласен с констатацията. [smilie24], нямам какво повече да добавя. Оттук нататък, считам участието на iordanov в темата като трол и ще игнорирам писанията му като такива.

Само да поясня. Аз не снимам с Pentax, а със Sigma, но това не ми пречи да се обадя когато считам, че някой приказва глупости и вади от 100 кладенеца вода за да докаже тезата си. Истината, iordanov е, че ако с Pentax не си правил хубави кадри, проблема или е бил хардуерен (проблем с фокуса) или софтуерен в ЗАУ-то [smile]. А колкото до размера на снимките, доста от неговите снимки имат по - голям размер като цъкнеш на тях. Да няма пълен размер, но защо човека да качва такива, като кадрите са му уникални и може да печели от тях. А и повярвай ми при увеличения от порядъка на 2:1, 8:1 и при детайлите, които се виждат от насекомите, едва ли някой ще гледа на 100% дали има добър контраст или има пикселна рязкост.

Едит:
Ето линк към творчеството ми :):
http://4coolpics.com/author_pics.php?aut=21355




Публикацията е редактирана (03-10-11 19:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   03-10-11 19:30

неделчо, опитах се да ти обясня схемата на снимане на този човек. Очевидно не достигна до съзнанието ти. Жив и здрав!
То всъщност и на мен ми писна от дървени философи дето нищо смислено не казват.
П.С. Ще ми липсва зенончо единствено [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: nedelcho1   
Дата:   03-10-11 19:40

Добре, аз я знам схемата на снимане на човека. Разглеждал съм доста и снимките му и методите му на работа. Важното е, че му се получават нещата, а на теб не чак толкова, нищо че снимаш с NIKON. Идеята ти беше, че Pentax системата едва ли не, не става за макро, нямали обективи, нямали светкавици, но ето че с малко желание и много опит и умение нещата се получават. И то на супер професионално ниво.

Така че тезата ти издиша отвсякъде, но щом си започнал някаква лична война срещу Pentax, няма да ти скършвам хатъра.[smilie24] .



Публикацията е редактирана (03-10-11 19:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   03-10-11 20:02

iordanov,
днес по едно време докато си говорих с един приятел за нещата от живота се сетих за твоята професионална фотографска личност и споделих дали да не взема да те осиновя и да те пусна на едно начално училище (което за теб ще е вероятно второ подред).
Та моя човек съвсем резонно заяви, че трябва да си циганин или некъв негър от Ангола, за да те приемат да учиш (за втори път).
Откровено казано много ми стана гадно, понеже днес съм на вълна да помагам, пък виж на теб няма как (всъщност никой не може)[smilie7]

Та ако случйно ме домързи да пиша пак, за да ти отговарям за забавление, не е се сърди много и внимавай да не си посегнеш (във всеки един смисъл на думата)[smilie5]

За да не е съвсем безмислен поста - ще повторя колегите, които споменаха, че каквото и да вземе ОП, накрая ще установи, че всичко си зависи от него :)

P.S.
Темата, макар и забавна благодарение на iordanov и донякъде моя милост, мисля, че трябва да бъде заключена и метната някаъде по забавните секции на форума (по специално кореспонденцията ми с iordanov).


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   03-10-11 20:09

Ма ти що реши, че не ми се получават нещата ? И що изобщо обсъждаш мен? Аз съм никой, но това не ми пречи да имам мнение и да го изкажа тук, щото ако не греша, това е форум. Ако ти снимаш с Пентакс, макро, и покажеш подобни снимки аз ще замълча веднага и завинаги.
П.С. Скачащият паяк е сниман с Пентакс К 10 Д и светкавица за 20 лв. и е един от 20-тина кадъра, останалите 19 са брак. С Никон мога да ти натракам 50 подобни снимки с 10 процента брак. Наистина скачате от тема на тема и стреляте безразборно. Ако чувството за справедливост е толкова развито при теб, ок, дай да разнищим точно този фотограф, подобни такива, различни схеми на осветление, процент на успеваемост, гъвкавост на системата и каквото друго пожелаеш...
Ако се огреничиш с думите : Тоя говори глупости, продължавай със зенончо

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: digitalgab   
Дата:   03-10-11 20:15

И аз харесвам да снимам с Пентакс. [smilie21] [shtrak]


http://pentax.org.pl/wiki/images/Z-10.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   03-10-11 20:21

А, Зенончо!!!!
Щом ме обсъждаш с приятели вече, не е добре работата.
Приятелки има ли, а?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: mbs   
Дата:   03-10-11 20:33

@iordanov,
Като ще си задаваме гатанки, Никон имат ли адаптер, с който ръчнофокусните (вкл. м42) обективи могат да се ползват като автофокусни?



Публикацията е редактирана (03-10-11 20:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   03-10-11 20:45

Ма чакайте малко бе хора, да не съм ви боксова круша. Не, нямат, виждал съм го това нещо, уникално е, не съм сигурен, че друга фирма го има. А откъде може да се купи? От фенклуба на Пентакс?
Как хубаво си говорехме с ветеринарчето в началото [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: tziko   
Дата:   03-10-11 20:53

iordanov, не им се вързвай, явно някой хора не могат да вдянат смисъла на постовете ти и го обръщат на лични нападки[smilie23].


Всеки да си снима с квото намери, като поснима малко, ще разбере кво му трябва, кво не и къде да го търси.

В тоя форум всеки ден нова тема" Кой апарат да си взема" и след всичките породили се спорове, накрая едно голямо нищо.

Не смятам, че ако човек не знае какво търси, ще разбере от някой форум!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: дидибаев   
Дата:   03-10-11 20:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ludiakolio   
Дата:   03-10-11 20:56

За nedelcho
DxO е една от малкото независими лаборатории за тестове на сензори.Това с динамиката за канона от различен клас се обяснява със сензора.Само на G серията на канон са CCD матриците със сравнително голям размер за класа,които по принцип на по ниско Исо си имат голяма динамика.От там идва и слабото представяне при високо исо на G камерката,която си е много добра за дневно снимане и разбира се ,че бие D20.Имам познат фен на канон ,който има и щрака и с двете,само че ме яд ,че не се логва в форума само заради безкрайните спамове за марки и безмислени спорове.



Публикацията е редактирана (03-10-11 20:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: navy   
Дата:   03-10-11 20:59

Няма по добър тест от моята ръка и усет... за мен [smilie7]

Който иска да си вярва на каквито си иска тестове в нет-а...

Това са си ... хм, лични поблеми, един вид [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ludiakolio   
Дата:   03-10-11 21:07

navy[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   03-10-11 21:13

диди, тоя кич за какво го тропоса. това се прави със сапунерка и повечко шопене.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: дидибаев   
Дата:   03-10-11 22:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   03-10-11 23:07

Интересно как разбра какво ще се получи при печат 60 по дългата страна. Ма аман от мъдреци бе. Ма стига сте ровили в нета какво било снимано с това, какво с онова. Ми дайте да видим вие какво можете бе. Аз мога да извадя снимки с Пентакс и Никон. А ти?
Ма диди, ама уважаеми, ама виж каква е темата бе. СРАВНЕНИЕ НА ПЕНТАКС И НИКОН.
Да те светна, снимана с ПЕНТНАКС ист ДЛ с комплект руски макропръстени и китов на зенит [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: дидибаев   
Дата:   03-10-11 23:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »