Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  19  20     всички  напред  последна
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: e-design   
Дата:   13-09-11 09:34

проблема е, че другите финални 29 снимки, бяха "възрастни" тази снимка и мен усмихна, 100% и американеца от журито не бе виждал "оригинала" в 1х.ком, та затова само за тази снимка излезе и разказа, колко го е развълнувала ;-) Тенденцията от последните 2 ваканции е сериозна - "големите" се загубихме някъде м/у рейтингите ...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: __SpOO__   
Дата:   13-09-11 09:46

jino,

ти сигурно се шегуваш?

Излезе, че е недостойно, абсолютно незряло и не по мъжки да се покаже истината?

От вчера вечерта не спирам да се изумявам на начина на мислене на определена групичка хора.

Значи да откраднеш чужда идея, да я представиш за своя е достойно? Абсолютно зряло? И по...женски [smilie24] [smilie18]

Сега виновни излязаха не крадците, а тези които ги разкриха. [cool]

Опитвам се, но не мога да разбера как става тоя номер.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   13-09-11 09:48

Не се шегувам!
Мисля че трябва да пазим както нашето достойнство така и достойнството на другите хора!

А истината ,какво за нея ,ти знаеш ли я ?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: luliak   
Дата:   13-09-11 09:49

e-design, ти си председател, а майката и бащата на детето са членове на УС на "Фотографско общество Варна". По устав сте си записали да се защитавате, но и да следите за спазването на професионалните етични норми. Ха сега да ви видя:) Ако съдя по кадъра, рисунката, цветовете и всичко... тук възрастните са виновни, на мен ми прилича на екипна работа, добре свършена но...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boni   
Дата:   13-09-11 09:50

Може би ще разбереш, когато имаш деца и когато почнат да правят бели.
Сигурен съм, че Диди не е знаела за снимката в 1х.
От едно незряло дете е трудно да очакваш винаги да постъпва "зряло"

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: __SpOO__   
Дата:   13-09-11 09:51

@jino:

Човек, който няма достойнство не виждам как някой би могъл да му го запази. Ако ти знаеш начин, моля сподели.

Истината, аз имам очи, имам глава на раменете си. Виждам пред себе си два кадъра. Останалото вече всеки решава сам за себе си. Аз го направих. Виждам, че и ти. Но както казах, аз не разбирам хора като теб, дори не мисля и да се опитвам.



Публикацията е редактирана (13-09-11 09:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   13-09-11 09:53

Тогава всичко е наред ! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boni   
Дата:   13-09-11 10:00

spoo, говорим за дете.
Помисли си ти като си бил дете какви си ги вършил и дали винаги си постъпвал правилно.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Лъв   
Дата:   13-09-11 10:04

Истината е, че такиви случки влияят върху достойнството, възпитанието и морала не само на главните герои, но и на всеки, докоснал се до темата.
Как ще реагирате, ако 14 годишният ви син проплаче за D700 за ЧРД, за да разкаже играта на вече "не само творчески импотентните чичковци" на следващата "Бодиграфия"?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: georgioiv   
Дата:   13-09-11 10:05

Майка и дете, които ползват един компютър да спечелят награди в един конкурс е малко... как да го кажа... Като конкурс вътре в семейството, когато дядо ни е събрал всички на гости за да ни се порадва и да има много усмивки в дома .... Всичко е ясно, но нека сме щастливи....[smile]
Да не ставаме прекалено големи моралисти, но аз за себе си съм сигурен, че ако участвах в някой конкурс, то детето ми в никакъв случай нямаше да участва в същия, или ако детето участва аз щях да се оттегля.... Но, това си е лично мое мнение, въпрос на разбиране на нещата и как да кажа - на личен пример... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: __SpOO__   
Дата:   13-09-11 10:06

Бони,

не казвам и не твърдя, че майка му или други възрастни хора са повлияли по един или друг начин на този кадър. Никой от нас не може да знае, може само да предполага.

Но съмнения винаги ще останат.

Относно мен, не само като дете, но и сега се знам какви ги върша и не се бия в гърдите, че постъпвам правилно.

Но опитай се да разбереш моята позиция, че аз наистина просто не разбирам как в случай като този може да се обвинява журито, че видиш ли не било изгледали милион/милиард снимки. Да разбираме, че всяко жури е виновно, ако и като някой открадне чужда идея и я представи като своя? Разбира се, че има някаква вина, не отричам. А крадеца/творец? Какво за него, той е по презумция невинен и дори няма как да се докаже, че е виновен, защото на всеки един кадър правен от някого шанса вече друг да го е направил преди него е достатъчно голям?

Аз не мога да се съглася с такава позиция. Виждам, че има не малко хора, които я подкрепят обаче.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: abc.xyz   
Дата:   13-09-11 10:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   13-09-11 10:08

На колко години е детето [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: abc.xyz   
Дата:   13-09-11 10:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boink   
Дата:   13-09-11 10:11

чета темата с интерес....

наистина е epic fail....



"Сега виновни излязаха не крадците, а тези които ги разкриха. [cool] "

и това много ме кефи (копирано от предишната страница)


гледам и как някой писали в темата се опитват да замажат по най-наглия начин настъпилата ситуация......

какво щеше да стане, ако румънец или азърбайджанец беше в основата на този epic fail? пак ли такива щяха да са коментарите?

коя е майката в крайна сметка?

и другото, тази снимка ли е взела 8888 бинки?

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: abc.xyz   
Дата:   13-09-11 10:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nenov   
Дата:   13-09-11 10:23

До Димитрина Василева /DeePPaSSion/.
Бих желал сега да чета хвалебствия и да вдигаме наздравици за успеха на варненци, но ситуацията ме хваща за гърлото. Пиша ти, като твой пръв учител по фотография, с гордост за твоите успехи и болка за ситуацията в момента. Някой здраво поплюха, „приятелите“ застанаха в отбранителна позиция, но никой до този момент не каза простичко и ясно какво да се прави, за да можем да вървим с гордо вдингнати глави. Да, една от основните задачи на Варненско фотографско общество е защита на авторството и за това сега то трябва да бъде защитено. В уроците си винаги съм казвал, че е добре фотографът като художник да умее да възпроизвежда картини на големите майстори, но само докато се обучава. Да не ги счита за свои произведения и да не ги представя като такива. Какво да се прави сега? Организаторите на Фотоваканция, в лицето на Емануил Трейман, съгурно пазят протоколите от журирането. Предоставя им се наградата за връчване на следващия събрал най-много точки. Ще запазим достойнството на Варненската група и на Фотоваканция. Да замълчим с наведени глави или да кажем, че не ни интересува, не е добре. Зара ще е малко тъжна и наранена, но ще бъде добър урок за “copy-paste” поколението. След това админите могат да закриват темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: mladenov   
Дата:   13-09-11 10:30

А няма ли да видим и останалите снимки от изложбата, или поне другите наградени ?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Лъв   
Дата:   13-09-11 10:32

e-design
Както казваш, "големите" сте се загубили и вече втора година хлапета ви показват сянката на творческата импотентност. Това по-добро оправдание ли е, или истината е малко по-различна?
Ами отделете детска секция в конкурса, или направо го трансформирайте в детски.
За "големите" - резил. Ама язък и за децата.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: shampoanta   
Дата:   13-09-11 11:03



Според мен идеята за снимката е на някой възрастен/вероятно родителя на детето/ ,а реализацията е на детето въпреки ,че като гледам обработката и това е малко вероятно.Естествено подобна тактика на плагиатство лесно остава непорицана поради факта ,че автора е дете и снизхождението на възрастните е по силно от ... критичността и обективността в ситуацията.
Инак за мен това е тотално копиране на идея и детайли .... не знаех ,че е наградена снимка ,просто мислех ,че е някакъв реверанс за добре направена снимка от дете ,някакво невинно поощрение ,но това явно плагиатстване да спечели голямата награда бих квалифицирал ,като голямо недоразумение ... даже се учудвам как никой от присъстващите на конкурса фотографи с познания и виждане във съвременната фотография не е възразил на избора на журито
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   13-09-11 11:04

Дано всичко мине добре...
Автора на идеята да не разбере, детето да си вземе поука, от цялата ситуация да си вземем урок, че децата освен наша радост са и наша отговорност... те не са виновни, че искат бързо да ни настигнат [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Photovacation   
Дата:   13-09-11 11:26

Дискутираната снимка спечели награда за най-добра детска снимка. Журито прецени, че снимката е достойна, за да се бори и в основната категория... и да подели голямата награда с още два кадъра.
Снимката беше избрана и от публиката... като беше само на точка след снимката, която взе наградата на публиката...

Всички снимки и награди ще публикуваме до края на деня.

Свързахме се с всички членове на журито и очакваме тяхното становище относно създалата се ситуация.

Ще публикуваме техните отговори и тук.


П.П. Жалко е, че след невероятно преживяване, което беше Фотоваканция 2011, трябва да се занимаваме с това вместо да си разказваме за многото хубави моменти, вълнуващи срещи и преживявания :)



Публикацията е редактирана (13-09-11 11:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: algaivel   
Дата:   13-09-11 11:31

Photovacation, много бих се радвала ако направите една галерия и качите там всички предадени снимки. Според мен така всеки за себе си ще направи преценка.
Лично за мен би било много интересно да видя всички кадри.
Клипа на Кали също беше чудесен. Качете и него :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: asahi   
Дата:   13-09-11 11:37

Ненов [smilie24]

Голяма отговорност е да придружаваш дете в такива, че и други, конкурси. Всичко това, което детето може да съгреши поради типичните за възрастта му особености, трябва да го предотвратяваш. Не бих казал, че "няма лошо" деца да участват в конкурси за възрастни. Отговорността трябва да се носи от родителя/настойника.

Да, склонен съм, макар и с неохота, да се съглася, че може да съществува случайно съвпадение. Такова е и съвпадението да приличам на Осама Бен Ладен и да ме арестуват (в миналото).

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: abc.xyz   
Дата:   13-09-11 11:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  19  20     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »