Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  14  15  16 ..  19  20     всички  напред  последна
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: georgivelev   
Дата:   16-09-11 10:10

A съдията на мача беше българин[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: мара   
Дата:   16-09-11 10:48

абе той и господ беше българин...ама за малко

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: tonyboy79   
Дата:   16-09-11 10:51

Царят е гол. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nedelcho1   
Дата:   16-09-11 11:35

И аз да се изкажа по темата с конкурсите. Участието в конкурси за мен е абсолютно безмислено и безплодно начинание. Участвайки в един конкурс, първо биваш оценяван от хора със съмнително чувство за красивото и често със закостенели виждания (в България има много малко професионални фотографи, а пък още по - малко ще им се занимава да участват в жури, така че за самото жури остават възрастните фотограф-художници, за които снимането на голо момиче до цигулка в ч/б е върха на сладоледа), второ участниците обикновено са страшно много, което прави оценяването трудно дори и хората от журито да са с най - добри намерения и възможности. Често има и момент на съмнения за обективност и разочарования в крайния резултат от участниците.

Аз лично съм участвал два пъти в конкурси, като единия път спечелих трето място с награда 100лв., втория път нямаше парична награда, но ми избраха снимката за отпечатване в изложба. Ето какво се случи с печалбата. Както казах наградата беше 100лв, от които след удържане на данъците получих около 85-90лв. След време трябваше отново да ходя и да си загубя половин ден, за да ми дадат документи, с които да се отчета пред НАП. След като се разкарваш с траспорти и чакаш за нужните документи, трябва да отидеш и да подадеш документите, където пак чакаш на опашки. И всичко това за 100лв награда, от които реално след всички разправии вземаш чисти 75лв.

Ако човек снима за удоволствие и почивка, няма никакъв смисъл да участва в конкурс. Резултатът в никакъв случай не би трябвало да промени нито мнението му за себе си, нито удоволствието което изпитва от фотографията, така че за какво да участва, по - добре да излезе сред природата, да поснима и да оползотвори по - добре времето и нервите си. Ако човек изкара пари с фотография, участието в конкурси също е загуба на време. Аз например предпочитам да науча нещо ново или да направя някой проект и да спечеля пари, пред това да си губя времето с подобни изяви. Така че, къде ни води това? Кой участва в конкурсите? Явно комплексирани хора, който търсят одобрение и оценяване от другите за да се почустват по - добре. Или за да могат да мрънкат после и да пълнят форумите с комплесирани и злобни коментари, когато не се класират както искат. Затова имаме такива конкурси, такива комисии и такива автори! Както се пее в една песен, "Всичко се връща!".


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Han_Solo   
Дата:   16-09-11 11:41

Всъщност ако се загледате в някои филми на Тарантино ще видите че са направени с "цитати" или с директно намигване към този или онзи.
Всичко опира до начина по който е направено.

В случая се получи така че първо излезе директно прекопираната снимка, а после онази която е почти същата като тази от албума на Флойд и се получи засилване на реакцията. Аз я видях на изложбата, видя ми се интересна, но да си сложа ръка на сърцето не се сетих за тази от албума на Флойд.
Когато има директна база за сравнение нека тогава да съдиме доколко прилича и доколко не. По спомени - доста но все пак нека бъде качена изложбата пък тогава да "режем глави" защото е лесно да сбъркаш - на всеки се случва, но е много трудно да кажеш "извинявай, сбърках"

В случая Димитрина е сбъркала, но се съмнявам дали трябва да се извинява тук, мисля обаче, че тя трябва да се извини на организаторите и това което тя напише да бъде качено на страницата на Фотоваканция защото те са тези които са поставени в неловка ситуация от нея - както беше написано по-горе дете ненавършило пълнолетие не носи тази отговорност която носят родителите

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nirval   
Дата:   16-09-11 11:50

[shtrak] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: asahi   
Дата:   16-09-11 13:02

Ех, Неделчо, как с лека ръка подведе всички под общ знаменател и направи генерално заключение. Завиждам ти на размаха.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: deusex   
Дата:   16-09-11 13:10

nedelcho, конкурси се организират по цял свят и е хубаво да се случват, именно заради признанието, а не заради наградата.
Според теб, ако нямаше парична награда, а само една диплома, дали щеше тази история да бъде по различна? Не. Защото проблемът е принципен.

А и практиката показва, че участието в конкурси е доста плодно занимание. Ако от 100 картинки 10 са плодни - супер, пак ще има смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: chukov   
Дата:   16-09-11 13:16

Мисля, че много добре се получи с фотофорум ситуацията.

Ако не получават гласност подобни случки, ако не се борим заедно срещу тези явления, после само ще мрънкаме как в България се награждават определени хора от нагласени журита и така ще си останем с мрънкането.

В конкретния случай съм 100% убеден, че журирането не е нагласано, просто са подведени членовете на журито. Но развръзката е достойна и именно гласността около нея ще завбъдеще ще бъде като обеца на ухото както за участници, така и за хората, които журират конкурси.

100 пъти по-добре е отколкото да се премълчи.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: chukov   
Дата:   16-09-11 13:23





Публикацията е редактирана (16-09-11 13:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nedelcho1   
Дата:   16-09-11 13:56

Ако човек се събужда и си ляга с фотография и си умира да участва по конкурси съм съгласен, че мнението ми не е валидно. Но всеки човек, който поне малко живее в реалния свят и се сблъсква всеки ден с неща като да си напазарува за ядене или да си плати сметката за тока, или да се чуди как да си намери пари за бензин и ремонт на колата, или да купи учебници на детето и т.н.(разбрахте идеята), за всеки такъв човек (а това са мнозинство) фотографията е просто хоби, доставящо голямо удоволствие и развличащо занимание за почивните дни. Нека не бъдем прекалено идеалисти за Човекът артист с главно "Ч", чиято единствена мисъл в живота му е да Твори шедьоври и да вижда дълбокия смисъл в изразяването на вътрешния си Аз. А кажете ми сега, в ролята на нормални хора, които не си изкарват парите от фотография, за какъв чеп ще ви е да участвате в конкурси? Човешкото съперничество и мерене на пишки винаги ми е било забавно (особено ако става въпрос за хоби). Какво ще ми донесе този конкурс ако спечеля? Одобрението на сeбеподобните ми? Душевен оргазъм? Пари? Ще се почувствам велик?! Ха сега де!

Все пак за да не съм съвсем краен, заради хората които съперничат помежду си, участват в конкурси и заради "войните" между феновете на различните марки, заради всичко това донякъде имаме такъв прогрес на фототехниката и всичко това за все по - малко пари! Така че, огромно ДА на конкурсите и типа мислене който стои зад хората които ги организират и участват в тях![smilie24]



Публикацията е редактирана (16-09-11 14:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   16-09-11 13:59

Неделно, чещо генерално сбъркано има дълбоко в теб [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nedelcho1   
Дата:   16-09-11 14:06

Защо? Кое е сбърканото? Всеки има право на мнение и то е не по - малко валидно от мнението на всеки друг (стига човек да не е луд или да има техническо доказателство за грешното му мнение).

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   16-09-11 14:10

Да имаше смисъл да ти обясня, а то просто ми стига и едната констатация [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: kacho_bg   
Дата:   16-09-11 14:13

Неделчо, много ми се иска да попитам какво мислиш за изкуството, културата и за нуждата на някои хора да създават. Ама да създават неща, които не се ядат, с които не се обличат хора и не се поправят коли... Къде им е мястото на тези хора? Пред кого да показват резултата от дейността/работата си (а не хоби, независимо ти как го класифицираш и дали го правиш след работа или целодневно). Пред кого се доказват, къде е тяхната арена и фотоваканция и конкурсите като цяло не са ли интересна арена за тях? Или интересната арена е тази, на която се доказваш пред работодателя си, за да ти увеличи годишно заплатата със стойността на инфлацията?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nedelcho1   
Дата:   16-09-11 14:16

Да, създаването на изкуство и консумирането му има своето място в духовното развитие на човек, но не и участието в конкурси.

То Леонардо Да Винчи или Рембранд само в конкурси са участвали и така са станали известни! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: kacho_bg   
Дата:   16-09-11 14:18

Ясно, само хора като Леонардо Да Винчи и Рембранд създават изкуство. След тях има още 50-тина, но те вече на са живи. Вече няма живи изкуствоведи. Конкурсите ги поквариха [smilie18]

Аз се предавам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   16-09-11 14:18

Хайде стига с тези лафове от миналото [smilie7]
Особено като ми кажат: той дядо ти само на климатик е карал каручката...

Всяко нещо си има времето.
А всяко време си има и своите социални сфери...

Ти като див консуматор и материалист... за чуй Уй си губиш времето в този форум? Пари ли ти дават... какво? Къде е смисълът според теб?
И тем подобни...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nedelcho1   
Дата:   16-09-11 14:21

Просто ги дадох като пример! Това не означава че са единствени! Днес също има много добри творци във всички сфери, от музика до художествени произведения. Но това не означава, че са тръгнали от участия в конкурси.

Както и да е. Сигурен съм, че всички които пишат в тази тема са много по - духовни хора от мен, а и по - начетени! [smilie24] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nedelcho1   
Дата:   16-09-11 14:24

За navy: Ами аз не си го губя бе [smilie3] . Виж колко публикации и коментари имам откакто съм се регистрирал тук [smile] . Смятам, че мога по - добре да прекарвам личното си време, отколкото да пиша коментари по форумите и да участвам в безмислени дискусии.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   16-09-11 14:25

Да де, ама какво печелиш от тези коментари, къде ти е изгодата, а?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: satyno   
Дата:   16-09-11 14:30

Някъде 1980 година сестра ми, тогава седмокласничка, участва в ученически фотографски конкурс, където заедно със собствените си диапозитиви представи и един кадър на дъга, сниман от мен от покрива на блока. Вече не мога да си спомня чия е била идеята. Спечели трето място общо за всичките си кадри - взе кожена папка и други дреболии. Родителите ни разбраха за конкурса когато взе наградата. Даде ми папката и я размятах в студентските си години, но този спомен още ми носи горчив привкус.
Всички можем да си направим изводи от случилото се на фотоваканцията, без да изпадаме в обиди един към друг, ако имаме различни мнения.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Alex-dan   
Дата:   16-09-11 17:55

Абе странно ама и аз мисля като Неделчо. Единствената цел на конкурсите, разбира се напълно логична и оправдана е да спечелиш нещо материално, да те забележат, което пак да доведе до това и т.н. :) Това, че като творец задължително трябва да получиш собствено удовлетворение, че си номер 1 и си натрил носовете на конкуренцията ми е малко странно... Все едно снимаш само за това...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   16-09-11 18:05

искренно и лично [smilie5] [smilie18]

Сърцераздерателни истории средна скорост 16-17 години .

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pefoto01   
Дата:   16-09-11 18:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  14  15  16 ..  19  20     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »