Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Новият Micro Nikkor 40/f2.8 DX
Автор: kvakioh   
Дата:   15-09-11 17:05

До седмица ще имам възможност да го пробвам, според мен от това, което виждам, този ще е един от най-зле представилите се макро обективи.
Да не забравяме все пак и други марки макро обективи, които си заслужават, един Сигма 50 макро е 250-300лв втора ръка. 180/3.5 макро може да се намери към 1200лв, което обезмисля покупката на такъв свръхкъс и неудобен обектив.
Лично за мен този 40 макро е точно за някой, който си е купил примерно Д3000/Д3100 с идеята, "да има рефлексен апарат", без да разбира много-много, с един стандартен обектив 18-55 и после да се впечатли и пак така случайно да се пообърка и да си го купи този 40.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Micro Nikkor 40/f2.8 DX
Автор: Alex-dan   
Дата:   15-09-11 18:39

Много интересно как достигна до такова предположение, че ще е най-зле от всички, след като примерно е малко по-добре от 85/3.5, който пък е малко по-слаб от 105 ВР, това според photozone.de...

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Micro Nikkor 40/f2.8 DX
Автор: kvakioh   
Дата:   15-09-11 18:47

Снимайки основно макро и в търсенето на най-добър обектив за кроп за Никон/Канон мога да го кажа. И при многобройни тестове, на почти всички известни макро обективи на пазара, основно за Никонски тела.
Твърдо стоя зад мнението си, че няма да се купува масово, освен за
"случайно" закупилите безмоторни тела...

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Micro Nikkor 40/f2.8 DX
Автор: iordanov   
Дата:   16-09-11 13:06

кваки, глупости говориш [smilie5]
нито стана ясно какво му е чак толкоз "зле" на обектива, нито пък има аналог обектива. Освен Токина 35 мм.
Сигма 50 е покъртително ужасен обектив и си заслужава цената от 200 лв. Сигмата 180 е с друго предназначение. Никон 40 мм. е с трето. Та така.

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Micro Nikkor 40/f2.8 DX
Автор: tziko   
Дата:   16-09-11 16:14

http://tinyurl.com/6y2eux6

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Micro Nikkor 40/f2.8 DX
Автор: Alex-dan   
Дата:   16-09-11 17:45

Точно според наблюденията ми от измерванията на photozone -

Comparing the AF-S Micro-NIKKOR 105mm f/2.8G VR macro lens with the new 40mm DX macro at 1:1 was surprising. I honestly couldn’t tell the difference. Both lenses were super sharp and had about the same contrast.

Никон с тоя обектив просто запълниха DX формата с къс обектив след по-дългия 85 3,5 и вече има 4 с останалите два FX, на кой каквото му трябва :)

I found the 40mm DX macro to be perfect for product photography with good lighting. I used my SB-900 flashguns, off-camera and the lens was very enjoyable to shoot with. The results were better than expected.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Micro Nikkor 40/f2.8 DX
Автор: rewer   
Дата:   21-09-11 12:00

Видях че е наличен в Павилиона и Синтезиса.Няма ли някой колега от София да иде да направи малко кадри за да видим как се държи в действителност.Или Джъмбо да направи едно от своите добри ревюта.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Micro Nikkor 40/f2.8 DX
Автор: pumabg   
Дата:   21-09-11 12:03

Ти това не го ли чете ?
Цък
Добър обектив ама не става за макро
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Micro Nikkor 40/f2.8 DX
Автор: Alex-dan   
Дата:   21-09-11 12:05

Маркетингов трик е тоя обектив [smilie23] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Новият Micro Nikkor 40/f2.8 DX
Автор: rewer   
Дата:   21-09-11 13:11

Мани го чичо Кен....аз за макро си имам Сигма 150/2,8 ,този ми е интересен като междинка между 35-ца и 50-ка и възмножността му да фокусира близо и с достатъчно добро увеличение.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »