Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   02-10-11 15:59

off/
iordanov,
на бас че нямаш торба жълтици и друго, ей сега ще ти пусна линк от DP за Никон да се радваш
http://www.dpreview.com/products/nikon/slrs/nikon_d7000
и понеже ми харесва модела[smilie7]
Така като те чета ще излезе, че Никон е неква апокрифна фирма, а пък ти си чул случайно и сега правиш разследване.

Или пък пак се изказваш неподготвен?[smilie5]

Добър ден от мен всъщност :)



Публикацията е редактирана (02-10-11 16:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: mbs   
Дата:   02-10-11 18:50

No more tests! just pictures [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   02-10-11 19:41

Какво е това Никон?
Нима освен Пентакс има и други!? [smilie5]
В интерес на истината, пентаксаджиите не казаха 1 /един/ аргумент в негова полза. По-точно една предимство.
От друга страна дадоха всичко от себе си - интелект и голям ищах да ме представят мен горкия с кофти гени, талибан, злобен, комплексиран и т.н. и т.н. що така бе, пентаксианци. Що така бе, Зенон.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: navy   
Дата:   02-10-11 19:46

Йорданов, какъвто и да е никон... те какво те бързо изобщо?

Не е ли по добре вместо да търсим недостатъците в другите системи... да показваме предимствата в тези, които ползваме [smilie7]

Или имаш акции в пентакс...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: siluet23   
Дата:   02-10-11 19:47

По малко шум
по леко тяло
стабилизирана матрица
пълна влаго и прахозащита
различни нива на шумоподтискане за всяка исо стойност
спогажда се с повече марки обективи по добре
по добра картинка на високо исо

тва стига ли ?

оп забравих ..по добър фокус и преди да сте скочили неподготвени ..тествайте [smilie3]

те ви го начертано който не верва да пробва

http://ricehigh.blogspot.com/2010/11/interesting-af-performance-tests-and.html



Публикацията е редактирана (02-10-11 19:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: navy   
Дата:   02-10-11 19:56

Етооо. Не беше трудно, нали [smilie7]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   02-10-11 20:03

нейвито и силуета нещо си размениха ролите [smilie18]
нейвито и мен нещо ме обърка. Тва е, трябват секунданти вече.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: navy   
Дата:   02-10-11 20:06

Имам усещането, че колкото по добри и с възможности стават телата, толкова по капризни 'снимачите', не фотографите... и толкова по левашки снимки показват...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: vikitovikito   
Дата:   02-10-11 20:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: luboar   
Дата:   02-10-11 20:08

на крив космонавт, ракетата му виновна :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: siluet23   
Дата:   02-10-11 20:09

iordanov
"В интерес на истината, пентаксаджиите не казаха 1 /един/ аргумент в негова полза. По-точно една предимство."

аз посочих .. и в същото време казвам че за мен двете тела биха дали еднакви резултати и д7000 е страхотно тяло ....Пентакса е сила голема ама не го знаете още [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: siluet23   
Дата:   02-10-11 20:11

Автор: navy
Дата: 02-10-11 20:06

"Имам усещането, че колкото по добри и с възможности стават телата, толкова по капризни 'снимачите', не фотографите... и толкова по левашки снимки показват... "

абсолютно ..хората едно време са правели щедьоври с далеч по слаба техника от тази дето снимаме сега

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   02-10-11 20:41

Силует, че аз за тялото нищо лошо не съм рекъл. За системите говорех. Ама врякате първосигнално [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: siluet23   
Дата:   02-10-11 20:51

да де и аз за системите писах че пентакса със всякакви обективи се разбира идеално ...стари нови ..марката значение няма ..само байонета ;) какво и е на системата ..има си обективи за всеки ..всякакви ..

по малко биле от на конкуренцията ...сякаш вие от другите марки си купувате всички налични обективи на пазара ... та системата си е супер ..който не я харесва има си други системи ..които не са толкоз идеални колкото ги изкарвате [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ZENON   
Дата:   02-10-11 20:57

iordanov,
имаш ли изобщо капацитет на главния или поне на гръбначния мозък, да схванеш смисъла на написаното от колегите в постовете по-горе?[smilie7]


navy,
в основната мисъл си прав, но хората сме толкова много и различни, че не може да се очакват шедьоври на всяка крачка (не всеки дето рита топка е футболист) Пък сме и любители (повечето).
Освен това ако нямаше левашки снимки, как щяхме да откроим тези, които не са :)

В случая е по-важно това да носи удоволствие, пък ако и на друг хареса - още по-добре (мисля аз).

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   02-10-11 21:14

Хе, едноклетъчното пак с положителен таксис към клавиатурата /а го наречем агротаксис/ [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   02-10-11 21:15

силует, мто убаво, ма със светкавиците нещо са си сритали шепките [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: jorro_z   
Дата:   03-10-11 11:36

Йорданов,

Понеже гледам, че в половината постове превъзнасяш Сигма 150/2.8 макро, щото ако човек си купи Пентакс, нямало да има ТОЧНО ТОЗИ обектив... та ми се ще да те попитам следното (без заяждане естествено):

Като виден макро-ист, пробвал ли си Сигма 180/3.5 Макро? Или еквивалентния Тамрон 180/3.5 Макро?

Питам, понеже и двата обектива ги има за пентакс (както и за другите марки), а пък и според прочетеното от мен в Интернет (признавам си, не съм пипал лично нито единия от тях), та, според прочетеното, и двете 180-ци отнасят 150-цата като макро обективи... А цената им е (почти) еднаква.

И друго да те питам:
Понеже не говориш конкретно за тялото (то впрочем, както казах по-нагоре, двете тела са на практика еднакви), а за системата като цяло... Така, пак от позицията на макро-ист, където вярвам си най-компетентен, можеш ли да ми дадеш аргументирано предимство на Системата Никон пред Системата Пентакс, точно в областта на макро-фотографията?

Щото според мен - едва ли...



Публикацията е редактирана (03-10-11 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   03-10-11 12:09

Жоро, не съм никакъв виден в нищо. Нямам кръгчета, квадратчето и награди от изложби. Нямам рейтин Б. Нека подчертаем дебело в началото.
Не съм пипал 180-ките. Причината е, че прави напълно невъзможно снимането от ръка дори при леко облачно време. Вярвам, че ще се съгласиш - 150-ката е по-светлосилна и с по-малко фокусно разстояние. Не съм убеден, че би имало видима разлика, но има хора с които това си изкарват жляба /да ги търсят де/.
И другото - не съм най-компетентен макр-ист, ей го Маймуна в съседна тема обяснява, че се къса. Но за системата, която случайно избрах /между Канон и Никон, просто първо ми изпадна изгодно Никон тяло/.
Най-важното нещо във фотографията, ще се съгласиш с мен е светлината. Тя липсва при Пентакс. Има една рингова светкавица, която не дава никакви "творчески" възможности. Наполовина по-евтината макросветкавица на сигма не се произвежда за Пентакс. Ако ти е интересно - разгледай Никонската такава, има тестове и т.н., ще разбереш за какво става дума. Ще разбереш и колко може да се надгражда според нуждите. Снимайки макро, с Никон можеш да изпозваш абсолютно всички обективи на света, с преходници, без лупа в тях. Там губиш безкрайност само.
Следва продължение, че излизам ...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: danbi   
Дата:   03-10-11 12:09

>
> БТВ на никон сервиза в момента е ...
> бегай и си плюй през рамото!

Това за кой 'момент' се отнася?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: digitalgab   
Дата:   03-10-11 12:23

Nikon: “A Photographer Is Only as Good as the Equipment He Uses”

Нямат срам! [smilie11]



Публикацията е редактирана (03-10-11 12:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: danbi   
Дата:   03-10-11 12:43

> "Имам усещането, че колкото по
> добри и с възможности стават
> телата, толкова по капризни
> 'снимачите', не фотографите... и
> толкова по левашки снимки
> показват... "
>
> абсолютно ..хората едно време са
> правели щедьоври с далеч по слаба
> техника от тази дето снимаме сега

А дали са имали по-добра техника от тази, с която са снимали - тогава?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: ilcoin   
Дата:   03-10-11 14:07

Йорданов, има сигма-макро светкавица за пентакс, че се и продава даже, в познатия еврейски сайт


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   03-10-11 14:20

Аз когато снимах с Пентакс нямаше. Сервизът им беше лайно. Не хвърлям боб да разбера че сервизът ще стане образцов и Сигма ще благоволят да произведат светкавица. както и да е. но дори и да имаше светкавица Сигма, не бих си я взел, по простата причина, че е две ламби от двете страни на обектива. Вярно че може да се контролира мощността на всяка от тях, но пак връзва ръцете. Който е снимал с две или повече подвижни глави сигурно знае разликата.
Сервизът на Никон е перфектен, между другото, но не това е темата.
Да се върнем към въпроса за системите:
Обективът Сигма 150, който "венцехваля", пък то не е така, просто отговорих на човека, щот ме попита. Та същият този обектив за Никон в случая ще излезе в базара /аз обичам да купувам от базара, що - тайна/ 2-3 пъти годишно. За Пентакс ще го видим гат цъфнат налъмите. Можем да разширим малко - за всеки тип обективи се отнася. Общо, Жоро попита за макрото, ами да видим колко макрообектива в момента има за Никон и колко за Пентакс?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D7000 или Pentax K5 :)
Автор: iordanov   
Дата:   03-10-11 14:31

Същият този обектив за Пентакс ще бъде с поне 150 лв. по-скъп от Никонския, просто щото няма предлагане. За Сигмата толкоз.
И за да съм съвсем дребнав, имат ли Пентакс обръщащ пръстен? И конвертор - байонет - резба за филтър. Оригинални, с надпис Пентакс. Имат ли актуално макромех? Имат ли актуален телеконвертор? Имат ли макропръстени? Не китайски боклуци, не Кенко, а фирмени.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »