Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  12  13  14 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  66  67     всички  напред  последна
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   08-12-10 18:17

Ма що всички са решили, че макрото е точно 1:1!?

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: ivenchev   
Дата:   08-12-10 18:20

не са важни панталоните ...
важно е сърцето
което тупти в тях



уууууууупсссссссс, обърках темата [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: junkpaper   
Дата:   08-12-10 18:25

aldygreen добре де, аз още не мога да си го представя това с обръщането. моля те дай ми един нагледен пример за обръщащ пръстен и как точно се монтира.

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   08-12-10 18:33

Те ти те

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   08-12-10 18:37

junkpaper
пъстена вероятно е с байонет за твоят апарат и с адаптори за различните диаметри обективи. И се получава за твойте цели дето искаш да снимаш буби. 65-та на канон е най-добрият обърнат обектив! Така Сподели Каспар с мен във фотосинтезис. И гледайки снимките на ИГОР от девианАрт въобще не се съмнявам в способностите му ама и цената си му я бива 2600лева + 5-6хилки за 5Д марк 2, 22МГП
и кроп да направиш пак ще изкараш цял билборд[smilie7]

Йорданов е прав, макро не се снима само с микро обективи, но само те правят възможно увеличението на буболечки по-малки от "сантим" Макро категорията не свършва само с буболечките в едър план. Макрото може да бъде част от сграда с размери 2-3 метра. Според зависи това склуптора колко голями е направил ангелчетата или демонични създания окичени по катедралите на земята[smilie5]
снимайки ги с теле-обектив може да направиш прекрасни макро снимки[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: junkpaper   
Дата:   08-12-10 18:41

iordanov да, дотам стигнах и сама :) сега остава въпроса какъв обръщащ пръстен би станал на Olympus Е за обектив 77mm...



Публикацията е редактирана (08-12-10 18:42)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: aldygreen   
Дата:   08-12-10 18:44

junkpaper Иди в профила ми, там и ма една снимка на обърнат обектив, в основата се вижда обръщащият пръстен, отпред (т.е. върху байонета) е сложен предпазен UV филтър. Иван Рилски от Левчето е сниман с този обърнат обектив. Обръщащ пръстен може да ти изработи Слав (Slav61), направил го е невероятно точно.

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: dikimee   
Дата:   08-12-10 18:45

Ползвай тоя с някое ОМ обективче, 50-ките май са с 49мм резба.

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: ivenchev   
Дата:   08-12-10 18:48

да'н убъркати резбите, еййй ... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: dikimee   
Дата:   08-12-10 18:56

Малко вероятно, ама къде се слага - отпред или отзад - тва може да се обърка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: ivenchev   
Дата:   08-12-10 19:00

зависи къде навъртиш тиксото ... [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   08-12-10 19:33

Дотук стигна ли [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: aldygreen   
Дата:   08-12-10 19:34

junkpaper Щом си с Olimpus, кроп фактор 2, на първо време не ти е нужно нищо, за да почнеш да снимаш макро с новичкия ти обектив. Мащабът е 1:2.7, ама на кропка 2 бубите ще изглеждат два пъти по-големи.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   08-12-10 19:41

Обръщащ пръстен си остава един отчаян ход, за нещо инцидентно да снимаш.
Карай си с обектива, ако толкова ти се прище увеличение, вземи си една 50-ка на М42 - 30 лв, пръстени на М42 - 10 лв и преходник към тяло Олимпус /ако има де, не знам колко струва/. Всичко това ще ти струва има нема 50-60 лв. Ако искаш да станеш яка мацка, замени пръстените с мехче и цената ще набъбне с 20-тина лева, а увеличението ще е потресаващо. Ако не ти е достатъчно да си яка мацка, а искаш да си истинска мадама - купи си микроскоп [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: ivenchev   
Дата:   08-12-10 19:46

а ако искаш да си гран дама - фърляй фотките и накарай някой да ти купи "girl's best friend" ... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: rusinov   
Дата:   09-12-10 09:49

Малко цвят :)


https://photo-forum.net/static/site_pics/183/s_1291840950_DSC_5761.jpg





Публикацията е редактирана (09-12-10 09:50)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   09-12-10 09:56

rusinov
За галерия абстраткно[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: rusinov   
Дата:   09-12-10 10:05

Защо? Снимката си е съвсем истинска макро фотография на капки [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: junkpaper   
Дата:   09-12-10 10:56

iordanov не е никак приятен този сайт, егаси оформлението[smilie5] ... намерих едни други материали :) а относмо меховете и М42 - не бързам. първо да се науча да снимам с този обектив, после ще си правя експерименти.

dikimee [smilie24] като се появи в наличност в софия, ще отида до павилиона да пробваям.

rusinov а тази ти снимка просто я обожавам :)

aldygreen пак имам затруднения с изчисленията - кроп факторът как се отразява на мащаба, със и без обръщане?

ivenchev аз и така съм си почти гран...[smilie18] а какво е girl's best friend ?

[thankyou] благодаря на всички за съветите и помощта :)



Публикацията е редактирана (09-12-10 10:57)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: ivenchev   
Дата:   09-12-10 11:09

Автор: junkpaper
Дата: 09-12-10 10:56

ivenchev аз и така съм си почти гран...[smilie18] а какво е girl's best friend ?


Публикацията е редактирана (09-12-10 10:57)


"почти" си е само и единствено почти ...

за "най-добрия приятел" ще те оставя да си помислиш ... (и не мисли за онуй за което си мислиш)[smilie5]


БТВ: последните ти "вицове" са ужасни ... [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   09-12-10 11:12

RUSINOV

а това макро ли е?
щото съм го снимал със 60-та[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: gpi72   
Дата:   09-12-10 11:12

още малко цвят

http://image76.webshots.com/176/8/3/73/2977803730104990993DVSMKD_fs.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: rusinov   
Дата:   09-12-10 11:23

Маймуно,

Фотографии на обекти в едър мащаб (1:5 до 1:20). Терминът „Макрофотография” обикновено се използва за снимки заснети в много едър план или от много малко разстояние, снимки направени в натурална величина или дори по-едри от заснетия обект.

Тоест не, не е макро твоята снимка. И престани да се правиш на остроумен. Разбрахме, че ти и твоята 60-ка сте макроекипът на форума. Че откакто е отворена темата, вместо да я обсъждаме и да показваме фотографии, единственото, което се случва е да коментираш и критикуваш всяка снимка, качена тук. Светът на макрофотографията излиза и малко извън рамките на твоето виждане, да знаеш. [smilie19]



Публикацията е редактирана (09-12-10 11:27)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: junkpaper   
Дата:   09-12-10 11:24

ivenchev може би и аз съм ужасна :) а подобни коментари предпочитам на ЛС, да не занимаваме хората.
мисля си за диаманти, за какво да си мисля, класиката си е класика. но това не я прави по-малко скучна.

ако мога да си обърна Ом-чето 50мм хич нама да се занимавам да го правя със сигмата, още веднъж мерси за идеята dikimee

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: aldygreen   
Дата:   09-12-10 12:00

junkpaper Две думи за кроп фактора и мащаба:

Мащабът показва съотношението между реалния размер на обекта и размера на проектирания образ върху сензора. В твоя случай той е 1:2.7, което означава, че 27мм. се проектират на сензора като 10мм.
На ФФ сензор с размер 36мм. х 24мм. тези 10мм. заемат по-малко от половината от височината на кадъра.
При твоя случай (Olimpus) размерът на сензора е 18мм. х 13.5мм. и проектираният образ на обекта, с размер 10мм. ще заема много по-голяма част от кадъра.
За да постигне същия кадър с EOS 5D, фотографът трябва да използва специализиран макро обектив с мащаб 1:1.35.
Можеш спокойно да започнеш да снимаш с новия ти обектив и макро. Всички останали маймунджолуци, пръстени, обръщания, можеш да оставиш настрана за сега, няма да ти трябват.
Очаквам да ни зарадваш със снимки.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  12  13  14 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  66  67     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »