Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: Miro__Slav   
Дата:   28-09-11 02:34

Тоа па кой се интресува от теб и пършавите ти снимки [smilie8] мУделките са за гледане в профила ти... Без да имам и 20 кадъра в живота си снимани като ти гледам профила ще те бия на момиче [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   28-09-11 02:34

А, не го и отваряй, че после никой не плаща 'вредни' [smilie8]

той пък нямал снимки [smilie8]



Публикацията е редактирана (28-09-11 02:35)

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: erotila   
Дата:   28-09-11 02:36

хаха о говори ми а какви хубави изрази о така ме връхлетя о не спирай да си толкова мил...

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: Miro__Slav   
Дата:   28-09-11 02:57

https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/smuj6966.JPG




Дори не е и любителска снимка щот не съм и любител [smilie21]А в галерията си ще сложа navy чак когато ми писне от камерата [smilie21] Ама надали ще да е скоро...[smilie3]
Еротилче това е с мазно китаче батка [smilie3]



Публикацията е редактирана (28-09-11 03:00)

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   28-09-11 03:04

зле...

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: erotila   
Дата:   28-09-11 03:04

в профила ми виж с кво снимам [smilie18]

леле питали автора преди да пуснеш тук тази снимка, чудно кой си я е пуснал в нета щото трябва да е от тестващите кадри и да е в коша, явно някой си е помислил че нещу хубаво и мудерну [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: TheGodfather.   
Дата:   28-09-11 11:05

navy,erotila Ако обичате направете си ваша тема за нещо си каквото и да е дори и за киселото зеле и там си спамете.Благодаря на всички който ми дадоха съвет дори и той да не е най-доброто решение за мен.Относно снимането с профи става въпрос за следното:Аз не искам като съм с него той да ми казва къде да застана за да снимам или какво да снимам или каквото и да било.Просто искам да снимам,не искам да съм в тежест на някой или нещо подобно.Не искам да го притеснявам и да го питам ама тази снимка защо не ми стана по време на сватбата,пределно ми е ясно че той е на работа и трябва да си я свърши.След като свърши всичко,се прибираме кой от къде и му пращам снимките пък той ако иска да си ги ползва ако иска да не ги ползва,това си е лична преценка,или пък се виждаме някъде казва ми на бързо тази снимка става поради еди каква си причина или тази снимка не става поради еди защо си.Относно съветите да снимам сватби на познати-ами в момента нямам познат който да се жени.Другото нещо е че искам да се занимавам със сватбена фотография поради простата причина,че след много години ще има хора който ще си гледат снимките и ще си се радват.Това мен ще ме прави много щастлив защото ще знам,че заради мен си спомнят най-хубавият си ден от живота и че заради мен на стари години ще имат усмивка на лицето.Относно парите да наистина са важно нещо,но какво по важно има от това да знаеш,че след време ще си спомнят за вас и как сте увековечили най-щастливите,спонтанни и красиви моменти от тяхната сватба.От всичките коментари единствено съвета от Miro__Slav най-много ми хареса и за това му казвам БЛАГОДАРЯ.

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   28-09-11 12:03

Еми хубу, то загубеното време и нерви са си твои, аз редовно гледам какво става около мен и спрях да се очудвам на нелогичното мислене на българина. Поговорките от едно време важат с пълна сила... хората не са се променили, всеки иска тънко, бързо, евтино и качествено и ако може да не се мине...

Лично аз не бих позволил на други фотографи, особено начинаещи да ми се мотат наоколо [smilie7]

Спирам да пиша по тази тема, но ще чета и ще се усмихвам отстрани [smilie7]



Публикацията е редактирана (28-09-11 12:29)

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: Miro__Slav   
Дата:   28-09-11 12:32

navy прав си за поговорките ще ти кажа и аз една...
Кервана си върви кучето си лае... В случая не си кервана [smilie3]
А какво стана с обещанието ти да ни зарадваш със сватбена фотография? От както писа някъде, че ти остават 300 кадъра ли бяха колко бяха, налепих още 7 сватби и все с оная псен дето ти не я харесваш [smilie18] а от теб няма и 20 кадъра [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: Miro__Slav   
Дата:   28-09-11 12:38

TheGodfather. Дай координати на лични ...

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: apollo   
Дата:   28-09-11 12:57

Оф още съм ерген ма требе надяна хомота... амаааа взимаме статива и с булката на някой хубав връх по изгрев... приобличаме се и почва сесия хахахах:-)))))))))))))[shtrak] [shtrak]


Другото с тълпа роднини и така нататък ми е все тая кой ще го снима [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: ilcoin   
Дата:   28-09-11 18:11

TheGodfather, след като си снимал сватби, направи селекция на най-доброто, ама на най-доброто. Постарай се да вземеш още един обектив (някакво светлосилно теле, или поне 24-70/2.8, за да имаш възможност за работа отдалече) и после се представи на някои от водещите фотографи в града в който живееш. Помоли го да работите заедно, и после снимай без да вървиш съвсем зад него. Просто осигури малко по-различна гледна точка. Снимай гостите, той младоженците ще ги снима достатъчно. Предложи му да му обработваш снимките безплатно. Заиграй се с децата. Въобще, постарай се да се пласираш добре и да върнеш добър резултат. Щото той полза от тебе няма, а трябва да има (ако ме разбираш).

Имай предвид, че да снимаш в ресторанта значи да ти се осигути още една порция, което може и да не се хареса на организаторите. Тоест, подготви се за идеята да не оставаш там задълго. Предложи на фотографа ти да правиш портрети на гостите, докато той прави сесията с младоженците и кумовете, ще ти е благодарен със сигурност ;)

В краен случай, поговори със свещенниците в църквите, в които обикновено хората се женят в твоя град и отивай когато те са там и има сватби. Поискай разрешение за снимки или се мотай около гостите и щракай. Не ставай нахален и се дръж възпитано, облечи се добре. Не е цяла сватба, ама все е нещо. Може и в ритуалния дом да се пробваш.

И не се връзвай на кибиците тука, от тях полза за сватбено снимане няма да видиш, щото всеки на тва разчита, а и се мисли за №1.

И най-важното, не забравяй да се усмихваш на гостите [shtrak]

П.С. Купи си голяма карта и поне още 1 батерия.

П.С. х2 Ако ти кажат "не", просто си тръгни и не прецаквай деня на хората. [smilie24]



Публикацията е редактирана (28-09-11 18:15)

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: Miro__Slav   
Дата:   28-09-11 18:45

ilcoin [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: bordon   
Дата:   28-09-11 19:42

ilcoin
Казано точно, ясно, конкретно и коректно :-)

Поздравления :-)

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-11 23:20

Мен лично една единствена сватба ме отврати да снимам хора, камо ли на събитие с повече от 5 човека заедно...
Още повече с 450Д и китовия обектив- резултатите ще са посредствени, колкото и да има опит и поглед и идеи. Поне един обектив светлосилен да имаше.

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: tricky8600   
Дата:   29-09-11 00:02

Сватбена фотография не ме вълнува, но имам във Фейса добавен - Балевски фотография.
Е,ми ...чак ми се иска да се оженя като му гледам снимките [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: TheGodfather.   
Дата:   29-09-11 00:05

Според вас кой светлосилен обектив е добър за сватбената,питам защото все още не ги знам много обективите...

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: kadar   
Дата:   29-09-11 00:17

200/2 VR ...е много добър обектив за Сватби. Виждал съм снимки с него.....еми нямам думи...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: ilcoin   
Дата:   29-09-11 10:56

Дълълг твърд обектив не е особенно практичен, понеже там си сред хората и за по-общ план ще е трудно. Освен това ситуациите се менят доста бързо и обикновено няма време за смяна.

В твоя случай може би най-практично ще е да си останеш с китака (за затворени пространства и общи планове отблизо) и да добавиш нещо от типа на 24-70, 28-105. Този обектив на кроп ще ти даде сравнително подходяща перспектива като втори фотограф. Няколко крачки назад, но не прекалено далече от основните събития + малко повечко зуум за портрети в близък план. Колкото по светъл, толкова по-добре.

Ориентирай се към 2-ра употреба, сигма и тамрон имат изгодни предложения. Не се впрягай на форумните глупости, че били "мекици" и незнам какво си. Повечето от тях спокойно покриват поне 6МРх, което е повече от достатъчо за това, което ще правиш.

Може да добавиш и един ръчен 135мм. Има хубави и евтини руски и източно-германски цайсове за тия пари. Става добре за портрети на родата в църквата и ритуалния дом. Тук мога да ти препоръчам Юпитер-37А. Преправя се много лесно на байонет и е доста добър и компактен обектив. И се продава за смешни цени в базара. Вместо него, може да вземеш и един 55-200 (дългия кит). Пак ще върши работа.

Хубаво е да се обзаведеш и с един 50/1.8.

Но при всички случаи ще ти трябва някакъв зуум-обектив, така че наблегни в началото на него.

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: Char   
Дата:   29-09-11 14:32

ilcoin, цялата тема и бръщолевеници си заслужаваха заради твоето включване. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: chukov   
Дата:   29-09-11 15:07

Кефите ме как обсъждате кой обектив е подходящ за сватба все едно на сватба се ходи с 1 обектив



Публикацията е редактирана (29-09-11 15:17)

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   29-09-11 15:12

А аз с един... твърд [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: chukov   
Дата:   29-09-11 15:13

с 1 твърд ходиш като гост

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: navy   
Дата:   29-09-11 15:16

Аре на бас [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: До всички Сватбени Фотографи от София
Автор: chukov   
Дата:   29-09-11 15:18

Морски всеки може да изснима сватба с 1 обектив. Разликата е в резултата и разнообразието на кадрите



Публикацията е редактирана (29-09-11 15:18)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »