Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: simbon4o   
Дата:   01-10-11 10:07

Какви аксесоари липсват на пентакс, аз си мисля че магазина на вносителя е добре снабден. Цените - някои неща са си скъпи има и дори безмислено скъпи обективи и др. но като цяло става. За светкавиците - там никон никой не може да им стъпи. За обезценяването - идеално след една година ще ми продаде К5 с 2 години гаранция за без пари, за мен това е чудесно! [smilie5]
БТВ на никон сервиза в момента е ... бегай и си плюй през рамото!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: imitev   
Дата:   01-10-11 10:09


Много важно с какво ще снима човек, много по-важно е КАКВО СНИМА [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: Alex-dan   
Дата:   01-10-11 10:11

Те тия тела са позиционирани да са в различни класове. От там идват някои принципни различия, останалото вероятно е на кантар, но като гледам човека който и да избере, няма да остане недоволен... Препоръките трябва да са насочени най-вече към удобството на ползване на системата, където Никон имат предимство според мен също [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   01-10-11 10:31

Симбоня, говоря за артикули, които Пентакс просто няма. Не ги е произвел [smilie5]
Като цяло с поста си ме подкрепи изцяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: mbs   
Дата:   01-10-11 10:41

Реално цената на К-5 до края на октомври - нов с три години гаранция - е ~ 1740 лв с всички отстъпки (от клубна карта, банков превод и т.н.). Но да си купиш такова тяло и да му търсиш евнин пластмасов твърдак за 200 лв си е като да впрегнеш магаре в царска каляска. Не че не може, но е малко като в оная приказка: "евтини на брашното, скъпи на триците". За обективи - ами няма как двете системи да са огледални копия. Сравнявайте си Никон с Канон. За Пентакс имам обективи, които при Никон с фенер да търся аналози няма да намеря и обратното съответно е вярно. За аксесоарите - магазинът на фенклуба си е супер, а пък и светът и много по-голям пазар, отколкото си мислим.[shtrak]

Опс... 1 линк: http://pentaxfanclub.com/viewtopic.php?f=60&t=3166




Публикацията е редактирана (01-10-11 10:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   01-10-11 10:45

мбс, добра колекция [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   01-10-11 10:49

iordanov,
добро утро, сега ставам и гледам пак си се изходил[smilie7]
От картофи се вадят добри кинти... пак ти казвам на се напъвай да мислиш в тая насока, че ще нацапаш гащите.

Всъщност патенце, сервиза на твоето телце къде беше (истинския сервиз, не приемната)?

И с това приключвам с тебе хубостнико, че има по-интересни неща от забавлението с тебе.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   01-10-11 12:04

Картофчо, ставаш невъздържано мил, смущаваш ме.
Просто не ми се налага да го търся. За разлика от пентаксчето, дето таман 4 пъти съм го спохождал.
Оставям те на картофките и по-интересните неща от мен.
П.С. Явно това не е забавлението ти, щото спомена натрапчиво няколко пъти какъв вълнуващ живот живееш, но ако е това, не бих искал да съм на твоето място.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: siluet23   
Дата:   01-10-11 12:56

iordanov звучиш като гневен тинейджър [smilie18] и кво сега ...като ти си тимал проблеми с пентакса си значи всички да бягат от марката щото и те ще имат проблеми така ли [smilie18] и ти ли претърпя "финансови загуби"
[smilie18] а статистика имаш ли за проблемните тела при никон и пентакс на база закупени и повредени или говориш али бали щото те е яд [smilie23]
има толкова хора по света дето се кефят да си снимат с пентакс и се чувстват удобно ..не мога да разбера що се опитвате да им втъплите че са сгрешили

ама я кажи пак че ме кефи :) финансови загуби претърпя ли ? [smilie18] а снимките по убави станаха ли [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   01-10-11 13:34

Силует, що всички бе? Само разумните [smilie5] А на бас, че точно ти ще смениш системата до време [smilie18] За нищо не ме е яд, не съм гневен, хортувам си тук с картофчо. Даже смятам да си взема един Пентакс с два три твърди обектива, щото старата любов ръжда не хваща.
Инак снимките убави станаха, още от ist DL-а та до наши дни.
Бе нещо много сте нерваци пентаксажиите ми се струва [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: siluet23   
Дата:   01-10-11 14:01

Нерваци щото ако проследиш всички теми за пентакс ще видиш що плюене се изсипва за тази марка ..а в същото време никой нищо лошо не казва от нас за другите марки ..дори напротив ...а за баса съм навит да се обзаложим [smilie7] системата ще сменя само ако пентакс спрат производство ..сегашните ми далечни планове са две тела К5-ци на едното 300/4 на другото 500/4.5 и нека ми е зле ..които иска да сменя системи и други неща [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   01-10-11 14:03

iordanov,
мил съм щото ти се радвам[smilie7]
Радвам ти се по същия начин както на котката или на некое малко дете в парка...

В интерес на истината искрено ме забавляваш:) Трябва да се пробваш в цирка...

Всъщност може би трябва да ти изкажа благодарности някакви, че 2ри ден ме развличаш - продължавай така, но гледай да не се повтаряш ("картофчо" например взе да ми омръзва на мен, на теб не знам) [beer]

P.S.
Налегна ме някакво угризение, че ти се подигравам... Извини ме ако нещо съм те засегнал...

P.P.S.
siluet23, що му се връзваш на iordanov? не ми се иска да засягам останалите колеги (снимащи с Никон), но въпросното дете (iordanov) е просто още един пубертет с Никон (ако не е пубертет на години, то е замръзнал на тия години ментално).



Публикацията е редактирана (01-10-11 14:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   01-10-11 15:43

силует23, не нападам никого. Опитах се да споря с компира, ма не става. Щото тук е фотографски форум и се говори на фотографски теми. Аз от него не чух един смислен аргумент, освен несвързано бръщолевене и обиди. колко се печели от картофи.
Относно пентакс, се опитах да обясня, че се купува система, а не тяло. И се опитах да обясня също така, че системата на пентакс не е така развита както на други две марки. говоря за никон, защото момчето пита пентакс или никон. Ето, аз си казах мнението, културно дет се вика и какво се получи [cool]
Всъщност внезапно загубих интерес.
Текезесарю, бегай в аграрния форум. Като гледам творбите ти присъствието ти тук е меко казано безмислено.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   01-10-11 15:48

П.С. 500/4,5 има автофокусен?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   01-10-11 17:42

iordanov,
палячо, ти погледна ли си твойте снимки с телефон?
Аре марш![smilie7]

P.S.
И ми омръзна да го казвам:
Доводи не давам, парите са чужди! Това си го набии в дебелата глава и повече да не съм те чул да се изказваш неподготвен.
С моите кинти аз разполагам и съм избрал, това което ми е нужно.
Бах и шибания циганско-БГ ген дето се е загнезил в тебе бе...[smilie5]



Публикацията е редактирана (01-10-11 17:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   01-10-11 18:10

Ми човека пита бе, земеделецо, някой се опитват да му помогнат както могат.
Други, с генома на зелена еуглена виж ко праят един пост по-горе [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: siluet23   
Дата:   01-10-11 18:22

iordanov има сигма 500/4.5 ..там е работата че при пентакс кеф ти сигма кеф ти тамрони кеф ти пентакси кеф ти цаисове кеф ти сякви стари ....а при никон кефа е само с никонски обективи [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   01-10-11 18:32

Ааа, сигмата. Той шотландеца май я имаше, ако да не беше нещо още по-дълго. Ами успех на варненската пентакска група! дай Боже скоро да си го закупиш. Аз скоро си взех Сигма 150/2,8, макрото. Уникален и много рядък за Никон [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   01-10-11 19:02

off/
iordanov,
познанията ти за гените куцат, не съм виждал зелена еуглена да пише, сигурно съм първата[smilie7]

Сподели лични впечатления от 150/2,8 (острота, аберации, астигматизъм, боке, разни зайчета), само внимавай какво говориш, че като те гледам "моето е най-хубаво"... :)

Кажи съвсем откровено как се представя обектива всъщност.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   01-10-11 19:16

Ами кво да ти кажа, аз не смея вече да не ме пратиш нейде. Може да съм неподготвен и тогава тежко ми.
Все пак : отдавна го чакам обектива. Пробвах го веднъж и се влюбих. Чудесна изработка, сравнено с други сигми които съм имал. Много тих и безшумен фокус. И точен. Дори и от близко разстояние. Тежичък. На най-отворена бленда при насрещна светлина аберира умерено. При една две стъпки вече няма и помен. МНГОГО остър. Много детайл. На затворена бленда и светкавица цепи мрака. Дефокъсът е приятен, поне за мен.
не знам с кой тамрон 90/2,8 си, ако е адаптал 2 той ми е еталон за красив дефокус, щото го имам. Сигмата аха-аха да го настигне.
Проблем биха били снимки от ръка при недобра естествена светлина.
Ами аз го похвалих, сега чакам унищожителния ти гняв.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   01-10-11 19:18

Забравих: много удобна гривна за ръчен фокус и доста дълъг ход. Т.е. фокусирането на ръка е песен.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   01-10-11 20:16

Ясно,
имам и двата тамрона SP (Adaptall2) и SP AF (автофокусния вариант).
Първия наистина има много приятен дефокус и цветопредаване (и създава усещане за нещо солидно - каквото е в действителност), но ще трябва да ги сравня някой ден за да напиша реално кой как се представя.
Както можеш да се досетиш при мен снимането от ръка е по-малък проблем, но като цяло за снимки си трябва светлина.
Жалко че тежка тая сигма, бях и хвърлил око, но предпочитам да взема Тамрон 70-200/2.8 ако трябва да мъкна тежки обективи[smile]

BTW ще забележиш, че на нормални постове реагирам нормално :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: дидибаев   
Дата:   01-10-11 20:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   01-10-11 20:26

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&cat=67&product=9058&show=additional


Ако говорим за същия.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: дидибаев   
Дата:   01-10-11 20:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »