Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  19  20     всички  напред  последна
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Photovacation   
Дата:   13-09-11 11:42

Ще качим всичко...

Ето например снимката, която направиха Ryan Schude и Lauren Randolph по време на Фотоваканция.


http://photovacation.org/images/RyanLauren.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: chukov   
Дата:   13-09-11 11:45

Хм, а аз мислех, че снимките се разглеждат от журито без да се знае кой е авторът им. Дали е дете или възрастен.

Или е имало отделен детски конкурс?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   13-09-11 11:45

Въх, докато разбера, че жената плиска мъжа, защото гледал мацката... докато го намеря...
Първо си помислих, че е дефект, после като се вторачих разбрах какво е... и почнах да се чудя за кадровката и многото излишни елементи в кадъра [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: tonyboy79   
Дата:   13-09-11 12:45

Защо се занимавате с такива простотии бе хора??? Във Варна големи интриги сте завъртели.
Ако не знаех, че снимката (не идеята) е открадната щях много да се накефя, въпреки, че на 100% майката се е намесила я с някой съвет, я с малко обработчица(коя майка ще си остави детето ей така?). Ама при това положение се е голяма излагация.
Тази случка доказва, че всичко в този живот си има цена и в случая достойнството струва 1/3 от 8888лв. Жалко.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: mkaraveloff   
Дата:   13-09-11 12:59

при такава голяма награда няма как да се избегне факторът "ловци на награди". според мен детето с помощта на майка си се е целило в спечелването на детската награда. То не носи никаква вина, че журито му е дало 1/3 от голямата награда, за нас отсава единствено моралния елемент и си заслужава да помислим над това.
Аз съм другият човек, които печели 1/3, прочетох много критики относно снимката ми, но не ми дреме особено, защото снимах единствено и само за удоволствие. скоро ще видите снимката ми, но съветвам хората със слабо чувство за хумор да си спестят гледането й [smilie18]



Публикацията е редактирана (13-09-11 13:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: luliak   
Дата:   13-09-11 13:23

nenov [smilie24]
navy, авторът на идеята даже трябва да разбере, не от кой да е, а от журито (за да не ги изпревари друг),след като вече е запознато, за мен това е достойно поведение! Самият факт, че вече обсъждат ситуацията[smilie24]
Повече няма да пиша по темата:)[beer]



Публикацията е редактирана (13-09-11 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: geizy   
Дата:   13-09-11 14:13

Здравейте. Реших да се включа в дебата за фотоваканция 2011, в която участвах и аз.

1. Една снимка взима две награди без да е вложено никакво творчество (копиране от друга снимка/открадната идея).

2. В изожбата имаше сники, които са снимани незнайно кога и къде.Смятам, че снимките трябва да бъдат направени в рамките на Фотоваканция 2011. Трябваше да се изложат всички снимки на участниците или поне по-голям брой, а не само 25.

3.Цитат от програмата " Снимките на малките ще бъдат журирани отделно от тези на възрастните" А после взеха първа награда и 1/3 от голямата печалба.

Наградените снимки не отговаряха на темата "Настроение".

P.S. към Photovacation - Жалко, че след толкова добра организация на семинари и фотоизложби трябваше всичко това да се опорочи с вечерта на наградите. Защо трябва да си затваряме очите за иситината и да викаме "Браво", когато някои смятат да ни излъжат със своята "оргиналност"? Какъв пример ще дадем на 30-те ученици от фотографското училище, които също участваха и снимаха много повече от 10 годишното дете, което благодарение на амбициозната си майка се учи да взима награди по най-лесния начин -виждаш го, копираш го и хоп награда?

! Смятам, че наградата трябва да бъде отнета и дадена на снимка отразяваща темата настроение!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   13-09-11 14:21

Автор: Photovacation
Дата: 13-09-11 11:42

Как точно са я направили двамата заедно [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Photovacation   
Дата:   13-09-11 14:27

Снимката е от практическата част на семинара, който проведоха. Те заедно измислят концепцията и аранжират сцената...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Han_Solo   
Дата:   13-09-11 14:31

Бях на фотоваканцията, участвах, не спечелих [smilie3] - когато си с бебе е малко трудно да отделиш повече време за снимане, че и за обработка.
Това което ми хареса и не ми хареса го казах и на Емо Трейман в движение, но нищо не пречи да го кажа и тук.
Хареса ми курорта - за хора с деца е идеален
Не ми хареса това че нямаше единен сборен пункт около който да се върти всичко - регистрацията на едно място, изложбите на 2-3 различни места семинарите на трето.
Хареса ми че фотоваканция върви напред и към по-добро
не ми хареса факта че липсваха щандовете на вносителите на фотооборудване, сергийката - базарче където можеше да си избере човек техника втора ръка или евентуално да остави нещо за продаване.
И ми хареса и не ми хареса финалната изложба - нивото беше много високо, но както каза един колега и приятел - всичко е отлично но снимките не са фотоваканционни. Високо оценявам качеството на всичко което беше изложено, но все пак от изложбата имаше 2-3 снимки които носеха част от духа на това което беше до сега фотоваканция - купона с приятели, забивките на самодейни и несамодейни музикални банди...
Може много да се каже и по това как беше разпределена програмата и около организацията, аз още миналата година казах някои неща които и сега ги видях същите, но може покрай всичките трудности на организирането на ново място да не са им останали сили и възможности да ги направят по-добре - като говорих с Емо Трейман разбрах за част от проблемите които са имали, така че високо ценя това което се получи.

Послепис:
чух случайно докато минавах покрай група фотографи откъслеци от фрази казани на висок глас след награждаването ..."ще ги скъсам" ... "той малкия се изпусна за журирането" ... "как не ги е срам"
Не знам нищо повече, нито ме интересува чак толкова какво е ставало, но ако тези които говореха четат тук и имат желание нека кажат

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: niro   
Дата:   13-09-11 15:03

Хаха, Бони ти като хаджи Генчо от 'Мамино детенце' - първо бой, че после го пуска да ходи за вода със стомните [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boni   
Дата:   13-09-11 15:07

Абе това е супер неприятна ситуация, не знам как бих постъпил ако моите ме накиснат така лошо, но лошо ще им се пише[smilie3] Първото което ще направя е веднага да върна наградата и да се извиня.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-09-11 15:19

boni, на Фото Форум Феста наградите се изпиват и няма проблеми , защото всички плагиатстваме - всеки е с чаша в ръка.[smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   13-09-11 15:26

Автор: Photovacation
Дата: 13-09-11 14:27

[smilie18] [smilie5] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   13-09-11 15:31

Сираков, [beer]

Благодаря ти за страхотното пътуване от Пловдив до Албена, за споделения софтуер и за това, че си толкова готин пич! :-)

[smilie24]

Gorbi, [beer]

Приятелю, щеше да е хубаво, ако се беше появил 'случайно' и ти в Албена!Ще се видим като се видим[smilie3]

[beer]

Не виждам защо се концентрирахте толкова само върху снимката на малката Зара.Има още две наградени снимки, потърсете те откъде са 'крадени', тъй като освен с дребнотемия и хапливи подмятания не се сещате как да участвате в тази тема.Журито няма ли да коментирате, че е компрометирано например, или баджанашко?

Който има хубави спомени ще помни Фотовакажия дълго време.Който има горчилак в устата го съветвам по-скоро да изпие една сладка боза и да забрави, как всички са го прецакали.Единствените хора, които са виновни за това, което ни се случва сме самите ние!

Живи и здрави и ЧРД на Villis!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   13-09-11 15:38

Първият ми кадър след акредитацията(03.09):


http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/311470_2231156990099_1583119560_2206646_1570775323_n.



И последнията, няколко часа пред награждаването(10.09):


http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/299528_2231211991474_1583119560_2206661_1237663683_n.



Ако някой иска да пусне малко снимки за да оцветим тая черно-бяла(поредна) тема, да заповяда!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: GOSPODIN   
Дата:   13-09-11 15:46

Jamess, хубави думи казваш - нека да честитим на останалите 2-ма наградите.[smilie24] [beer]

Не ми харесва, обаче, че се опитваш да мажеш с баданарката.[smilie8]
Ненов, бони и ник фотоваканция достатъчно добре се изразиха по повод скандала. Нека се изчака решението на организаторите и тогава пак да се коментира.

ЧРД и от мен на Вили![smitten] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: viliss   
Дата:   13-09-11 15:46

Jamess, освен на всички приятели, организатори, жури, с които си прекарахме чудесно и се забавлявахме, и снимахме, искам да ти кажа, че без твоя страхотен PEN /в който вече съм влюбена... дано ме чуят от Олимпус:))))/ нямаше да мога да учавствам и да стигна до финала... Благодаря ти от сърце!

п.п. Само да поясня, че два дни преди крайния срок за предаване на снимките направих цъмбур в морето... вследствие на което получих голяма цицина на главата от хлъзгавия камък, удавен Никон.... но силното желание и подкрепата от приятели и двете девойки Алекс и Еделвайс, без които нямаше нямаше да успея да направя последната фотосесия:)

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   13-09-11 15:47

Ние снимахме с Ники Сираков един ден по време на фотоваканцията едни хубави какички, нека той да покаже [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   13-09-11 15:48

Еделвайс [smilie10] [smilie10] е била там [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   13-09-11 15:48

без ломски [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Gafa   
Дата:   13-09-11 15:49

За мен Димитрина не ее виновна и не трябва да и се търси никаква отговорност за постъпките си , щом регламента го позволява , на война са позволени всички похвати .
Единсвено ми е болно , че някакво тъпо жури и то не Българско 5 чужденци момче и Сашо и са се навели пред тях [cool]
Предпочитам наградата да е на димитрина и то цялата , понеже е правена на място фотоваканция другата 1/3 подчертава , че все пак Бг е кенеф другата 1/3 е правена някаде извън района Фотоваканция и пак ще се повторя , така се обезмисля идването до селището фотоваканция и Софианци могат да си се акредитират и да пращат снимки от София или примерно от Камчатка

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pumabg   
Дата:   13-09-11 15:50

Много усилия ми костваше да не коментирам тази снимка https://photo-forum.net/i/1513065
на Диди Василева /DeePPaSSion /
Чувството ми за справедливост винаги е било на първо място и не можех да си намеря място ...
От една страна много харесван от мен автор и като жена и като фотограф от друга това недоразумение ... Много мислих и реших да не пиша нищо защото сметнах, че всеки един автор било той и най гениалният прави по някой път грешки ... Вината не беше на авторката а на хората, които бяха напълнили тази снимка с Б точки ... Те точно трябваше да се срамуват!
За DeePPaSSion това е мечешка услуга ! Тя няма нито да стане по добра с тези гласове нито по лоша! Но това пречи на хора, които тепърва започват да навлизат в това изкуство да имат правилни критерий и да могат след време да различат поне чалгата от цигулката ...
Точно тази гонитба на точки, доказване и други доведе и до тази ситуация ... И аз да бях родител и аз сигурно щях да искам детето ми да е най добро във всичко което прави ...
Между другото потресе ме и въздействието на милият преразказ за процесът на заснемане ...
Аз не знам дали някой от многоуважаваните фотографи някога се е замислял как се правят кадри на диви животни ? И дали за това, че тази снимка с толкова много антураж, лампи и огън е провокирала да се гласува, не е редно на авторите от категория диви животни направо по default да ни се слагат по 20 от Б ...
Много от нас рискуват по някой път живота си и киснат по 10 часа в блатата при няма да казвам какви условия за да може накрая някой натъпкал се току що с кебапчета пелтек да ни „накаже” с една точка ...
Но да се върна на темата. Защо се допускат деца в такъв тип конкурси? За да има след това оправдания ли? Аз не смятам, че малолетно дете, което не може /поне по действащото българско законодателство/ да взима решения напълно само има правото да участва самостоятелно в такъв тип конкурси ...
Какво общо има журито с тази бъркотия ? Ами никаква! Тези големи имена са дошли в нашата малка страна за да ни научат и покажат. Работа на организаторите е била да напишат така правилата на играта, че после никой да не се чувства глупаво ... Просто нали!
Толкова ли е трудно, след толкова много години хората, които организират Фото ваканция да напишат точни правила за да няма такива ситуации ...
За това в цивилизованият свят хората още преди много много години са си подредили ценностната система, така че да могат винаги да отсеят кое бяло а кое черно ...
И са направили точни правила по които живеят, творят и работят ...
За това и живеят по-добре от нас!
Ще каже нещо, което написах в една друга тема:
В чужбина разбрах, че най важното за един човек е неговото име и това да го отстоява до край ...
Тук разбрах, че само защото някой е име всички трябва да му прощават ...
Това е разликата между нас и останалият свят ...
И до кога ще бъдем мишки на конци си зависи само и единствено от нас...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: viliss   
Дата:   13-09-11 15:53

Джиноооо[smilie22] ,дъщеря ми Еди, бре... ей:))))))))))


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   13-09-11 15:56

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  19  20     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »