Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   13-09-11 20:55

Понеже създадох една такава темичка (https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1369722&t=1369722&phorum_uriauth=
), в която обсъждахме критиката, забелязах как много изразиха мнение, че не критикуват заради лошата реакция, а някои се оплакваха от липсата на критика по снимките си. Затова създавам и тази тема, като целта й е да събере хора, които желаят да чуят откровено мнение по творбите си.

Ето как смятам да процедирам:
В този първи пост ще се събират имената на желаещите, като ще слагам линк към профила на всеки.

Заповядайте и се включете, ако:
- сте отворени за чуждото мнение и имате нужната толерантност, за да се вслушвате от време на време
- понасяте на критика и не изпадате в нервни кризи, че на някой нещо не му е харесало [smilie8]
- искате да разберете мнението на хората не просто към определена снимка, а за всяко нещо в профила ви (идеята е, че така критикуващите биха могли да са от по-голяма полза - всеки ще коментира на кадри, където усеща, че може да даде съвет)

Като цяло ще е хубаво да има взаимно уважение от двете страни и мнение да се изразява в рамките на доброжелателния тон!

Смятам, че по този начин ще постигнем резултати, вие как мислите? [smile]

Скъпи критици, ние, които ценим полезните ви коментари, ще сме много благодарни за времето, което бихте могли да ни отделите! [beer]

И нека дам начало на този списък:
MargeryK - https://photo-forum.net/photographer/MargeryK


Ваш ред е! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Lalinda   
Дата:   13-09-11 20:59

Lalinda - https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=16481



Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: wiseacre   
Дата:   13-09-11 21:07

[smilie18]

Въпреки, че си позволявам лееко да съм скептичен.

wiseacre - https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=94994


Давам по бира [smilie5]

erotila, логично и правилно [smilie24]



Публикацията е редактирана (13-09-11 21:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: gbrain   
Дата:   13-09-11 21:07

Lali, нaй-добрa си в aбстрaкциитe .:)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   13-09-11 21:08

Хубаво искате, но какво предлагате? [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: erotila   
Дата:   13-09-11 21:09

НЕ изразяване то на мнение е:
- не интерес към снимката/автора
- не възможността да се изложиш със не вярно отношение към предното -

и в двата варианта се запазва мълчание

пп
във сайта всеки е свободен да дава и да очаква мнения след като се е регистрирал и след тако си е качил снимка в профила, ако някой е трябвало да дава или да поема тежестта да се показва вече го е направил... нали не очаквате джъмбо да ви даде съвет за канон [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   13-09-11 21:10

Уф, добре де, явно, че не може да се редактира първият пост, голяма съм шматка [smilie8]




СПИСЪК - Желаещи критика:

MargeryK
Lalinda
wiseacre
loveforever
lillia
Sieminehn
sir_sky
vanquished
eewf




СПИСЪК - Критици:

violator
sir_sky



Публикацията е редактирана (13-09-11 23:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: lillia   
Дата:   13-09-11 21:10

Кой каквото си има:)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   13-09-11 21:13

Сега да не стане темата хаотична предлагам следната организация.... Потребители да заявяват желанието за получаване или даване на критика. Когато се събере определен брой от желаещи, критиците паралелно ще предложат критиката си на тези които са я заявили. Така ще може да се прави сравнение и да се види кой прав, кой крив [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: lillia   
Дата:   13-09-11 21:20

Ми аз няколко пъти получавам добра критика. Става дума за технически въпроси. Не от типа харесва ми, не ми харесва:) Имам много да уча, това го знам, но става бавно.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   13-09-11 21:21

Автор: violator
Дата: 13-09-11 21:13

Сега да не стане темата хаотична предлагам следната организация.... Потребители да заявяват желанието за получаване или даване на критика. Когато се събере определен брой от желаещи, критиците паралелно ще предложат критиката си на тези които са я заявили. Така ще може да се прави сравнение и да се види кой прав, кой крив


Ха, това ще бъде много забавно упражнение според мен, обаче пък дали ще успеем да си организираме такова? А и при паралелната критика май ще е по-добре, ако човек участва с по една своя работа...

erotila, това не са единствените причини за мълчанието и ги разисквахме надълго и широко в другата тема. Така тези, които имат какво да кажат, ще могат да си го кажат на някой, който се предполага, че ще им обърне внимание или поне ще приеме мнение без лоши чувства, след като се е вписал в тази тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: тьма   
Дата:   13-09-11 21:23





Публикацията е редактирана (19-09-11 18:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: erotila   
Дата:   13-09-11 21:25

Автор: MargeryK
Дата: 13-09-11 21:21


мога да ти дам пример, бързъ:
Кога за последно влиза в раздел:ВИДОВЕ?


ако някой е искал да влезе ще влиза всеки ден ако някой сега я вижда значи не му е трябвала
същото е и с гласуването и с + и !

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   13-09-11 21:27

Чак задължаване не е, тъма, това при желание на критика.[smilie3]
Пък то и от твоята тема също ми дойде идеята, обаче една снимка ограничава, лично според мен.


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: тьма   
Дата:   13-09-11 21:28





Публикацията е редактирана (19-09-11 18:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Knartist   
Дата:   13-09-11 21:28

[smile] MargeryK, има нещо адски сладурско в теб, толкова сладурско, че направо ми се иска да те опозная [smilie3] [smilie7] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: erotila   
Дата:   13-09-11 21:32

Автор: Knartist
Дата: 13-09-11 21:28

[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   13-09-11 21:34

Кой ще заяви, желанието си да дава критика? Сладурските работи... после, като потръгне темата [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: swan_   
Дата:   13-09-11 21:41

Давам:)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: borkond   
Дата:   13-09-11 21:42

Какво сега искате, да извадим критическата секира ли? За Лалинда е ясно - това си е диагноза!Изпъстрени със самотни размисли с прекалено много свободно време дни и нощи довели до огромно количество ненужни знания и от там лишено от почти всякакво живо присъствие но с множество криптографски елемнти фотография!Търсене на оригиналното в баналното,което накрая се превръща в преброяване на дивите зайци!Самота, довеждаща по пътя на съзерцанието до клаустрофобичен нарцисизъм! Отегчение!Няма нищо по-досадно от съзерцанието в същност.Оценка - всички са по-некомпетентни, щото не са имали толкова време за губене!

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Knartist   
Дата:   13-09-11 21:42

[smilie5] Ни съ бъзикайте, аз сериозно го аресах Марчето... някак ми напомня за една част от самия мен, онази - позитивната, вярващата, младата, оптимистичната, наивната... in touch with my femine side etc... [smilie8] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   13-09-11 21:46

Тъй като MargeryK е инициатор на темата смятам, че е уместно да пусне пост, в който да се вписват желаещите да дават критика... а такива вече има

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: loveforever   
Дата:   13-09-11 21:58

Айде още един желаещ да бъде разпънат на кръста в лицето на моя милост.

loveforever

Ще ми бъде интересно да чуя мнения както за отделни снимки, които са ви направили някакво впечатления, така и за всичко като цяло( ако на някой му се зяпа повече). Човек винаги може да научи нещо повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   13-09-11 21:59

Значи, аз съм напълно сериозна! Да, borkond, искам да извадиш секирата и да сечеш, така че да направим един иситински филм на ужасите! Само да е под снимките на човека, че тук ще настане верно голям хаос... [smilie3]
Аз съм новичка във фотографията, напълно нормално е да съм ентусиазирана и се надявам винаги да си остана такава като става въпрос за визуални изкуства! Обаче пък знам, че без да има критика си е една адска скука. Затова се опитвам да ви стимулирам! [beer]

Knartist, да гледаш оптимистично на нещата не е наивно. Аз знам, че всичко може да тръгне по съвсем кофти начин, ама това изобщо не пречи да опитам, нали?

Тъй че не ми спамете по темата, ами се залавяйте за критиката! (ако имате желание и свободно време) [smilie6]

violator, откъм списъка на критиците да те слагам ли? И всеки друг, ако иска, да каже. Въпреки, че смисълът е най-вече да се виждат тези, които искат мнение за работите си, пък иначе всеки е свободен да си коментира. [smile]



Публикацията е редактирана (13-09-11 22:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: lillia   
Дата:   13-09-11 22:03

Автор: MargeryK

Хубава тема, стимулираща. Ако може да ме пишеш и мен в графа искащи критика[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: sieminehn   
Дата:   13-09-11 22:05

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=94439

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: тьма   
Дата:   13-09-11 22:08





Публикацията е редактирана (19-09-11 18:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   13-09-11 22:19

Тъма стига си спамила. Темата е поставена добре[smilie24]

Сега MargeryK, първо имам още едно организационно предложение.... Предллагам, желаещите да получатват критика, да могат да я поискат от тези които са заявили желание да критикуват. Именно така може да възникнат конкретни персонални диалози между двете страни. В този ред на мисли, ако някой пожелае да чуе/прочете мнението ми за негова снимка... разбира се.


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: тьма   
Дата:   13-09-11 22:22





Публикацията е редактирана (19-09-11 18:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   13-09-11 22:30

Тъма, за коя твоя снимка [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: тьма   
Дата:   13-09-11 22:33





Публикацията е редактирана (19-09-11 18:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: vanquished   
Дата:   13-09-11 22:33

Ми хубаво е да има критика , ама който иска критика после да не казва "Ти пък си виж твоите снимки,после давай акъл" . Хубаво е да се направи даже като раздел във форума "Критика" . Дали ще се получи... ? По -скоро не,ще стане типично по български . И аз искам критика , пък ако е за привличане само на внимание - защо не .

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: feliz   
Дата:   13-09-11 22:34

e, то кой не иска violator?! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: erotila   
Дата:   13-09-11 22:35

[smilie18]

като като тук ли

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: feliz   
Дата:   13-09-11 22:36

MargeryK, имаш хубави работи като художник.[smilie24] Което е плюс за фотографията.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: atrifonov   
Дата:   13-09-11 22:37

Не обичам да критикувам тъй като не се чувствам толкова знаещ и можещ във фотографията, но се уча и то бързо според мен[smilie5] [cool]
Но сега ще си позволя критика и то към кадър на авторката на темата, който забелязах в представяне, но не ми допадна


https://photo-forum.net/static/site_pics/114/r_1315650492_studena2.jpg




Та за кадъра- не ми харесва този диптих, не ми допада тази черно-бяла конверсия( можеше да е по- добра)губят ми се очите на модела, някак безизразни и в сянка, самата светлина също не ми харесва

[smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   13-09-11 22:37

Тъма, сега искаш ли да ти напиша конкретно мнение за конкретна снимка или не?


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   13-09-11 22:38

vanquished, преди време имаше раздел със снимки за критика, ма взе да пада активността там и го разкараха.


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: тьма   
Дата:   13-09-11 22:42





Публикацията е редактирана (19-09-11 18:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: feliz   
Дата:   13-09-11 22:43

MargeryK, оказа се, че е твоя снимката, която ми беше странно, че има доста Б гласове, а нито един не се беше осмелил, да си признае, че я е харесал. Лично аз, не виждам нищо в нея, за което да се хвана. Пак казвам, не ме учудват многото точки, защото често ми се случва, да не харесвам нещо тук, а то да е добре оценено. Озадачи ме анонимността на гласувалите.


https://photo-forum.net/static/site_pics/200/a_1314908493_golota.jpg


Та ако някой от гласувалите се мерне тук, моля да каже какво му е харесало. Това пак е вид критика, нали?[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: vanquished   
Дата:   13-09-11 22:43

violator - Е,значи няма смисъл :) Тогава ,който иска да обърне внимание върху себе си - пуска тема .



Публикацията е редактирана (13-09-11 22:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: тьма   
Дата:   13-09-11 22:45





Публикацията е редактирана (19-09-11 18:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   13-09-11 22:46

Значи целта, която съм си поставила не е да привличаме тук какво да е внимание, а да стане диалог! С едно "!" може ли да се направи диалог? Не мисля...
Точно за това говоря, vanquished, да няма такива негативни изказвания. Представям си нещата така - да може да ти се даде мнение, а ти сам решаваш дали го приемаш, обаче ако не останеш доволен, все пак да няма такива нападки от сорта на "Я се виж ти!". Зато и така съм формулирала в началото кой би могъл да се включи.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   13-09-11 22:58

Уф, докато си пусна отговора и 10 човека още са се изказали...

Моля ви, хора, коментирайте под снимките!
Тук взе да става тегаво така, има си графа там, ползвайте я по предназначение! Не съм искала да привлека вниманието специално върху себе си с тази тема,а почва да прилича точно на това. Имах една невинна идея, не я опорочавайте, моля ви!

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: sir_sky   
Дата:   13-09-11 22:59

И давам и приемам! ;) Стига някой да иска![smilie24]
Готина тема![thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: eewf   
Дата:   13-09-11 23:07

Искам критика
https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=61634

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   13-09-11 23:09

Смятам че би било добре, страните да могат да заемат и противоположната позиция.. или с други думи, както да получат така и да дадат критика. Смятам, че така може само да се зародят нови форми на общуване.

Следвайки идеята, предлагам на тъма следната своя снимка за критика:

https://photo-forum.net/static/site_pics/179/o_1315943470_DSC_6383_1_W950.jpg



Линк към снимката, качена в профила ми.


Както е по правилата на Фото-Форум, предлаганите за критика снимки се спират от гласуване. Бих искал да помоля всички да се съобразим с това, за да няма излишни нападки за рейтинги точки и там разни такива формални...


Очаквам предложение от тъма за конкретна нейна снимка, по която да напиша критика [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: vanquished   
Дата:   13-09-11 23:11

А,и още нещо - който иска критика да пита за определена снимка,иначе ако човек има 300 фотографии в профила ,кой ще се заеме .

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   13-09-11 23:13

Моля посочвайте умерен брой конкретни снимки и конкретно от кого искате критика.... иначе ще стане хаос.

MargeryK може вече да спи, но ако не, нека обобщи кои са пожелаха да дадат критика.


[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   13-09-11 23:14

да... :) vanquished ме е изпреварил


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: тьма   
Дата:   13-09-11 23:15





Публикацията е редактирана (19-09-11 18:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: erotila   
Дата:   13-09-11 23:16

Автор: eewf
Дата: 13-09-11 23:07

написах това в началото на темата

Автор: erotila
Дата: 13-09-11 21:09

НЕ изразяване то на мнение е:
- не интерес към снимката/автора
- не възможността да се изложиш със не вярно отношение към предното -

и в двата варианта се запазва мълчание


Това е фотографски сайт, това че някой си има уред за снимане, и с него е направил снимка не означава че снимката е с фотографска стойност, сайта в който сме в момента е сайт за фотографи, те са творци защото измислят нещо и го правят на изображение, всяко друго изображение е просто снимка но то няма дух то няма техника то няма съдържание.
Фотографията е:
правила
техника
и щипка творчество!


пп
приеми първата чертичка за критика към линка който даваш

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   13-09-11 23:18

Тъма дай линк... виж моят колко хубаво се вижда на предишната страница.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: krist   
Дата:   13-09-11 23:20

отива за пуканки[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   13-09-11 23:23

Автор: violator
Дата: 13-09-11 23:13
MargeryK може вече да спи, но ако не, нека обобщи кои са пожелаха да дадат критика.


Не спи тя :), постоянно си обновявам списъка в началото на темата, пада се 7-ми пост, тъй като бързичко я накацахте темата [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   13-09-11 23:25

Хайде тогава напиши го в един пост, които да виждаме всички [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   13-09-11 23:26

иииийЙ като казахте пуканки..... мммм облизвам се.... няма ме за малко [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: feliz   
Дата:   13-09-11 23:31

Абе не знам, но ми е странно да искате критика за снимка със 100+ Б гласове.[smilie8]
тьма, тоя камък е за твоята градина.[smilie5] Може ли да ти кажа моето мнение за пуснатата тук твоя снимка?


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   13-09-11 23:34

Айде специално за violator го копирам и тук [smilie8]

СПИСЪК - Желаещи критика:

MargeryK
Lalinda
wiseacre
loveforever
lillia
Sieminehn
sir_sky
vanquished
eewf
a4o90
тъма
Havga
oblivion
x_15




СПИСЪК - Критици:

violator
sir_sky
тъма



Публикацията е редактирана (14-09-11 11:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: feliz   
Дата:   13-09-11 23:45

Дайте конкретни снимки, така е кофти.
Пък и да не мислиш, че някой ще си спре гласуването, както пожела Виолатора?![smilie5]Да не говорим за повече снимки от една.[smilie21]



Публикацията е редактирана (13-09-11 23:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: a4o90   
Дата:   14-09-11 01:29

И аз не отказвам критика, така че бройте и мен [smile]
Само да отида за вазелина[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   14-09-11 01:48

[smile] ...
темата определено се чете по - различно на пълен стомах [smilie18]



Поради невнимание, съм пропуснал снимката за критика, предложена от тъма. Ето я още веднъж... и критичните ми бележки към нея... [smile]

***
На фона на съществуващото мнение, че липсата на технически достойнства в една фотография може да бъде компенсирана с артистичност смятам, снимката за съчетание от лош изходен материал и лош пост процес, които категорично задържат внимание върху себе си. Използвам понятието композиция условно, защото на нейно място, между обекти и перспективни линии цари необоснован хаос. Като цяло леките поетични нотки на заглавието, съчетани с неубедителното визуалното не образуват мелодия, още по - малко емоция от нея.


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   14-09-11 01:58

... и да не забравите снимките за критика се спират от гласуване [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: тьма   
Дата:   14-09-11 06:47





Публикацията е редактирана (19-09-11 18:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: тьма   
Дата:   14-09-11 06:51





Публикацията е редактирана (19-09-11 18:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: тьма   
Дата:   14-09-11 06:56





Публикацията е редактирана (19-09-11 18:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   14-09-11 09:15

Тебе, тъма, те писах и при другите, че забелязах, че не се свениш да дадеш мнение. [smile]
И си права, не е добро решение, затова помолих на няколко пъти - мнението да е под самите снимки.

Автор: violator
Дата: 14-09-11 01:58
... и да не забравите снимките за критика се спират от гласуване


violator, хубаво си мислиш за организацията, обаче ще стане много сложно. При добро желание, авторът ще си спре гласуването или ще посочи някоя определена снимка, на която държи да получи критика. Но всичко си е при желание от негова страна, всеки е свободен да направи както иска, само, повтарям, да не се стига до нападки.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Frida   
Дата:   14-09-11 10:26

vanquished - изкритикуван. Следваща е lilia. Също и oblivion и wiseacre.



Публикацията е редактирана (14-09-11 12:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: wiseacre   
Дата:   14-09-11 10:39

Frida, добри критики [smilie24]

Ако може и за мене?

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: vanquished   
Дата:   14-09-11 10:41

frida - Благодаря ! Сега би трябвало да спра снимките от гласуване ,това как става ?



Публикацията е редактирана (14-09-11 10:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MShte   
Дата:   14-09-11 10:48

Поздравления за темата.
Давайте линкове към критиката, моля, така че да е полезна за всички. [smilie24] Човек се учи не само от собствените си грешки. [thankyou] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: vanquished   
Дата:   14-09-11 10:51

Влез в профила на критикуван и започваш да гледаш коментарите под снимките ;)



Публикацията е редактирана (14-09-11 10:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: мара   
Дата:   14-09-11 10:56

съвсем смислена тема [smilie5]
мене не ми пречи особено да си критикувам и под снимките. особено откак утрепаха зоната с цензурата и тама настана скука [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: vanquished   
Дата:   14-09-11 10:58

Критикувайте бе хора , нали това е смисъла . Марче ,видях ти една картина наживо в галерия до кукления театър [beer] .

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: мара   
Дата:   14-09-11 11:00

я! там па къде има галерия [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Havga   
Дата:   14-09-11 11:09

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=86048


ИСКАМ КРИТИКА :)))))
Мога и да давам, но не се чувствам достатъчно уверена за да критикувам автори, освен начинаещи, така че ще действам според възможностите си :)))))
и искам критика за тази моя снимка :

https://photo-forum.net/i/1455695




Публикацията е редактирана (14-09-11 13:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: oblivion   
Дата:   14-09-11 11:25

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=63714



Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: x_15   
Дата:   14-09-11 11:31

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=93441
Аз също искам критика!

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Havga   
Дата:   14-09-11 13:25

на мен ми е трудно да преценя от кого искам критика...., и е малко тъпо щото единствените тук критикуващи SIR SKY i VIOLATOR са написали че харесват снимката..., ама поне могат да обяснят защо ;))))))
както и другите разбира се ....
ще се радвам на коментари, пък ако стане и диалог.... ще е супер :))

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: vandobrev   
Дата:   14-09-11 13:53

Ако на критикуващите им се занимава още,нека погледнат и към мен:

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=64309



Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: radostinivov   
Дата:   14-09-11 14:00

Бройте и мен :) И аз искам кртика! :))

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=90293



Публикацията е редактирана (14-09-11 14:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   14-09-11 14:17

И понеже страниците си растат, аз ще пусна и тук обновения списък. :)

СПИСЪК - Желаещи критика:

MargeryK
Lalinda
wiseacre
loveforever
lillia
Sieminehn
sir_sky
vanquished
eewf
a4o90
тъма
Havga
oblivion
x_15
vandobrev
radostinivov
Cyclon
FrEaKyKiD
Mr.Chaos
oswald




СПИСЪК - Критици:

violator
sir_sky
swan_



Хайде хора, бъдете по-смели! [beer]



Публикацията е редактирана (14-09-11 21:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: bess_bg   
Дата:   14-09-11 14:44

"Бъдете по-смели!"
Като видях рейтинга и коментарите към снимката на Тъма направо се зачудих какъв е смисъла от критика.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Havga   
Дата:   14-09-11 14:48

стига с тоя рейтинг, ако наистина това ви притеснява , хайде да го махнем от снимките за критика, както и някой вече предложи..
а под снимката на тъма няма особено много критика, да не говорим за конструктивна, нито някой е направил такава от както е пусната темата;

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: feliz   
Дата:   14-09-11 15:09

"Имаш свободата да се изказваш под всяка моя снимка, разбира се, но официална критика от теб не желая"
============================================
тьма, това пък как да го разбирам?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Cyclon   
Дата:   14-09-11 15:09

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=70503

Аз бих се радвал на критика, човек така се учи а аз имам много да уча. [smile] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: freakykid   
Дата:   14-09-11 15:16

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=80145

и аз бих се радвала на критика.


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   14-09-11 15:25

Havga, сега погледнах какво съм коментирал под снимката. Само съм ти загатнал нещо с това за филтрите. Освен това съм сигурен, че върху негативът има по - добри полутонове. Просто трябва да накараш скенерът да ги покаже. Негатъвът е междинен носител на фотографски образ и параметри, като полутон и контраст могат частично да търпят интерпретации както при копиране, така и при скан. Има много техники за да бъде извлечен максимумът от един негатив... разбира се и ограничения. Старият филм не е категорично оправдание за лоши полутонове.
Съдържанието на фотото ми харесва. Позволявам си да го нарека "преобладаваща поетична скука", без това не значи нещо лошо. Самият аз правя много такива и им се кефя [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: mini4iki   
Дата:   14-09-11 15:35

Ох, от няколко дена следя и двете, по точно трите теми. Тази за : Дали сме склонни да приемаме критика и от кого, тази на Тъма за снимка за критика, а сега и тази тема, която според мен е същата само че в по-лош вариант.

Моето мнение е че ако някой толкова много иска да му бъде критикувана снимка, темата на Тъма е много по-подходяща, от това да чакаш някой да пише под някоя от снимките ти...

Отделно, за какво е това натискане за критика? Защо трябва да се побутваме, за да напишем коментар или мнение под някоя снимка. Ако някой има желание ще го направи и на собствена воля, а не "Моля Ви критикувайте ме". А вие като автори на снимките си, виждате ли им недостатъците? Аз лично знам за какво бихте критикували снимките ми и не би ми било приятно, да видя своето мнение написано от някой друг, като поучителен вариант на снимката ми.
Примерно : "Трябваше така и така да снимаш", не значи винаги, че и аз не съм искал да снимам по друг начин, но в повечето случай снимката е направена, гледаш си я вкъщи и си казваш сам, ех ако бях снимал така , щеше да е по-добре, ноооооооооооо....... не можеш да върнеш момента, нали? Нали това е целта, да уловиш момента. Като не става, пробваш пак и така.
Единствено може би портретната фотография би могла да се критикува, защото там почти винаги нещата са нагласени (светлина, интериор и т.н.) и могат да бъдат коригирани.

Какво ти си видял и усетил в даден момент, не значи, че това винаги ще се хареса и ще се усети от нас, останалите хора, нали? Все пак нали чрез фотографията изразяваме себе си, а не това как останалите хора виждат нас!

Това е моето мнение, критики много, но много рядко ще получиш истинската - градивната критика, от която всеки разбира се се нуждае.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   14-09-11 15:54

mini4iki, да, натискам се за критика, искам да обменя идеи и разбирания. Това наистина ли е толкова лошо? В една друга тема казах - приемам фотографията от художествена гледна точка, а целта на изкуството за мен е да осъществя контакт, да се проведе диалог. Това е просто един различен начин на общуване, пък и не е ли по-интересно така, като се завърже дори и някакъв спор? Точно това е, че не виждам винаги недостатъците на работите си, всъщност в повечето случаи. Затова пък има, мисля, достатъчно хора, които биха могли да ми помогнат в тази насока. А като ме насметат няколко пъти поне ще внимавам занапред. Да, ти си усетил нещо и си го заснел в даден момент, но пък като се усъвършенстваш и се стремиш към по-добри кадри технологично и естетично, то при следващо предаване на някой момент това просто ще ти помогне за по-адекватното му представяне.
Уф, май се олях малко [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: mini4iki   
Дата:   14-09-11 16:02

О, не, не исках да кажа, че е лошо, разбира се, както казах накрая всеки има нужда от градивна критика. Много от мненията на хората в този форум наистина могат да бъдат от полза, защото има наистина много добри в това, което правят. Може би аз малко по-скиптично гледам на нещата, знам ли [smilie11] Явно изпадам в категорията на тези , на които им е все още трудно да приемат критика [smile] и то защото виждам много свои грешки и просто не искам да ми повтарят [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Lalinda   
Дата:   14-09-11 16:52

Оставам с впечатлението, че за майстор се счита само този, който е успял да представи нещата, пък били и тези неща просто жени, по-хубави, отколкото са в действителност.

Ако ги представи по-грозни, не може да е майстор, така ли?

Имах един колега, който казваше, че човек трябвало да се старае, за да се получат нещата добре, и че лоши ставали от само себе си...

Може би, но това не се отнася до, ъъъ, изкуството.
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Havga   
Дата:   14-09-11 16:55

VIOLATOR мерси, за мен този коментар е полезен, за съжаление нямам и идея от сканиране, така че всъщност започвам да осмислям факта , че оставям някой друг да се намесва в крайния резултат ...,
бих искала да попитам какви филтри имаш предвид , цветни или?

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: swan_   
Дата:   14-09-11 16:56

И аз бих дал критики на желаещ, стига нивото му да не е видимо по-високо от моето. :)
Осван това снимки като на violator не бих могъл да критикувам например. Такъв тип изкуство просто ми харесва или не, без да мога да отговоря защо. Все пак на начинаещи с удоволстиве бих давал критика и то с прости думи, без да звуча като истински критик [smile] Както някой спомена по-горе, трудно е да се прегледа един цял профил, особено ако в него има стотици снимки. Мисля, че да се следи темата нонстоп би отнело много време. Според мен добра идея е желаещите критика да пишат ЛС с искане за конкретни снимки. След това в темата биха могли просто да пусат линк към кирикуваната снимка. Така според мен прсото трябва да се поддържа един списък и то не на желаещи да получат критика, а на такива, които искат да дадат.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Havga   
Дата:   14-09-11 17:00

Лалинда, би ли погледнала това https://photo-forum.net/i/1447263

преди време предизвика доста коментари относно "некрасотата" на кадъра..
всъщност защо никой не показва дебели жени, клющави голи мъже?

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: erotila   
Дата:   14-09-11 17:01

Автор: swan_
Дата: 14-09-11 16:56

дай линк към Ниво калкулатор или поне как мислиш че ще направиш първото си изречение на практика, в действие

"И аз бих дал критики на желаещ, стига нивото му да не е видимо по-високо от моето. :)"
тува е изречениету

пп
Всички са равни, за да са такива те са се съгласили с условията в сайта, нивата ние си ги създаваме за да се извисяваме и за да не си спомняме къде сме били преди ...

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: oswald   
Дата:   14-09-11 17:03

Не искам да звуча нелюбезно , но съм от скоро в сайта и забелязвам ,че критиката е много кът.И донякъде го разбирам , малко хора са готови да критикуват ,това е като безплатни уроци [smile] .Ако на някой му се критикува съм насреща ...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Havga   
Дата:   14-09-11 17:06

https://photo-forum.net/i/1447263

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   14-09-11 17:12

Сега... да разгледаме въпростъ в чисто социален аспект [smile]

например MargeryK... както и всеки друг потребител е нормално да иска да представи виртуалното си присъствие тук. Как ще го направи е нещо индивидуално... и точно това е хубавото.

Критика, критика, критика, критика..... искаме критикааааа..... погледнете, обаче колко човека пожелаха критика и колко се съгласиха да я дадат... някои дори още не са написали нищо...

Към искащите критика..
Хобаво искате, но какво предлагате [smile]..


Съвсем в самото начало зададох този въпрос и никой не ми отговори. Не е ли нужно снимката да предизвиква/дава някаква емоционална провокация?
Едва ли аз, а и вие ще си размърдаме задниците да критикуваме нещо вяло, скучно и случайно, само заради едната идея... може би веднъж или още веднъж и толкова... казвам това с най добри намерения.
Смятам че да получаваш директна критика не е нито достатъчно, нито най - добрият начин да се научиш. В този форум съм понаучил туй онуй. И това само от присъствието на автори и фотографията им. Останалото е мисъл, и здраво бачкане.... и пак не е достатъчно... да си завършен артист. Така че сядайте си на... там нали... и.... така. Предлагайте съдържание и чакайте реакция. Липсата на реакция също е реакция. А докато чакате може да анализирате поведението на публиката при други форумски казуси....[smile]
Уверявам ви полезно е като си обобщавате после критичните бележки. Не ми се накланя темата в тази посока, но смятам за винаги актуален въпросът "Абе кой пак пусна тихата пръдня"...

...и.... така [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: swan_   
Дата:   14-09-11 17:18

почти 100 [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: erotila   
Дата:   14-09-11 17:19

и втори път да го напишеш пак няма да стане разбираемо, само в тази тема три пъти съм го написал,
Критиката търси грешките,
анализа прави заключенията,
мнението показва отношението
за това че изказващия му пука за автора и му предлага неговото виждане в кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: mini4iki   
Дата:   14-09-11 17:19

violator

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   14-09-11 17:29

Havga, да филтри за черно бяла фотография. Има доста написано за тях. Ето нещо съвсем накратко. Не са задължителни, но след подходящ филм процеси и скан/копие... следва [smitten]

За сканирането много, ама много сериозна забележка [smile]
За публикуване тук, средноформатен филм може да се цифровизира и с DSLR.


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   14-09-11 17:51

Автор: swan_
Дата: 14-09-11 16:56

И аз бих дал критики на желаещ, стига нивото му да не е видимо по-високо от моето. :)
Осван това снимки като на violator не бих могъл да критикувам например. Такъв тип изкуство просто ми харесва или не, без да мога да отговоря защо....
и така нататък...

swan_, не мога да се съглася с това, въпреки че най-добрата оценка за една фотография е именно тази... ..просто ми харесва или не, без да мога да отговоря защо.....

Дори и зрителите да не отдадат значение на слабите страни, те съществуват. В забелязването и показването им няма нищо нередно.


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: swan_   
Дата:   14-09-11 17:57

violator, много ме кефи това, което правиш и мисля, че съм ти го казвал. Конкретни кадри обаче не ми харесват, не ме грабта, доакто от други съм запленен. И наистина мисля, че това е една реална, искрена оценка. Без да е обременена от тенденции, масов вкус и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   14-09-11 18:18

swan_, да мисля че е съвсем нормално да има избирателност... за мен това е и една от индикациите за реална оценка. Ако трябва да бъда искрен това, ковето ми пишеш ме радва много.


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   14-09-11 20:15

Автор: violator
Дата: 14-09-11 17:12
Към искащите критика..
Хобаво искате, но какво предлагате

Съвсем в самото начало зададох този въпрос и никой не ми отговори. Не е ли нужно снимката да предизвиква/дава някаква емоционална провокация?


Не съм пропуснала въпроса ти случайно, просто и първия път не знаех какво да ти отговоря. Разбира се, че е нужно. Случва се обаче да се пропусне някоя или друга работа, дето може да ти направи впечатление ако пак прегледаш. Точно заради този фактор всъщност предложих да се поставят цели профили - за да може по-лесно нещо евентуално да те провокира да цъкнеш на него. При една снимка това няма как да стане, защото тя или ще те провокира, или няма, точно заради това на тъма темата не потръгна много добре според мен. Ако предпочитате, можем да направим и така - да се разглеждат снимките, които са само в портфолиото на човека.
И в крайна сметка, никой не е задължен с нищо, ако не ви се критикува, не го правете и това е. От мен можеш да получиш само благодарности за изказано мнение и виртуална биричка [beer] .

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: lUboar   
Дата:   14-09-11 20:33

(и теб ще те бамнат скоро)


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: тьма   
Дата:   14-09-11 20:38





Публикацията е редактирана (19-09-11 18:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   14-09-11 21:13

Автор: lUboar
Дата: 14-09-11 20:33

(и теб ще те бамнат скоро)


И защо пък го реши? Обидила ли съм някого по някакъв начин? Ако админите смятат, че темата ми е неуместна, могат да си я изтрият когато решат, сайтът си е техен.

тъма, готова, махнах те. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   14-09-11 21:16

Тъма, спокойно... просто изказа някакво мнение... както и аз, както и останалите включили се. Това е... така че [beer]


Притеснява ме, обаче броят на тези, които дадоха мнения и застанаха зад тях [smile]


MargeryK, този тип теми са хубави защото може да се говори и каже.. който иска де.. а и примерно виж аз от сто години не бях качвал снимки, а днес качих три. Иначе нравите са си нрави... тук и където и да е нещата са инертни. Форумът е изглеждал и по други начини и ще продължи и да се променя.

биричка и от мен [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: swan_   
Дата:   14-09-11 21:28

Милев, бъди убеден, че съм искрен. Опитвам се винаги да съм. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Havga   
Дата:   15-09-11 11:35

да побутна темата :)
най-подходящо би било да има конкретни запитвания към конкретни хора, казвам го защото ако към мен се обърне някой да поиска мнението ми бих, била много по -отговорна, както към това да отговоря, така и към това което бих написала...

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   15-09-11 20:20

Ами давай, Havga, питай тези, от които искаш да чуеш мнение. [smile] В този случай списъкът с критикуващи ще добие смисъл - ще знаеш на кой няма да му е досадно да го попиташ лично него.

Автор: violator
Дата: 14-09-11 21:16
MargeryK, този тип теми са хубави защото може да се говори и каже.. който иска де.. а и примерно виж аз от сто години не бях качвал снимки, а днес качих три.


Това вследствие на последните дискутирани теми ли е, violator? Ако е така, чудесно, ето че има някакъв стимул все пак! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   16-09-11 01:25

Стимул за какво? Да пускам снимки ли? Ако направиш нова тема, която да харесам обещавам да пусна пак [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: feliz   
Дата:   16-09-11 14:34

Тази тема защо ми се струва, че я затворихте? Или беше друга подобна?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   16-09-11 14:48

feliz, в другата почнаха много нещо да се разправят и я затворих, за да няма още някой затрит от сайта. Но тази си остава отворена, доколкото зависи от мен. Аз продължавам да си държа на желанието да насърча критиците. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: swan_   
Дата:   16-09-11 14:53

Както написа и някой по-горе, мен ако някой ме попита за мнение - винаги ще дам. Но не можеш да ме накараш да преглеждам цели профили и да коментирам наред снимките. Просто нямам толкова свободно време. Не знам колко полезен бих бил на утвърдени автори, но на начинаещи съм склонен да помагам, така че който иска да ми пише на лични или в скайпа.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: feliz   
Дата:   16-09-11 15:15

Бях останала с впечатлението, че е тази.
Както и да е.

Насметох те малко, Марги. Дано си доволна.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: мара   
Дата:   16-09-11 15:46

swan_, не знам кво значи утвърден автор по твоя критерий, ама аз от теб съм готова да слушам критика[smilie5] не значи, че винаги и с всичко ще се съглася, ама все пак тва е критика, анализ, такива работи, не е присъда, де [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Havga   
Дата:   16-09-11 17:15

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: satyno   
Дата:   16-09-11 17:41

Бих се радвал на категория "Критика", в която всеки би могъл да качва ограничено количество снимки напълно анонимно, без оценяване и които да се трият след определено време, ако не предизвикат интерес.

/редакция: Може да се въведе и възможността критикуващият да остане анономен, ако желае/



Публикацията е редактирана (16-09-11 17:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: swan_   
Дата:   16-09-11 17:46

маре, радвам се! Все пак теб кой смее да те критикува?!? Аз като се регистрирах във Форума и ми казаха - за мара и снимките и или хубаво или нищо! [smilie18]
Иначе не един и два пъти съм давал критика на много по-добри автори от мен, когато са искали мнението ми. Но давам по-скоро коментари, забележки, казвам какво не ми харесва. В никакъв случай не мога да правя анализ на даден кадър и да говоря като критик :)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   16-09-11 17:52

Има ли разлика между утвърден автор и завършен автор?

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: wiseacre   
Дата:   16-09-11 18:00

"завършен" ми звучи като "свършен"...

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: swan_   
Дата:   16-09-11 18:11

violator, според мен истинският автор няма как да е завършен. Утвърдени автори, особено във ФФ, - дал бог.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   16-09-11 18:25

[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: snoopoff   
Дата:   16-09-11 18:28

И аз искам критика [smilie24]

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=34772

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: мара   
Дата:   16-09-11 19:02

завършеният автор е умрелият, колкото и да е истински [smilie5]
така че понякога има разлика.
а на тебе кой ти каза, че за мене и мойте снимки като за умрелите?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: lillia   
Дата:   16-09-11 20:21

искам критика за това мое виждане[smilie8]

https://photo-forum.net/i/1520006&CATEGORY_ID=42



https://photo-forum.net/static/site_pics/178/i_1316192779_IMG_61691.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: snoopoff   
Дата:   16-09-11 20:42

не е зле, мен лично не ме кефи оранжевото.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: feliz   
Дата:   16-09-11 20:45

и аз й написах същото.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   16-09-11 21:34


http://img830.imageshack.us/img830/5686/dsc9322w950.jpg



Са и тука оранжавее май, ма не съм барал нищо... от уважение към никонските цветове [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   16-09-11 22:58

Автор: feliz
Дата: 16-09-11 15:15
Насметох те малко, Марги. Дано си доволна.


Чак пък насмела...[smile] Коментарът ти го намирам за съвсем адекватен и доброжелателен, благодаря за мнението!

Автор: satyno
Дата: 16-09-11 17:41

Предложената от satyno идея е много добра по мое мнение.

Автор: violator
Дата: 16-09-11 17:52

Има ли разлика между утвърден автор и завършен автор?

Определено има разлика. Ако даден автор счита себе си за завършен, то надграждането спира, няма прогрес и стремеж към усъвършенстване и съответно той вече спира да бъде творец според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   16-09-11 23:00

И понеже страниците си растат, аз ще пусна и тук обновения списък. :)

СПИСЪК - Желаещи мнение:

MargeryK
Lalinda
wiseacre
loveforever
lillia
Sieminehn
sir_sky
vanquished
eewf
a4o90
тъма
Havga
oblivion
x_15
vandobrev
radostinivov
Cyclon
FrEaKyKiD
Mr.Chaos
oswald
Snoopoff
atrifonov
p4elen_med
Сапфиров
Mogila




СПИСЪК - Съгласили се да изкажат мнение:

violator
sir_sky
swan_
atrifonov



Публикацията е редактирана (19-09-11 17:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   16-09-11 23:23

А има ли завършени личности? [smile]


и си оправи графите в списъка...

желаещи мнение, съгласили се да изкажат мнение [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Lalinda   
Дата:   17-09-11 12:01

Писах за отзивите, макар и броящи се на по-малко от половината на пръстите на едната ръка, които получих, на спътника си, който също преди време е преподавал и фотография (част от изследванията му някога са в основата на фотошопските програми, между другото, както и да е).

Ето и неговият отзив:

Par contre, je pense que ces photos sont parfaites, sous l’angle de la couleur et de la composition.
Là où pourrait porter la critique, c’est plutôt sur le contenu, ou l’absence de contenu…

Et il est vrai que si l’on se réfère à Cartier-Bresson, Brassaï ou autre…, il y a peu à dire!
Mais leurs photos sont narratives, et c’est là, toute la différence.

Comment faire un « drame de société », avec de simples objets?
Est-ce que l’esthétique suffit?

Превод (от моя милост):

"Напротив, смятам, че тези фотографии са съвършени, що се отнася до цвета и композицията.
Там, където би могла да удари критиката, е по-скоро върху съдържанието или липсата на съдържание...

И наистина, ако се позоваваме на Картие-Бресон, Брасаи или някой друг..., няма какво толкова да се каже.
Но техните фотографии са наративни (разказвателни) и цялата разлика е тук.

Как да създадеш "социална драма" с прости предмети?
Дали естетиката е достатъчна?"

***

Всъщност, бих искала да добавя и че това, от което най-много се пазя, е някой да открие емоция, образно казано, в кадрите ми. Това би ме натъжило повече, отколкото ако не открива нищо, тъй като ще излезе, че човек вижда само толкова, колкото знае...
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: мара   
Дата:   17-09-11 13:38

човек така или иначе вижда само толкова, колкото знае [smilie5] затова липсата на знание понякога се определя като свобода да виждаш [smilie5]
мнооо тъпо положение, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: atrifonov   
Дата:   17-09-11 14:48

айде пишете ме и мен в списъка на критикуваните[smilie5]
А от време на време може и аз по някоя критика да направя[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: kefalcho   
Дата:   17-09-11 20:59

а кога мълчанието е признак за знание или познание , как да се долови в интернет пространството без да погледнеш човека в очите[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Сапфиров   
Дата:   17-09-11 21:39

И аз искам (имам нужда от) критика.



Публикацията е редактирана (17-09-11 21:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: p4elen_med   
Дата:   17-09-11 22:41

Щом раздавате безплатно и аз искам критика [smilie21] !!!

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=61241




Публикацията е редактирана (17-09-11 22:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   17-09-11 23:07

Автор: мара
Дата: 17-09-11 13:38
човек така или иначе вижда само толкова, колкото знае [smilie5] затова липсата на знание понякога се определя като свобода да виждаш [smilie5]
мнооо тъпо положение, нали?


Мара, не е лесно то, какво да се прави. Обаче пък в случаите когато не се определя като свобода да виждаш може да се определи като невъзможност да видиш каквото и да било. [smilie5]

Автор: kefalcho
Дата: 17-09-11 20:59
а кога мълчанието е признак за знание или познание , как да се долови в интернет пространството без да погледнеш човека в очите

Види ми се трудно. Понякога без визуален контакт няма как.

Автор: violator
Дата: 16-09-11 23:23
А има ли завършени личности?

И за тук моето мнение е "не". Човек вечно надгражда, или пъл руши. Застоят обаче не го прави завършен.

Браво на включилите се, направихме солиден списък! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: kefalcho   
Дата:   18-09-11 00:21

Моля за мнения и критика за тази снимка [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: iasen2   
Дата:   18-09-11 00:37

kefalcho ,
Защо всичко ми се вижда размазано, или аз съм прекалил с ракията кафетата и ишлеме тата тази седмица ..............[smilie5]

на здрави [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: kefalcho   
Дата:   18-09-11 00:44

щото още не съм свикнал да работя бързо с ръчен фокус а и бях махнал призмата за да не ме забелядват , че ги снимам[smilie5] .
Но темата не е за оправдания такаче пиши под снимката квото ти душа сака.[beer]



Публикацията е редактирана (18-09-11 00:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-09-11 00:47

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: a4o90   
Дата:   18-09-11 09:32

А аз ако не съм твърде нахален бих искал мнение за тази снимка:

https://photo-forum.net/static/site_pics/120/4_1316300291_DSC02463e6.jpg


..или поне кажете как е откъм контраст итн, защото я гледах на три различни монитора, като и трите показват нещо съвсем различно, та поне да знам на кой да вярвам [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   18-09-11 09:33

Трябва ли всички да бъдат умни, красиви и добри? Трябва ли всички да са творци и там постоянно да ръчкат нещо? ...[smile]


Айде отивам да се изкефя върху няколко метра PF2..


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: тьма   
Дата:   18-09-11 10:20





Публикацията е редактирана (19-09-11 18:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: wiseacre   
Дата:   18-09-11 10:28

150 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Mogila   
Дата:   18-09-11 10:32

Искам критика и аз и ако може повечко негативни неща предимно за портретите:

Mogila



Публикацията е редактирана (18-09-11 10:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   18-09-11 11:00

Автор: тьма
Дата: 13-09-11 21:28

няма смисъл от едни и същи теми

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1366279&t=1366279&phorum_uriauth=


а и за да дойде някой и да ти напише това, което мисли, трябва да си от отбора на несимпатичните съфорумци

както е написала BIRLIBAN
(12.09.2011 21:27) Голям роман тук...дано имам време да го изчета

но под другите показани снимки - почти нищо, е, не бива да си от сладураните, за да получиш критика, трябва да си от "тЬмните"



Публикацията е редактирана (13-09-11 21:31)





Автор: тьма
Дата: 18-09-11 10:20

Добре замислена тема, но резултат - почти нулев за съжаление - само бърборковци








..[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: havga   
Дата:   18-09-11 11:37

аз искам критика за тази моя снимка , правена с ленс бейби
https://photo-forum.net/i/1315514

може всички да се включат, интересува ме намирате ли идея, композиция и пр...

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: тьма   
Дата:   18-09-11 12:08





Публикацията е редактирана (19-09-11 18:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   18-09-11 12:14

Не е, факт е. Променила си си мнението за темата. Заради съдържанието или кой знае заради какво.


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   18-09-11 12:54

Сега прочетох коментара на Frida.
Frida, [beer]. Ако се завърже диалог по тематиката на коментара ще ми бъде интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: тьма   
Дата:   18-09-11 14:36





Публикацията е редактирана (19-09-11 18:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   18-09-11 22:33

Форумите са зада се приказва. Тва да не ви е някаква форма на дистанционно обучение. Критика няма. Има мнения. И интерено не се дефинира лесно [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: мара   
Дата:   18-09-11 22:46

освен тва не знам тоя лаф за приказките на пазара кога е излязъл, ама май вече не е актуален[smilie5] . форумът си е за приказване[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: guesswho   
Дата:   19-09-11 15:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Frida   
Дата:   19-09-11 15:58

Тъма, малко е странно да проявяваш ревност към авторството на подобни теми.

Темата е ок. Много хора поискаха критика и я получиха под снимките си, от тяхната реакция разбирам, че са останали доволни. Толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Havga   
Дата:   19-09-11 17:11

Така е, аз например искам критика от Фрида и ще съм благодарна да я получа , за кадрите които вее посочих, щото имам доста в профила си ...

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Frida   
Дата:   19-09-11 17:21

Хавга имаш много интересни неща! Не ти бях виждала профила преди.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   19-09-11 17:23

Автор: тьма
Дата: 18-09-11 14:36

Защо да съм го променила, идеята да се показват снимки в тема и да се пишат критики под нея - си беше моя - тук се разводни - продължавам да мисля, че трябва да се показва една снимка - линк към нея и там всеки да пише това, което мисли - но снимката трябва да бъде поне малко интересна, за да има поле за критика.

Многото приказки на пазара - снимка, линк и критика под снимката, тук съвсем се разводниха нещата


тъма, не съм имала за цел да ти копирам темата, а съм сигурна че вече са пускани десетки подобни преди нашите. Просто имаме различно мнение относно това кое е по-добрият вариант. [beer]
Точно това, което казваш, куца за мен на едната снимка - не всеки може да прецени чия негова снимка ще е достатъчно интересна за коментиране и затова често се предлагат за критика снимки, за които няма какво чак толкоз да се каже. Опитах се да го обясня няколко пъти вече, а все има някакъв резултат от темата щом има доволни. Това ме прави и мен доволна [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Mogila   
Дата:   19-09-11 17:32


Мерси на Фрида за полезните коментари![smilie24]

Очаквам и други да се включат[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Havga   
Дата:   19-09-11 17:37

Ей Фрида, много ти благодаря за коментарите !!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: a4o90   
Дата:   19-09-11 18:09

А аз пък благодаря на Havga (:

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: guesswho   
Дата:   19-09-11 18:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   19-09-11 19:17

Това, което правите е изкуствено.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: мара   
Дата:   19-09-11 21:10

и изкуството е нещо изкуствено [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   19-09-11 23:09

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Havga   
Дата:   20-09-11 09:30

според мен благодарностите се правят , за да се стимулират и останалите да вземат участие, тъй като тук няма как да проследиш коментарите, ако изрично не ги търсиш..

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: L1   
Дата:   25-09-11 10:01

буксувам. как да включа блокаж и да зацепя? понасям тонове критика и препоръки, само и само да мръдна малко.

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=107347

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: L1   
Дата:   25-09-11 10:03

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=107347

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: jey6   
Дата:   25-09-11 16:42

И аз бих искал малко критика, ако може:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=76532

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: kakaoto   
Дата:   25-09-11 17:31

kakaoto - https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=105827 със удоволствие бих искал критика, кое, как защо. Искам да се науча не просто да щракам

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   25-09-11 22:51

И понеже страниците си растат, аз ще пусна и тук обновения списък. :)

СПИСЪК - Желаещи мнение:

MargeryK
Lalinda
wiseacre
loveforever
lillia
Sieminehn
sir_sky
vanquished
eewf
a4o90
тъма
Havga
oblivion
x_15
vandobrev
radostinivov
Cyclon
FrEaKyKiD
Mr.Chaos
oswald
Snoopoff
atrifonov
p4elen_med
Сапфиров
Mogila
guesswho
L1
jey6
kakaoto
Argazki
stemer
siyann




СПИСЪК - Съгласили се да изкажат мнение:

violator
sir_sky
swan_
atrifonov

[shtrak]



Публикацията е редактирана (05-10-11 08:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: pumabg   
Дата:   26-09-11 09:13

С удоволствие бих чул мненията /критиките/ за тази снимка.
https://photo-forum.net/i/1522895

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: tonitka   
Дата:   26-09-11 11:02

За мен задния фон или по-светъл, или по-тъмен. Така се слива с човека и лодката! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: jino   
Дата:   26-09-11 14:31

Автор: pumabg
Дата: 26-09-11 09:13

лично аз нямам какво да добавя ,бих искал да видя снимката и на първа!

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: geokar   
Дата:   26-09-11 15:40

Прешарпено е! Определено. Бял ореол около фигурата, провалено боке на фона. Наистина си мисля, че не е било необходимо!

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: geokar   
Дата:   26-09-11 15:53

Ама пускайте по една снимка, де! Как се прави критика на цели профили...

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: pumabg   
Дата:   26-09-11 16:30

jino -благодаря за високата оценка, но предвид "многоточието" ...На дали [smilie24]
geokar - мдаа прешарпвам прав си, но затова пък никога не пресолявам [smilie3]
Вредно е за сърцето [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: jey6   
Дата:   26-09-11 16:45

Ок, начи по една.
Критика за тази:
https://photo-forum.net/i/1512271

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Argazki   
Дата:   26-09-11 17:53

Чакам критики и полезни съвети https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=96698

А за снимката на ПумаБг - пръта, излиза много кофти от там...бих го махнал, като цяло снимката няма особен интерес, поне 1 въдица да стърчеше пред човека. Тва ми е мнението.


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Argazki   
Дата:   26-09-11 18:03

jey6 - Доста симпатична снимка, харесва ми само кабела дразни, може би със затъмняване на козирката на покрива и едно общо затваряне(затъмняване) от всички страни. Може би още малко въздух от ляво и от дясно.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: geokar   
Дата:   26-09-11 19:07

jey6 - като цяло - много свежа работа. Кабелът не ме дразни, по-скоро една блестяща скоба на него, бих я махнал. Главата на детето е била тъмна, предполагам, и е доработвана - малко си личат контурите на маркирането й - бих препоръчал по-мека "четка" или по-голям пикселов толеранс. Освен това бих я направил по-контрастна и все пак, по-тъмна - по-естествено ще седи. А и се получава интересен контраст със светлото куче.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: jino   
Дата:   26-09-11 19:21

Автор: jey6
Дата: 26-09-11 16:45

Лично на мен "хоризонталноста" на композицията не ми допада.
Макар че все пак има закачка.
Въпреки че аз не бих публикувал такъв кадър ,поздравявам автора.

Кадъра е репортажен ,и всякакви съвети относно постановка /така да се каже/ са излишни.[smile]
Но аз бих се пробвал да накарам и момчето да се покаже през прозореца.
За мен черно-бял и повече динамика в полутоновете .
Твърдо изрязвам покрива и гредата отдоло.
Две три крачки по назад.
[smile] Така си го представих аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: jey6   
Дата:   26-09-11 20:30

Благодаря на всички за критиката,
Снимката няма никаква обработка освен desaturate. Не напълно, а може би трябваше да е и да си е ч/б.
Argazki, geokar и jino,
благодаря за мненията [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: stemer   
Дата:   27-09-11 13:29

И аз се нареждам на опашката за критика.
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=75873

Не гоня рейтинг и ако добрият тон изисква ще спра снимките от гласуване.

Предварително благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: snoopoff   
Дата:   27-09-11 16:38


https://photo-forum.net/static/site_pics/111/o_1310232194__IGP38781smal2l.jpg



Мнения?

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: pumabg   
Дата:   27-09-11 17:03

Много му стърчат ушите, отрежи ги ! И очилата по големи ...а то без уши ше му е проблем с очилата ...Е тогава ги махни ...Шумът и зърното също [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: snoopoff   
Дата:   27-09-11 17:44

Що?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: geokar   
Дата:   27-09-11 18:20

pumabg, ми то какво ще остане тогава? Ушите, зърното, ачилата, бликовете - всичко си е търсено тук. И по скромното ми мнение си е намерено, просто нямам какво да добавя в тоя случай. А, да, и интересно нестандартно запълване на квадрат. Като се напъна да нидя нещо, може би едно бликче в ляво горе на рамката на очилата (над ухата точно). Може, като че ли, и без него.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: AntoniGeorgiev   
Дата:   27-09-11 18:46

@snoopoff
за мен ще е една идея по добре ако тоновете на кожата на този африкански потомък са по-тъмни.. изпъкват ми няколко снимки на известни личности правени от известни фотографи. Това което виждам тук е Вашата интерпретация на това как всъщност изглежда този човек, като единична снимка е клиширано, а в какъв по-широк контекст стои?

п.с. сякаш всеки момент ще се усмихне... :)


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: AntoniGeorgiev   
Дата:   27-09-11 18:50


https://photo-forum.net/static/site_pics/168/t_1309023562_40glasgow.jpg





https://photo-forum.net/static/site_pics/162/n_1309023593_40sofia.jpg




Моля, вземете предвид творчеството на Б. и Х. Бехер, но не забравяйте че последната еволюция на тази мисловна линия се казва Едуард Бъртински.

Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   28-09-11 00:17

Радвам се, че сте активни, само ще ви помоля:
Коментирайте под снимките на автора! Просто така ще е много по-подредено. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: siyann   
Дата:   04-10-11 20:01

siyann

Давам линк към профила, защото предпочитам да оставя избора на коментиращия. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: alex1954   
Дата:   05-10-11 19:47

И аз искам
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=64781



Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: eewf   
Дата:   05-10-11 23:22

https://photo-forum.net/i/1526658


Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: slav4cho   
Дата:   05-10-11 23:46

И моя милост да включим в часта на критикуваните цък

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: siyann   
Дата:   05-10-11 23:50

Ето и нещо по-конкретно:


https://photo-forum.net/static/forum/2011-10/sdxg0199.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/196/y_1297194772_Kukeri_XIV_by_twisteDtenDerness.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: nsirakov   
Дата:   05-10-11 23:56

ей като видях тоз тъпанджия и се сетих за моя ;)


https://photo-forum.net/static/forum/2011-10/cjvd9231.JPG


http://dl.dropbox.com/u/5831979/folk011.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: max-1   
Дата:   09-10-11 16:42

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: venikon   
Дата:   09-10-11 17:17

venikon - https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=86208
Ще съм благодарен на всички за критиката!



Публикацията е редактирана (09-10-11 17:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: ctpahho   
Дата:   10-10-11 14:27

Искам критика (и похвали :Р)
Кадъра далеч не ми е натоварен с лични емоции, но въпреки това си го харесвам доста и по принцип като ми остане пред очите води до някакви размисли.
Искам критика понеже не видях особено да е хванало окото на авторите тук. Предполагам освен като изпълнение, куца и като идея и като композиция и т.н.
Критиката под кадъра, моля :) Благодаря [thankyou]


https://photo-forum.net/static/forum/2011-10/lqsa8654.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/t_1318085293_in.jpg



https://photo-forum.net/i/1527872

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: k_p   
Дата:   10-10-11 14:44

и аз за критика
моля не гласувайте,а критикувайте
под снимката
https://photo-forum.net/i/1526038



Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: headcharge   
Дата:   19-10-11 11:43

Бих искал да получа критики/коментари за тази снимка

https://photo-forum.net/i/1532008


Благодаря [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: pumabg   
Дата:   19-10-11 11:51

Котка гледа през прозорец- това ли е интересното? Повечето го правят да знаеш [smilie3]
Къде е акцента ? Според снимката акцента е отвъд прозореца, точно там където нищо не се вижда /случва/ ...
По добре да беше затъмнил прозорецът и да осветиш котето, а най добре да беше направил прозорецът черен и с тебешир да нарисуваш още едно коте [smilie25]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: headcharge   
Дата:   19-10-11 14:36

:speechless:

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: my.point.of.view   
Дата:   19-10-11 21:22

включете ме и мен към желаещите да критикуват и да бъдат критикувани : )
В профила си имам 11 снимки.

loveforever -

И на мен ми е трудно да се придържам към едно просто правило... но нека да ти го напиша, за да се опитваш и ти да го спазваш -
Една снимка трябва да е интересна още като я погледнеш на екранчето на фотоапарата веднага след снимане. Допълнителните обработки служат да подсилят внушението й, но не променят нито замисъла, нито светлината или пък композицията.
Направи си следното упражнение - и вероятно ще има много добър ефект - снимай и след това само конвертирай в черно-бяло или пък коригирай цветния профил на снимката - и виж кои снимки са интересни и кои снимки са скучни. Тук нямам предвид, че тази снимка е скучна. Говоря общо, гледайки снимките в профила ти.



Публикацията е редактирана (20-10-11 00:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: geokar   
Дата:   20-10-11 00:29

siyann, много интересна светлина през тъпана, за съжаление ръката е много кофти отрязана, лакетът е нужен в кадъра, без него ръката изгубва "силата" си да удря тъпана и от това губи фотографията като цяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: geokar   
Дата:   21-10-11 16:26

Като говорим за коментиране на снимки, вижте какво открих в графата "Полезни коментари":

коментар:nikopl
снимка на:nikopl
заглавие:Rays
Коментарът е изтрит от автора на снимката. [2011-20-10 19:02:15]

(не е единичен случай!)

То и там има някаква класация, ама не знаех, че се прави по тоя начин!
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: __SpOO__   
Дата:   21-10-11 16:33

И аз съм срещал някакви съвсем обикновени коментари, които определено нямат нищо общо с полезните такива, но пък са отбелязани като полезни.

С всяко едно нещо явно може и се злоупотребява. Къде от незнание, къде с ясната цел какво се прави [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: geokar   
Дата:   21-10-11 17:22

Ама в този случай изтритият от автора на снимката полезен коментар е на самия автор на снимката... Пълна шизофрения!

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: muncho_   
Дата:   21-10-11 17:48

Здравейте,
ако мога и аз да се включа с ето този кадър:
http://www.flickr.com/photos/ssimeonov/6266132445/in/photostream

качил съм и оригинала:
http://www.flickr.com/photos/ssimeonov/6266136237/in/photostream/

Ясно ми е, че кадъра не е нищо особенно и искам критика най-вече към обработката му.Благодаря предварително на отзовалите се [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: jey6   
Дата:   22-10-11 15:04

Критика за този кадър, ако може:

https://photo-forum.net/i/1517236

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: procokal   
Дата:   22-10-11 17:50

jey6, ето моята критика:

ЕПИК ФЕЙЛ!

Доволен ли си?

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: jey6   
Дата:   22-10-11 22:10

Изключително съм доволен.
Благодаря.
Радвам се, че има такива хора като теб във фото форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: prisonbreak   
Дата:   24-10-11 11:15

https://photo-forum.net/i/1526350


Малко критика, като изключим големия надпи. :)



Публикацията е редактирана (24-10-11 11:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: boll   
Дата:   24-10-11 17:03

prisonbreak, композиционно е добре кадъра. Момето и в рамка може да си я сложи, ако се харесва. Бокето разсейва баят, а и не мога да разбера целта на снимката, защо е черно-бяла?

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: geokar   
Дата:   25-10-11 00:58

prisonbreak, очите ми стоят като зачертнати (а се твърди, че са нещо важно в портрета), емоцията е много неясна - в смисъл, че не откривам какво изразява израза на лицето, бокето е прекалено голямо и петната му - много дребнички (стои ми като грозде, ако това е била идеята...) :)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: eewf   
Дата:   25-10-11 01:12

Искам критика за този автопортрет

https://photo-forum.net/i/1533919


Благодаря!

П.П. Благодаря и на Мара :)



Публикацията е редактирана (25-10-11 01:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: prisonbreak   
Дата:   25-10-11 12:21

А малко критика за този кадър
http://2.bp.blogspot.com/-8bq5MsGGNHU/TqZ-dVbTxVI/AAAAAAAAAC8/IQom23XSJh4/s1600/DPF_4552.jpg


П.с.Благодаря boll . geokar

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: jey6   
Дата:   25-10-11 16:14

Критика за моя кон?


Без идиотски изказвания, ако може.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: a4o90   
Дата:   26-10-11 10:14

призън брейк, на тази на гарата никак не ми харесва как момата е в центъра на кадъра

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: procokal   
Дата:   26-10-11 10:34

Жей6, извинявай за "епик фейл". Сега видях, че "снимката" е почти идеална за селскостопанска брошура. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: boll   
Дата:   27-10-11 15:11

Конят е пръднал - това обяснява веещите се чаршафи отзад.

Сега сериозно - не може така да монтираш добичето. Снимки се правят с фотоапарат, не на PC-то. Абе като се замисля, щом те влече натам, дерзай. Що народ просперира...

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: batonga   
Дата:   27-10-11 15:25

boll как и защо реши че конят е монтиран? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Frida   
Дата:   27-10-11 15:27

Да ви кажа за коня, че се смеете ... и мен не разсмя. Може да има много недостатъци кадъра, но поне ме изненада и е някак налудничаво весел. Което не може да се каже за повечето опити на прохождащи в това "ниско изкуство", както би го нарекла Лалинда. Като гледам повечето опити си казвам - и аз имам такъв кадър = скука! А коня ме изненадА ... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: boll   
Дата:   27-10-11 15:34

нереална дълбочина на кадъра, слънцето е горе вляво според сянката на чаршафите, а дясната част на коня е осветена по-силно, зелени петна около муцуната...

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: mboy   
Дата:   27-10-11 17:16

https://photo-forum.net/i/1498203


препоръки, мнения...

мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: jey6   
Дата:   28-10-11 11:55

"Сега сериозно - не може така да монтираш добичето. "
"забравете правилата, все пак е хоби"

boll?

Тва си е експеримент.
Мога да правя каквото си искам, за да покажа моето виждане.
Фотоапарата, пц са средствата. Снимки се правят и с нещо друго.
Така мисля де.. не знам

Frida мисля че разбра каква е идеята на снимката.

Благодаря ви, за коментарите![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: jey6   
Дата:   05-11-11 23:57

малко да ъпна темата

http://fc07.deviantart.net/fs71/i/2011/309/0/b/scene_by_jey6-d4f7epd.jpg

?

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: k_p   
Дата:   06-11-11 00:28

какво мислите за този кадър
https://photo-forum.net/i/1538520

под снимката моля


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: AvalancheMaster   
Дата:   07-11-11 16:51

https://photo-forum.net/i/1539290

Под фотографията, моля! :)

И ако може да не е за качеството на компресията; има изображение що-годе приличен размер, а по-голям не искам и да качвам в момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: brutas   
Дата:   08-11-11 14:26

Моля за мнения, критика, препоръки:


https://photo-forum.net/static/site_pics/197/r_1320673315_SDIM2620.1.jpg



Link:
https://photo-forum.net/i/1539445


Много благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: brutas   
Дата:   08-11-11 17:55

pumabg, мара, много благодаря за коментарите ви!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: nikalas87   
Дата:   09-11-11 14:15

може ли малко критика и за този кадър
https://photo-forum.net/i/1534124



Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: nikalas87   
Дата:   14-11-11 15:09

ако може малко критика ще бъда благодарен :)
https://photo-forum.net/i/1541351

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: L1   
Дата:   15-11-11 20:44

https://photo-forum.net/i/1539887

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: turntablism   
Дата:   27-11-11 15:20

https://photo-forum.net/i/1546712

Дали трябваше да се вижда цялото лице на момичето, бих се зарадвал на малко критика и аз :)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: io_bs   
Дата:   27-11-11 15:35

И аз ще се радвам на критика по тази: https://photo-forum.net/i/1547612
(линк към нея)


http://farm7.staticflickr.com/6111/6400925687_2588f604fa_b.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: AvalancheMaster   
Дата:   30-11-11 09:06


http://farm8.staticflickr.com/7014/6429469065_986e32a6f3.jpg


Affection. A Nature Morte. by Avalanche Master, on Flickr

Ще съм много благодарен също на критика върху проявяването!

Филмът е цветен, но проявяван с Кафенол (25 грама кафе, 15 грама вит. Ц, 25 грама сода, по рецепта от интернет) и фиксиран с Илфорд. Петната нямам и идея от какво са, но предполагам са от факта, че не намерих вит. Ц на прах и сам го дробих. Може да са останали по-големи частици.

Също така, да оставя ли само първия кадър? Вторият е разфокусиран, а и на много хора им идвал много двусмислено.

Благодаря! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: eewf   
Дата:   02-12-11 22:22

https://photo-forum.net/i/1549608


Това ми е първата 360 градусова панорама. Очаквам мнения, препоръки...

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: vaskoto1   
Дата:   03-12-11 22:15

искам да получа градивна критика по моите снимки, ако на някой му се занимава.
голяма част от грешките си ги отчитам, но винаги съм отворен към неща, които не съм забелязал или просто не знам. произнесете се, моля!
много съм благодарен на всеки, отделил време да ми разглежда снимките и да им намира кусурите.[smitten] [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: nikalas87   
Дата:   04-12-11 16:52

малко критика и съвети за този кадър :)
https://photo-forum.net/i/1598818




Публикацията е редактирана (25-04-12 08:53)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »