Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  19  20     всички  напред  последна
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: shampoanta   
Дата:   15-09-11 10:06

Tais [smilie24]
някакво табу има явно ,затова не мож ги видим [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boink   
Дата:   15-09-11 10:32

не разбивайте детската психика на детето автор на снимката с фасовете и маргарина.

нали това за детската психика се повтори в първите 5 страници 10 пъти най-малко.

вече няколко пъти снимката бе наречена чалга, тъпа, пошла, и за фейсбук че неставала....

не му ли разбивате на детето психиката?

толкова ли сте двулични?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: drakula   
Дата:   15-09-11 11:03

Аз имам прост въпрос четейки всичко това - снимката изцяло резултат и самоинициатива на детето ли е или майката има пръст. Защото това са две коренно различни постановки. В единия случай имаме детско желание за съревнование, погрешна постъпка, може да се проведе един поучителен разговор и това е всичко. В другия случай е доста по комплицирано. Там мотивацията е доста неморална и буди много повече въпроси за досегашното творчетво на родителя дори. Докато не се даде ясен отговор на този въпрос ще има подозрения и приказки. Или по стар нашенски тарикатски обичай, ще се покрием и ще си мълчим докато всичко отмине и се забрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: ksietta   
Дата:   15-09-11 11:32

:) Следващата година осигурете още по-голяма награда, може да се организират и конкурси мис мокра фланелка, както и да се поканят Милко Калайджиев и Ивана. Хората, които наистина се вълнуват от фотография, биха се задоволили и с една малка пластика като награда. Явно приоритетите са били други.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: mladenov   
Дата:   15-09-11 11:36

Докато не се даде ясен отговор на този въпрос ще има подозрения и приказки. Или по стар нашенски тарикатски обичай, ще се покрием и ще си мълчим докато всичко отмине и се забрави.




Много точно казано![beer] [beer]

Аз бих добавил...или докато Админа не "забърше" темата!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: admin   
Дата:   15-09-11 11:43

Защо да я забърсва? Ако не беше Фото Форум тези неща нямаше да получат гласност.
Нищо не се забърсва ако няма грозни обиди и простотии.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: elrisha   
Дата:   15-09-11 11:59

Ако започнем да вадим всички прекопирани снимки...половината Б-автори ще трябва да се самоубият.Виждала съм с очите си как го правят,както и такива,които старателно проучват какво точно се харесва на масовата публика и снимат целенасочено за да оберат награда или да натрупат рейтинг във форума.
Какво да кажа..тъжно е накак..ама факт!
В крайна сметка,дори и признати публично,сигурна съм,че отвътре все нещо ги гризе..може би.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nikkin   
Дата:   15-09-11 12:02

Много точно казано, Дракула. Но това са неща които трябва да се случат в семейството и дано стане по най-добрия начин и за детето и за майка му. За да няма трайни последици и всичко да си дойде на мястото.

Иначе Фотоваканция 2011 беше много добре организирана! Наистина си починах, запознах се с нови хора и научих много неща :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boink   
Дата:   15-09-11 12:22

The second thing that the Giant tells Agent Cooper is........



- The owls are not what they seem.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: niro   
Дата:   15-09-11 12:37

Припомняйки си в последствие това:

"Малки участници: Тази година успоредно с основния конкурс ще бъде проведен такъв за деца до 16 годишна възраст. Техните снимки ще бъдат журирани по еднакви критерии, но отделно от тези на възрастните. И за двата конкурса журито ще бъде едно." ................
........."Награди за малките участници
Малките участници във Фотоваканция 2011 ще се борят за една голяма награда, осигурена от Canon България - EOS 1100D DC kit",

мисля, че журито малко е превишило правата си. Журито е извикано и му се плаща да оценява фотографиите на акредитираните участници. Дори да има предложения от тяхна страна, не могат да променят правилата на конкурса. Все пак това са решения на организаторите, може би и на спонсорите. И това са неща, залегнали и утвърдили се толкова години във ФВ. В журито ще идват и ще си отиват много хора, всеки може освен оценяването да си дава и предложения за ФВ, но дали да е така наистина... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: tonyboy79   
Дата:   15-09-11 13:15

Ел едва ли. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: navy   
Дата:   15-09-11 13:32

Всяко чудо за 3 дни [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Han_Solo   
Дата:   15-09-11 13:37

Поздравче [smilie8]
http://www.youtube.com/watch?v=Ai5u53L3Rcg

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pumabg   
Дата:   15-09-11 13:53

Аз пък се радвам, че има happy end ...
Всяка една от страните си е взела поуките в това съм убеден.
Всички хора правим грешки важното е да не ги повтаряме !
Искам да благодаря на автора на темата за това, че благодарение на него правдата бе защитена!
Даже смятам, че е редно от организаторите на Фотоваканция да бъде награден по някакъв начин. В крайна сметка точно благодарение на него се запази доброто име на конкурсът.
Аз съм много горд, че съм по някакъв начин част от това общество, което доказа, че може да бъде коректив. И Фото Форум, и Фотоваканция и голямата фотографска общност го доказаха!
По цял свят се краде, убива, лъже и плагиатства. Въпроса е че там всеки получава заслуженото за своите деяния
Ако всяка една злоупотреба в тази държава имаше такъв финал, както този тук нещата в родината ни щяха да са къде, къде по-добре...
Вървим в правилна посока убеден съм а хората е крайно време да се научим да поемаме отговорност и да назоваваме нещата с истинските им имена.
Само така се гради гражданско общество и само така можем да се уважаваме и да накараме другите да ни уважават!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: georgioiv   
Дата:   15-09-11 13:58

амин !

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pefoto01   
Дата:   15-09-11 14:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: elefant   
Дата:   15-09-11 14:24

Аз смятам, че достойният за награда кадър е на Александър Иванов. Няма копиране, всички които участвахме в създаването се наситихме с много настроение, каквато беше и темата на Фотоваканция 2011, а и публиката / в смисъл всички участници/, като най-компетентното жури, го удостои с най-истинската награда. За мен той е достоен автор , показал че може да снима и да се весели, а най-вече да бъде добър приятел!!! Сашо - ПОЗДРАВЛЕНИЯ!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pumabg   
Дата:   15-09-11 14:32

Аз говорех за наградената снимка и откраднатата идея ...
Другото е решение на журито, а всяко едно, което и да е то ще има своето субективно мнение, както и всеки един от нас. За това и не ги коментирам тези неща ...
Между другото е много хубаво ние българите да се научим освен да се критикуваме и да се похвалваме от време на време [smilie3]
Нали?


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: kacho_bg   
Дата:   15-09-11 14:35

Включвам се малко късно, исках ситуацията да улегне и журито да даде окончателен отговор. Отговорът ми касае и първоначалния въпрос на автора ѝ, а именно какво ми хареса и какво не.

Чудото не беше за 3 дни – беше за 9! Всеки, който беше на Фотоваканцията го знае. Времето беше невероятно, програмата пълна и разнообразна, имаше семинари и уъркшопи за всеки... ако е имало такива, за които не е имало достатъчно интересни занимания, то най-вероятно те нямат особено отношение към фотографията.

В програмата имаше семинари, уъркшопи и изложби за почти всякаква фотография – репортажна, травъл, портретна, актова, поставена („бездушна“, „хамериканска“ или както още си я наричата, тя си има последователи), подводна, wildlife... За 9 дни не мога да се сетя как програмата би могла да бъде по-натоварена предвид, че това е и ваканцията на много от хората. Изключение с уъркшопите прави само пейзажната фотография, но пейзажната фотография някак си не ми се струва групово занимание. Затова пък имаше изложби и презентации на пейзажисти.

Избора на Албена лично на мен много ми допадна. Имаше далеч повече ваканционна атмосфера от ММЦ, където ни чакаха да си тръгнем, за да затворят каквото беше останало работещо в комплекса. Новото място със сигурност провокира с нови места за снимки, нови търсения и собствената си атмосфера на запазен, просторен, зелен комплекс. На 20 метра от плажа има страхотна гора висока 20-25 метра, а на 10 мин. пеша е природния резерват „Балтата“. На разстояние пеша е Кранево, а Балчик е на 20 мин с кола. Не беше много хубаво, че всички сме разпокъсани из комплекса, но съм убеден, че всяка компания си беше в един хотел, както бе нашата според желанието за хотел/цена. За догодина може да е хубаво избора на хотели да е по-ограничен, за да сме по-близо един до друг и събитията в програмата.

Лекторите и журито! Негодувате или не за тях и селекцията им... имахме възможността да се запознаем не само с работата им от първо лице, но и със самите фотографи. Хареса ми колко различни неща ги интересуват лично и професионално. Затова ми хареса и селекцията им – бе разнообразна и интересна, не особено типична за българските ни разбирания за „добра фотография“. Сигурно затова има недоволни. Научете се да гледате по-надалече! Ще ви е от полза в бъдеще! Преживяното и наученото е много лично и персонално като опит, но всеки можеше да изпие едно питие и да поговори с тях на спокойствие. Къде безцелно, къде за фотография... бяха много отзивчиви и земни, нямаше бариери, нямаше наченки на различно ниво, нямаше го „ние колим, ние бесим“, споделиха всичко, за което ги попитахме, че и много повече. Колко от вас са сядали на маса с непознати фотографи и са се чувствали комфортно в компанията им? На фотоваканция ставаше някак естествено и с другите участници, не само с лекторите. За мен лично това е духът на фотоваканция и се радвам, че той присъстваше на събитието през цялото време.

Компанията на фотоваканция винаги е най-важна! Благодаря на нашата компания за емоциите, споровете, времето на плажа, времето на бара на плажа, времето в гората, времето през нощта, времето пред компютрите и критиката, времето, когато взаимно снимахме кадрите, които си представяхме и ни вълнуваха. Резултатът, е че от компанията имаше 2 снимки в селекцията на журито. Същото важи и за останалите селектирани работи... голяма част от тях са на компаниите, които се забавляваха искрено. Тук пак се малко връщам на духа на фотоваканция... Но това е фотоваканция!

Не ми хареса резонанса на така наречения epic fail... няма нищо епично, нищо огромно. Човек допуска грешки. Както журито, така и Зара и майка ѝ. Убеден съм, че всички биха постъпили по друг начин ако знаеха! А вече знаят... и със сигурност не искат да го бяха научавали по този начин. И за следващия път ще знаят. Но не само те, но и всички останали, които разбраха за проблема. На тази земя само човека от всички живи същества се учи от опита на другите. За мен случилото се не е огромен гаф, а важен момент в изграждането на фотографската култура в България, знак в много вярна посока.

Шапка свалям на Емо Трейман за организацията, защото знам колко усилия костват да се подреди по-малко събитие. А 8 дни са ужасно много време. Поздравления отново за него и за всички около него, които са му помогнали фотоваканцията да се проведе толкова добре и интересно тази година! Поддържай ентусиазма!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: geizy   
Дата:   15-09-11 15:11

Имам въпрос към artwall


Снимката с плувеца в пясъка Ваша ли е? Много интересна идея. Участвала ли е в 25-те селектирани снимки? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: __SpOO__   
Дата:   15-09-11 15:18

Имам въпрос към kacho_bg.

Какво трябва да значи и как да разбираме "...ако знаеха."?

Когато лъжеш някого ти не знаеш ли, че го правиш?

Като крад...взаимстваш изцяло чужда идея, представяйки я за своя ти не осъзнаваш и не знаеш какво всъщност правиш?

Предполагам, че и като си слагаш ръката в огъня ти е чудно какво ще се случи.

Или тук се набляга на момента, ако знаеха, че някой ще се усъмни във въпросният кадър и ще реши да порови из нета с цел да открие откъде би могло да е взаимствано?

[smilie21]



Публикацията е редактирана (15-09-11 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nirval   
Дата:   15-09-11 15:32

Моля,качете и останалите снимки,които бяха селектирани в изложбата на Фотоваканция 2011[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: nirval   
Дата:   15-09-11 15:36

снимката на мъжа-плувец с плувни очила в пясъка от номинираните във Фотоваканция 2011-не отговаря на качената тук-[smilie11] мъж с бяла кърпа...[smilie23]



Публикацията е редактирана (15-09-11 15:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: artwall   
Дата:   15-09-11 15:38

@geizy: не тази снимка не е моя...правена е през далечната 1975 за оформлението на албума на Pink Floyd "Wish You Were Here" - фотограф е Сторм Торгерсон...защо, да не би да е нещо познато?
и бъдете по-отворени не се крийте зад нови никове :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: rossko   
Дата:   15-09-11 15:42

Новата снимка победител в конкурса до 16 г. няма място в крайната селекция, да не говорим да бъде на първо място.
Ако е нямало по качествени фотографии, няма да присъдите първа награда.
Това сега е подигравка с труда на децата.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  19  20     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »