Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Няма очистване!
Автор: sirteo   
Дата:   30-08-11 15:41

Я кажете, от къде може да се намери в момента химически чист метилов алкохол? Пък аз ще ви кажа как се чисти най-добре филтъра :)

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: aeobs   
Дата:   30-08-11 15:42

Не съм чел темата, но най-добра работа върши четка на статично електричество.
Всичките най-ефикасни методи и как се прилагат може да се види тук:
http://youtu.be/iRW9AmDPqr0?hd=1

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: sirteo   
Дата:   30-08-11 15:43

tantris, какъв по-точно спирт имаш предвид?

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: mugen   
Дата:   30-08-11 15:43

LensPen SensorKlear [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: tantris   
Дата:   30-08-11 15:47

аптекарски

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: ZENON   
Дата:   30-08-11 15:58

Аптекарския е към 95% чистота, с което си гарантираш разни отлагания по матрицата.
Има 99.9% чист спирт, ако чистиш със спирт, търси такава чистота.

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: tantris   
Дата:   30-08-11 16:04

Спирта за четката, не за матрицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: sirkhann   
Дата:   30-08-11 16:34

tantris- аптекарския спирт е такава г*вня, че нямам думи. Плюс това имаш страхотен шанс да отмиеш покритието на филтъра отпред...

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: mbs   
Дата:   30-08-11 16:48

Ползвам това:
http://www.photopavilion.com/i/products/Accesories/Cleaning_kits/SKL1_SK1A_700x450.jpg

Когато погледнах първия път през лупата се уплаших - с невъоръжено око всичко изглежда ОК, но през нея е съвсем различно. След първото чистене сензорът стана като нов.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: boyanb   
Дата:   30-08-11 18:20

прежали некой лев и иди при зентекс [smilie5]

аз останах доволен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: digitalgab   
Дата:   30-08-11 19:00

Откъде идва праха, само от смяна на обективи ли? Взел съм един преходник за М42, алуминий но почернен с прахова боя. Мисля си, тази боя да не вземе да пуска частици? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: J0R0   
Дата:   30-08-11 19:35

Абе не знам защо не вземат на УСБ-прахосмукачките да им слагат и по един накрайник за чистене на оптика и матрици.
Защо трябва да е толкова сложно, флакон с газ, обратна тяга...

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: GenaDP   
Дата:   30-08-11 20:04

Щот като засмучеш мощно, всичката прах околовръст ще се навре вътре в апарата заедно със засмукания въздух.

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: cicomanco   
Дата:   30-08-11 21:11

Има лепенки на грийн клийн който определено вършат работа с упорито местещи се прашинки!
Платинум нещо си беше...не си спомням![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: simbon4o   
Дата:   30-08-11 21:18

Сервиз и после пазиш повече, а за блендата - наистина ползвай ND, ти и сам можеш да си прецениш колко силно! Ще стават по-добри кадри съм сигурен понеже на 22-32 няма обектив който да не омаже от дифракция. Доколкото ме запознаха, праха си намира местенца на много места особено на телата които нямат прахо и влагозащита. После огледалото го разхожда. А в камера роу/лайтруум има възможност да си почистиш всички кадри наведнъж с малко корекцийки според сниманото де.

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: digitalgab   
Дата:   30-08-11 21:40

За да не чистите, първо си пазете апаратите и като сменяте обективите внимавайте или пък не ги сменяйте толкова често. Освен ако сте профи и качеството ви е първа грижа.
Който тръгнал от филма, трябва да си смени навиците.
Обикновеният турист върви по селската улица, накичен с деселера, от време навреме минава някое автомобилче и вдигне прахуляка, но на нашия не му пука, обектива готов със свалена капачка и без филтър и така. Какво да очаква накрая, да е чист апарата ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: GenaDP   
Дата:   30-08-11 21:59

обектива готов със свалена капачка и без филтър

Тъй, тъй... И праха - през лещите - и направо на матрицата... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: digitalgab   
Дата:   30-08-11 22:02

Ами всеки ден така и сменяй обективи и на матрицата, освен на останалото. И като имате повече обективи, какво можете да очаквате в задимена расторантска зала по време на сватбата?
Впрочем въпроса е не как да се предотврати, а как да се премахне замърсяването. [smilie25]



Публикацията е редактирана (30-08-11 22:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: kkkolelo   
Дата:   30-08-11 22:05

Жоро напълно те разбирам, и аз съм луднал в последно време ...

От моя опит основна грешка, която допускаме, е че тръгваме по най лесното, то е и най достъпно ... само със шпатолите на Green Clean-a, a трябва първо да прахосмучем, а после мокро и сухо ... Иначе кал до колене, и хубави лекета и петна, и става по сложно. Вчера си взех и комплекта LensPen SensorKlear ... нямам категорично мнение, но матрицата е виждах идеално чиста, а беше ликьосана при бленда над 20 (че и при 11) Тъй като в събота яко е прахосмучих, днес с двете шпатоли на Green Clean-a си изчистих най после К7 ... останаха малко ликета съвсем в края, на тъча ... Сега зареждам и батериите на к100 и се надявам да го приведа във образцов апарат [smilie5]

Гена, бутилката която предлагаш за колко почиствания ли, как да кажа ... колко даяни [smilie8] Вчера минах през офиса, но нямаше налична ...

Иначе таманих със силиконови тръбички от системи и прахосмукачка, като преминаването от големия диаметър на прахосмукачката към малкия на системата го направих с малка бутилка от мин вода ... залепиха и се бузките ... [smilie5] , трябва да вида за силиконови тръбички с по голям диаметър и по маломощна прахосмукачка ...

И чистенето най добре в банята ... най малко прах във въздуха ...

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: mitkomitashki   
Дата:   30-08-11 22:07

Да те питам, може би вече си пробвал, ама водил ли си апарата на пароструйка?
Ако случайно не си, ще стане гарантирано. И прашинка няма да остане.
Мога да ти препоръчам добри автомивки. Само кажи на момчетата
да го пуснат на по-високо налягане да е сигурно, че ще се изчисти праха [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: autosvet   
Дата:   30-08-11 22:10

Тоз последният със 7Д-то май не знае с кой се ебава [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: mitkomitashki   
Дата:   30-08-11 22:30

написа:

> Тоз последният със 7Д-то май не
> знае с кой се ебава [smilie18]

Не се ебавам [smilie18] Отговарям в духа на този форум [smilie5]
То се е видяло, че тук освен спам и упреци, друго няма,
та затова [smilie5] Какво да се прави.

Явно тук всички са с малки обективи и избиват комплекси,
та и почти нормалните изтрещяват след повече престой [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: victory13   
Дата:   30-08-11 22:39

темата изненадва, но леко... и преди се е повдигал въпроса, като отговорите вървяха предимно с насмешка...
сега жоро се оплака, и се оказа че доста хора страдат [smilie11] ... а някои се предават [smilie11]
първо да благодаря на зентекс, преди около 2 години ми изчисти апарата... повече не съм ходил, защото си купих е2, кърпи, шпатулка за кроп, голяма пинсета... чистя почти редовно, щото сменям обективи, а напоследък постоянно променям и броя на екстеншъните [smilie18] ...
това чистене горе, дето жоро е дал, е ужасен резултат... не знам как е постигнат [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: J0R0   
Дата:   30-08-11 22:50

Благодаря на всички писали в темата.
Благодаря и на предложилите почистване, на не е там работата.
Не е въпроса някой друг да ми почисти апарата, защото само след 2-3 дни ще е в същото състояние, че може и в по-лошо.
Обективи сменям често.
На мнение съм, че апаратът е предназначен за снимане, а не да си го пазиш в стерилно шкафче.
Резултатите от почистването не са чак толкова зле, като сравня какво беше преди това.
При нормално снимане, тия прашинки изобщо не личат на кадъра... а като видях матрицата на апарата на жена ми (тя е фоторепортерка и по сто пъти на ден сменя обективи на улицата), моята ми се стори направо като извадена от завода.

Но все пак ще пробвам някакъв комплект с четчица. Струва ми се най-подходящо за залепнали прашинки. Щото тампоните само ги мажат и разнасят.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Няма очистване!
Автор: deniac   
Дата:   30-08-11 22:52

Искам само да подхвърля, че ако си с 5Д първата версия, е добре да не прекаляваш с жуленето по лоу пас филтъра (това над матрицата), че може да ти се наложи да купуваш нов такъв филтър.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »