Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  19  20     всички  напред  последна
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: atrifonov   
Дата:   14-09-11 23:10

абсолютно[smilie24]

Този кадър и за фейсбук не става камо ли за награда от фотоконкурс[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: chukov   
Дата:   14-09-11 23:12

Май нещо не вдявате

това, че отпада снимката на Димитрина на дъщеря ѝ не означава, че следващата детска снимка отива в разпределението на наградите за възрастни.

Доколкото разбрах заради интересната идея в детския кадър е решено да влезе и да се състезава при големите. Но това не важи за второто място в детския конкурс.

Не е ли ясно това?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: gafa   
Дата:   14-09-11 23:12





Публикацията е редактирана (14-09-11 23:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: CanoniO   
Дата:   14-09-11 23:16

Чукич, ти преди да пишеш, тва чете ли го:

http://photovacation.org/news/76/


вътре пише:

· Наградата за участник до 16 години да бъде връчена на втория в класирането сред участниците до 16 години, а именно – Михаела Йорданова.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: atrifonov   
Дата:   14-09-11 23:18

chukov това е ясно, въпросът е в това, че този кадър е пълен шит и не става за каквато и да е категория, още повече детска

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: chukov   
Дата:   14-09-11 23:20

Естествено, затова не е нормално да има парична награда

Лично аз също бих го отхвърлил на момента от избраните кадри

Тъп и пошъл като идея и като реализация.
На това отгоре честно казано ми се повдигна

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Canon   
Дата:   14-09-11 23:22

CanoniO
Решението на едно жури е много висока отговорност, не толкова към наградените и участниците, колкото към бъдещите творби, творци и насоки за развитие на фотографията. Нагоре из постовете има разумни реплики в тази насока, за цикличното повтаряне на сюжети и обекти през годините, като шаблон.

Има си други области - сток фотографията, където това е дори правилно - там се търси многообразие на обектите и снимките /а идеята в голямата част от подобните случаи лежи на заден план или въобще липсва/

Ако за повечето форумци това сега е ситуация, по-страшното е да не стане тенденция.

Това примерно е само част от основанията, Бодиграфия, да не присъди награда през тази година.

п.п. Дими, специално поздрави Зара за разумното решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: CanoniO   
Дата:   14-09-11 23:24

стига ве бат' Генчо, тя фотоваканцията умира, ти за тенденциите си се запритеснявал[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: boxer   
Дата:   14-09-11 23:24

Няма ли още един кадър с въглищар и да се реши проблема.
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Canon   
Дата:   14-09-11 23:30

CanoniO
Споко, аз я помня от 80-те години и после, когато Фотоваканцията наистина беше умряла. В началото на 90-те.
Ама сега все още и е рано.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: asahi   
Дата:   14-09-11 23:32

Засег асамо онлайн гласуване от селектирана публика дава надеждни резултати.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Canon   
Дата:   14-09-11 23:39

Въпроса е кой точно "селектира публиката". И кой ще го избере пък да е точно той.

Но основно този, който назначава журито/селектира публиката и системата за журиране определя резултата.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: asahi   
Дата:   14-09-11 23:44

Публиката се селектира по критерии. Конкурсите на ФФ са показателни, защото в тях са изпробвани различни технологии на гласуване.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: CanoniO   
Дата:   14-09-11 23:45

Въпроса е кой точно "селектира публиката". И кой ще го избере пък да е точно той.

ми обикновено в живота, който плаща, той поръчва...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: CanoniO   
Дата:   14-09-11 23:46

където има пари, има интереси, има хора на хората, има доволни и недоволни. Нищо по-земно и човешко от това няма....

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Han_Solo   
Дата:   15-09-11 00:01

Canon написа:

> Въпроса е кой точно "селектира
> публиката". И кой ще го избере пък
> да е точно той.
---------------

Винаги съм казвал че документално кино няма защото който и да се хване да прави филм вкарва своята гледна точка... и филма не е 100% обективен
Така е и с журирането независимо дали е публика или специално жури... Сещам се за братя Стругацки - Времето на дъжда "...ами това е като демократичните избори - мнозинството е винаги за мръсниците..."

А това което е написано на сайта на фотоваканция
"Това решение бе подпомогнато от обаждането на Димитрина Василева, майка на награденото дете, която потвърди официалния отказ на младата авторка от наградите връчени и в конкурса на Фотоваканция 2011"

Съжалявам ама може да го повярва само човек който е забравил какво е да си дете. Аз съм на 41 и още не съм забравил - и грешките си и въсторзите от победите.
В тази ситуация аз не бих си позволил в никакъв случай да давам съвет но това което написа Диди тук не е правилния път на поведение... както не е и да се разпъва на кръст дете

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Canon   
Дата:   15-09-11 00:10

Asahi
ще ти спестя как 2 от 3-те единствени български снимки на двама автори, избрани в международен конкурс от 33000 броя, подадени и при това за награден фонд на конкурса от 50000 долара, тук са качени от години и оценени с 0 (нула) и 4 точки.
Снимките на всичките други български участници (в това число и моите) са отхвърлени.
Толкова за показателноста на квалитетността на А, Б, Ц и прочие ... публики.

Не е нормално, незрели в творческо отношение и без ясно формирана ценностна система да са почти 50 % от едно жури/селекция.
Това е както вероятността да хвърляш монета - 50% са верните попадения и още толкова грешните.
Както и с презрелите в творческо отношение.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: georgivelev   
Дата:   15-09-11 00:25

Хехе, снимката на награденото дете - пълен кич и чалга. Достатъчно за високо компрометираното жури. Каква ли е идеята на снимката и какво ли изобразява? И после бат Петьо Абаджиев ни говори за цветови баланс и хармония, Генчо Петков ни говори за перспектива, композиция и улавяне на момента.

Ми дайте аз да си снимам ай-мака, в комбинация с кофа за боклук, котка, употребен презерватив, и разпиляни хапчета. Първа награда ми е вързана 100%[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: zelda   
Дата:   15-09-11 00:45

ideqta na tazi nagradena snimka e malko preeksponirana,no nqma stranno,na vsi4ki mejdunarodni konkursi provedni v bg obiknoveno obirat lavrite bulgarskite u4astnici:


http://edyta.blogg.se/2011/august/moraira-del2-playa-annat.html




Публикацията е редактирана (15-09-11 11:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: pefoto01   
Дата:   15-09-11 00:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: mimnin   
Дата:   15-09-11 01:07

canon, не знам за твоите разсъждения за А Б Ц, но аз по-яка изложба от тая на Фото Форум на моста лятото, не бях виждала, пък ти си говори за незрели-презрели, фиапи-миапи, салони-малони и нагласени балони[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   15-09-11 07:15

Фотоваканция ,трябва да махнете наградената снимка от "детския конкурс" или това е някаква шега!?

Момчета не се излагайте повече ,още повече че председателя на журито ви е дванадесет годишен.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   15-09-11 07:35

Могат ли някъде из нета да се видят останалите снимки от изложбата ?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: Tais   
Дата:   15-09-11 07:42

Имам сериозни съмнения, че ще бъдат публикувани ВСИЧКИ снимки от изложбата...защото тогава скандалът ще придобие нечувани размери [smilie3] .



Публикацията е редактирана (15-09-11 07:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоваканция 2011 + VS -
Автор: jino   
Дата:   15-09-11 08:06

Що ве ,що да'н изплакнем очите [smilie5] .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  19  20     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »