Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Молба
Автор: 12356joro   
Дата:   23-09-11 11:35

Уважаеми приятели на фотографията!!!
От цялото си сърце искам да ви помоля, ако на някого не му харесва досадното ми гласуване под снимката му, да ме блокира и по този начин да си спести спаменето и пускането на необмислени коментарии, по мой адрес във форума.
Над 30 години работя като фото репортер, обичам фотографията и с най - голямо удоволствие разглеждам десетките снимки на всеки един автор.От няколко месеца съм вече безработен и единственото ми удоволствие вече е да кисна пред компа, и да разглеждам творенията ви. Да , на много от вашите снимки съм гласувал с – Харесва ми !!! и съм давал само по 4 точки -.Това го правя не защото снимките, на повечето автори са перфектни, а по простата причина, че повечето младежи се интересуват от фотографията, а не от дрогата или други такива самоубийства. Правя го за това, за да насърча младите автори да снимат и да показват повече от красотите на страната ни , а защо не и на останалият свят. Виждам желанието на автори , които се включват в снимането на миниатюрният свят на насекомите, стоковата фотография, също така и в народните обичаи и тн.Това са прекрасни неща и аз ги приветствам.
Искам да помоля също така, ония които търсят повод във форума, да злобеят срещу автори, които дори и не познават, да си намерят други занимания, които ще ги развлекат много повече от колкото да се заяждат за необмислени и не подготвени изказвания.
Искам да помоля някои от тези вечно драскащи по форума глупости, да потърсят точката в правилника, където да е определено, кой колко, на кого и как да оценява снимката която вече е отворил!
Искам да помоля, ония които търсят начин да издигат нивото си във фотографията, да попитат по напредналите или да си купят необходимата литература, а не да спамят тук и да търсят аудитория за безсмислени теми за да превличат вниманието ни върху себе си!!!
Моя снимка която не набере необходимите според мен точки, аз сам я изтривам, а не чакам някой да ми го каже. Не желая моя негодна снимка, да обърква представите на другите автори, които харесват моите неща!!!
Само преди две години така набедиха и Вен – гън, за такова гласуване. Изписаха се хиляди помии по негов адрес от хора, които въобще нямаха нито една свястна снимка. Аз също съм навлизал в пререкания с него, но никога не съм пускал подобни теми, относно техниката и начина на снимане,а винаги е било лично.Сега виждам, че същият вече е доста напреднал и вече не се влияе от подобни драсканици, а работи върху своето изграждане във фотографията, за което мога само да му пожелая само хубава светлина и хубави обекти пред обектива!!!

Благодаря на всички които отделиха от свободното си време да изчетат всичко това!!! 12356joro
 Re: Молба
Автор: Malkocoglu   
Дата:   23-09-11 11:41

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: Молба
Автор: the_drug   
Дата:   23-09-11 11:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Молба
Автор: mugen   
Дата:   23-09-11 11:51

Супер, но се чуствам леко ощетен, на нито една от снимките ми няма "Харесва ми !!!" от 12356joro [smilie2] [smilie8]


[beer]
 Re: Молба
Автор: mini4iki   
Дата:   23-09-11 12:10

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Браво, благодарим!
Искреноста и копетентността в коментара ти би трябвало да накарат всички да се замислят, преди да коментират, пък камо ли да оплюват някой автор.
Не обръщай внимание на балалайките във форума, те само това правят май [smilie24]
Поздрави!

 Re: Молба
Автор: gruncharov   
Дата:   23-09-11 12:14

Имайки предвид, че аз съм един от хората за които 123456joro говори искам публично да се извиня за отношението ми към него, след като той изясни причините и мотивацията си в горния пост. Както му казах и на лично - нямаше как да знам. В бъдеще ще бъда по-внимателен.

[beer]
 Re: Молба
Автор: mini4iki   
Дата:   23-09-11 12:17

gruncharov
[smilie24] Браво!
 Re: Молба
Автор: georgioiv   
Дата:   23-09-11 12:28

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: Молба
Автор: 12356joro   
Дата:   23-09-11 12:30

Благодаря ви приятели за разбирането!!!
Благодаря и на Грънчаров за откровението, и за смелостта, да си признае грешката.
Надявам се за в бъдеще да няма повече такива недоразумения и да бъдем приятели , а не врагове!!!
[smilie24]
 Re: Молба
Автор: sirkhann   
Дата:   23-09-11 12:37

Поздравления за написаното!!! [smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: Молба
Автор: vth41   
Дата:   23-09-11 12:51

Супер! Дано повече хора осмислят това, което си написал. [smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: Молба
Автор: vaskoni   
Дата:   23-09-11 13:07

Браво Жоро!!! [smilie24]
 Re: Молба
Автор: victory13   
Дата:   23-09-11 13:21

[smilie24] [beer]
 Re: Молба
Автор: 0506   
Дата:   23-09-11 13:25

[shtrak] [smilie24] [beer]

 Re: Молба
Автор: ogi100   
Дата:   23-09-11 13:44

"... а по простата причина, че повечето младежи се интересуват от фотографията, а не от дрогата или други такива самоубийства. Правя го за това, за да насърча младите автори да снимат..."
[smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: Молба
Автор: e-mil   
Дата:   23-09-11 13:44

"Благодаря и на Грънчаров за откровението, и за смелостта, да си признае грешката."

Аз пък не виждам грешка на Грънчаров. Човекът просто се чудеше защо толкова бързо се появява един и същ коментар на новите снимки в сайта.
А ти веднага се подпали, нарече го "отворен" и "злобен", реши, че не иска да му коментираш снимките, обвини го, че те обижда и заплаши, че ще си търсиш правата.

"Бот" не е обида, а констатация. Нямаш нарушени права. Айде, успокой се малко!

 Re: Молба
Автор: AndreyIst   
Дата:   23-09-11 14:06

Поздравления за написаното.
Аз също основно гледам снимки и не чета дивотии, затова прекрасно разбирам какво искаш да кажеш.
И за да не излезе грандоманско /бе все така излиза/ използвам случая да поканя всеки, който се интересува тази вечер в Химическият факултет на СУ /до семинарията/ на фото-изложба на моя милост с още един колега. Каня хора като теб- които гледат фотография, а не пишат по цял ден дивотии. Днес е световната нощ на учените и изложбата се казва "ученият - пътешественик".
Не го пуснах като тема за да не бъда грешно разбран.

Поздрави още веднъж

[shtrak]
 Re: Молба
Автор: 12356joro   
Дата:   23-09-11 14:39

AndreyIst - Бих дошъл с най - голямо удоволствие, но аз съм в Плевен и просто няма как да стане, но въпреки това ти благодаря за поканата!!![smilie24]
 Re: Молба
Автор: Lalinda   
Дата:   23-09-11 14:59

[smilie3]

Повечето учени наистина са пътешественици.

И не е много хубаво, когато един пътешественик, разбира се, учен, не хареса наблюденията на друг учен пътешественик.

[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Ох, разсмяхте ме.
Пък и предизб. камп. започва много устремно.

 Re: Молба
Автор: MauMyHa   
Дата:   23-09-11 15:08

12356joro
Аз имам коментари от Вас. И блягодаря за което.
А написаното което приканва към по голяма толерантност и уважение към ближиния, съм
Твърдо ЗА [smilie24]

Има и още една причина поради която трия снимките с нисък(да не кажа лоши) Рейтинг.
Да не претрупвам сървера с излишна информация[smilie5]



Публикацията е редактирана (23-09-11 15:10)
 Re: Молба
Автор: geokar   
Дата:   23-09-11 15:12

Ами и аз нямам под всичките си снимки това харесване (което и споменах на едно друго място) и предимно се радвам на някой да му се харесва това, което правя (още повече, че не съм Бе-тодавец и моите гласове нямат статутоопределящо значение - ще рече: никакво значение, та едва ли си струва някой да ми "се подмазва"). Та щом харесването е истинско - какво по-хубаво! Или сме тук за да не харесваме онова, което виждаме?[smile]
 Re: Молба
Автор: hemilio   
Дата:   23-09-11 15:20

Жоро [smilie24]
ти си един от последните мохикани,дерзай![beer]
 Re: Молба
Автор: DAN60   
Дата:   23-09-11 15:40

[smilie24] [smilie24] [cool]
 Re: Молба
Автор: sieminehn   
Дата:   23-09-11 16:07

Аз нямам нищо против това да ми гледат снимките и да гласуват за тях.
Нали сме сложили снимките точно, за да ги разглеждат и да ги оценяват.
Снимането не е само изкуство, а е и изразяване на погледа ни към нещата.
Мен много ме радва, когато някой ми разглежда снимките, оценява ги и дори, когато ги критикува, посочвайки недостатъците им.
Критика приемам, защото всеки коментар е доказателство, че някой въобще е обърнал внимание на изображението, което съм качил във форума.
В крайна сметка снимаме, за да видят нашите произведения, и да получим отзив и оценка за тях.
Колко са добри някои от нас това вече е едно на ум.
Всеки си има свой вкус, свое виждане за това кое и как ще покаже.
Не може да сме еднакви, защото ние сме различни личности със свой поглед към нещата.
Осъзнавайки, че съм посредствен фотограф (да не го кажа, че съм направо бездарен), аз се възхищавам на тези, които могат да снимат. А тези, които не са много добри получават 4-ки, защото трябва да бъдат насърчавани да се развиват.
По-добре да снимаме и да си публикуваме снимките, отколкото да правим зулуми и да се тровим с разни боклуци.
снимката е не само показване на предмети и хора от реалния свят, тя е израз на нашето виждане, наша гледна точка, която сме изобразили.
Снимането е като рисуването. Изобразяваме, показваме и очакваме оценка за нашия труд, за нашето изкуство.
Когато публикувам снимка, аз го правя с ясното съзнание, че тази снимка може да бъде видяна от много хора. Да бъде оценена, като оценката може да бъде или висока или ниска. Коментарите могат да са положителни или негативни, но това няма никакво значение, понеже снимката е там.
Сложена във форума с целта да бъде видяна, оценена и коментирана.
А от оценките и коментарите, умния човек сам започва търсения на нов начин да изрази своите виждания.
 Re: Молба
Автор: Knartist   
Дата:   23-09-11 16:23

Аз само да си кажа, че тез много позитивно оценяващите типове ме радват по някакъв начин... някак си е... ами, позитивно... е, според моите възгледи, вкусът им някак не изглежда да е чак толкова "рафиниран", щом на щяло и не щяло се радват (но пък какво от това!?), а и пак е някак по-гот и, да, пак - някак позитивно и приятно [smilie8] [shtrak] [beer]

 Re: Молба
Автор: Любител2   
Дата:   23-09-11 18:26

Прав си!Приеми и моите извинения.Желая ти успех и още един път извинение от мен.[shtrak]
 Re: Молба
Автор: vladi1969   
Дата:   23-09-11 20:04

Аз искам да благодаря на хора като 12356joro и miroslav_mominski, които редовно оставят коментари под снимките ми. Те може нищо да не струват (снимките [smile]), то това, че все пак са накарали някой да ги погледне, ме кара малко или много да се чувствам по-добре. За което им благодаря!!!

 Re: Молба
Автор: violator   
Дата:   23-09-11 20:13

Когато прекаляваш със сладко идва един момент, в който започва да ти горчи. Тъй че правете си изводите.

 Re: Молба
Автор: georgioiv   
Дата:   23-09-11 20:48

violator - велик мислител... [smilie18] [smilie18]
 Re: Молба
Автор: tisho86   
Дата:   23-09-11 21:04

[beer]Ако нямаше подобни хора рейтинга щеше да е съвсем различен:)
Поощряването на хората неимоверно води до по-добри резултати от страна на авторите. В край на сметка всеки се радва като има повече точки от обикновеното, което още повече го мотивира!
За това е този форум, да приветстваш победите и загубите и да си вземеш нужните забележки с цел развитие!
 Re: Молба
Автор: 12356joro   
Дата:   23-09-11 21:14

Скъпи приятели и колеги, всичко казано от вас в тази тема много ме зарадва и вече мога да кажа, че това е най - добрият сайт, в който хората са задружни и много разбрани.Да наистина и аз по някога прекалявам с моите - Харесва ми!!!, но при прекалено много свободно време нищо друго не ми остава, освен да се кефя на онова което никога няма да отида и да видя по известни причини.Извинявам се на ония , на които не съм дал частица от моят глас, но се надявам някой ден и те да го получат. Много се радвам, че за един ден аз намерих толкова много приятели сред вас!!!
Сега смятам, че е време да закрия темата и с удоволствие да ви пожелая само красиви обекти пред обективите и много, много радост за всички!!!
[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]
 

 Тази тема е затворена