Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: hotsnail   
Дата:   04-10-11 13:39

@pumabg това се събира в дланта на средностатистически възрастен хуманоид.

Тежи 300 грама някъде - сравнено с ДСЛР е около 1/3 от тежеста на ДСЛР с китак. А ДСЛР с хубав обектив е около 5 пъти по-тежък.

Около 2 пъти и половина е по-малко от среден ДСЛР като габарити.

Та не знам за какво говориш. Моето си го наося на кайшка от компактно апаратче.

Аз не разбирам защо има теми Д7000 или К5 да купя или друга отмираща глупост. Няма смиъл от ДСЛР за 90% от хората.

ДСЛР-а остава само за пилци, спорт, репортажи. Та и това ще е до време.

А никон да видим дали ще я продават тая система догодина или фиаското ще е много голямо. Пентакс май вече спряха безумиците си?



Публикацията е редактирана (04-10-11 13:42)

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: pumabg   
Дата:   04-10-11 14:25

Хората които се занимават малко или много по сериозно с който и да било жанр от фотографията на дали ще преминат изцяло на компактна сис-ма.
В това даже самите марки нямат интерес...Да не говорим за физическите трудности /не от физическо :) а от науката физика/, които биха се породили много бързо ...
За мен компактно означава да може човек да си го сложи в джоба и когато види нещо интересно да го снима ...
Никон са разбрали това и можеш да си сигурен, че няма да сгрешат ...
Сони като един голям концерн наливат яко пари, но до сега основният им хит са матриците ...
Тези обаче матрици изискват и много добра оптика, която няма как да бъде компактна ...
За ръчно фокусни "неща" е абсолютно не сериозно да се говори...Ако не си забелязал годината е 2011 скоро 2012!
За мен още дълго нещата ще са разделени на ДСЛР и компактни безогледалки ...

Практически сапунерките ще изгубят своята роля, за сметка на по-горните.

Идеята е да се накарат повече хора да дават пари за оптика и други, както и да се разработват нови технологии в малки размери ...Всичко това обаче плавно и без загуби!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: pumabg   
Дата:   04-10-11 14:38

Тези играчки на Сони и Оли са позиционирани за такива хора, като теб... Не искам да ти правя анализ не те познавам, но хора които обичат джаджите играят си експериментират и се кефят на компактното и готино боке [smilie5]
Там е работата обаче, че на дали някога ще видиш човек, който се изкачва по върховете на планините и спи там с идеята да снима невероятните залези, изгреви звезди и прочие да тръгне с "тази пластмаса" там.
Няма да видиш и хора които снимат сватби, нито уалдари, нито спортни фотографи...
С такива апарати можеш да видиш някой баща на дете, турист или тинейджър, които обича да прави филмчета ...
Също така трябва да ти е станало ясно /все пак си голям човек, до колкото виждам/, че разликите или така наречените сухи данни са твърде субективно нещо ...
Разликата между 300гр. и 900гр. е много по малка за един човек от колкото разликата м/у 1кг. и 3кг. ...
Така че не на мен тия. Аз характеристики четях, когато бях на 20г. сега ме интересува повече какво АЗ бих направил с дадена техника а не какво пише за нея ...
Cheers

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: georgioiv   
Дата:   04-10-11 16:05

да да... pumabg ти май си вярваш като ги пишеш тия...:))))

с колко от тия апаратчета си двяижил и си снимал, та такава увереност... Заболяха ме пръстите да пиша, че аз имам и ДСЛР и компактна система и вече година се чудя за какво аджеба да използвам тежкия ДСЛР и така и не мога да се начудя и раницата с големия кютюк и автофокусните му обективи прашолясва... Или айде и мене ме охарактеризирай, че не снимам сериозно, ми си купувам джаджи... Ми да, купувам си... вече 30-на механични обектива си купувам, няма да ти кажа каква мания е, че некса може да снима с всичко което му сложиш.... [smilie5] И приказките че не бил компактен и не ставал за пейзажи примерно - са измукани от пръстите. Това не е вярно. Става си пейзажи чудесно дори, слагам му от време на време моя канонски 10-22 с полафилтър, завивам си го на статива - хоп, пейзаж... Или с неговия 16/2.8, позатварям блендата да не омазва съвсем - хоп - пейзаж... Ами панпорамата = слагам на статива и въртя бавно по хоризонатала - и хоп сглобява си сам панорама.... и после си прибирам чантичката където държа 2-3 обектива и апаратчето слагам в джоба, щото с китачето си е цигарена кутийка почти..... Ще вземе някой да ви прочете глупостите кое за кое не ставало, дават хоерата невероятни пари за тела и обективи, защото са прочели в някой форум, на някой умник фантазиите.... [smile]



Публикацията е редактирана (04-10-11 16:14)

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: Alex-dan   
Дата:   04-10-11 16:23

И какво стана сега, мъкнете по 2-3 големи обектива, а се кефите, че апарата бил малък... Истината е една, че просто матрицата му е наистина добра и адаптера за различните системи го правят супер дупер играчка. Такава, каквато би станал и всеки ДСЛР с такива адаптерчета. Съгласен съм с pumabg [smilie24] thor пуска кадри с обектив 135Л, дето е ясно, че е зверски и още 100 кадъра да пусне, ама де е кяра от цялата работа от НЕКСА с тоз тупуз отпред... Единствено, че Сони изкараха яките сензори и може повече да му е кеф да го завие на Сони, отколкото на Канон [smilie5]



Публикацията е редактирана (04-10-11 16:25)

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: pumabg   
Дата:   04-10-11 16:25

На мен ми плащат за "тия" Но ти със сигурност си си повярвал, че с тази кутийка си real ninja ...
Снимай си и не ме занимавай с твоите монтирани панорами ...
Между другото пиши малко по разбираемо, че и без това слушам само мякане около мен сега и това ако трябва да ви чета [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: mitakabs   
Дата:   04-10-11 16:41

pumabg, "тея" играчки са направени да допълват а не да заместват! Разбира се че няма да ти гърмя птичките с тоя Некс закачен на 2 кила оптика отзаде! Но апаратчето си има достойства и никой не ги отрича. Може би ти ги отричаш или какво....?!??[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: thor   
Дата:   04-10-11 16:42






''Автор: Alex-dan 
Дата:   04-10-11 16:23

…….. thor пуска кадри с обектив 135Л, дето е ясно, че е зверски и още 100 кадъра да пусне, ама де е кяра от цялата работа от НЕКСА с тоз тупуз отпред... ''


големия кяр ще е, като си разпечатам преходника за Leica M, Zeiss ZM и Voigtlander M обективите….

а що се отнася до 135/2.0L, просто по стечение на обстоятелствата станах собственик на две бройки и имам повече '''тестови'' кадри….

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: mitakabs   
Дата:   04-10-11 16:43

написа:

>

>
> а що се отнася до 135/2.0L, просто по
> стечение на обстоятелствата
> станах собственик на две бройки и
> имам повече '''тестови'' кадри….
>
> [shtrak]

ОооООоо, дай боже всеки му! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: Alex-dan   
Дата:   04-10-11 17:17

[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: pumabg   
Дата:   04-10-11 17:18

pumabg, "тея" играчки са направени да допълват а не да заместват!
Прочети ми постовете още един път и ще видиш, че сме на едно мнение [smilie3]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: mitakabs   
Дата:   04-10-11 17:37

Може и да не съм те разбрал сории [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: georgioiv   
Дата:   04-10-11 21:57

[shtrak]



Публикацията е редактирана (05-10-11 13:59)

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: hotsnail   
Дата:   04-10-11 22:59

Ами аз не съм голям разбирач. пума ти ми кажи.

Сега в момента сумарния им дял на тия малки апаратчета с големи обективи на оли, панасоник и сони е към 40% от пазара на системни апарати. Сумарно надхвърлят дела на никон или канон. Ако добавим към това, че Сони и Пентакс продават и ДСЛР-и, то реално никон и канон са под 50% от пазара!

Преди 3 години никон + канон бяха около 75-80% от пазара.

Та за мен е ясно кои са губещите играчи - тия с големите черни апарати.

Тук може да се дърпаме кое е по-добро - оли или Сони. Факт и новия НЕКС-5н и новия олимпус ще продадат много повече от новия голям черен никон - а последно такъв май тая година няма за съжаление, та какво да продават не знам.


ПП за допълването за сега съм съгласен от гледната ми точка некс-5 (стария модел). НЕКС-7, GH-2, G3 май напълно елиминират нуждата от ДСЛР. NEX-5n е ужасно близко - липсва му един адаптер за светкавици и ДСЛР-а няма шанс дори да си помислиш че може нещо подобно.



Публикацията е редактирана (04-10-11 23:21)

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: pumabg   
Дата:   05-10-11 09:58

hotsnail, извинявай, но ще те коригирам!
Ти за качество ли говореше или за количество?
И не прави грешката да слагаш на едно ниво компактни сис-ми с ДСЛР такива ...
Двете са съвсем различни и за различни потребителски групи ...
Фактът, че ФИАТ е най големият концерн за автомобили в Европа на дали би ме накарал да си купя каквото и да било от тяхната маркова гама ... Скъпите спортни возила не коментирам, тъй като те са и доста скъпи ...
Та нормално е когато един Некс струва 650лв.да се продава в пъти повече от един Д7000, който е на доста по висока цена ... Ма съвсем нормално!
И последна скоба, предполагам си на ясно, че най големи печалби фирмите генерират от стъкла а не от тела ?
В този ред на мисли, смяташ ли че Сони са много на печалба, при условие, че повечето хора ползват техните адаптори и куп други обективи?
Нещата са много навързани!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: mitakabs   
Дата:   05-10-11 10:11

Абе стига сте обръщали темата на ВС.<>вс....Некса и въобще малките са си прекрасно допълнение към системата!
Пума, знаеш ли какъв кеф е да си го турна в джоба и свободно да си се разхождам из целия парк или където и да е..а сега си представи твоя д7000 с голямата ти Сигма..долу горе колкото моя апарат с 24-70 / 2 кила без грипа/ и при положение , че не снимам пилци претегли добре кантара към къде ще наклони! [shtrak]
..та тука бият Сони. И затова хората си ги купуват, малко, леко, качествено и на добра цена! те това е! [beer]



Публикацията е редактирана (05-10-11 10:12)

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: pumabg   
Дата:   05-10-11 10:19

Митак ама пак същата грешка правиш! Не може да сравняваш GTI със Порше /малки сис-ми с ДСЛР-и/, колкото и да е добро първото ...
Дай да видим как ще се справи Nikon V1, J1 и тогава ще спорим ...
Аз смятам, че Никон имат по правилно пазарно решение, но това ще се види съвсем скоро...
Единствено се плаша за Оли, защото те са поставили всичко на една карта ...
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: georgioiv   
Дата:   05-10-11 10:27

mitakabs: да, по-добре нямаше как да се обобщи [smilie24]


"И не прави грешката да слагаш на едно ниво компактни сис-ми с ДСЛР такива ...
Двете са съвсем различни и за различни потребителски групи ..."

ето я грешката на теоретика.... Осъзнаването ще стане когато поснима с NEX... Честно казано и аз не съм предполагал до каква степен тая сапунерка ще измести голямото черно тяло. Но при мен го направи. И не като допълнение :) Да, оставих си ДСЛР за телеобективите и стробията и за да покажа че имам и голям фотоапарат за показване, когато това е необходимо. Други предимства ниския клас ДСЛР просто нямат, а колкото до стробията, с nex 7 и това отпада като проблем. Остават големите тежки телеобективи, фенщината и гъзарията... :) И докато като някакъв, макар и смешноват компромис - могат да се закачат големите телета на сапунерката, то гъзарията и фенщината ще докарват още някоя и друга година парички на големите компании, след което ниския клас ДСЛР славно ще отидат в историята и на етажерките на колекционерите... :) КОйто не го вижда това си е негов проблем... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: pumabg   
Дата:   05-10-11 10:55

Благодарение работата на такива теоретици, като мен ти се мислиш за "умен" потребител със свобода на избор ... Всъщност скоро ще разбереш, че това въобще не е така!
Сони нямат сметка да заместват ДСЛР-си с НЕК-ве ... Просто защото първите са по лесни за изработка, по профилирани и не на последно а на първо място, водят повече клиенти, които им купуват обективи...
За това малките сис-ми ще бъдат винаги орязани от към функции...
Това че при теб НЕК-са е заместил голямото тяло няма нищо лошо. Но ти не си профилиран фотограф а просто си снимаш /м/у другото имаш хубави снимки/. Само че тук идва ГОЛЕМО АЛО!!!
Щом само си снимаш за какво ти е ултра добро качество? Никон бързо разбраха, коя е нишата към която всички се стремят и ти гарантирам, че с по малките си размери и големият брой фенове по света снимащи с никонски стъкла ще обърнат пазара!
Ако си мислиш, че един обикновен човек, който търси добро качество и компактност за семейният албум ще направи разлика в качеството м/у Некса, Олито и Никона си в грешка ...
Никона има по добър маркетинг, по малък размер и като се корегира цената всичко ще си дойде на мястото ...
Аз пак казвам, че най ще ми е мъчно за Оли, защото Никон 1 е най голямата заплаха за тях ...
[smilie3]

Сони са огромен концерн те много често влизат в някоя ниша взимат от нея каквото могат и си тръгват ...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: n1x0n   
Дата:   05-10-11 11:20

Има едно нещо наречено КОМПРОМИС.

Когато човек купува система, той прави такъв компромис - съобразно важността на фактори като качество на изображението, тегло, цена, размер и т.н. ЛИЧНО за него.

При това положение е абсолютно безмислен спора между двама души, за първият от които е по-важен размера и автофокуса, а за вторият - бокето и работата с ръчнофокусни обективи.

Просто всеки от тях цени по-високо различни качества на дадената камера и е абсурдно всеки да кандърдисва другия, че не е прав.

Никога системите с малки матрици няма да имат качество на картинката /и нямам предвид само резолюция/ като тези с ФФ или 1.5 кроп, и никога вторите няма да са толкова компактни колкото първите.


Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: ZENON   
Дата:   05-10-11 11:59

n1x0n,
без капка намерение за каквото и да било заяждане от моя страна - живота ме е научил че "никога" не е много правилна форма за изразяване на мисли.



Публикацията е редактирана (05-10-11 12:36)

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: n1x0n   
Дата:   05-10-11 13:42

Прав си, макар законите на физиката се държат доста стабилно последните няколко века, що се отнася до оптиката... [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: emoxide   
Дата:   05-10-11 14:09

В ревюто на NEX-5n от DPreview на страницата къде сравняват изображенията от RAW при високо ISO вместо един от конкурентите, напр. 3100 сложих NIKON D7000, при стойност от 1600 и 3200 избрах частта от кадъра където е една кутийка с макари. Ами резултата е че в RAW никонската картинка е дори ако не по-добра откъм детайли, то поне на същото ниво, спрямо по-новата матрица на NEX-5n+по-слабият му АА филтър.
Аналогично и картинката от Canon 600D не отстъпва. Заключението ми е, че всеки среден клас DSLR излязъл на пазара миналата година има не по-лоша картинка от прехваленото Некст-че.

Силата на новите NEX-ове е в по-добрите резултати в *.Jpeg, което е идеално за масовия потребител, където не максимално възможното качество на изображението е необходимо, а просто да вдигне апаратчето да натисне копчето и накрая да се хили доволно, че е запечатал нещо, което намери за интересно. За около 95% от хората, това е достатъчно, по мои наблюдения. В това число и за мен :)

За мен,единственият наистина ГОЛЯМ недостатък на NEX е, невъзможността да фокусира автоматично при слаба осветеност. Няма и подпомагаща АФ лампичка, за натъмно. А дочувам PEN E-P3 изобщо нямал подобни слабости. Но пък картинката му над iso400 няма детайл в сенките което е гаднооо!

Като гледам предполагаемите цени на NEX-7 и A77 в базовите им кит-ове, сериоооозно везната ми се накланя в полза на втория. А и AF 11кръстосани хич не е зле [smilie5]



Публикацията е редактирана (05-10-11 14:17)

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: mitakabs   
Дата:   05-10-11 14:31

emoxide написа:

> В ревюто на NEX-5n от DPreview на
> страницата къде сравняват
......

Кой е казал че е по -нова като е същата като в А580??

Заключението ми е, че
> всеки среден клас DSLR излязъл на
> пазара миналата година има не
> по-лоша картинка от прехваленото
> Некст-че.

Некс 5н си е с вече използан матрица - 7-цата е друга бира...


> За мен,единственият наистина
> ГОЛЯМ недостатък на NEX е,
> невъзможността да фокусира
> автоматично при слаба осветеност.
> Няма и подпомагаща АФ лампичка, за
> натъмно.

И кой ти каза че Некс 5 няма АФ асистент лампа..има си и още как. На всичко отгоре когато се включи фокусира пъти по -бързо!

Ей не така наизуст де..... [smilie10]



Публикацията е редактирана (05-10-11 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: NEX-5n или PEN E-P3 ?!? (+5n dpReview
Автор: Jankoff   
Дата:   05-10-11 14:33

Аз продължавам да съм горд олимпиец 4/3 и ми е кеф. Имам светлосилни праймове, които един ден - живот и здраве - няма да има проблем да се закачат като ръчни на някое PEN-че.
Знам, че Sony с тоя NEX имат и ще имат предимство с по-голямата матрица за снимане на по-тъмно, но обективите им няма как да станат малки. Мислил съм си за едно NEX-че за снимане на по-тъмно като добавка към Olympus E системата, която използвам, но при NEX-5N ме възпира най-вече ето това:
Image Stabilization: 'Optical SteadyShot' system on selected lenses
При положение че Сони правят стабилизация в DSLR телата!?!?
Значи, щом дори при Sony NEX-5N няма стабилизация в тялото - а явно няма да го има и при Sony NEX-7, част (голяма част) от предимството на големия сензор на Sony се губи. Отделно - плаща се яко за стабилизация при стъклата - за всяко едно от тях, като някои от тях не само нямат сега, но и няма да имат. Докато при Олимпус стабилизация просто ... винаги има, независимо от стъклото!!!
Абе, да живее Oly - ура! Орлите да се мерят с нас! [smilie5] [smilie5] [smilie5]

_____
P.S. Не виждам голям смисъл от NEX - при положение че сензорът на Sony A 580 е МНОГО по-добър на високо ISO. Разликата при обема и теглото спрямо NEX е пренебрежим, а получаваш за същите пари много по-добър сензор и стабилизация в тялото!!!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »