Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 SLT-A77 в DxOMark
Автор: mugen   
Дата:   23-09-11 16:19



Sony A77, measurements and review of the world-first 24 MP APS-C camera
 Re: SLT-A77 в DxOMark
Автор: Alex-dan   
Дата:   23-09-11 16:26

[smilie24] Само да спомена, където писа, обзалагайки се, че ще е по-добре като точки - аз се усъмних /с оглед на всичките семпли/, е - прав съм ;) Запазвайки обаче почти същите параметри от тоя анализ със сензора в А580 си е едно страхотно постижение [smilie24] Само шума ми е интересно практически ще успее ли да се компенсира заради резолюцията... Всъщност при нормален ДСЛР с тоя сензор ще изкара по-добри резултати... Спокойно могат да пуснат и такъв вариант [smilie24]



Публикацията е редактирана (23-09-11 16:30)
 Re: SLT-A77 в DxOMark
Автор: mugen   
Дата:   23-09-11 16:41

Автор: mugen
Дата: 30-08-11 15:14
Аз се обзалагам, че а77 даунсайзнато до 16мп ще е по-добро от 16мп Sony сензора, и се обзалагам, че тоя сензор ще води в DxOMark класацията, може би с NEX-7 заради липсата на огледало, но не се знае щото А77 с 50 исо може да го отвее по някои показатели.




Това съм писал, очаквах повече DR, не че е малко, те хората са писали - We can also notice that, with its ISO 50 and its ISO 80, the Sony A77 can make stunning images in term of dynamic and colors thanks to its very good Dynamic Range and Color Depth.


Но в NEX-7 всички показатели ще са по-високи. [smilie24]
 Re: SLT-A77 в DxOMark
Автор: Alex-dan   
Дата:   23-09-11 17:01

[smilie24] Да, вероятно скоро ще го измерят и там... А иначе това беше моя коментар тогава:

Автор: Alex-dan
Дата: 30-08-11 15:45
Е, мен пък ме съмнява да води по динамика най-вече и ИСО на 16-те мп [smilie3] С оглед на какво се състои оценката в DXO... Мисля, че нямат резолюция параметър...
 Re: SLT-A77 в DxOMark
Автор: hotsnail   
Дата:   23-09-11 23:33

Извода е, че си струва апаратчето ако исо до 1600 ти е ок. То и исо 6400 ще става ама при сериозно умаление. [smilie24]
 Re: SLT-A77 в DxOMark
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-09-11 11:43

DxOMark [smilie23]
 Re: SLT-A77 в DxOMark
Автор: mugen   
Дата:   24-09-11 11:45

[smilie24] pd
 Re: SLT-A77 в DxOMark
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-09-11 11:54

mugen

Обърни внимание ,че сравняват а77 със д7000 и 7д на едни и същи аса.

Но на практика за едни и същи скорости на а77 ще и е необходим повече ИСО.

Тя и сега в теста е най-шумната камера.Като имаш в предвид -30% светлина заради огледалото става още по шумна [smilie24]

И това ,че има някакво 50 исо ,което всъщност е измерено 63 исо ,а 100 исо на д7000 са измерени 83 исо не виждам какво предимство е.

Камерката заради своите предимства ще страда от недостатъците си. Имам в предивд като картинка.

За динамичния обхват пък вярвам най-малко на този сайт.
Има си скалва в друг сайт ,която е много по правдоподобна и поне знам как се измерва.
[smilie21]

Знаеш ли защо не вярвам?
Защото с приятел сме тествали 5д марк 2 и съм виждал негови тестове от д700.

Извинявай ама да ми поставят Никон д90 и д7000 пред д700 и 5д марк 2 е повече от комично... [smilie18]

При положение ,че на теста от пръстите много трудно може да измучиш с уговорки над 10-стопа на повечето тела ....те има дават некви си 13-стопа ,което е огромен смях.

Хората в други сайтове интелигентно си разбиват динамичния обхват на 1,2.3-то качество защото нямам как да се измери по адекватно.
1-во кчество обикновено не минава 8-стопа ,а като започне за излиза шумът в сенките като се опиташ да измучеш оше някой стоп до 10-на е 2-ро качество ,а 3-то някой камери тигат до 12 12.5.

Значи излиза ,че динамиката зависи до някъде и от исо-перформънса.

И на първо място им са само кропки в тоя сайт за динамичен обхват. [smilie10]

ИСкам да го четете и да му вярвате ...



Публикацията е редактирана (24-09-11 12:01)
 Re: SLT-A77 в DxOMark
Автор: mugen   
Дата:   24-09-11 12:04

Абе как да им вярваш като още това са объркали:


A77 Indicative price (USD) - 1860 [smilie18]

Като е $1,399.99 [smilie8]


Пък иначе мен ме кефи сайта, може да е полезен.
 Re: SLT-A77 в DxOMark
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-09-11 12:08

Съвет от мен ако се интересуваш живо от това гледай като излезе тук:

www.imaging-resource.com
Sony a77
Exposure
Imatest Results

Но още ги няма данните.

Има за всичко ,което те интересува.
И като се научиш да четеш таблички още по лесно ще ти стане.

Щото като ти кажат 12-стопа ще знаеш тия 12-те хубаво ама в сенките ли е силно тялото в хайлата ли....и тнт.
 Re: SLT-A77 в DxOMark
Автор: Alex-dan   
Дата:   24-09-11 12:22

Значи излиза ,че динамиката зависи до някъде и от исо-перформънса.

[smilie24]
То всичко така или иначе е навързано, в малка или голяма степен. Д7000 нали го бяха пробвали при ниско ИСО да се отварят сенки и беше идентично с кадър заснет на по-виоско ИСО, за разлика от по-старите сензори. Колкото и да не ми се вярва да е така... Също и аз не вярвам динамиката да е толкова разбира се, но при положение, че им е унифициран теста, вероятно все пак може да се направи съпоставка с близки модели, както те самите са писали...


Dpreview за динамиката горе долу ги докарват нещата:
The D7000 produces a tone curve that is very similar to what we've seen on previous Nikon models. At standard settings it measures a total dynamic range of approximately 9.2 EV which is a tad better than some of its direct competitors. All the different picture control settings offer the same highlight range of approximately 3.8 EV but vary in contrast. The Neutral setting applies the least contrasty tone curve while the vivid and landscape settings produce a 'punchier' tonality. The measured dynamic range remains pretty much unchanged along the ISO scale.

Динамиката така или иначе е съотношение от най-светлото и най-тъмното, някой камери печелеха повече от сенките, други обратно...

А иначе с ИМАТЕСТ резултатите все пак не казват много по-различно де:

RAW dynamic range performance with Adobe Camera RAW was outstanding, producing the second best score we've tested to date, besting even full-frame models.

Едно от най-добрите неща там, където на друго място не съм виждал е съпоставката за отклонението от точните цветове, която е добра отправна точка за всичките спорове на кой апарат му били криви цветовете, на кой не [smilie24]



Публикацията е редактирана (24-09-11 12:53)
 Re: SLT-A77 в DxOMark
Автор: hotsnail   
Дата:   24-09-11 13:35

ПД ми навързано е много да.

Нали +1 стоп на исо-то е -1 стоп на динамичния обхват горе долу. Та Д3 и Д700 на базово исо с 14 бита би трябвало спокойно да вадят 13-14 стопа. Може би има някоипроблеми дето не са ми ясни при обработката и да не могат реално да докарат 14 стопа динамика.

При м43 най добре се вижда как от исо 400 пада страшно много динамичния им обхват и на 1600 вече става грозно.
 Re: SLT-A77 в DxOMark
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-09-11 17:30

Не е точно така. При всяко отделно тяло е различно.

Примерно при повечето тела винаги в сенките има 2-3 стопа динамичен обхват които за тестващия може да са реално ,а за мен може да са неизползваеми.
За това някой хора разделят динамичния обхват на 1 2 и 3-то качество.

Примерно може някъде там накрая в сенките да има некви 2-стопа които приличат на различно от черно ама са с толкова щум че практически са неизползваеми.
 Re: SLT-A77 в DxOMark
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-09-11 18:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: SLT-A77 в DxOMark
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-09-11 18:15

Не е разтеглив просто за да се отчете правилно са нужни повече обяснения от една цифра.
 Re: SLT-A77 в DxOMark
Автор: eon4e   
Дата:   24-09-11 18:22

Останах с впечатлението, че пд напусна ФФ... вчера? [smilie8]
 Re: SLT-A77 в DxOMark
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-09-11 19:01

Кофти ми е да ви гледам отстрани [smilie2] [smilie18]
 Re: SLT-A77 в DxOMark
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-09-11 19:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.