Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Искаме критика!
Автор: Havga   
Дата:   14-09-11 11:09

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=86048


ИСКАМ КРИТИКА :)))))
Мога и да давам, но не се чувствам достатъчно уверена за да критикувам автори, освен начинаещи, така че ще действам според възможностите си :)))))
и искам критика за тази моя снимка :

https://photo-forum.net/i/1455695




Публикацията е редактирана (14-09-11 13:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: oblivion   
Дата:   14-09-11 11:25

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=63714



Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: x_15   
Дата:   14-09-11 11:31

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=93441
Аз също искам критика!

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Havga   
Дата:   14-09-11 13:25

на мен ми е трудно да преценя от кого искам критика...., и е малко тъпо щото единствените тук критикуващи SIR SKY i VIOLATOR са написали че харесват снимката..., ама поне могат да обяснят защо ;))))))
както и другите разбира се ....
ще се радвам на коментари, пък ако стане и диалог.... ще е супер :))

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: vandobrev   
Дата:   14-09-11 13:53

Ако на критикуващите им се занимава още,нека погледнат и към мен:

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=64309



Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: radostinivov   
Дата:   14-09-11 14:00

Бройте и мен :) И аз искам кртика! :))

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=90293



Публикацията е редактирана (14-09-11 14:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   14-09-11 14:17

И понеже страниците си растат, аз ще пусна и тук обновения списък. :)

СПИСЪК - Желаещи критика:

MargeryK
Lalinda
wiseacre
loveforever
lillia
Sieminehn
sir_sky
vanquished
eewf
a4o90
тъма
Havga
oblivion
x_15
vandobrev
radostinivov
Cyclon
FrEaKyKiD
Mr.Chaos
oswald




СПИСЪК - Критици:

violator
sir_sky
swan_



Хайде хора, бъдете по-смели! [beer]



Публикацията е редактирана (14-09-11 21:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: bess_bg   
Дата:   14-09-11 14:44

"Бъдете по-смели!"
Като видях рейтинга и коментарите към снимката на Тъма направо се зачудих какъв е смисъла от критика.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Havga   
Дата:   14-09-11 14:48

стига с тоя рейтинг, ако наистина това ви притеснява , хайде да го махнем от снимките за критика, както и някой вече предложи..
а под снимката на тъма няма особено много критика, да не говорим за конструктивна, нито някой е направил такава от както е пусната темата;

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: feliz   
Дата:   14-09-11 15:09

"Имаш свободата да се изказваш под всяка моя снимка, разбира се, но официална критика от теб не желая"
============================================
тьма, това пък как да го разбирам?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Cyclon   
Дата:   14-09-11 15:09

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=70503

Аз бих се радвал на критика, човек така се учи а аз имам много да уча. [smile] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: freakykid   
Дата:   14-09-11 15:16

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=80145

и аз бих се радвала на критика.


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   14-09-11 15:25

Havga, сега погледнах какво съм коментирал под снимката. Само съм ти загатнал нещо с това за филтрите. Освен това съм сигурен, че върху негативът има по - добри полутонове. Просто трябва да накараш скенерът да ги покаже. Негатъвът е междинен носител на фотографски образ и параметри, като полутон и контраст могат частично да търпят интерпретации както при копиране, така и при скан. Има много техники за да бъде извлечен максимумът от един негатив... разбира се и ограничения. Старият филм не е категорично оправдание за лоши полутонове.
Съдържанието на фотото ми харесва. Позволявам си да го нарека "преобладаваща поетична скука", без това не значи нещо лошо. Самият аз правя много такива и им се кефя [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: mini4iki   
Дата:   14-09-11 15:35

Ох, от няколко дена следя и двете, по точно трите теми. Тази за : Дали сме склонни да приемаме критика и от кого, тази на Тъма за снимка за критика, а сега и тази тема, която според мен е същата само че в по-лош вариант.

Моето мнение е че ако някой толкова много иска да му бъде критикувана снимка, темата на Тъма е много по-подходяща, от това да чакаш някой да пише под някоя от снимките ти...

Отделно, за какво е това натискане за критика? Защо трябва да се побутваме, за да напишем коментар или мнение под някоя снимка. Ако някой има желание ще го направи и на собствена воля, а не "Моля Ви критикувайте ме". А вие като автори на снимките си, виждате ли им недостатъците? Аз лично знам за какво бихте критикували снимките ми и не би ми било приятно, да видя своето мнение написано от някой друг, като поучителен вариант на снимката ми.
Примерно : "Трябваше така и така да снимаш", не значи винаги, че и аз не съм искал да снимам по друг начин, но в повечето случай снимката е направена, гледаш си я вкъщи и си казваш сам, ех ако бях снимал така , щеше да е по-добре, ноооооооооооо....... не можеш да върнеш момента, нали? Нали това е целта, да уловиш момента. Като не става, пробваш пак и така.
Единствено може би портретната фотография би могла да се критикува, защото там почти винаги нещата са нагласени (светлина, интериор и т.н.) и могат да бъдат коригирани.

Какво ти си видял и усетил в даден момент, не значи, че това винаги ще се хареса и ще се усети от нас, останалите хора, нали? Все пак нали чрез фотографията изразяваме себе си, а не това как останалите хора виждат нас!

Това е моето мнение, критики много, но много рядко ще получиш истинската - градивната критика, от която всеки разбира се се нуждае.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   14-09-11 15:54

mini4iki, да, натискам се за критика, искам да обменя идеи и разбирания. Това наистина ли е толкова лошо? В една друга тема казах - приемам фотографията от художествена гледна точка, а целта на изкуството за мен е да осъществя контакт, да се проведе диалог. Това е просто един различен начин на общуване, пък и не е ли по-интересно така, като се завърже дори и някакъв спор? Точно това е, че не виждам винаги недостатъците на работите си, всъщност в повечето случаи. Затова пък има, мисля, достатъчно хора, които биха могли да ми помогнат в тази насока. А като ме насметат няколко пъти поне ще внимавам занапред. Да, ти си усетил нещо и си го заснел в даден момент, но пък като се усъвършенстваш и се стремиш към по-добри кадри технологично и естетично, то при следващо предаване на някой момент това просто ще ти помогне за по-адекватното му представяне.
Уф, май се олях малко [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: mini4iki   
Дата:   14-09-11 16:02

О, не, не исках да кажа, че е лошо, разбира се, както казах накрая всеки има нужда от градивна критика. Много от мненията на хората в този форум наистина могат да бъдат от полза, защото има наистина много добри в това, което правят. Може би аз малко по-скиптично гледам на нещата, знам ли [smilie11] Явно изпадам в категорията на тези , на които им е все още трудно да приемат критика [smile] и то защото виждам много свои грешки и просто не искам да ми повтарят [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Lalinda   
Дата:   14-09-11 16:52

Оставам с впечатлението, че за майстор се счита само този, който е успял да представи нещата, пък били и тези неща просто жени, по-хубави, отколкото са в действителност.

Ако ги представи по-грозни, не може да е майстор, така ли?

Имах един колега, който казваше, че човек трябвало да се старае, за да се получат нещата добре, и че лоши ставали от само себе си...

Може би, но това не се отнася до, ъъъ, изкуството.
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Havga   
Дата:   14-09-11 16:55

VIOLATOR мерси, за мен този коментар е полезен, за съжаление нямам и идея от сканиране, така че всъщност започвам да осмислям факта , че оставям някой друг да се намесва в крайния резултат ...,
бих искала да попитам какви филтри имаш предвид , цветни или?

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: swan_   
Дата:   14-09-11 16:56

И аз бих дал критики на желаещ, стига нивото му да не е видимо по-високо от моето. :)
Осван това снимки като на violator не бих могъл да критикувам например. Такъв тип изкуство просто ми харесва или не, без да мога да отговоря защо. Все пак на начинаещи с удоволстиве бих давал критика и то с прости думи, без да звуча като истински критик [smile] Както някой спомена по-горе, трудно е да се прегледа един цял профил, особено ако в него има стотици снимки. Мисля, че да се следи темата нонстоп би отнело много време. Според мен добра идея е желаещите критика да пишат ЛС с искане за конкретни снимки. След това в темата биха могли просто да пусат линк към кирикуваната снимка. Така според мен прсото трябва да се поддържа един списък и то не на желаещи да получат критика, а на такива, които искат да дадат.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Havga   
Дата:   14-09-11 17:00

Лалинда, би ли погледнала това https://photo-forum.net/i/1447263

преди време предизвика доста коментари относно "некрасотата" на кадъра..
всъщност защо никой не показва дебели жени, клющави голи мъже?

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: erotila   
Дата:   14-09-11 17:01

Автор: swan_
Дата: 14-09-11 16:56

дай линк към Ниво калкулатор или поне как мислиш че ще направиш първото си изречение на практика, в действие

"И аз бих дал критики на желаещ, стига нивото му да не е видимо по-високо от моето. :)"
тува е изречениету

пп
Всички са равни, за да са такива те са се съгласили с условията в сайта, нивата ние си ги създаваме за да се извисяваме и за да не си спомняме къде сме били преди ...

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: oswald   
Дата:   14-09-11 17:03

Не искам да звуча нелюбезно , но съм от скоро в сайта и забелязвам ,че критиката е много кът.И донякъде го разбирам , малко хора са готови да критикуват ,това е като безплатни уроци [smile] .Ако на някой му се критикува съм насреща ...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Havga   
Дата:   14-09-11 17:06

https://photo-forum.net/i/1447263

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   14-09-11 17:12

Сега... да разгледаме въпростъ в чисто социален аспект [smile]

например MargeryK... както и всеки друг потребител е нормално да иска да представи виртуалното си присъствие тук. Как ще го направи е нещо индивидуално... и точно това е хубавото.

Критика, критика, критика, критика..... искаме критикааааа..... погледнете, обаче колко човека пожелаха критика и колко се съгласиха да я дадат... някои дори още не са написали нищо...

Към искащите критика..
Хобаво искате, но какво предлагате [smile]..


Съвсем в самото начало зададох този въпрос и никой не ми отговори. Не е ли нужно снимката да предизвиква/дава някаква емоционална провокация?
Едва ли аз, а и вие ще си размърдаме задниците да критикуваме нещо вяло, скучно и случайно, само заради едната идея... може би веднъж или още веднъж и толкова... казвам това с най добри намерения.
Смятам че да получаваш директна критика не е нито достатъчно, нито най - добрият начин да се научиш. В този форум съм понаучил туй онуй. И това само от присъствието на автори и фотографията им. Останалото е мисъл, и здраво бачкане.... и пак не е достатъчно... да си завършен артист. Така че сядайте си на... там нали... и.... така. Предлагайте съдържание и чакайте реакция. Липсата на реакция също е реакция. А докато чакате може да анализирате поведението на публиката при други форумски казуси....[smile]
Уверявам ви полезно е като си обобщавате после критичните бележки. Не ми се накланя темата в тази посока, но смятам за винаги актуален въпросът "Абе кой пак пусна тихата пръдня"...

...и.... така [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: swan_   
Дата:   14-09-11 17:18

почти 100 [smilie25]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »