Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: vanen   
Дата:   30-09-11 01:30

Ако имахте възможност да вземете един от двата кой ще предпочетете :)и двете тела имат предимства едино пред друго (можем да изключим опцията за видео, за тове нещо си има камери):)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: victory13   
Дата:   30-09-11 01:42

и какво и е на алфата [smilie8] ... вземи си дългия биъркан, някой твърд широк, и си щракай на воля [shtrak]

"но в крайна сметка снимката прави този които е зад апарата не апарата :)"
станна ми е тази тема след тези твои думи [smilie8]



Публикацията е редактирана (30-09-11 01:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: Suggs   
Дата:   30-09-11 07:37

D7000.
Pentax нямат автофокусен 50/1.8 за 200 лв. (150 от базара), и стабилизиран 18-105VR за 500 лв. (350 от базара).

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: simbon4o   
Дата:   30-09-11 08:12

Така е но никон нямат автофокусен и стабилизиран 50 1.4 за 400-350лв от базара и ако човек му се прииска да пощрака с ръчни обективи на никон не може или е безмислено упражнение за луди.
Системите са доста различни, трябвада се премисли какви обективи ще трябват. А за любител и двете тела са безмислени, един K-r или D5100 който е между другото страхотен апарат са много по-смислени че и пари за обективи ще останат повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: mitku   
Дата:   30-09-11 08:49

@simbon4o
1. За Д7000 има автофокусен 50/1.4 за около 300лв. в базара и към 500лв. нов.
2. Снимането с Д7000 и ръчни Никон-ски обективи е ПЕСЕН. Аз например снимам доста с ръчна оптика... просто защото така ми е кеф (пък нищо, че съм лутт). А и с нениконски обективи не и никакъв проблем да се снима ако ЗАУ-то има съответните знания.

Иначе - да и двете тела си имат своите предимства (за да споменем нещо и за Пентакс - например стабилизацията на К-5... но липсата на стабилизация е нещо, което всяко що-годе прилично ЗАУ може да компенсира със знания и умения и за мен е маловажно). Аз лично бих (и съм) избрал Д7000. Но е факт, че Никон Д7000 и Пентакс К-5 имат приблизително еднакви възможности и са може-би най-добрите кропки на пазара в момента. Т.е. изборът трябва човек да направи сам като си прецени приоритетите. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: simbon4o   
Дата:   30-09-11 09:21

Така е, просто при ръчните избора и възможностите на пентакс системата са по-разширени :)(М42, рико, никон от старите пасват на байонета направо, ... голям диапазон от възможности).
Друго интересно за пентакс, човек ако снима звезди има нещо уникално за системите по принцип:
http://www.imaging-resource.com/NEWS/1307021455.html
използвайки стабилизацията на матрицата и този уред ползвателя на К5 може без скъп статив със моторизирана глава и сателит да направи относително продължителна снимка на звезди без да ги размаже, просто матицата следи звездите :) много интригуващо нали.

@mitku 50 1.4 имаш предвид D версията ли? Той нов продава ли се изобщо?


Иначе накратко - автофокус и мерене, обективи с вградена стабилизация, работа със светкавици, ако това са приоритети - никон.
В останалите случаи пентакс е перфектна системка.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: i.k   
Дата:   30-09-11 09:24

с риск да се обадя неподготвен :)
при Д7000 май няма защита от лоши метеорологични условия ,а и май нямат евтини защитени обективи :) така че помисли и над това. 18-55 WR на пентакса и 55-200WR са китови :) така че ще си щракаш на воля в дъжда :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: Myth   
Дата:   30-09-11 09:38

Е изобщо не хвалете стабилизираните на Никон, на Pentax ВСИЧКИ са стабилизирани, ВКЛЮЧИТЕЛНО И ръчнофокусните. :-)

И двете тела общо взето са много добри, зависи какво ще искаш да снимаш нататък и какви обективи. Никон разбира се е по-масовата система и има по-добро управление на светкавиците ако е от значени е за теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ilcoin   
Дата:   30-09-11 09:38

Аз не бих щракал на воля в дъжда с апарат за 2 бона [smilie8]

Иначе по въпроса, Пентакс форевър, ама аз съм предубеден [smilie5] [smilie5] [smilie5]

/Симбончо хубаво ти е казал за приоритетите, това е ключовото изказване в тая тема. Ако си начинаещ и не можеш да прецениш, замисли се изобщо дали да даваш толкова пари за първи апарат и дали да не купиш апарат на 2-ра употреба и с остатъка да използваш за нещо по-полезно/

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: shadow...   
Дата:   30-09-11 09:47

az samiat predpochetoh K5 sus 10-17 i 18-135..i edna svetkavica 360/koiato sum polzval 2 puti/...mnogo sum dovolen i ot tialoto i ot obektivite..../dulgi godini sum snimal sus Canon i Nikon i Konoca/.....udopstvoto na K5...lek/no inache zdrav/..ne e zaduljitelno da mokrish...no iduja na vlaga na dujd na vulnichki/kakto i obektivite/... takache skachai na K5...i pozvaneto na mnogo stari obektivi/dosat po evtini ot Nikon/...razgledai mi snimkite v profila..ako iskash...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: jorro_z   
Дата:   30-09-11 09:51

Nikon D7000 или Pentax K5?

Еднакви са (на практика).

Обективите? Различни са. Зависи какво точно ти трябва.

Никон имат хубави евтини автофокусни обективи. Обаче нямат стабилизация.
(Впрочем, почти всички твърди обективи за Никон, под 100 мм са без стабилизация)
Имат хубави евтини стабилизирани зумове. Обаче са тъмни.
Имат и хубави светли зумове, но са скъпи. Много скъпи.

Пентакс имат по-малко автофокусни обективи като цяло. Достатъчни ли са? Да.
ВСИЧКО е стабилизирано при пентакс. От първия произведен обектив преди 100 години, та досега. Ръчни, автофокусни, твърди, зумове... всичко.
Еквивалентните на никонските хубави светли зумове са по-евтини. Някои са дори по-добри, или нямат еквиваленти.
Имат и една изключителна продуктова линия - Лимитед. Никон нямат такова нещо.

Та, с две думи...
След като си купиш тялото, колко още пари мислиш да дадеш за обективи? И срещу тия пари, какви точно обективи би искал да имаш? Ако си отговориш на тия два въпроса, ще ти стане ясно кое от двете тела е за теб.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: niks1973   
Дата:   30-09-11 09:55

Тоя въпрос най-добре си го реши сам :) Все едно да питаш кои са по-добри, БМВ или Мерцедес :) Въпрос на лични предпочитания. И двата са добри. Моя избор би бил Пентакс защото в момента снимам с Пентакс. Но всичко е много субективно. Факт е, че Никон имат по-евтини обективи. Ако искаш да снимаш със стари ръчнофокусни Пентакс е избора :)
Това от мен. Най-добре сам си реши кой да бъде.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ararat   
Дата:   30-09-11 10:00

http://imaging.nikon.com/lineup/lens/concept/vr/in_lens_vr/viewfinder/



Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: kvakioh   
Дата:   30-09-11 10:03

D7000 заради много причини. За ръчнофокусни- има достатъчно.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   30-09-11 10:06

Бягай от Пентакс!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: skydragon   
Дата:   30-09-11 10:35

хахаха, що бе iordanov?


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: Myth   
Дата:   30-09-11 11:13

Автор: iordanov
Дата: 30-09-11 10:06

Бягай от Пентакс!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Бягай от Никон!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: mitku   
Дата:   30-09-11 11:31

simbon4o написа:

> ... @mitku 50 1.4 имаш предвид D версията ли?
> Той нов продава ли се изобщо? ...

Все пак да ти отговоря:
-> Nikon 50mm F/1.4D Af Nikkor Lens - Цена: £238.00 с фрий доставка в Англия и + още да кажем 7 лв. доставка до БГ ~ 540 лв. Нов, с гаранция и т.н.
Не че аз бих взел точно този де, защото съм го имал и го смених с 50/1.4Г (за ~500лв. от базара), който ми харесва МНОГО повече, но туй е "друга бира". [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: vanen   
Дата:   30-09-11 13:55

да и сега пуснаха един 18-135 WR :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: cve_t   
Дата:   30-09-11 14:35

Има ли някой с пентакс к5 който да каже има ли добър фокус на слаба светлина?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: kapitancho   
Дата:   30-09-11 14:41

Къде е заминал pefoto?
Той ще каже защо е минал от К5 на Д7000.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: mbs   
Дата:   30-09-11 15:15

Да бе верно, крайно време е петъкът да започне сега [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: i.k   
Дата:   30-09-11 16:01

Аз снимам с к20д имам един приятел с к5 :) и обективите следователно са 18-55 WR снимали сме в дъжд и в мъгла :) до сега е нямало проблем ....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: jorro_z   
Дата:   30-09-11 16:01





Публикацията е редактирана (30-09-11 17:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: didesignbg   
Дата:   30-09-11 16:30

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   30-09-11 16:51

Драконе, ти най-добре знаеш, разкажи за сервиза им [smilie3]
Имал съм 4 пентакса, неизбежният край на сагата е смяна на системата, с Канон или Никон. Което пък е свързато с неизбежни финансови загуби.
Защо, прочети тук и по-забавно тук .
Когато видиш в базара Токина 16-50/2,8 за 650 лв. и Пентакс 16-50/2,8 пак в базара за 1200 ще си отговориш сам на въпроса.
Ужасяващо сервизно обслужване, липса на аксесоари и обективи, както нови, така и в базара.
Купуваш система, а не тяло.
Сега ше скочи дружината за работата с ръчнофокусните обективи на М42, с които ще се наиграеш за 2 седмици и после в базара.
Като цяло не ми се спори с никой, всеки има глава на раменете си за да решава.
но смяна на системата е неприятно нещо.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   30-09-11 18:18

iordanov,
проспал си известно време някъде[smilie7]
Това, че обективите са по малко е така - факт.
Обаче да дрънкаш глупости за сервиза - ша ма извиняваш.
ЛАС беха буклук, сега палачинката се обърна и казано честно не разбирам от де ти идват на езика глупостите в това отношение.

Виж от коя година са ти публикациите (линковете).

Изобщо българския ген не прощава, когато се опре до хипекомпетентност във всички области.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   30-09-11 18:26

Зенончо, по-полекичка. Не познаваш генома ми. казах ти, че съм имал 4 бр. тела на Пентакс, доста обективи са ми минали през ръцете. Сега снимам точно с Никон, но както виждаш не агитирам. Чудесно познавам разликите между двете системи. А ти никон имал ли си и ако да, какъв?
Не ме интересуват палачинките ти - нито дето са се обърнали, нито лимитед.
Факт е, че ако искаш да снимаш сериозно, най-неподходящата система е пентакс. Ако сервизът по някакъв чудодеен начин се е оправил, щото ония бяха чисти бандити, има още 100 довода срещу Пентакс. Аз няма да ги изброявам, просто ми кажи една предимство.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   30-09-11 18:48

Ако си беше дал труда да прочетеш, а не да погледнеш какво съм написал. щеше да ти светне, че не коментирам в подробности, нито агитирам, понеже парите мой човек, са чужди и при това положение нямам право (морално) да давам акъл.
Обаче... обаче като видя много "опитен" и "патил" човек да се изказва, образно казано неподходящо, без да е проверил в действителност как е положението сега 30.09.2011г и да ме препраща към линкчета от преди години (при положение, че говорим за К-5 все пак), приятел никак не издържам. Стигат ми и келешите в управлението на РБ.
Затова, ако някога ти дойде на ум, първо гледай обективно на нещата, второ се информирай основно за това, което мислиш да пишеш и трето вземи го напиши с едно на ум, че е възможно да не си догледал (помислил).
Ай със здраве!
P.S. BTW кое е факт? Както написах, генома ти е ясен само от категоричността на изказа.
Ай със здравеа, че отивам да разпускам.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: vanen   
Дата:   30-09-11 18:54

victory13 :) писах ако имате възможност :) а това че е важен човека е да не излезе от тази тема са хранят хората за 2 те марки коя е по животоспасяваща :) на Алфата и няма нищо адски съм доволен от нея и дори да не я продам ще и се радвам и ползвам дори и да имам друг :) Но за Пентакс трябва да спомена че с адаптер човек може да му сложи много добро обективче (въпреки че е без автофокус, но опитния фотограф не му пречи това, той може да следи обекта си и с ръчен) от гермния за 100 лева с много добри характеристики на стъклото, за които канон и никон слагат една 0 отзаде :) Трябва ми нещо по здраво зашото патувам и смятам да патувам още в страни с неблагоприятен климат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   30-09-11 19:06

Аууу, зенончо, за какъв линк ми говориш бе!? Къв приятел си ми ти бе. Бегай си в селските райони, развивай ги там и ти се развивай пак там.
Опитвам се да спестя на човека парите, ама то като гледам какво и как пише никакъв смисъл не виждам.
Аз отивам да разпускам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: Myth   
Дата:   30-09-11 19:26

Автор: ilcoin
Дата: 30-09-11 09:38

Аз не бих щракал на воля в дъжда с апарат за 2 бона [smilie8]
защо какъв е проблема, много пъти съм снимал с К10Д в проливен дъжд, но си е прахо и водоустойчив де...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: vanen   
Дата:   30-09-11 20:24

просто попитах какво мислите за 2 та апарата :) много е нашумяла тази тема в чуждестранните форуми :) аз съм студент на разменни начела с доста добра стипендия на месец и мога си позволя и по висок клас но не е това въпроса за спестяване на пари или не :) както казах въпроса е ако имахте възможност кои от тези 2 та, и да спестявях пари в гроба няма да дойдат с мен :D

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: victory13   
Дата:   30-09-11 20:33

а, ок... ясно...
наистина в такъв случай си вземи за проба един дълъг обектив за алфата... по този начин бързо ще разбереш, че едно от главните предимства, дето тук се дават за пентакса, бързо ще отпадне... което може да доведе и до логичния избор, а може и да не... ако се съди по снимките ти, динамичните сцени поне засега не те привличат, и работата с ръчнофокусни обективи да ти е приятна [shtrak]
имал съм а200, хубаво апаратче, с което се наложи да се разделя, щото 2 чифта обективи ми идват в повече... но, завинаги в сърцето, дет се вика... единствено тази матрична стабилизация на дълго е тука има - тука нема... не е виновен апарата, такъв и е принципа просто...
така че, ако имахме възможност, ще се насочим към никона... с мъка в сърцето [smilie18]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: vanen   
Дата:   30-09-11 20:36

аз преди месец се върнах от Дания и там само заради логото на Канон и Никон ти вземат няколко стотин крони горница :D например Пентакс Олимпус и други да речем за цена 1000 лева и сходни модели на Канон и Никон пак за същите пари в други държави, там слагат 200, 300 лева горница :D

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: vanen   
Дата:   30-09-11 20:39

аз имам Sigma DG APO 70 300 macro :) много съм доволен от нея :) и без статив на висока скорост с голяма светлосила въпреки че е характеристиките и не показват такава :) си прави добри снимки :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: victory13   
Дата:   30-09-11 20:45

мини отвъд малката вода... никоня е под 800 лири...
тая сигма и аз съм я имал... и така, и така... ако много не мърда обекта, става...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   30-09-11 20:53

Заради логото 200 отгоре [smilie5]
ако смяташ да използваш тази сигма или обектив за 100 лв от Германия няма абсолютно никакво значение кой от двата. Вземи по-нисък клас и възможно най-евтиния.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: vanen   
Дата:   30-09-11 21:14

саседа ми има Canon EOS 1D Mark IV и Canon EF 28-300mm f/3.5-5.6L IS USM :) и когато не снима по сватби или в студиото, понякога ми го дава да снимам... с 1 дума чудовище :D [thankyou] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: vanen   
Дата:   30-09-11 21:18

но да се върнем на темата :) наистина хората предпочитат Никона :) дали защото е по рекламирана марка дали заради друго въпрос на лично предпочитание :) но това не значи, че и Pentax няма кредит :) Благодаря ви за мненията и коментарите

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: vikitovikito   
Дата:   30-09-11 21:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: vanen   
Дата:   30-09-11 21:25

не може да се каже със сигорност защото не съм пробвал с други, но мисля че имаш право :) да съчетаеш тяло и обектив трябва доста книжки да си прочел преди това за да знаеш какво ще излезе в крайна сметка :) просто изказвам мнение

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   30-09-11 22:27

iordanov,
в добро настроение съм и затова ще ти кажа - чети си постовете.
Дал си два линка със статии на по 5 години.
А за селските райони да те светна, понеже виждам, че не си в материята - селските райони дарги ми смехурко носят доста пари и там е хляба (но за това е нужено нещо в главата и повече от фотоапарат в ръцете).

Освен това (по повод желанието ОР да пести) - икономията е майка на мизерията (в която явно се чувстваш доста уютно)[smilie7]

Оф, аре наздраве, че тука вече ме дърпат [beer]



Публикацията е редактирана (30-09-11 22:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: siluet23   
Дата:   30-09-11 23:39

уфффф то бива бива ама ... [smilie18]

тая тема е обречена ...но..

ша го напиша точно и ясно
Пентакса е сила и то голема ..фокуса е къртач на тъмно и на светло цепи косми сякакви ..големите иса са прекрасни .тялото прекрасно ..д7000 също е перфе отвсякаде ...да се сравняват е загуба на време ..резултатите еднакви ...никакво значение няма кое тяло ще вземеш ....ама никакво ...

обаче някой като ти каже "бягай далеч от Пентакс" мноо здраве от мен ..това са безхаберни слова [smilie3] и моя съвет е да стойш далеч от такива мнения ..крайни и празни [beer]



Публикацията е редактирана (30-09-11 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-09-11 23:40

д7000

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: _viper   
Дата:   01-10-11 00:04

D7000 е влаго и прахозащитен, като голяма част от корубата е магнезиева.
Динамикат му е чудна и дори по-добра от примерно 7Д на Канон (заради по-малкото пиксели - 16 МП и кроп фактор 1.5х).
Има хитрини като два потребителски режима, които можеш да променяш по всяко време и са достъпни през основния дайъл на режимите, както и много удобен съб-дайъл (сори за думата, но не ми идва подходящата дума в главата - освен врътка) за избор на брой кадри в секунда(еденична снимка, +два режима на бързо снимане), вдигнато огледало, тих затвор, дистанционно...
Ей такива неща, които радват и правят работата с този апарат много приятна.
Избора на нови обективи, както и втора ръка е огромен и системата е конвертируема - значително по-лесно би се продала сравнено с Пентакса (ако опреш до продажба в някой момент).

Така че - моя персонален глас е за Никон,
с уговорката, че който и от двата апарата да вземеш - ще можеш да снимаш и да направиш всичко, което ти хрумне - от там на сетне - всичко опира до твоите умения [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: pefoto01   
Дата:   01-10-11 03:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: chaynik   
Дата:   01-10-11 04:13

Преди месец пуснах същата тема, но тогава нямаше такива категорични мнения. Наложи се да решавам сам. Изчетох де що има ревюта, например това . БТВ тук пише, че само Пентакса е влагозащитен, но не съм чел сайта на Никон, защото не това ми е приоритета. Дори гледах Сони-то, защото матрицата в двата е негова, но загубата на 30% светлина ме отказа[smilie2] . Истината е, че търсех апарат за нощни снимки и ИСО от 80 до 52000 плюс система за следене на звездите беше без алтернатива[cool] . Сега съм (не горд) притежател на К5 с двата китови обектива (най-после цената я изравниха с тази в Европа и ми спестиха внос[smilie5] ). Все още не мога да давам мнения, защото още не съм го пробвал, но първите ми нощни снимки са много по-добри от Панасоника ми, което беше целта. Лично аз съм противник на матричната стабилизация (по очевидни причини), но човек винаги в живота прави компромиси.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: mbs   
Дата:   01-10-11 09:35

Той пефото01 е пипал К-5 колкото аз D7000 :)
Иначе тук коментирахме същата тема преди седмица: http://pentaxfanclub.com/viewtopic.php?f=8&t=3213

а тук са впечатленията на човек, тествал и двете тела в еднакви условия: http://shutterfinger.typepad.com/shutterfinger/2011/04/index.html



Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   01-10-11 09:59

Зенончо, имам нещо различно в главата си за разлика от картофа който се търкаля глухо в твойта.
Статиите от линковете които съм дал дават ПРИНЦИПИТЕ, а не твоя буквализъм.
Като се дърлиш тук за линкове и селски райони не видях никакъв фотографски довод, освен че сервизът на Пентакс обърнал резбата.
ОК, сервизът на Пентакс е чуден вече.
Остават 10-тина аргумента против Пентакс.
Липса на аксесоари, както нови, така и употребявани, като наблягам на второто, защото 99% се купува от базара.
Колкото и чудно да звучи - по-високи цени /следствие от т.1/.
Неприятна работа със светкавици - меренето е доста своенравно.
Когато младежът реши да продаде тялото, пентакс ще се е обезценил значителна повече от Никона.
То от други няма смисъл май.
Пак се опитвам да ти обясня, защитавам си тезата "бягай от пентакс". Не рекламирам Никон, защото ако започна да изтъквам преимуществата му трябва да загубя доста време.
Да ,пентакс има страхотни твърди обективи, но на приказни цени, щото разбираш ли са Лимитед.
Да, тялото е разкошно, в това няма ниакво съмнение, ама едно голо тяло не прави нищо. Снимат обективите, не тялото.
Колкото до мизерията, която тъй харесвам, трябва да си не особено умен, за да насърчиш начинещ фотограф, който ще снима с обектив от Германия за 100 лв. и Сигма 75-300 да си купи такъв клас тяло.
Но селския петел се кокошини на стобора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: simbon4o   
Дата:   01-10-11 10:07

Какви аксесоари липсват на пентакс, аз си мисля че магазина на вносителя е добре снабден. Цените - някои неща са си скъпи има и дори безмислено скъпи обективи и др. но като цяло става. За светкавиците - там никон никой не може да им стъпи. За обезценяването - идеално след една година ще ми продаде К5 с 2 години гаранция за без пари, за мен това е чудесно! [smilie5]
БТВ на никон сервиза в момента е ... бегай и си плюй през рамото!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: imitev   
Дата:   01-10-11 10:09


Много важно с какво ще снима човек, много по-важно е КАКВО СНИМА [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: Alex-dan   
Дата:   01-10-11 10:11

Те тия тела са позиционирани да са в различни класове. От там идват някои принципни различия, останалото вероятно е на кантар, но като гледам човека който и да избере, няма да остане недоволен... Препоръките трябва да са насочени най-вече към удобството на ползване на системата, където Никон имат предимство според мен също [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   01-10-11 10:31

Симбоня, говоря за артикули, които Пентакс просто няма. Не ги е произвел [smilie5]
Като цяло с поста си ме подкрепи изцяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: mbs   
Дата:   01-10-11 10:41

Реално цената на К-5 до края на октомври - нов с три години гаранция - е ~ 1740 лв с всички отстъпки (от клубна карта, банков превод и т.н.). Но да си купиш такова тяло и да му търсиш евнин пластмасов твърдак за 200 лв си е като да впрегнеш магаре в царска каляска. Не че не може, но е малко като в оная приказка: "евтини на брашното, скъпи на триците". За обективи - ами няма как двете системи да са огледални копия. Сравнявайте си Никон с Канон. За Пентакс имам обективи, които при Никон с фенер да търся аналози няма да намеря и обратното съответно е вярно. За аксесоарите - магазинът на фенклуба си е супер, а пък и светът и много по-голям пазар, отколкото си мислим.[shtrak]

Опс... 1 линк: http://pentaxfanclub.com/viewtopic.php?f=60&t=3166




Публикацията е редактирана (01-10-11 10:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   01-10-11 10:45

мбс, добра колекция [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   01-10-11 10:49

iordanov,
добро утро, сега ставам и гледам пак си се изходил[smilie7]
От картофи се вадят добри кинти... пак ти казвам на се напъвай да мислиш в тая насока, че ще нацапаш гащите.

Всъщност патенце, сервиза на твоето телце къде беше (истинския сервиз, не приемната)?

И с това приключвам с тебе хубостнико, че има по-интересни неща от забавлението с тебе.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   01-10-11 12:04

Картофчо, ставаш невъздържано мил, смущаваш ме.
Просто не ми се налага да го търся. За разлика от пентаксчето, дето таман 4 пъти съм го спохождал.
Оставям те на картофките и по-интересните неща от мен.
П.С. Явно това не е забавлението ти, щото спомена натрапчиво няколко пъти какъв вълнуващ живот живееш, но ако е това, не бих искал да съм на твоето място.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: siluet23   
Дата:   01-10-11 12:56

iordanov звучиш като гневен тинейджър [smilie18] и кво сега ...като ти си тимал проблеми с пентакса си значи всички да бягат от марката щото и те ще имат проблеми така ли [smilie18] и ти ли претърпя "финансови загуби"
[smilie18] а статистика имаш ли за проблемните тела при никон и пентакс на база закупени и повредени или говориш али бали щото те е яд [smilie23]
има толкова хора по света дето се кефят да си снимат с пентакс и се чувстват удобно ..не мога да разбера що се опитвате да им втъплите че са сгрешили

ама я кажи пак че ме кефи :) финансови загуби претърпя ли ? [smilie18] а снимките по убави станаха ли [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   01-10-11 13:34

Силует, що всички бе? Само разумните [smilie5] А на бас, че точно ти ще смениш системата до време [smilie18] За нищо не ме е яд, не съм гневен, хортувам си тук с картофчо. Даже смятам да си взема един Пентакс с два три твърди обектива, щото старата любов ръжда не хваща.
Инак снимките убави станаха, още от ist DL-а та до наши дни.
Бе нещо много сте нерваци пентаксажиите ми се струва [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: siluet23   
Дата:   01-10-11 14:01

Нерваци щото ако проследиш всички теми за пентакс ще видиш що плюене се изсипва за тази марка ..а в същото време никой нищо лошо не казва от нас за другите марки ..дори напротив ...а за баса съм навит да се обзаложим [smilie7] системата ще сменя само ако пентакс спрат производство ..сегашните ми далечни планове са две тела К5-ци на едното 300/4 на другото 500/4.5 и нека ми е зле ..които иска да сменя системи и други неща [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   01-10-11 14:03

iordanov,
мил съм щото ти се радвам[smilie7]
Радвам ти се по същия начин както на котката или на некое малко дете в парка...

В интерес на истината искрено ме забавляваш:) Трябва да се пробваш в цирка...

Всъщност може би трябва да ти изкажа благодарности някакви, че 2ри ден ме развличаш - продължавай така, но гледай да не се повтаряш ("картофчо" например взе да ми омръзва на мен, на теб не знам) [beer]

P.S.
Налегна ме някакво угризение, че ти се подигравам... Извини ме ако нещо съм те засегнал...

P.P.S.
siluet23, що му се връзваш на iordanov? не ми се иска да засягам останалите колеги (снимащи с Никон), но въпросното дете (iordanov) е просто още един пубертет с Никон (ако не е пубертет на години, то е замръзнал на тия години ментално).



Публикацията е редактирана (01-10-11 14:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   01-10-11 15:43

силует23, не нападам никого. Опитах се да споря с компира, ма не става. Щото тук е фотографски форум и се говори на фотографски теми. Аз от него не чух един смислен аргумент, освен несвързано бръщолевене и обиди. колко се печели от картофи.
Относно пентакс, се опитах да обясня, че се купува система, а не тяло. И се опитах да обясня също така, че системата на пентакс не е така развита както на други две марки. говоря за никон, защото момчето пита пентакс или никон. Ето, аз си казах мнението, културно дет се вика и какво се получи [cool]
Всъщност внезапно загубих интерес.
Текезесарю, бегай в аграрния форум. Като гледам творбите ти присъствието ти тук е меко казано безмислено.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   01-10-11 15:48

П.С. 500/4,5 има автофокусен?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   01-10-11 17:42

iordanov,
палячо, ти погледна ли си твойте снимки с телефон?
Аре марш![smilie7]

P.S.
И ми омръзна да го казвам:
Доводи не давам, парите са чужди! Това си го набии в дебелата глава и повече да не съм те чул да се изказваш неподготвен.
С моите кинти аз разполагам и съм избрал, това което ми е нужно.
Бах и шибания циганско-БГ ген дето се е загнезил в тебе бе...[smilie5]



Публикацията е редактирана (01-10-11 17:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   01-10-11 18:10

Ми човека пита бе, земеделецо, някой се опитват да му помогнат както могат.
Други, с генома на зелена еуглена виж ко праят един пост по-горе [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: siluet23   
Дата:   01-10-11 18:22

iordanov има сигма 500/4.5 ..там е работата че при пентакс кеф ти сигма кеф ти тамрони кеф ти пентакси кеф ти цаисове кеф ти сякви стари ....а при никон кефа е само с никонски обективи [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   01-10-11 18:32

Ааа, сигмата. Той шотландеца май я имаше, ако да не беше нещо още по-дълго. Ами успех на варненската пентакска група! дай Боже скоро да си го закупиш. Аз скоро си взех Сигма 150/2,8, макрото. Уникален и много рядък за Никон [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   01-10-11 19:02

off/
iordanov,
познанията ти за гените куцат, не съм виждал зелена еуглена да пише, сигурно съм първата[smilie7]

Сподели лични впечатления от 150/2,8 (острота, аберации, астигматизъм, боке, разни зайчета), само внимавай какво говориш, че като те гледам "моето е най-хубаво"... :)

Кажи съвсем откровено как се представя обектива всъщност.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   01-10-11 19:16

Ами кво да ти кажа, аз не смея вече да не ме пратиш нейде. Може да съм неподготвен и тогава тежко ми.
Все пак : отдавна го чакам обектива. Пробвах го веднъж и се влюбих. Чудесна изработка, сравнено с други сигми които съм имал. Много тих и безшумен фокус. И точен. Дори и от близко разстояние. Тежичък. На най-отворена бленда при насрещна светлина аберира умерено. При една две стъпки вече няма и помен. МНГОГО остър. Много детайл. На затворена бленда и светкавица цепи мрака. Дефокъсът е приятен, поне за мен.
не знам с кой тамрон 90/2,8 си, ако е адаптал 2 той ми е еталон за красив дефокус, щото го имам. Сигмата аха-аха да го настигне.
Проблем биха били снимки от ръка при недобра естествена светлина.
Ами аз го похвалих, сега чакам унищожителния ти гняв.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   01-10-11 19:18

Забравих: много удобна гривна за ръчен фокус и доста дълъг ход. Т.е. фокусирането на ръка е песен.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   01-10-11 20:16

Ясно,
имам и двата тамрона SP (Adaptall2) и SP AF (автофокусния вариант).
Първия наистина има много приятен дефокус и цветопредаване (и създава усещане за нещо солидно - каквото е в действителност), но ще трябва да ги сравня някой ден за да напиша реално кой как се представя.
Както можеш да се досетиш при мен снимането от ръка е по-малък проблем, но като цяло за снимки си трябва светлина.
Жалко че тежка тая сигма, бях и хвърлил око, но предпочитам да взема Тамрон 70-200/2.8 ако трябва да мъкна тежки обективи[smile]

BTW ще забележиш, че на нормални постове реагирам нормално :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: дидибаев   
Дата:   01-10-11 20:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   01-10-11 20:26

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&cat=67&product=9058&show=additional


Ако говорим за същия.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: дидибаев   
Дата:   01-10-11 20:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: luboar   
Дата:   01-10-11 21:07

най-красивият JPEG който съм виждал, е от К5.
"шумът" при исо 3200 прилича на зърно от филм ОРВО 22. Отчетлив, фин, недразнещ.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   01-10-11 22:06

Говоря за старата версия, без стабилизация. Тежък е, защото е солиден, освен това това донякъде стабилизира системата при снимане от ръка.
Разбира се, че не е рядък, това беше шега, но не насочена към зенон и дидибаев, да се свети името им.
За уникален - един от най-добрите макрообективи който съм държал в ръцете си. Сега предпазливо ще кажа, че съм снимал с повечето.
Зеноне, разгледай темата и сам ще се увериш, че нещо изтрещя в началото.
П.С. Например, ако младият колега си вземе пентакса, никога през живота си няма да снима със сигма 150/2,8 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: siluet23   
Дата:   01-10-11 22:15

Но и никога няма да разбере защо ние снимаме с Пентакс [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   01-10-11 22:20

И не само той [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   01-10-11 22:41

iordanov,
тъкмо станах миролюбив, а ти ме дърпаш за опашката[smilie7]
Не ща пак да те пращам по дяволите, аз не изтрещявам безпричинно.
Пък и ти човеко, случайно да си CEO на сигма, щот ако не си, няма как да знаеш намеренията на компанията по отношение производсвото на обективи на различни байонети. За тва си трай и недей да се изказваш неподготвен (пак)[smilie5]



Публикацията е редактирана (01-10-11 23:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: дидибаев   
Дата:   01-10-11 22:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   01-10-11 23:02

Ми карайте на медицинска техника [smilie5]
Сега се сещам, Слав може да ви преработи по една [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   01-10-11 23:08

Сигма де

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: mitkomk   
Дата:   01-10-11 23:13

дидибаев според
Adam (Administrator Site Webmaster)
ще има 150 мм
150 мм

даже са я пуснали като цена:
http://www.bhphotovideo.com/c/product/755347-USA/Sigma_106109_150mm_f_2_8_EX_DG.html/

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   01-10-11 23:15

Честито!!![beer]
Побързайте, че се носи мълва: Шишеджам купува пентакс [smilie5]



Публикацията е редактирана (01-10-11 23:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ludiakolio   
Дата:   01-10-11 23:18

Vanen пожелавам ти много скоро да се сдобиеш с една от двете машинки,радвам се за твойта стипендийка.Мисля ,че няма да се разочароваш да минеш от базова кропка на сони към марките с добри обективи.Не разбирам само защо всеки не качи по някой добра фотка при различни условия в темата от всяко телце с различен обектив да им се радваме,а се е превърнало в някаква изява и безмислици.Качете нещо добро с тези телца да му се радваме.[shtrak]



Публикацията е редактирана (01-10-11 23:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: siluet23   
Дата:   01-10-11 23:27

iordanov ама боде ти очите тоя Пентакс ..цяла тема пишеш вече активно ..незнам що ама ти личи няква злоба ти си знаеш ...ма с тия изречения какво се опитваш незнам ..има хора каде са в час и по света и у нас и си бичат с пентаксите и с к20 и с к10 и с к-7 к-5 и праят неща каде тука с техниката дето я обсъждате по 1000 поста не може да се доближи даже ..по фотография ..тъй че мое си говориш глупости до утре ама ако знаеше 2 и 200 най малко щеше да ти пука с кво снимаш ..капиш ?
аре наздраве и не хапи зенона ..заслужаваш си отношението му .. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: the_drug   
Дата:   01-10-11 23:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: дидибаев   
Дата:   02-10-11 00:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: Myth   
Дата:   02-10-11 00:09

Горният дисплей е мноооооого удобно нещо, постоянно го ползвам, на шефа на сонито ми е много криво без него.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: дидибаев   
Дата:   02-10-11 00:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: the_drug   
Дата:   02-10-11 00:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   02-10-11 01:06

Уффф... тоя iordanov не спря да дрищи тука бе.
Тъкмо си въобразих, че го е пуснала абстиненцията, пък той си се оказа просто луд[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: pefoto01   
Дата:   02-10-11 01:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   02-10-11 09:48

pefoto01,
никой нищо не е решил.
На хората им идва в повече Никонска талибанщина в лицето на другаря iordanov.
Никой до колкото виждам няма против колеги със Сони и Никон. Проблема идва от един индивид с Никон. Толкоз.[smilie7]

Аз самият избягвам да бъда категоричен в повечето случаи, но има едни хорица с кофти национална черта - хиперкопетентност (предполагам същият е добър пилот, хирург и космонавт)...

Ако това не се промени в повечето пишещи тук, ще ме свидетели на подобни ненужни продължения на темите.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   02-10-11 10:13

Добрутро. Давам торба жълтици на тоз, дето намери за никон нещо написано [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: navy   
Дата:   02-10-11 12:58

Какво нещо [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: V-plod   
Дата:   02-10-11 13:12

[ off ]

Правете снимки, а не война или по-скоро война докато снимате !!!


забавно клипче


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: CyberGene   
Дата:   02-10-11 14:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: mitku   
Дата:   02-10-11 14:44

За Сори А580 си има друго Никонско тяло за конкуренция - Д5100... което също е по-добро, естествено. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   02-10-11 15:59

off/
iordanov,
на бас че нямаш торба жълтици и друго, ей сега ще ти пусна линк от DP за Никон да се радваш
http://www.dpreview.com/products/nikon/slrs/nikon_d7000
и понеже ми харесва модела[smilie7]
Така като те чета ще излезе, че Никон е неква апокрифна фирма, а пък ти си чул случайно и сега правиш разследване.

Или пък пак се изказваш неподготвен?[smilie5]

Добър ден от мен всъщност :)



Публикацията е редактирана (02-10-11 16:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: mbs   
Дата:   02-10-11 18:50

No more tests! just pictures [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   02-10-11 19:41

Какво е това Никон?
Нима освен Пентакс има и други!? [smilie5]
В интерес на истината, пентаксаджиите не казаха 1 /един/ аргумент в негова полза. По-точно една предимство.
От друга страна дадоха всичко от себе си - интелект и голям ищах да ме представят мен горкия с кофти гени, талибан, злобен, комплексиран и т.н. и т.н. що така бе, пентаксианци. Що така бе, Зенон.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: navy   
Дата:   02-10-11 19:46

Йорданов, какъвто и да е никон... те какво те бързо изобщо?

Не е ли по добре вместо да търсим недостатъците в другите системи... да показваме предимствата в тези, които ползваме [smilie7]

Или имаш акции в пентакс...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: siluet23   
Дата:   02-10-11 19:47

По малко шум
по леко тяло
стабилизирана матрица
пълна влаго и прахозащита
различни нива на шумоподтискане за всяка исо стойност
спогажда се с повече марки обективи по добре
по добра картинка на високо исо

тва стига ли ?

оп забравих ..по добър фокус и преди да сте скочили неподготвени ..тествайте [smilie3]

те ви го начертано който не верва да пробва

http://ricehigh.blogspot.com/2010/11/interesting-af-performance-tests-and.html



Публикацията е редактирана (02-10-11 19:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: navy   
Дата:   02-10-11 19:56

Етооо. Не беше трудно, нали [smilie7]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   02-10-11 20:03

нейвито и силуета нещо си размениха ролите [smilie18]
нейвито и мен нещо ме обърка. Тва е, трябват секунданти вече.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: navy   
Дата:   02-10-11 20:06

Имам усещането, че колкото по добри и с възможности стават телата, толкова по капризни 'снимачите', не фотографите... и толкова по левашки снимки показват...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: vikitovikito   
Дата:   02-10-11 20:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: luboar   
Дата:   02-10-11 20:08

на крив космонавт, ракетата му виновна :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: siluet23   
Дата:   02-10-11 20:09

iordanov
"В интерес на истината, пентаксаджиите не казаха 1 /един/ аргумент в негова полза. По-точно една предимство."

аз посочих .. и в същото време казвам че за мен двете тела биха дали еднакви резултати и д7000 е страхотно тяло ....Пентакса е сила голема ама не го знаете още [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: siluet23   
Дата:   02-10-11 20:11

Автор: navy
Дата: 02-10-11 20:06

"Имам усещането, че колкото по добри и с възможности стават телата, толкова по капризни 'снимачите', не фотографите... и толкова по левашки снимки показват... "

абсолютно ..хората едно време са правели щедьоври с далеч по слаба техника от тази дето снимаме сега

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   02-10-11 20:41

Силует, че аз за тялото нищо лошо не съм рекъл. За системите говорех. Ама врякате първосигнално [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: siluet23   
Дата:   02-10-11 20:51

да де и аз за системите писах че пентакса със всякакви обективи се разбира идеално ...стари нови ..марката значение няма ..само байонета ;) какво и е на системата ..има си обективи за всеки ..всякакви ..

по малко биле от на конкуренцията ...сякаш вие от другите марки си купувате всички налични обективи на пазара ... та системата си е супер ..който не я харесва има си други системи ..които не са толкоз идеални колкото ги изкарвате [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   02-10-11 20:57

iordanov,
имаш ли изобщо капацитет на главния или поне на гръбначния мозък, да схванеш смисъла на написаното от колегите в постовете по-горе?[smilie7]


navy,
в основната мисъл си прав, но хората сме толкова много и различни, че не може да се очакват шедьоври на всяка крачка (не всеки дето рита топка е футболист) Пък сме и любители (повечето).
Освен това ако нямаше левашки снимки, как щяхме да откроим тези, които не са :)

В случая е по-важно това да носи удоволствие, пък ако и на друг хареса - още по-добре (мисля аз).

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   02-10-11 21:14

Хе, едноклетъчното пак с положителен таксис към клавиатурата /а го наречем агротаксис/ [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   02-10-11 21:15

силует, мто убаво, ма със светкавиците нещо са си сритали шепките [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: jorro_z   
Дата:   03-10-11 11:36

Йорданов,

Понеже гледам, че в половината постове превъзнасяш Сигма 150/2.8 макро, щото ако човек си купи Пентакс, нямало да има ТОЧНО ТОЗИ обектив... та ми се ще да те попитам следното (без заяждане естествено):

Като виден макро-ист, пробвал ли си Сигма 180/3.5 Макро? Или еквивалентния Тамрон 180/3.5 Макро?

Питам, понеже и двата обектива ги има за пентакс (както и за другите марки), а пък и според прочетеното от мен в Интернет (признавам си, не съм пипал лично нито единия от тях), та, според прочетеното, и двете 180-ци отнасят 150-цата като макро обективи... А цената им е (почти) еднаква.

И друго да те питам:
Понеже не говориш конкретно за тялото (то впрочем, както казах по-нагоре, двете тела са на практика еднакви), а за системата като цяло... Така, пак от позицията на макро-ист, където вярвам си най-компетентен, можеш ли да ми дадеш аргументирано предимство на Системата Никон пред Системата Пентакс, точно в областта на макро-фотографията?

Щото според мен - едва ли...



Публикацията е редактирана (03-10-11 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   03-10-11 12:09

Жоро, не съм никакъв виден в нищо. Нямам кръгчета, квадратчето и награди от изложби. Нямам рейтин Б. Нека подчертаем дебело в началото.
Не съм пипал 180-ките. Причината е, че прави напълно невъзможно снимането от ръка дори при леко облачно време. Вярвам, че ще се съгласиш - 150-ката е по-светлосилна и с по-малко фокусно разстояние. Не съм убеден, че би имало видима разлика, но има хора с които това си изкарват жляба /да ги търсят де/.
И другото - не съм най-компетентен макр-ист, ей го Маймуна в съседна тема обяснява, че се къса. Но за системата, която случайно избрах /между Канон и Никон, просто първо ми изпадна изгодно Никон тяло/.
Най-важното нещо във фотографията, ще се съгласиш с мен е светлината. Тя липсва при Пентакс. Има една рингова светкавица, която не дава никакви "творчески" възможности. Наполовина по-евтината макросветкавица на сигма не се произвежда за Пентакс. Ако ти е интересно - разгледай Никонската такава, има тестове и т.н., ще разбереш за какво става дума. Ще разбереш и колко може да се надгражда според нуждите. Снимайки макро, с Никон можеш да изпозваш абсолютно всички обективи на света, с преходници, без лупа в тях. Там губиш безкрайност само.
Следва продължение, че излизам ...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: danbi   
Дата:   03-10-11 12:09

>
> БТВ на никон сервиза в момента е ...
> бегай и си плюй през рамото!

Това за кой 'момент' се отнася?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: digitalgab   
Дата:   03-10-11 12:23

Nikon: “A Photographer Is Only as Good as the Equipment He Uses”

Нямат срам! [smilie11]



Публикацията е редактирана (03-10-11 12:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: danbi   
Дата:   03-10-11 12:43

> "Имам усещането, че колкото по
> добри и с възможности стават
> телата, толкова по капризни
> 'снимачите', не фотографите... и
> толкова по левашки снимки
> показват... "
>
> абсолютно ..хората едно време са
> правели щедьоври с далеч по слаба
> техника от тази дето снимаме сега

А дали са имали по-добра техника от тази, с която са снимали - тогава?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ilcoin   
Дата:   03-10-11 14:07

Йорданов, има сигма-макро светкавица за пентакс, че се и продава даже, в познатия еврейски сайт


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   03-10-11 14:20

Аз когато снимах с Пентакс нямаше. Сервизът им беше лайно. Не хвърлям боб да разбера че сервизът ще стане образцов и Сигма ще благоволят да произведат светкавица. както и да е. но дори и да имаше светкавица Сигма, не бих си я взел, по простата причина, че е две ламби от двете страни на обектива. Вярно че може да се контролира мощността на всяка от тях, но пак връзва ръцете. Който е снимал с две или повече подвижни глави сигурно знае разликата.
Сервизът на Никон е перфектен, между другото, но не това е темата.
Да се върнем към въпроса за системите:
Обективът Сигма 150, който "венцехваля", пък то не е така, просто отговорих на човека, щот ме попита. Та същият този обектив за Никон в случая ще излезе в базара /аз обичам да купувам от базара, що - тайна/ 2-3 пъти годишно. За Пентакс ще го видим гат цъфнат налъмите. Можем да разширим малко - за всеки тип обективи се отнася. Общо, Жоро попита за макрото, ами да видим колко макрообектива в момента има за Никон и колко за Пентакс?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   03-10-11 14:31

Същият този обектив за Пентакс ще бъде с поне 150 лв. по-скъп от Никонския, просто щото няма предлагане. За Сигмата толкоз.
И за да съм съвсем дребнав, имат ли Пентакс обръщащ пръстен? И конвертор - байонет - резба за филтър. Оригинални, с надпис Пентакс. Имат ли актуално макромех? Имат ли актуален телеконвертор? Имат ли макропръстени? Не китайски боклуци, не Кенко, а фирмени.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ludiakolio   
Дата:   03-10-11 14:54


DxOmark

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: nedelcho1   
Дата:   03-10-11 17:28

"Автор: iordanov
Дата: 03-10-11 14:20
Аз когато снимах с Пентакс нямаше. Сервизът им беше лайно. Не хвърлям боб да разбера че сервизът ще стане образцов и Сигма ще благоволят да произведат светкавица. както и да е. но дори и да имаше светкавица Сигма, не бих си я взел, по простата причина, че е две ламби от двете страни на обектива. Вярно че може да се контролира мощността на всяка от тях, но пак връзва ръцете. Който е снимал с две или повече подвижни глави сигурно знае разликата.
Сервизът на Никон е перфектен, между другото, но не това е темата.
Да се върнем към въпроса за системите:
Обективът Сигма 150, който "венцехваля", пък то не е така, просто отговорих на човека, щот ме попита. Та същият този обектив за Никон в случая ще излезе в базара /аз обичам да купувам от базара, що - тайна/ 2-3 пъти годишно. За Пентакс ще го видим гат цъфнат налъмите. Можем да разширим малко - за всеки тип обективи се отнася. Общо, Жоро попита за макрото, ами да видим колко макрообектива в момента има за Никон и колко за Пентакс? "


Явно на този пич недостатъците на Pentax като система не му пречат да прави едни от най - добрите макро снимки, които съм виждал:
http://www.flickr.com/photos/opoterser/

Та в тая светлина, я покажи малко твои макро снимки, че ми стана много интересно какво толкова те е спъвало като фотограф в Pentax и какво ти помага сега с Nikon [smilie11] !

Едит:
Също така, някои хора ама хич не ги интересува каква била цената на нещо във базара, а искат да си купят ново. Така че, твоята истина не важи за всички, спокойно.



Публикацията е редактирана (03-10-11 17:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: nedelcho1   
Дата:   03-10-11 17:35

"Автор: ludiakolio
Дата: 03-10-11 14:54


DxOmark"


Както написах в една друга тема:

Според същите тези DxO, Canon G11 има по - добра динамика от Canon 20D и почти същата като 60D.

Също така Coolpix P6000 има динамика колкото Nikon D50.


Хайде бе! Предполагам се сещате колко е абсурдно това! Друг път ще им вярвам на DxO!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   03-10-11 17:37

Заповядай! 95 % са с Пентакс и ще забележиш липсата на светлина. От друга страна публикуването на макро тук е леко безмислено, защото от една страна по никакъв начин не можеш да разбереш какво е качеството на този размер и от друга малко хора разбират материята. на мода са 100 процентови кропове, прешарпени и пресатурирани. Както и да е.
Снимки от новата ми система няма нито тук, нито в сайта ми. по-добри са, повярвай ми.

П.С. Срещу твоя линк мога да ти курдисам 50 с Никон и 100 с Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   03-10-11 17:41

Някои хора не ги интересува, ама повечето ги...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ilcoin   
Дата:   03-10-11 18:27

Явно за некои западни фотографи слънцето свети по-ярко, отколкот за наште капацитети [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   03-10-11 18:56

Глей сега, да ти обясня нещата. Линкът, който си дал отдавна го знам. Много любим фотограф. От Щатите е, не е "западен". Империалистически звучи по-добре. Та той снима с пентакс някакъв, комплект макропръстени, обърнат обектив /50 мм./ и светкавица, буквално над обекта. С дифузер. Снима от около 2-3-4 см. Фокусира се на магия. От 50 кадъра един е добре, но е умопомрачително красив. Адски трудно упражнение. Поради факта, че обективът е обърнат, а стойността на блендата е 11-16, като и обстоятелството, че лостчето на блендата както ти несъмнено си се досетил е отпред, виждаш едно нишо. Можеш да снимаш само от това разстояние и в този мащаб. Та такива ми ти работи за западните фотографи. И кой ти каза, че българските нямат подобни снимки.
Аз ти кой беше и къде всички наоколо могат да се запознаят с творчеството ти?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: nedelcho1   
Дата:   03-10-11 19:12

@ilcoin [smile][shtrak]
Напълно съм съгласен с констатацията. [smilie24], нямам какво повече да добавя. Оттук нататък, считам участието на iordanov в темата като трол и ще игнорирам писанията му като такива.

Само да поясня. Аз не снимам с Pentax, а със Sigma, но това не ми пречи да се обадя когато считам, че някой приказва глупости и вади от 100 кладенеца вода за да докаже тезата си. Истината, iordanov е, че ако с Pentax не си правил хубави кадри, проблема или е бил хардуерен (проблем с фокуса) или софтуерен в ЗАУ-то [smile]. А колкото до размера на снимките, доста от неговите снимки имат по - голям размер като цъкнеш на тях. Да няма пълен размер, но защо човека да качва такива, като кадрите са му уникални и може да печели от тях. А и повярвай ми при увеличения от порядъка на 2:1, 8:1 и при детайлите, които се виждат от насекомите, едва ли някой ще гледа на 100% дали има добър контраст или има пикселна рязкост.

Едит:
Ето линк към творчеството ми :):
http://4coolpics.com/author_pics.php?aut=21355




Публикацията е редактирана (03-10-11 19:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   03-10-11 19:30

неделчо, опитах се да ти обясня схемата на снимане на този човек. Очевидно не достигна до съзнанието ти. Жив и здрав!
То всъщност и на мен ми писна от дървени философи дето нищо смислено не казват.
П.С. Ще ми липсва зенончо единствено [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: nedelcho1   
Дата:   03-10-11 19:40

Добре, аз я знам схемата на снимане на човека. Разглеждал съм доста и снимките му и методите му на работа. Важното е, че му се получават нещата, а на теб не чак толкова, нищо че снимаш с NIKON. Идеята ти беше, че Pentax системата едва ли не, не става за макро, нямали обективи, нямали светкавици, но ето че с малко желание и много опит и умение нещата се получават. И то на супер професионално ниво.

Така че тезата ти издиша отвсякъде, но щом си започнал някаква лична война срещу Pentax, няма да ти скършвам хатъра.[smilie24] .



Публикацията е редактирана (03-10-11 19:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   03-10-11 20:02

iordanov,
днес по едно време докато си говорих с един приятел за нещата от живота се сетих за твоята професионална фотографска личност и споделих дали да не взема да те осиновя и да те пусна на едно начално училище (което за теб ще е вероятно второ подред).
Та моя човек съвсем резонно заяви, че трябва да си циганин или некъв негър от Ангола, за да те приемат да учиш (за втори път).
Откровено казано много ми стана гадно, понеже днес съм на вълна да помагам, пък виж на теб няма как (всъщност никой не може)[smilie7]

Та ако случйно ме домързи да пиша пак, за да ти отговарям за забавление, не е се сърди много и внимавай да не си посегнеш (във всеки един смисъл на думата)[smilie5]

За да не е съвсем безмислен поста - ще повторя колегите, които споменаха, че каквото и да вземе ОП, накрая ще установи, че всичко си зависи от него :)

P.S.
Темата, макар и забавна благодарение на iordanov и донякъде моя милост, мисля, че трябва да бъде заключена и метната някаъде по забавните секции на форума (по специално кореспонденцията ми с iordanov).


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   03-10-11 20:09

Ма ти що реши, че не ми се получават нещата ? И що изобщо обсъждаш мен? Аз съм никой, но това не ми пречи да имам мнение и да го изкажа тук, щото ако не греша, това е форум. Ако ти снимаш с Пентакс, макро, и покажеш подобни снимки аз ще замълча веднага и завинаги.
П.С. Скачащият паяк е сниман с Пентакс К 10 Д и светкавица за 20 лв. и е един от 20-тина кадъра, останалите 19 са брак. С Никон мога да ти натракам 50 подобни снимки с 10 процента брак. Наистина скачате от тема на тема и стреляте безразборно. Ако чувството за справедливост е толкова развито при теб, ок, дай да разнищим точно този фотограф, подобни такива, различни схеми на осветление, процент на успеваемост, гъвкавост на системата и каквото друго пожелаеш...
Ако се огреничиш с думите : Тоя говори глупости, продължавай със зенончо

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: digitalgab   
Дата:   03-10-11 20:15

И аз харесвам да снимам с Пентакс. [smilie21] [shtrak]


http://pentax.org.pl/wiki/images/Z-10.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   03-10-11 20:21

А, Зенончо!!!!
Щом ме обсъждаш с приятели вече, не е добре работата.
Приятелки има ли, а?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: mbs   
Дата:   03-10-11 20:33

@iordanov,
Като ще си задаваме гатанки, Никон имат ли адаптер, с който ръчнофокусните (вкл. м42) обективи могат да се ползват като автофокусни?



Публикацията е редактирана (03-10-11 20:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   03-10-11 20:45

Ма чакайте малко бе хора, да не съм ви боксова круша. Не, нямат, виждал съм го това нещо, уникално е, не съм сигурен, че друга фирма го има. А откъде може да се купи? От фенклуба на Пентакс?
Как хубаво си говорехме с ветеринарчето в началото [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: tziko   
Дата:   03-10-11 20:53

iordanov, не им се вързвай, явно някой хора не могат да вдянат смисъла на постовете ти и го обръщат на лични нападки[smilie23].


Всеки да си снима с квото намери, като поснима малко, ще разбере кво му трябва, кво не и къде да го търси.

В тоя форум всеки ден нова тема" Кой апарат да си взема" и след всичките породили се спорове, накрая едно голямо нищо.

Не смятам, че ако човек не знае какво търси, ще разбере от някой форум!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: дидибаев   
Дата:   03-10-11 20:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ludiakolio   
Дата:   03-10-11 20:56

За nedelcho
DxO е една от малкото независими лаборатории за тестове на сензори.Това с динамиката за канона от различен клас се обяснява със сензора.Само на G серията на канон са CCD матриците със сравнително голям размер за класа,които по принцип на по ниско Исо си имат голяма динамика.От там идва и слабото представяне при високо исо на G камерката,която си е много добра за дневно снимане и разбира се ,че бие D20.Имам познат фен на канон ,който има и щрака и с двете,само че ме яд ,че не се логва в форума само заради безкрайните спамове за марки и безмислени спорове.



Публикацията е редактирана (03-10-11 20:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: navy   
Дата:   03-10-11 20:59

Няма по добър тест от моята ръка и усет... за мен [smilie7]

Който иска да си вярва на каквито си иска тестове в нет-а...

Това са си ... хм, лични поблеми, един вид [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ludiakolio   
Дата:   03-10-11 21:07

navy[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   03-10-11 21:13

диди, тоя кич за какво го тропоса. това се прави със сапунерка и повечко шопене.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: дидибаев   
Дата:   03-10-11 22:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   03-10-11 23:07

Интересно как разбра какво ще се получи при печат 60 по дългата страна. Ма аман от мъдреци бе. Ма стига сте ровили в нета какво било снимано с това, какво с онова. Ми дайте да видим вие какво можете бе. Аз мога да извадя снимки с Пентакс и Никон. А ти?
Ма диди, ама уважаеми, ама виж каква е темата бе. СРАВНЕНИЕ НА ПЕНТАКС И НИКОН.
Да те светна, снимана с ПЕНТНАКС ист ДЛ с комплект руски макропръстени и китов на зенит [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: дидибаев   
Дата:   03-10-11 23:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: snoopoff   
Дата:   04-10-11 00:54

От 50 кадъра един е добре

Тоя трябва да е ааадски тъпо парче. Ако си вземе Никон ще има къде-къде по-голям процент добри кадри [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: pefoto01   
Дата:   04-10-11 01:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: snoopoff   
Дата:   04-10-11 02:08

Ти май не схвана?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: pefoto01   
Дата:   04-10-11 03:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   04-10-11 09:37

iordanov,
добро утро[smile]
Въпроса ти ме накара да се замисля, дали наред с прблемите, които така усърдно демонстрираш (понеже ти самия не ги забелязваш), не си и нещо ляво ориентиран (което надявам се не е така)[smilie7]

Принуден съм да ги пиша тия работи, понеже такъв въпрос не би ми дошъл на ум, ако някой ми каже, че е разговарял с приятел.
Но все пак за да не си съвсем дезинформиран, да ти кажа, че приятелки се намират, но с тях се забавляваме по друг начин.
Обсъждането на твоята персона беше инцидентно, между другото, не си бил център на внимание дълго време, ако това нещо те накарало да страдаш някак[beer]
Лек и ползотворен ден от мен, че излизам по срещи...


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   04-10-11 09:40

Snoopoff, ти май не схвана [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: jorro_z   
Дата:   04-10-11 10:01

Ами, първо да благодаря на Йорданов за отговора!

После, макар принципно да си прав за някои неща, аз попитах конкретно за макро-фотографията, не заради друго, а защото това е задача, което далеч не се решава еднозначно, както например е снимане на лешояди от 200 метра.

Така, макро можеш да направиш по много, най-различни начини. Може с автофокусен обектив, може и с ръчнофокусен. Може с рингова светкавица, може и с нормална, а може и без светкавица (нали?) [smilie3]

И понеже някъде попита, какви макро обективи могат да се ползват на Пентакс, ще ти отговоря, макар че не искам да те убеждавам в каквото и да било, а просто за прегледност. Това са (автофокусни, с репродукция 1:1):
1. Пентакс 35/2.8 Макро Лимитед.
2. Пентакс 50/2.8 Макро
3. Сигма 50/2.8 Макро
4. Сигма 70/2.8 Макро
5. Тамрон 90/2.8 Макро
6. Пентакс 100/2.8 Макро (2 модела)
7. Сигма 105/2.8 Макро
8. Сигма 150/2.8 Макро (скоро)
9. Сигма 180/3.5 Макро - спрян
10. Тамрон 180/3.5 Макро - спрян

Едит: Диди Баев се оказа прав, последните два обектива са спрени от производство. Надявам се, скоро да видим техни обновени версии.

Това са актуалните автофокусни. Покриват диапазона от 35 мм до 150 мм.

Решенията с макро-пръстени, с обръщащи пръстени, с обърнат обектив пред друг, с проксарни лещи и прочие са безброй...

А относно светлината... светлината е такава, каквато си я направиш. Ако можеш да я направиш само и единствено с макро светкавицата на Никон - еми добре. Има обаче хора, които могат да направят хубава светлина по още доста начини.

Явно всекиму - своето.

Според мен, ако човек чете внимателно темата, без да обръща внимание на екзотичните изразни средства, ще му стане ясно, че на практика и с двете системи (Пентакс и Никон), могат да се правят нещата. И то еднакво добре. Обаче зависи най-вече от уменията на снимащия.

Просто при Никон се правят малко по-лесно и с по-малко мислене, докато при Пентакс трябва и да се мисли.

На мен не ми пречи, аз обичам да мисля - това ми е хоби [smile]
[beer]



Публикацията е редактирана (04-10-11 14:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: shadow...   
Дата:   04-10-11 12:41

ta otnovo na temata bez strah si vzemai K5...ne se zamislia...pogledai poslednite misnimki...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   04-10-11 13:20

Жоро, благодаря за толерантния и възпитан тон. С теб мога да си пиша до утре /ако има време де/. Прав си и не си прав, но ако искаш, ще обсъдим нещата по други канали, за да не забиваме в макрофотографията тук.

Имах път към Синтезиса на бул. "Левски", където в галерията са изложени снимки на Диди Баев. Лично аз съм напълно очарован. Не знам защо никой не е дал гласност на тази изложба, възможно е и аз да съм недочул. Изключителна игра със светлината, елегантни, стилни и живописни картини. Бих я препоръчал на всеки който има възможност да мине оттам. Отдавна не съм виждал толкова завършени неща - всяка снимка сама по себе си, рамкирането и поредицата като цяло. Поздравления!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: дидибаев   
Дата:   04-10-11 13:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: дидибаев   
Дата:   04-10-11 13:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   04-10-11 13:59

Зенон, ако някой ми каже, че ще обсъждам тъжната ти персона с който и да било от приятелите ми, ще пукна от смях.
Радвам се че има приятелки. Заклевам те, не се опитвай да остроумничиш пред тях. Също и за селските райони замълчи.
Страдам някак си от хемороиди.
Леки и приятни срещи ти пожелавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: jorro_z   
Дата:   04-10-11 14:05

Ами, конкретно за новия 150 мм, наистина не е обявен официално (и аз затова съм писал в списъка - скоро), но в едно интервю по време на представянето на обектива, зададоха въпрос на представителя на Сигма, дали ще бъде произвеждан този обектив и за други марки, освен за Канон и Никон, и той отговори - да, планира се да бъде направен и за други марки, на малко по-късен етап. Вероятно поради кризата, предполагам.

Ето тук е листнат:
http://www.bhphotovideo.com/c/product/755347-USA/Sigma_106109_150mm_f_2_8_EX_DG.html

с цена (макар и все още не е наличен), което е още една предпоставка съвсем скоро да го видим наяве. Вероятно на съвместното представяне PMA-CES на 10-11 януари в Лас Вегас. Поне така си мисля де...

Относно 180 мм, май наистина си прав, че са ги спрели. Преди известно време ги гледах налични, но понеже не са ми в преките интереси, просто не съм обърнал внимание, че са спрени. За сигмата предполагам - причината е същата, както и за повечето Сигма обективи през последните две години - ще го пуснат отново, със добавен ХСМ и ОС. И на двойна цена, за съжаление [smilie2]

Между другото, в Б&Х тамрона 180/3.5 макро, все още го водят наличен на склад, за Канон, Никон и Сони. При това на доста добра цена.

Ще си редактирам поста.
[beer]

Edit:

И надявайки се да се върнем към първоначалния въпрос, Д7000 или К-5, ето тук едно сравнително безпристрастно техническо сравнение (с някои съвсем малки неточности, които могат да се пренебрегнат), което показва, че двете тела са на практика еднакви като възможности:

http://snapsort.com/compare/Nikon_D7000-vs-Pentax_K-5


Така че, в крайна сметка остава умението на фотографа.



Публикацията е редактирана (04-10-11 14:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   04-10-11 17:44

iordanov,
хич не съм тъжен, като се сетя за твоята личност [smile]
Хемороиди, а? [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   04-10-11 19:04

Аха

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ggrudev   
Дата:   09-10-11 20:53

http://snapsort.com/compare/Nikon_D7000-vs-Pentax_K-5
ето малко по темата


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »