Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: snoopoff   
Дата:   04-10-11 00:54

От 50 кадъра един е добре

Тоя трябва да е ааадски тъпо парче. Ако си вземе Никон ще има къде-къде по-голям процент добри кадри [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: pefoto01   
Дата:   04-10-11 01:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: snoopoff   
Дата:   04-10-11 02:08

Ти май не схвана?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: pefoto01   
Дата:   04-10-11 03:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   04-10-11 09:37

iordanov,
добро утро[smile]
Въпроса ти ме накара да се замисля, дали наред с прблемите, които така усърдно демонстрираш (понеже ти самия не ги забелязваш), не си и нещо ляво ориентиран (което надявам се не е така)[smilie7]

Принуден съм да ги пиша тия работи, понеже такъв въпрос не би ми дошъл на ум, ако някой ми каже, че е разговарял с приятел.
Но все пак за да не си съвсем дезинформиран, да ти кажа, че приятелки се намират, но с тях се забавляваме по друг начин.
Обсъждането на твоята персона беше инцидентно, между другото, не си бил център на внимание дълго време, ако това нещо те накарало да страдаш някак[beer]
Лек и ползотворен ден от мен, че излизам по срещи...


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   04-10-11 09:40

Snoopoff, ти май не схвана [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: jorro_z   
Дата:   04-10-11 10:01

Ами, първо да благодаря на Йорданов за отговора!

После, макар принципно да си прав за някои неща, аз попитах конкретно за макро-фотографията, не заради друго, а защото това е задача, което далеч не се решава еднозначно, както например е снимане на лешояди от 200 метра.

Така, макро можеш да направиш по много, най-различни начини. Може с автофокусен обектив, може и с ръчнофокусен. Може с рингова светкавица, може и с нормална, а може и без светкавица (нали?) [smilie3]

И понеже някъде попита, какви макро обективи могат да се ползват на Пентакс, ще ти отговоря, макар че не искам да те убеждавам в каквото и да било, а просто за прегледност. Това са (автофокусни, с репродукция 1:1):
1. Пентакс 35/2.8 Макро Лимитед.
2. Пентакс 50/2.8 Макро
3. Сигма 50/2.8 Макро
4. Сигма 70/2.8 Макро
5. Тамрон 90/2.8 Макро
6. Пентакс 100/2.8 Макро (2 модела)
7. Сигма 105/2.8 Макро
8. Сигма 150/2.8 Макро (скоро)
9. Сигма 180/3.5 Макро - спрян
10. Тамрон 180/3.5 Макро - спрян

Едит: Диди Баев се оказа прав, последните два обектива са спрени от производство. Надявам се, скоро да видим техни обновени версии.

Това са актуалните автофокусни. Покриват диапазона от 35 мм до 150 мм.

Решенията с макро-пръстени, с обръщащи пръстени, с обърнат обектив пред друг, с проксарни лещи и прочие са безброй...

А относно светлината... светлината е такава, каквато си я направиш. Ако можеш да я направиш само и единствено с макро светкавицата на Никон - еми добре. Има обаче хора, които могат да направят хубава светлина по още доста начини.

Явно всекиму - своето.

Според мен, ако човек чете внимателно темата, без да обръща внимание на екзотичните изразни средства, ще му стане ясно, че на практика и с двете системи (Пентакс и Никон), могат да се правят нещата. И то еднакво добре. Обаче зависи най-вече от уменията на снимащия.

Просто при Никон се правят малко по-лесно и с по-малко мислене, докато при Пентакс трябва и да се мисли.

На мен не ми пречи, аз обичам да мисля - това ми е хоби [smile]
[beer]



Публикацията е редактирана (04-10-11 14:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: shadow...   
Дата:   04-10-11 12:41

ta otnovo na temata bez strah si vzemai K5...ne se zamislia...pogledai poslednite misnimki...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   04-10-11 13:20

Жоро, благодаря за толерантния и възпитан тон. С теб мога да си пиша до утре /ако има време де/. Прав си и не си прав, но ако искаш, ще обсъдим нещата по други канали, за да не забиваме в макрофотографията тук.

Имах път към Синтезиса на бул. "Левски", където в галерията са изложени снимки на Диди Баев. Лично аз съм напълно очарован. Не знам защо никой не е дал гласност на тази изложба, възможно е и аз да съм недочул. Изключителна игра със светлината, елегантни, стилни и живописни картини. Бих я препоръчал на всеки който има възможност да мине оттам. Отдавна не съм виждал толкова завършени неща - всяка снимка сама по себе си, рамкирането и поредицата като цяло. Поздравления!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: дидибаев   
Дата:   04-10-11 13:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: дидибаев   
Дата:   04-10-11 13:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   04-10-11 13:59

Зенон, ако някой ми каже, че ще обсъждам тъжната ти персона с който и да било от приятелите ми, ще пукна от смях.
Радвам се че има приятелки. Заклевам те, не се опитвай да остроумничиш пред тях. Също и за селските райони замълчи.
Страдам някак си от хемороиди.
Леки и приятни срещи ти пожелавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: jorro_z   
Дата:   04-10-11 14:05

Ами, конкретно за новия 150 мм, наистина не е обявен официално (и аз затова съм писал в списъка - скоро), но в едно интервю по време на представянето на обектива, зададоха въпрос на представителя на Сигма, дали ще бъде произвеждан този обектив и за други марки, освен за Канон и Никон, и той отговори - да, планира се да бъде направен и за други марки, на малко по-късен етап. Вероятно поради кризата, предполагам.

Ето тук е листнат:
http://www.bhphotovideo.com/c/product/755347-USA/Sigma_106109_150mm_f_2_8_EX_DG.html

с цена (макар и все още не е наличен), което е още една предпоставка съвсем скоро да го видим наяве. Вероятно на съвместното представяне PMA-CES на 10-11 януари в Лас Вегас. Поне така си мисля де...

Относно 180 мм, май наистина си прав, че са ги спрели. Преди известно време ги гледах налични, но понеже не са ми в преките интереси, просто не съм обърнал внимание, че са спрени. За сигмата предполагам - причината е същата, както и за повечето Сигма обективи през последните две години - ще го пуснат отново, със добавен ХСМ и ОС. И на двойна цена, за съжаление [smilie2]

Между другото, в Б&Х тамрона 180/3.5 макро, все още го водят наличен на склад, за Канон, Никон и Сони. При това на доста добра цена.

Ще си редактирам поста.
[beer]

Edit:

И надявайки се да се върнем към първоначалния въпрос, Д7000 или К-5, ето тук едно сравнително безпристрастно техническо сравнение (с някои съвсем малки неточности, които могат да се пренебрегнат), което показва, че двете тела са на практика еднакви като възможности:

http://snapsort.com/compare/Nikon_D7000-vs-Pentax_K-5


Така че, в крайна сметка остава умението на фотографа.



Публикацията е редактирана (04-10-11 14:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   04-10-11 17:44

iordanov,
хич не съм тъжен, като се сетя за твоята личност [smile]
Хемороиди, а? [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   04-10-11 19:04

Аха

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ggrudev   
Дата:   09-10-11 20:53

http://snapsort.com/compare/Nikon_D7000-vs-Pentax_K-5
ето малко по темата


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »