Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   30-09-11 16:51

Драконе, ти най-добре знаеш, разкажи за сервиза им [smilie3]
Имал съм 4 пентакса, неизбежният край на сагата е смяна на системата, с Канон или Никон. Което пък е свързато с неизбежни финансови загуби.
Защо, прочети тук и по-забавно тук .
Когато видиш в базара Токина 16-50/2,8 за 650 лв. и Пентакс 16-50/2,8 пак в базара за 1200 ще си отговориш сам на въпроса.
Ужасяващо сервизно обслужване, липса на аксесоари и обективи, както нови, така и в базара.
Купуваш система, а не тяло.
Сега ше скочи дружината за работата с ръчнофокусните обективи на М42, с които ще се наиграеш за 2 седмици и после в базара.
Като цяло не ми се спори с никой, всеки има глава на раменете си за да решава.
но смяна на системата е неприятно нещо.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   30-09-11 18:18

iordanov,
проспал си известно време някъде[smilie7]
Това, че обективите са по малко е така - факт.
Обаче да дрънкаш глупости за сервиза - ша ма извиняваш.
ЛАС беха буклук, сега палачинката се обърна и казано честно не разбирам от де ти идват на езика глупостите в това отношение.

Виж от коя година са ти публикациите (линковете).

Изобщо българския ген не прощава, когато се опре до хипекомпетентност във всички области.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   30-09-11 18:26

Зенончо, по-полекичка. Не познаваш генома ми. казах ти, че съм имал 4 бр. тела на Пентакс, доста обективи са ми минали през ръцете. Сега снимам точно с Никон, но както виждаш не агитирам. Чудесно познавам разликите между двете системи. А ти никон имал ли си и ако да, какъв?
Не ме интересуват палачинките ти - нито дето са се обърнали, нито лимитед.
Факт е, че ако искаш да снимаш сериозно, най-неподходящата система е пентакс. Ако сервизът по някакъв чудодеен начин се е оправил, щото ония бяха чисти бандити, има още 100 довода срещу Пентакс. Аз няма да ги изброявам, просто ми кажи една предимство.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   30-09-11 18:48

Ако си беше дал труда да прочетеш, а не да погледнеш какво съм написал. щеше да ти светне, че не коментирам в подробности, нито агитирам, понеже парите мой човек, са чужди и при това положение нямам право (морално) да давам акъл.
Обаче... обаче като видя много "опитен" и "патил" човек да се изказва, образно казано неподходящо, без да е проверил в действителност как е положението сега 30.09.2011г и да ме препраща към линкчета от преди години (при положение, че говорим за К-5 все пак), приятел никак не издържам. Стигат ми и келешите в управлението на РБ.
Затова, ако някога ти дойде на ум, първо гледай обективно на нещата, второ се информирай основно за това, което мислиш да пишеш и трето вземи го напиши с едно на ум, че е възможно да не си догледал (помислил).
Ай със здраве!
P.S. BTW кое е факт? Както написах, генома ти е ясен само от категоричността на изказа.
Ай със здравеа, че отивам да разпускам.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: vanen   
Дата:   30-09-11 18:54

victory13 :) писах ако имате възможност :) а това че е важен човека е да не излезе от тази тема са хранят хората за 2 те марки коя е по животоспасяваща :) на Алфата и няма нищо адски съм доволен от нея и дори да не я продам ще и се радвам и ползвам дори и да имам друг :) Но за Пентакс трябва да спомена че с адаптер човек може да му сложи много добро обективче (въпреки че е без автофокус, но опитния фотограф не му пречи това, той може да следи обекта си и с ръчен) от гермния за 100 лева с много добри характеристики на стъклото, за които канон и никон слагат една 0 отзаде :) Трябва ми нещо по здраво зашото патувам и смятам да патувам още в страни с неблагоприятен климат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   30-09-11 19:06

Аууу, зенончо, за какъв линк ми говориш бе!? Къв приятел си ми ти бе. Бегай си в селските райони, развивай ги там и ти се развивай пак там.
Опитвам се да спестя на човека парите, ама то като гледам какво и как пише никакъв смисъл не виждам.
Аз отивам да разпускам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: Myth   
Дата:   30-09-11 19:26

Автор: ilcoin
Дата: 30-09-11 09:38

Аз не бих щракал на воля в дъжда с апарат за 2 бона [smilie8]
защо какъв е проблема, много пъти съм снимал с К10Д в проливен дъжд, но си е прахо и водоустойчив де...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: vanen   
Дата:   30-09-11 20:24

просто попитах какво мислите за 2 та апарата :) много е нашумяла тази тема в чуждестранните форуми :) аз съм студент на разменни начела с доста добра стипендия на месец и мога си позволя и по висок клас но не е това въпроса за спестяване на пари или не :) както казах въпроса е ако имахте възможност кои от тези 2 та, и да спестявях пари в гроба няма да дойдат с мен :D

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: victory13   
Дата:   30-09-11 20:33

а, ок... ясно...
наистина в такъв случай си вземи за проба един дълъг обектив за алфата... по този начин бързо ще разбереш, че едно от главните предимства, дето тук се дават за пентакса, бързо ще отпадне... което може да доведе и до логичния избор, а може и да не... ако се съди по снимките ти, динамичните сцени поне засега не те привличат, и работата с ръчнофокусни обективи да ти е приятна [shtrak]
имал съм а200, хубаво апаратче, с което се наложи да се разделя, щото 2 чифта обективи ми идват в повече... но, завинаги в сърцето, дет се вика... единствено тази матрична стабилизация на дълго е тука има - тука нема... не е виновен апарата, такъв и е принципа просто...
така че, ако имахме възможност, ще се насочим към никона... с мъка в сърцето [smilie18]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: vanen   
Дата:   30-09-11 20:36

аз преди месец се върнах от Дания и там само заради логото на Канон и Никон ти вземат няколко стотин крони горница :D например Пентакс Олимпус и други да речем за цена 1000 лева и сходни модели на Канон и Никон пак за същите пари в други държави, там слагат 200, 300 лева горница :D

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: vanen   
Дата:   30-09-11 20:39

аз имам Sigma DG APO 70 300 macro :) много съм доволен от нея :) и без статив на висока скорост с голяма светлосила въпреки че е характеристиките и не показват такава :) си прави добри снимки :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: victory13   
Дата:   30-09-11 20:45

мини отвъд малката вода... никоня е под 800 лири...
тая сигма и аз съм я имал... и така, и така... ако много не мърда обекта, става...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   30-09-11 20:53

Заради логото 200 отгоре [smilie5]
ако смяташ да използваш тази сигма или обектив за 100 лв от Германия няма абсолютно никакво значение кой от двата. Вземи по-нисък клас и възможно най-евтиния.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: vanen   
Дата:   30-09-11 21:14

саседа ми има Canon EOS 1D Mark IV и Canon EF 28-300mm f/3.5-5.6L IS USM :) и когато не снима по сватби или в студиото, понякога ми го дава да снимам... с 1 дума чудовище :D [thankyou] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: vanen   
Дата:   30-09-11 21:18

но да се върнем на темата :) наистина хората предпочитат Никона :) дали защото е по рекламирана марка дали заради друго въпрос на лично предпочитание :) но това не значи, че и Pentax няма кредит :) Благодаря ви за мненията и коментарите

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: vikitovikito   
Дата:   30-09-11 21:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: vanen   
Дата:   30-09-11 21:25

не може да се каже със сигорност защото не съм пробвал с други, но мисля че имаш право :) да съчетаеш тяло и обектив трябва доста книжки да си прочел преди това за да знаеш какво ще излезе в крайна сметка :) просто изказвам мнение

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   30-09-11 22:27

iordanov,
в добро настроение съм и затова ще ти кажа - чети си постовете.
Дал си два линка със статии на по 5 години.
А за селските райони да те светна, понеже виждам, че не си в материята - селските райони дарги ми смехурко носят доста пари и там е хляба (но за това е нужено нещо в главата и повече от фотоапарат в ръцете).

Освен това (по повод желанието ОР да пести) - икономията е майка на мизерията (в която явно се чувстваш доста уютно)[smilie7]

Оф, аре наздраве, че тука вече ме дърпат [beer]



Публикацията е редактирана (30-09-11 22:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: siluet23   
Дата:   30-09-11 23:39

уфффф то бива бива ама ... [smilie18]

тая тема е обречена ...но..

ша го напиша точно и ясно
Пентакса е сила и то голема ..фокуса е къртач на тъмно и на светло цепи косми сякакви ..големите иса са прекрасни .тялото прекрасно ..д7000 също е перфе отвсякаде ...да се сравняват е загуба на време ..резултатите еднакви ...никакво значение няма кое тяло ще вземеш ....ама никакво ...

обаче някой като ти каже "бягай далеч от Пентакс" мноо здраве от мен ..това са безхаберни слова [smilie3] и моя съвет е да стойш далеч от такива мнения ..крайни и празни [beer]



Публикацията е редактирана (30-09-11 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-09-11 23:40

д7000

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: _viper   
Дата:   01-10-11 00:04

D7000 е влаго и прахозащитен, като голяма част от корубата е магнезиева.
Динамикат му е чудна и дори по-добра от примерно 7Д на Канон (заради по-малкото пиксели - 16 МП и кроп фактор 1.5х).
Има хитрини като два потребителски режима, които можеш да променяш по всяко време и са достъпни през основния дайъл на режимите, както и много удобен съб-дайъл (сори за думата, но не ми идва подходящата дума в главата - освен врътка) за избор на брой кадри в секунда(еденична снимка, +два режима на бързо снимане), вдигнато огледало, тих затвор, дистанционно...
Ей такива неща, които радват и правят работата с този апарат много приятна.
Избора на нови обективи, както и втора ръка е огромен и системата е конвертируема - значително по-лесно би се продала сравнено с Пентакса (ако опреш до продажба в някой момент).

Така че - моя персонален глас е за Никон,
с уговорката, че който и от двата апарата да вземеш - ще можеш да снимаш и да направиш всичко, което ти хрумне - от там на сетне - всичко опира до твоите умения [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: pefoto01   
Дата:   01-10-11 03:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: chaynik   
Дата:   01-10-11 04:13

Преди месец пуснах същата тема, но тогава нямаше такива категорични мнения. Наложи се да решавам сам. Изчетох де що има ревюта, например това . БТВ тук пише, че само Пентакса е влагозащитен, но не съм чел сайта на Никон, защото не това ми е приоритета. Дори гледах Сони-то, защото матрицата в двата е негова, но загубата на 30% светлина ме отказа[smilie2] . Истината е, че търсех апарат за нощни снимки и ИСО от 80 до 52000 плюс система за следене на звездите беше без алтернатива[cool] . Сега съм (не горд) притежател на К5 с двата китови обектива (най-после цената я изравниха с тази в Европа и ми спестиха внос[smilie5] ). Все още не мога да давам мнения, защото още не съм го пробвал, но първите ми нощни снимки са много по-добри от Панасоника ми, което беше целта. Лично аз съм противник на матричната стабилизация (по очевидни причини), но човек винаги в живота прави компромиси.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: mbs   
Дата:   01-10-11 09:35

Той пефото01 е пипал К-5 колкото аз D7000 :)
Иначе тук коментирахме същата тема преди седмица: http://pentaxfanclub.com/viewtopic.php?f=8&t=3213

а тук са впечатленията на човек, тествал и двете тела в еднакви условия: http://shutterfinger.typepad.com/shutterfinger/2011/04/index.html



Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   01-10-11 09:59

Зенончо, имам нещо различно в главата си за разлика от картофа който се търкаля глухо в твойта.
Статиите от линковете които съм дал дават ПРИНЦИПИТЕ, а не твоя буквализъм.
Като се дърлиш тук за линкове и селски райони не видях никакъв фотографски довод, освен че сервизът на Пентакс обърнал резбата.
ОК, сервизът на Пентакс е чуден вече.
Остават 10-тина аргумента против Пентакс.
Липса на аксесоари, както нови, така и употребявани, като наблягам на второто, защото 99% се купува от базара.
Колкото и чудно да звучи - по-високи цени /следствие от т.1/.
Неприятна работа със светкавици - меренето е доста своенравно.
Когато младежът реши да продаде тялото, пентакс ще се е обезценил значителна повече от Никона.
То от други няма смисъл май.
Пак се опитвам да ти обясня, защитавам си тезата "бягай от пентакс". Не рекламирам Никон, защото ако започна да изтъквам преимуществата му трябва да загубя доста време.
Да ,пентакс има страхотни твърди обективи, но на приказни цени, щото разбираш ли са Лимитед.
Да, тялото е разкошно, в това няма ниакво съмнение, ама едно голо тяло не прави нищо. Снимат обективите, не тялото.
Колкото до мизерията, която тъй харесвам, трябва да си не особено умен, за да насърчиш начинещ фотограф, който ще снима с обектив от Германия за 100 лв. и Сигма 75-300 да си купи такъв клас тяло.
Но селския петел се кокошини на стобора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »