Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   22-09-11 15:04

Aleks ама при d3s и тоя супер сензор я ми обясни що не пуснаха фул фрейм компактен апарат или телеметър.

Знаеш ли какъв фурор щеше да е тук ако вчера бяха пуснали Nikon S5 digital с 12 мегапикселов фул фрейм сензор

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: The_amateur   
Дата:   22-09-11 15:12

абе, какво да му коментираме на фотоса с пчеличката на 12800 ISO...ужасен е, за нищо не става!


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   22-09-11 15:21

The_amateur: ами ако си поиграя в acr и aps после, може и да става....
Не съм го сложил да се коментира фотоса, а за сравнение... Дай кадър от твоя апарат, необработен, на 12800 исо.
Тогава ще коментираме... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: The_amateur   
Дата:   22-09-11 15:28

грешно си ме разбрал....не става дума за заяждане.Малко са апаратите, които имат приемлива картина на 12800 и на този това не му е силата.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   22-09-11 15:35

аматьоре снимай с друго апаратче на 12800 и да сравняваме. Така става не става....

за печат 10х15 снимката е прекрасна точно както си е. Няма и да разбереш че е на 12800.

Вади ПЕН или Панасоник или Самсунг и почвай да снимаш. Докарай една подобна и да говорим.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   22-09-11 15:47

The_amateur: защо трябва да се заяждаме, напротив, да поспорим...:)
Дето вика hostnail- вади фотка от апарат, на когото там му е силата и нека спорим.... [smilie5]
За мен снимката си е с качество доста прилично да покажеш на приятели, за фейсбук, за арт снимка във ФФ, за 10х15... Т.е. напълно използваем кадър... Ако пък леко го нагримираме в шопа и ако бях уцелил фокуса да е на пчеличката - направо щеше да си е супер.... [smilie5]
Аз искам да сравнявам, давайте кадри на 12 800... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: 1vo   
Дата:   22-09-11 16:08

Нексаджии, тея статични фотки на 12800 спокойно се снмат и на 200 [smile]

Я пуснете някоя динамична, напр. тичащи дечица, да видим там как се справя ръчният фокус, пак на 12800 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: The_amateur   
Дата:   22-09-11 16:17

Сори, ама нямам фотоапарат не само с използваемо ISO 12800,ами въобще с такова.
До скоро такова нямаше в 90% от апаратите.Хубаво е, че технологиите се развиват и един ден.......но за момента 12800 е по-скоро маркетингов трик отколкото реално използваемо.
Съжалявам ако съм бил рязък, но както и горби отбеляза във фотоса няма фокус, няма и детайл.
Аз самият не се сещам на първо четене за ситуация при която ще ми се наложи да ползвам 12800 ISO


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   22-09-11 16:17

Така за майтапа извадих и стария воин - Canon 20D и реших да щракна с него и с некс-а по два кадъра с един и същи обектив на исо 6400... нищо не доказвам, така, за забавление ги пускам и за хора които се чудят DSLR ли да си купят или Сони НЕКС... [smilie3]

Canon 20D Lens - Fujinon 50/1.6 f8 -
с компресия - jpeg от дисплея на апарата


http://2011.fotogate.net/IMG_2290.jpg



без компресия - от acr, без корекции

http://2011.fotogate.net/IMG_2289.jpg





Sony NEX 5 Lens Fujinon 50/1.6 f8 - с компресия - jpeg от дисплея на апарата


http://2011.fotogate.net/DSC05927.jpg




без компресия - от acr, без корекции

http://2011.fotogate.net/DSC05929.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   22-09-11 16:27

Какво за ръчния фокус и следенето? На Олипуса не ставало щото дисплея му е ниска резолюцията ли?


http://karaatanasov.info/pics/DSC03384_DxO.jpg


Това е снимано миналта година когато нямаше peaking - сега е много по лесно, дори видео фул ХД се снима прекрасно на ръчен фокус [smilie18] [beer]

ПП Кадъра е с 18-55 сниман между другото и с него има ръчен фокус за ралзика май от други марки



Публикацията е редактирана (22-09-11 16:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   22-09-11 16:42

на мен принципно 12 800 не ми трябва... Представям аргумент по-долу, защо не ми трябва...
Колкото до динамичните обекти - куче снимано на 1.2 - върши ли работа.. ?
Не е прерарирано.... [smilie18] Не е на 12 800, ама при f1.2 на исо 200 е доста по-трудно принципно да нацелиш фокуса, отколкото на 3.5 при 12 800 исо....

Да... имам и една молба към привържениците на другите безогледалки - чакам снимка с такъв ДОФ.... [smilie21]


http://2011.fotogate.net/DSC05938.jpg


п.с./кадърът с кучето е 1 от 1..не както би се получило с Канона - 1 на фокус от 30 без/



Публикацията е редактирана (22-09-11 16:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: 1vo   
Дата:   22-09-11 16:54

Егати динамичните сцени [smile]
Всеки който е снимал гонещи се дечица на детска площадка е наясно за какво става въпрос, явно и вие, щом тактично пробутвате некви заспали песове [smilie5]

Такъв ДОФ правя и с архаичния китак на мойто Оли, пуцаш на 300 мм и готово [cool] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: Hotsnail   
Дата:   22-09-11 17:11

1vo порасна щерката не ще на площадка да търчи вече :-)

Следящия фокус не му е сила, но е по-добър от Оли Е ако това те притеснява. Разпознава лица и т.н.

За следене си ползвам а700, не съм и там 100% щастлив, ама не ми се дават кинти за обективи дето да имат супер бърз фокус т.е. Ссм или 1000-ка за най-евтиния. За е-5 цените на хубавата оптика са дори по-зле та ....ако ще сравнявам сони с олимпус аз съм си избрал. Има хора дето са взели олимпуса - доста повече пък взимат канон ако им трябва бърз следящ фокус. 7д май е най-доброто в момента. А77 може и да го приближава не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   22-09-11 17:28

1vo: ей сега ще си изгоня децата от компютъра, че да бягат на някаква архаична детска площадка.... [smilie18] [smilie18] [smilie3]
... ако забелязваш - песа не е заспал, ми върви....
.. а такъв доф със сапунерка ще направиш друг път.... на 300 мм със сапунерка песа ще изглежда по изключително различен начин... [smilie18] Все пак, ако не си по празните приказки, покажи.... Може и да си някакъв новатор, който прави портрети с 300+ /информация на ухо, тука обектива е 58мм./... [smilie18]



Публикацията е редактирана (22-09-11 17:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: s_dyakov   
Дата:   22-09-11 18:01

Снимките от Канона са доста по добри.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: vth41   
Дата:   22-09-11 18:02

Предварително се извинявам за офтопика!

Gorbi каза:

Да... имам и една молба към привържениците на другите безогледалки - чакам снимка с такъв ДОФ....


Е. не е точно с такъв ама става... като за м4/3...


http://photo-zona.net/images/user63435/album21568/large/1316703493_sziq9164_noktor_2.jpg



П.С. За съжаление снимката не е моя.[smilie2]



Публикацията е редактирана (22-09-11 18:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   22-09-11 18:41

Абе на кой му пука за 12000 исо, те още на 100 не могат да ги направят да снимат свястно [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: tvk75   
Дата:   22-09-11 19:32

не знам за грозната система на Сони,но някой гледал ли е PEN на Olympus

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-09-11 19:36

Трябва да се гледа съотношение шум/детайл. Ако ще снимате някакви мазни, голям праз че снимал яко на 60 000 ИСО. То затова е система, понеже всеки елемент е важен. Остро стъкло и правилно заснет кадър спокойно носи на повече ИСО. А и да не говорим, че за такива екстремни иса си има и подходящите апарати. Все едно ще тръгнеш да конкурираш с некса някой с Д3 и 70-200/2,8 примерно за спортно събитие в зала...

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: the_drug   
Дата:   22-09-11 19:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   22-09-11 20:39

Alex-dan: хайде сега свободни съчинения...:) Ние, мисля обсъждаме апарати - фотокамери, и в темата за nex-7 аз ти показвам с примери, че предния модел спокойно се конкурира с нива на шум с APS-C ДСЛР. Което се вижда и по ревюта в интернет.
Сега, като нямаме аргументи разумни - намесваме "острите "обективи... Ми хубу - ама със същия тоя обектив Некс-а също ще извади добра картина... Да, няма да се справи с никор-а на спортно събитие, защото няма да има следящ фокус, но пък мога си щракам портретки с него спокойно, защото имам преходник за Никон. Както и за Канон, Минолта, Коника, P6, М42...:)
Друг въпрос е, че така желаната да се включи в темата динамична картина спокойно може да се отщрака с автофокусните 18-55 и 18-200. Бърз фокус, 7 кадъра в секунда, в некс 7 сигурно са повече... Да не забравяме че има вече и адаптер за който много му е на зор - да си сложи всички Сони обективи на Некс и да има автофокус с тях... А там изборът и качеството са на висота...
От година и два месеца щракам с некс.... аз не говоря от четено в нета или измукано от пръстите:)
Дайте нещо реално - някакъв недостатък на тая система от вашия опит, или да я сравним с лично вашия апарат...
Примерно - аз мога тва и тва с моя апарат, я да те видим с некс-а дали ще стане.... [smile] Птичарски апарата явно не е... Дайте да изкопаем друг недостатък, че така е скучно... Толкова тотално смазани в тази ниша са другите подобни системи, че даже не е интересно, не става спор... [smilie5]



Публикацията е редактирана (22-09-11 20:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-09-11 21:03

Аз всъщност не разбирам някой каза ли нещо лошо въобще за апарата ти, че се почна това всичкото. Аз горе говоря съвсем по принцип...

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: georgioiv   
Дата:   22-09-11 21:15

Aleh-dan - и аз по принцип.... Не говоря точно за моя апарат, а за системата Некс...
Тезата ми е, че е единственото в момента на пазара в клас - малки безогледални апарати с възможности като на ДСЛР, което твърдо си заслужава парите и като съотношение цена/качество/възможности е просто безапелационен лидер... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-09-11 21:25

бтв, писах по-горе това заради репликата ти, че големите апарати колко стрували и т.н. Просто са с различно предназначение и няма какво да ги сравняваме, но не може да не се отбележи, че това което видях тук наистина си е чудесно за Некса [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   22-09-11 21:45


http://fotkidepo.ru/photo/351453/38172WgyUgkHjPZ/PeZvO3qXI2/691032.jpg



NEX7 + LA-EA2 + 85/2.8

Нека да шуми. Някой като покаже подобна снимка с апарат за под 3 бона ще говорим пак

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »