Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  8  9  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  66  67     всички  напред  последна
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   01-12-10 21:52

"ОХЛЬОВ"


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: LKK   
Дата:   01-12-10 22:23

о-о-охльов
https://photo-forum.net/i/1350449



Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   02-12-10 10:19

iordanov
направих редакция на въпростната снимка щото писва да повтарям едно и също нещо[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: El_Fuego   
Дата:   02-12-10 10:21

И с какво редакцията ти е по-добра от оригинала?

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   02-12-10 10:29

Добро утро, маймун.
Хубава ти е снимката, погледът се плъзга с лекота достигайки основното. Приятни цветове, бе въобще как го излови тоя момент [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   02-12-10 10:31

LKK
охлюва седи като преекспониран в тъмните тонове[smilie18] шегичка[smilie5]

отвори симката отпусни погледа, какво виждаш[smilie11] аз виждам една бирена кутийка която е близо 1/2 кадър е, охлюва някъв ексесоар ли е към кутийката или тъмно прекспонирано продължение на бокето[smilie23] С к`ъв китак си го снимал[smilie5] не бих използвал квадрат за този кадър и въобще не става има някво неуместно напрежение което те кара уж да забелязваш охлЮва, но контрастиращото зелено на кутийката с фона повече дърпа вниманието. много не подходящо кадриране. По-скоро биха вмъкнал част от масата или това на което седи кутийката бих преместил апарата така че да изчистя фона(плътно зелено) или бих смачкал кутията така, че да оставя дъното да стърчи[ezik] и чак тогава бих кадрирал



Публикацията е редактирана (02-12-10 13:31)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   02-12-10 10:39

El_Fuego
прекадрираният охльов.
Във въпростният кадър има два кадъра като единият т.е. горната половина на вертикалният кадър даже няма фокус и излишно ангажира вниманието на зрителя даже безмислено. по скоро да беше качил охльова на върха на шипока щеше повече успешни кадри да направи. Моят кроп също е доста сполучливо но не прави чест на автора че не го е видял. Аз отдавна вече не кропя. Щото като реша да участвам в конкурси разни там пише минимум 3200 пиксела по дългата страна. И са обсолютно прави когато се отпечаква какво излиза знаеш ли.
Майстворство във фотографията е когато направиш кадъра още във визьора[smilie3]

Правилата са проверени, а не измислени!!!

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   02-12-10 11:59

Майму, я седни и синтезирай нещата, с илюстрации, композиция, ракурс, тоналност, цвят, контраст, и всичко там и дай да я публикуваме тук .
Тва сериозно.
И запомни!!!
охлЮв


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   02-12-10 12:17

хубав гущер[smilie5]
а, на кого искаш да публикуваш снимките там[smilie11]

ПП отивам да снимам[smilie5]



Публикацията е редактирана (02-12-10 12:28)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   02-12-10 15:14

Да нахраним Йорданов [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   02-12-10 15:28

Да нахраним Маймун


Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   02-12-10 16:37

Ми вкусна Мухоморка[smilie7] но като че ли прекалено много пространство има над нея всякаш целта е да гледам бокето с клончето, а не гъбката. аз лично бих изрязъл по голямата част от прозното простнаство[smilie5]



Публикацията е редактирана (02-12-10 17:12)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: junkpaper   
Дата:   02-12-10 17:22

бокето е интересно, заслужава си. не е нужно според мен една снимка да съдържа едно единствено привличащо погледа обектче, можеш да се разходиш из кадъра и по-далеч.

скучни станахте, хайде някоя снимка по-така :) какво могат макро-майсторите, има ли тук въображение или всичко спира до техника на снимане?

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   02-12-10 17:33

junkpaper
интересно е да има "въздух" в излишък когато има какво да покажеи, когато е част от кадъра, т.е. допълва го[smile]
В случаят Мухоморката се губи все едно не е на място[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: junkpaper   
Дата:   02-12-10 17:47

никак не ми се губи мухоморката даже, по-скоро бих искала да видя кадъра без тревичките, които са дошли пред гъбата на дефокус, ама бокенцето горе си е цяла заря, грехота е да се кропне ;)

а пък вижте какъв интересен автор, ама малко стиснат, само 5 снимчици качил... за сметка на това хубави (според мен)

тук



Публикацията е редактирана (02-12-10 17:48)

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   02-12-10 18:06

дам за да постигне тази голяма дълбочина на фокус-рязкост може само едно да е направил.
Снимал е с обърнат обектив да речем 50мм AF със много затворена бленда и резултата е на лице използвал е и светкавица каква незнам.
Лшото е че всички са мъртви[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: junkpaper   
Дата:   02-12-10 18:25

пеперудата и паяка на цветето не са

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   02-12-10 18:39

ето една останала муха от топлата есен.
Мокра муха.

Кадърът е кроп 1/2 бленда 8 баланс на бялото готова сцена Слънце.

разположил съм мухата в десният край. За по голяма динамика на неподвижният обект.
опитах се да докара неутрален фон да не отвлича внимание от "главният заподозрян" кацал на закуската ми[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: dikimee   
Дата:   02-12-10 18:49

С тоя пулверизатор си като автомивка за буболечки [smilie18] [smilie18] [smilie18]
А сега сериозно - с обърнатия обектив и много затворената бленда как се постига такава острота? Дифракцията няма ли да изяде всичко [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   02-12-10 19:07

Имах възможност да тествам във синтези-са обърната 50мм на отворена бленда някъде пазя фотките, опа сетих се за повреденият диск дето е при Величко[smilie2]
трябваше да отварям блендата щото нямах светкавица, а за затворени ламели си трябва осветление най-добре рингово[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   02-12-10 19:28

Първите ми Гъбки есента на 2008 година[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: iordanov   
Дата:   02-12-10 19:51

junkpaper мерси!
снимана е около час, имам доста варианти, сигурно и без тревички, и хоризонтален и вертикален и с простор и без.
Тази е най-слънчевата просто.

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: El_Fuego   
Дата:   02-12-10 20:28

Много ми е интересно, маймуне отворен, колко мъртви насекоми си виждал отблизо?

Можеш ли да опишеш и каква е разликата между мъртво и живо насекомо на снимка? Разбира се, когато не е легнало по гръб с вирнати крака, де, макар че и тогава може да не е мъртво.

Предлагам ти да ограничиш изявите си в област, където имаш някаква реална компетентност.

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: MauMyHa   
Дата:   02-12-10 20:44

El_Fuego
айде покажи ми ти колко то 5 снимки има живи г-н разбирач усещам ги с "чакрите" си тия неща[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: МакроФОТОГРАФИЯ
Автор: dreamer   
Дата:   03-12-10 01:06

Кил дем ол!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  8  9  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  66  67     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »