Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20     всички  напред  последна
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   17-09-11 18:30

Споо, ти себе си ли припозна в тези мои думи?Жалко, стилът ти и начинът ти на изказ е далеч от това определение, честно!

А иронията ти навежда на друго определение - пич та дрънка!Жив и здрав!

[beer]

Арто, [smilie24]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: gafa   
Дата:   17-09-11 18:44

Джеймс твоите снимки са истински и носят най голямото ваканционно настроение , много ти се радвам на твоите снимки брат

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: procokal   
Дата:   17-09-11 18:46

Балкански идиотизъм и фотошопфобия на самопрогласените "махни китака" фотографи [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   17-09-11 18:58

Ванка, благодаря, брат!За себе си бях най-големият печеливш!Направих едни от най-яките си кадри и то на места, на които снимам от 6 години!Спах по 4-5 часа на денонощие и не усещах грам умора - толкова много енергия бях събрал покрай уникалните моменти случващи се всеки ден, всеки час!

Някои хора все още не искат тази тема да направи положителен завой и да покаже истинските емоции за тази една седмица!Фотоваканция не е журито или класирането!Тя е много повече!Твърдя го като човек, който не я е посещавал само 4 пъти за последните 11 години, а снимам само от 6 години [smile]

Поздрави на всички купонджии и най-вече за кадърът на Masteral, който най-добре олицветворява настроението през тази една седмица!

Баче, [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: __SpOO__   
Дата:   17-09-11 19:24

Jamess,

не съм се припознавал в думите ти [beer]

Не се имам за завистлив и еснаф. Но в същото време не разбирам и не харесвам някои от нещата, които явно са се случили по време на въпросната Фотоваканция.

Иронията ми може би е била неуместна, извинявам се за което и ако е била приета с лоши чувства. От думите на участниците в мероприятието разбирам, че основното и хубавото е това, че се събират много и различни хора, приятели и непознати. Завързват се нови и предполагам приятни запознанства, и това е съпроводено и със снимане разбира се.

Не мисля, че случилото се трябва да излиза на преден план и негативите да обира Фотоваканция, но въпреки това остава един горчив привкус. Това е мнението ми и е лично мое, не го налагам и не търся съмишленици, които да го споделят.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   17-09-11 20:04

Споо, [smilie24]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: didesignbg   
Дата:   17-09-11 21:57

Вот хепънс ин Албена, стейс ин Албена.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: masteral   
Дата:   17-09-11 23:11

Баче, [beer]



Публикацията е редактирана (17-09-11 23:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Надя   
Дата:   18-09-11 05:39

вхат хаппендс ин Жегас Стаъс ин Жегас , И кнов :) а вхат хаппендс он Албена го научава целия бг фото свят и то по най - бруталния начин...
ако ще показваме кадри моите са последните 4 от профила ми.
Стига плюхте , предложете нещо градивно.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: GOSPODIN   
Дата:   18-09-11 11:13

Потребителския профил, който търсите, не може да бъде намерен[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: asahi   
Дата:   18-09-11 23:39

Има някакво бъгче такова. Пробвай през "автори".

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: rosi22   
Дата:   19-09-11 10:10


https://photo-forum.net/static/site_pics/188/s_1316115630_IMG_2297-Edit.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: danvan16   
Дата:   19-09-11 11:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   19-09-11 11:53

Това от Supernatural ли е [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: J0R0   
Дата:   19-09-11 13:59

Хайде и аз да взема отношение в тази така дискутирана тема.

Ясно е, че няма обективен критерий, по който да се оценява изкуството.
Ясно е, обаче, че не върви едно жури да не може да обоснове избора си, защо това, а не онова.
Ако не може да го направи, то място му не е да бъде жури, колкото и да са добри като фотографи.

Обикновено обосновката защо това, а не онова, се крепи на три много важни неща.
(В курсовете по фотография, които водим, когато обсъждаме снимките на курсистите, изтъкваме точно тези три неща, които между другото не са само фотографски, а са валидни за повечето репрезентативни изкуства)

1. Внушението и идеята на произведението
2. Доброто познаване и боравене с техниката
3. Уникално уловен или пресъздаден момент (това последното е повече за фотографията)


Ако тези три неща са налице, то можем да определим произведението като добро.
Възможно е да са налице само две или само едно от трите и произведението пак да е шедьовър.
Но не е възможно и трите неща да липсват в едно произведение и то да бъде определено като добро.

От тази гледна точка за мен е незащитима позицията на журито на Фотоваканция, що се отнася примерно до този кадър:


http://www.photovacation.org/uploads/images/pages/2011/09/101620215db4d54e43e891dc96796ba6.jpg



Идея? - Може би е толкова дълбокомислена, че някой трябва допълнително да я обясни.
Висш пилотаж с техниката, илюзия за триизмерност, обеми, бързи-бавни скорости, фокус-дефокус, нестандартна гледна точка? - Няма, подобен кадър би могъл да бъде заснет от всеки начинаещ, с телефон.
Уловен момент? - Цък!

Нищо лично, към колегата Златко Латев.
Забележката ми е към журито, което ако ще да е не от американци, ами от марсианци - все тая.
Позицията им е незащитима.
И проблемът дори не е в това.
А че селектирайки 25 от незнамколко си кадъра, тези хора казват на едно цяло поколение начинаещи фотографи - ей това е добрата фотография, ей към това трябва да се стремите.
Възпитават вкус. Естетически критерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pumabg   
Дата:   19-09-11 14:16

JORO [smilie24]
А че селектирайки 25 от незнамколко си кадъра, тези хора казват на едно цяло поколение начинаещи фотографи - ей това е добрата фотография, ей към това трябва да се стремите.
Възпитават вкус. Естетически критерии

Само да вметна, че е хубаво и авторите от категория Б в този сайт да го знаят това ... А може би е най добре да им няпомняте по някой път ...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: J0R0   
Дата:   19-09-11 14:25

Предполагам, че го знаят.
Но авторите които гласуват с Б-рейтинг не са жури. Не им е това работата, не са поемали задължения към никого и не селектират, в смисъла за който стана дума по-горе. Дори не са длъжни да посещават сайта.
Например, аз като зрител не мога да видя всички кадри от Фотоваканция, виждам само 25-те, които журито са благоволили да изберат.
Докато всеки в този сайт е свободен да гледа всички качени в него снимки, подредени по най-различни критерии, по дата, по рейниг А, да прави собствени подредби, да гледа само определени категории или определени профили...
Рейтинг Б не задължава никого с нищо.
Май има известна разлика.
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pumabg   
Дата:   19-09-11 14:50

Има разбира се! Но не е ли време тези неща да се променят?
Това определено е един страхотен сайт, и се нуждае от по отговорни хора ...
За мен винаги, когато се говори за права трябва да се мисли и за задължения ...
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boni   
Дата:   19-09-11 14:57

Гласуването с Б не дава никакви права на гласуващия.
Това е просто различна селекция, базирана на реални хора, не на фантоми. Не е съвършена, но върши добра работа.
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_RATING_B_IMAGES

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: J0R0   
Дата:   19-09-11 14:59

Тия хора нямат нито по-специални права, нито по-специални задължения.
Това че маркираме някакви хора, чиито глас да подрежда снимките по по-друг начин, е наше решение, което не е свързано с права и задължения от страна на тия хора.
Тази подредба, както казах, не е ангажираща, може човек да я гледа, може и да не я гледа, може да гледа многото други подредби. Избор има богат.

Но прекалено отклонихме темата, ако те интересува как фунционира сайта и кой какви задължения и права има, можем да продължим на лични.

Тук темата е за плюсове и минуси на Фотоваканция. И аз казах това, което смятам за минус, като страничен наблюдател.
Ако организаторите сметнат, че съм прав, могат в следващите издания тези неща да бъдат коригирани.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pumabg   
Дата:   19-09-11 15:02

И като предпоследната снимка на Диди, нали?...
Гласуването с Б не дава никакви права на гласуващия - напротив, може и да не те храни с кифла и боза, но дава нещо много по важно!
Б категория е въпрос на престиж а някои хора злоупотребяват с него за съжаление ...


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pumabg   
Дата:   19-09-11 15:06

Каза също и нещо много важно! За критериите на оценяване ...
Аз просто направих един паралел нищо повече ...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boni   
Дата:   19-09-11 15:06

Какво имаш предвид, там могат да гласуват към 600 души и никъде в профилите им не пише, че гласът им се зачита и за Б. Ти дори не ги знаеш кои са. Гласуването с Б е просто една различна селекция, нищо повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pumabg   
Дата:   19-09-11 15:20

Не по-различна, а оценка на по-добрите фотографи, или аз греша ?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boni   
Дата:   19-09-11 15:23

По-различна селекция - извадка, като за нея се зачитат част от гласовете на около 600 души.
Само че, никъде няма знак в профила им, нито медал, нито ги знаеш кои са. Това, че гласът на някой се зачита в още една селекция нито му дава права, нито престиж, нито дори го вади на показ.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  17  18  19  20     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »