Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Искаме критика!
Автор: erotila   
Дата:   14-09-11 17:19

и втори път да го напишеш пак няма да стане разбираемо, само в тази тема три пъти съм го написал,
Критиката търси грешките,
анализа прави заключенията,
мнението показва отношението
за това че изказващия му пука за автора и му предлага неговото виждане в кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: mini4iki   
Дата:   14-09-11 17:19

violator

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   14-09-11 17:29

Havga, да филтри за черно бяла фотография. Има доста написано за тях. Ето нещо съвсем накратко. Не са задължителни, но след подходящ филм процеси и скан/копие... следва [smitten]

За сканирането много, ама много сериозна забележка [smile]
За публикуване тук, средноформатен филм може да се цифровизира и с DSLR.


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   14-09-11 17:51

Автор: swan_
Дата: 14-09-11 16:56

И аз бих дал критики на желаещ, стига нивото му да не е видимо по-високо от моето. :)
Осван това снимки като на violator не бих могъл да критикувам например. Такъв тип изкуство просто ми харесва или не, без да мога да отговоря защо....
и така нататък...

swan_, не мога да се съглася с това, въпреки че най-добрата оценка за една фотография е именно тази... ..просто ми харесва или не, без да мога да отговоря защо.....

Дори и зрителите да не отдадат значение на слабите страни, те съществуват. В забелязването и показването им няма нищо нередно.


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: swan_   
Дата:   14-09-11 17:57

violator, много ме кефи това, което правиш и мисля, че съм ти го казвал. Конкретни кадри обаче не ми харесват, не ме грабта, доакто от други съм запленен. И наистина мисля, че това е една реална, искрена оценка. Без да е обременена от тенденции, масов вкус и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   14-09-11 18:18

swan_, да мисля че е съвсем нормално да има избирателност... за мен това е и една от индикациите за реална оценка. Ако трябва да бъда искрен това, ковето ми пишеш ме радва много.


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   14-09-11 20:15

Автор: violator
Дата: 14-09-11 17:12
Към искащите критика..
Хобаво искате, но какво предлагате

Съвсем в самото начало зададох този въпрос и никой не ми отговори. Не е ли нужно снимката да предизвиква/дава някаква емоционална провокация?


Не съм пропуснала въпроса ти случайно, просто и първия път не знаех какво да ти отговоря. Разбира се, че е нужно. Случва се обаче да се пропусне някоя или друга работа, дето може да ти направи впечатление ако пак прегледаш. Точно заради този фактор всъщност предложих да се поставят цели профили - за да може по-лесно нещо евентуално да те провокира да цъкнеш на него. При една снимка това няма как да стане, защото тя или ще те провокира, или няма, точно заради това на тъма темата не потръгна много добре според мен. Ако предпочитате, можем да направим и така - да се разглеждат снимките, които са само в портфолиото на човека.
И в крайна сметка, никой не е задължен с нищо, ако не ви се критикува, не го правете и това е. От мен можеш да получиш само благодарности за изказано мнение и виртуална биричка [beer] .

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: lUboar   
Дата:   14-09-11 20:33

(и теб ще те бамнат скоро)


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: тьма   
Дата:   14-09-11 20:38





Публикацията е редактирана (19-09-11 18:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   14-09-11 21:13

Автор: lUboar
Дата: 14-09-11 20:33

(и теб ще те бамнат скоро)


И защо пък го реши? Обидила ли съм някого по някакъв начин? Ако админите смятат, че темата ми е неуместна, могат да си я изтрият когато решат, сайтът си е техен.

тъма, готова, махнах те. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   14-09-11 21:16

Тъма, спокойно... просто изказа някакво мнение... както и аз, както и останалите включили се. Това е... така че [beer]


Притеснява ме, обаче броят на тези, които дадоха мнения и застанаха зад тях [smile]


MargeryK, този тип теми са хубави защото може да се говори и каже.. който иска де.. а и примерно виж аз от сто години не бях качвал снимки, а днес качих три. Иначе нравите са си нрави... тук и където и да е нещата са инертни. Форумът е изглеждал и по други начини и ще продължи и да се променя.

биричка и от мен [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: swan_   
Дата:   14-09-11 21:28

Милев, бъди убеден, че съм искрен. Опитвам се винаги да съм. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Havga   
Дата:   15-09-11 11:35

да побутна темата :)
най-подходящо би било да има конкретни запитвания към конкретни хора, казвам го защото ако към мен се обърне някой да поиска мнението ми бих, била много по -отговорна, както към това да отговоря, така и към това което бих написала...

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   15-09-11 20:20

Ами давай, Havga, питай тези, от които искаш да чуеш мнение. [smile] В този случай списъкът с критикуващи ще добие смисъл - ще знаеш на кой няма да му е досадно да го попиташ лично него.

Автор: violator
Дата: 14-09-11 21:16
MargeryK, този тип теми са хубави защото може да се говори и каже.. който иска де.. а и примерно виж аз от сто години не бях качвал снимки, а днес качих три.


Това вследствие на последните дискутирани теми ли е, violator? Ако е така, чудесно, ето че има някакъв стимул все пак! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   16-09-11 01:25

Стимул за какво? Да пускам снимки ли? Ако направиш нова тема, която да харесам обещавам да пусна пак [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: feliz   
Дата:   16-09-11 14:34

Тази тема защо ми се струва, че я затворихте? Или беше друга подобна?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: MargeryK   
Дата:   16-09-11 14:48

feliz, в другата почнаха много нещо да се разправят и я затворих, за да няма още някой затрит от сайта. Но тази си остава отворена, доколкото зависи от мен. Аз продължавам да си държа на желанието да насърча критиците. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: swan_   
Дата:   16-09-11 14:53

Както написа и някой по-горе, мен ако някой ме попита за мнение - винаги ще дам. Но не можеш да ме накараш да преглеждам цели профили и да коментирам наред снимките. Просто нямам толкова свободно време. Не знам колко полезен бих бил на утвърдени автори, но на начинаещи съм склонен да помагам, така че който иска да ми пише на лични или в скайпа.

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: feliz   
Дата:   16-09-11 15:15

Бях останала с впечатлението, че е тази.
Както и да е.

Насметох те малко, Марги. Дано си доволна.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: мара   
Дата:   16-09-11 15:46

swan_, не знам кво значи утвърден автор по твоя критерий, ама аз от теб съм готова да слушам критика[smilie5] не значи, че винаги и с всичко ще се съглася, ама все пак тва е критика, анализ, такива работи, не е присъда, де [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: Havga   
Дата:   16-09-11 17:15

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: satyno   
Дата:   16-09-11 17:41

Бих се радвал на категория "Критика", в която всеки би могъл да качва ограничено количество снимки напълно анонимно, без оценяване и които да се трият след определено време, ако не предизвикат интерес.

/редакция: Може да се въведе и възможността критикуващият да остане анономен, ако желае/



Публикацията е редактирана (16-09-11 17:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: swan_   
Дата:   16-09-11 17:46

маре, радвам се! Все пак теб кой смее да те критикува?!? Аз като се регистрирах във Форума и ми казаха - за мара и снимките и или хубаво или нищо! [smilie18]
Иначе не един и два пъти съм давал критика на много по-добри автори от мен, когато са искали мнението ми. Но давам по-скоро коментари, забележки, казвам какво не ми харесва. В никакъв случай не мога да правя анализ на даден кадър и да говоря като критик :)

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: violator   
Дата:   16-09-11 17:52

Има ли разлика между утвърден автор и завършен автор?

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Искаме критика!
Автор: wiseacre   
Дата:   16-09-11 18:00

"завършен" ми звучи като "свършен"...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »