Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: mugen   
Дата:   31-08-11 15:49

Между другото тоя адаптер не изглежда никак проста работа.


https://photo-forum.net/static/forum/2011-08/fyii6895.JPG


http://a.img-dpreview.com/news/1108/sony/NEX5N/NEX-5N---LA-EA2-Phantom.jpg





Публикацията е редактирана (31-08-11 15:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Hotsnail   
Дата:   31-08-11 21:15

Explorer а какви обективи искаш ако 16 ти е широко, а 24мм дълго?

20мм точно ли ти трябва...ми има поне два зума дето го покриват, а за твъридте докато пуснат 20-ка ще мине малко време. 35, 85, 135, 200 ще са преди това със сигурност.

55-200 освен, че е по-лек и компактен е 3 пъти по-евтин от 18-200. Ок за теб това може и да не е важно ама не всички могат да извадят 1600 лева за обектив.

За vg10 не пуснаха ли софтуер за peaking? Със некс 5 аз изключвам аф-а за да снимам видео. Ако не си забелязъл аф-а непресанно хънтва напред назад за да държи на фокус и това се вижда на фул хд. Тоя проблем го има и при панасоник. Ама на Сони със peaking-a ръчния фокус на видео е детска играчка и става доста добре - поне със 18-250 (за алфа) и 18-55 - та няма хънтване.

За адаплтера с фазов аф вече си видял. Тоя мисля ще реши и проблема с хънтването - за фазов аф не ти трябва това хънтване да държиш фокуса.

Вг10 май е любителска камера т.е. Електроника на некс-5 с повече опции за видео и по-малко за фото....и на двойно повече пари. Хубаво е че имаш всички насройки за видео, при некс-5 трябва малко повече ум да излъжеш апарата.

Аз основно на размера, екрана и функциите на некс се кефя.



Публикацията е редактирана (31-08-11 21:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Hotsnail   
Дата:   31-08-11 21:27

Nex-5n изглежда все по-добре.

Сезора е обновена версия на 16мп-ия сензор на д7000, а55 с още по-малко шум и повече детайл

Цената е като на некс-5

Има визьор като опция - идентичен с 7-цата не като при панасоник и олимпус недодялано подобие на визьор (тия дето се боцкат като опции ги правят кьопави не знам защо)

А сега се оказа че с новия адаптер има финна настройка на фокуса!!!!!! А55 и а580 нямат, май а65 също няма. Обаче некс от 5-та серия има.

тоя апарат ще е супер як ако може човек да се примири с липсата на стандартна обувка за светкавици.

Пп новата светкавица на сони за некс получава много позитивни ревюта т.е. Ако ви трябва проста мигалка на апарата дето може да отразява в тавана 5-цата е точния апарат.



Публикацията е редактирана (31-08-11 21:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   01-09-11 12:09

http://www.vestlending.com/div/Sony-NEX-5N-Handbook.pdf


Ето цялото ръководство за 5N

Много добра машинка. Вижте 129-а страница!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: s_dyakov   
Дата:   01-09-11 12:50

Хех.. пак се върнахме с 5 години назад.

Тъкмо бях свикнал с идеята че при безогледалните камери няма фронт фокус и бек фокус и не са необходими такива отживелици като микро аджъстмънти [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   01-09-11 13:00

Това е за A-mount адаптера [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   01-09-11 20:18

Да то е ясно за Е обективите фокуса цепи косъма всеки път.

А най-добре е когато няма АФ. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-11 19:48

http://www.youtube.com/watch?v=_YemKW-5zKc&feature=player_embedded


Много готина е 7-цата. Ще си има и нивелир [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   02-09-11 19:53


https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/elzl5359.JPG


http://www.dslrmagazine.com/images/stories/Ferias/IFA-2011/IFA-Sony/MSF_IFA_NEX_7_Noise_AAA.jpg



Не е мнго ясно колко информация носи този много ранен тест за високо исо....ама до 3200 изглежда не губи много много детайл.

a това е някакъв опит за първи впечатления

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   03-09-11 13:24

ХАа още един малък детайл от страница 110-а на ръководството на НЕКС-5!

Оправили са положението със ползване на светкавици и ръчни обективи. Има вариант да се изключи компенсацията в live view (т.е. дето апарата се опитва д апокаже експозицията). Това е супер когато се ползва светъл обектив през деня - понякога апарата си мисли че ще прекеспонираш и ти покзва бял екран докато искаш да фокусираш, макар да е ти е ясно че ще затвориш блендата след малко (при некс-5 това има как да се излъже ама за сметка на други готини екстри).

Другото е че може да с еползва в студио където нормално апарата ти показва експозицията без светкавица т.е. чернилка.

Да добрата новина е че и в 4-те нови апарата това е оправено.

A са напълнили и с други екстри 5-ката - program shift (бяха го махнали преди 2 години Сони, явно са чули безкрайното мрънкане за тая супер яка опция - аз само тъй снимах на минолтата, А300 и А700), повече програмируеми бутони (те няма много ама 2 повече си е бая), заключване на експозицията отделно от фокуса. НЕКС-5 ще стане апарата с най-много функции на бутон [smilie18] [smilie18]

Въобще 5-цата изглежда акто много много добър апарат.

Дано му сложат опцийка за палене на нормални светкавици...не трябва да е толко трудно



Публикацията е редактирана (03-09-11 13:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   05-09-11 09:07

NEX-5N е страшно за цената си [smilie10]

Направо ще закопае NEX-7 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   05-09-11 13:54

The bottom line is that Sony improved the 5 series and the 5n is an easy recommend as well as the best bang for the buck in the NEX line. At $699 with lens, I have to ask myself..” For the money does it get any better than this? The answer to that is NO!”

The Sony NEX-5N Digital Camera Review – A Monster full of features!

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-11 22:13

Тая 5-ца ще промени пейзажа.

Това е невероятно. Първата 5-ца се уляха да я плюят и се продаваше като топъл хляб.

А тази като гледам какви хвалби са тръгнали от всякъде ще стане страшно.

Картинката му е поне едно поколение по-добра от всичко друго дето се продава на АПС-Ц сензор в момента - 7Д, Д7000, К5, К7, NX200 по избор не стават дори за конкуренция, mikro 4/3 като GH2 отиват в класа сапунер директно.

Сигма и Тампон ако искат да продават обективи най-добре да запретнат ръкави и да настройват линиите за много Е обективи [smilie18] [smilie18]

Аз вече се зачудвам дали да чакам 7-ца. Много ми се искаше 7-ца ама тоя апарат е супер як и на половин цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: dikimee   
Дата:   05-09-11 22:22

Мен ми е жал, че когато дойде време да си сменям апарата (защото съм техноманиак), единствения избор ще е Олимпус... или чудовище с 40 мегапиксела [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: Alex-dan   
Дата:   05-09-11 22:24

Тая тема все ми прилича на лафа "Кирил и Методий, и брат му"...

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-11 22:36

алекс лека нощ.

Не е полезно за фенове на никон

dikimee 5-цата е 16МП, колкото и Д7000. Ама някак тоя път Сони по-добре са настроили сензора.

Ако случайно друг никонец припари. Отворете снимката в ляво е кропче от Д7000 в дясно 5н и двете на исо 3200


https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/kuht0792.JPG


http://www.dcgambits.com/albums/album17/D7000_vs_NEX_5N.jpg



ПП И друг път съм писал че НЕКС-5 допълва отлично големия фотоапарат. Има адаптери за всякакви системи вече. Никорите прекрасно стоят на НЕКС. Та няма нужда от раздори - зза пилци и спорт когато трябва АФ Д7000 или 7Д, когато Ви се снима видео или просто за забавление - НЕКС. Тя цялата система е замислена да допълва ДСЛР-а, не да го премахва.



Публикацията е редактирана (05-09-11 22:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: mugen   
Дата:   05-09-11 22:47

hotsnail, ако снимката е за шум са еднакви, просто Никона не е на фокус.


Иначе аз си мисля, че от Sony ще пуснат едно Hot-shoe адаптерче дето да им се бута отгоре като допълнителен аксесоар за нексовете без, незнам как не са го направили още. [smile]

(в смисъл няма да останат предимства много за NEX-7)



Публикацията е редактирана (05-09-11 22:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: next_time   
Дата:   05-09-11 22:59

Абе нямам идея какви поколения и какви картинки гледате, ама аз поснимах с некса, поснимах още малко и .... пак се върнах на филм да доизчакам технологичния напредък да си свърши работата като хората.Та сега го ползвам само за видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-11 23:00


https://photo-forum.net/static/forum/2011-09/pelw8682.JPG


http://karaatanasov.info/pics/test3200-D7000-NEX5N.jpg



Не е от фокуса мугене. Тоя път апаратчето кърти много ужасно много. То е неземно добро.

Много ми се иска да видим на DxO теста - ще се окаже със сигурност сред най-добрите кропчета ако не се окаже - просто най-добрия сензор до сега.

Никона просто хрупа детайл като побеснял сравнено с НЕКС-а (а до преди 2 седмици беше най-добрия [smilie24] )

От Сони са направили някакви чудеса. Да не повярваш. [smilie18]

А ако видиш онова ревю дето си пуснал той целия апарат е неземен.



Публикацията е редактирана (05-09-11 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: rewer   
Дата:   05-09-11 23:08

Абе мани ги тия Нексове ,Самсунг е истината .Сони отдавна ни цакат само заради марката.С тия безогледалки ще съсипят пазара на сапунерките.Тази система винаги ще бъде за бекъп/аматьорска.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-11 23:31

@next_time сигурен съм че и най-кьопавата ти лайка изкъртва всичките електроники. [smilie24]

@rewer прочети ревютата. Рано им е още на Самсунг - въпреки че и аз мнго им се кефя и на Панасоник също. Панаосник и сони според мен водят с няколко обиколки в момента. Сони определено не "цакат" - виж цените им - в момента няма по-евтини апарати и са доста далеко пред чисто любителски.

@mugen дано пуснат някакво адаптерче за мигалка. Нищо не е и ще си взимат по 100 кинта на парче.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-09-11 23:42

Hotsnail Сони-то просто има много агресивно шумоподтискане редувано от шарп.
Това довежда знаеш ли до какво?
До това ,че такива ламерчета като тебе се радват ,че няма шум (нищо ,че няма и детайл и артефакти от шарпене)

На снимката с манекена Никон определено имат много по-равномерно зърно и повечко детайл.
Сони са омазали зверски.



А на Алекс мога да му кажа ,че 105вр наистина е мега пръчката за портрети чак ми е странно как не го разбра до сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   05-09-11 23:52

pd гледам буквичките се четат на примера от НЕКС а не се четат от Никона. На манекена в косата с некс има детайл, а на никона не - ако погледнеш тия косми до лявото око никона ги е изял напълно с равномерното си зърно. На манекена виж и миглите - на никона където са с по-финна резолюция се сливат и няма детайл.

Това с буквите и косата не става от шарпене ПД. Става от по-малко шум в началното изображение.

Ти снимаш птици и знаеш какво е на 3200 да ти е изяден детайла не се прави на малък. Виждал си и снимки с олимпус и там яко шарпят и подтискат шума именно за да създадат илюзия за детайл, ама на 100% там детайл няма има едни неприятни ръбове. На Сонито не виждам ръбове.

Инак по кожата в областите без детайл Сони са оставили повечко шум - никна са помазали яко там и това води ш...и като ПД да пишат подобни неща.

Както и да е ще видим и още тестове. Imaging-resource не веднъж са давали хлъзгави примери.

ПП "ламер" некак не ми се струва подходящ език



Публикацията е редактирана (05-09-11 23:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-09-11 00:00

Чакам си равчетата аз да ти кажа чесно.
Особено за 24мп сензор.

След 2-3 месеца ще е много по ясно.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7 и малкия му брат NEX-5N
Автор: hotsnail   
Дата:   06-09-11 00:04

А това е ясно преид да има РОУ и добри конветори си чешем езиците.

Тия примери са от 16мп НЕКС-5н - това е сензора от миналата година явно с подобрения. От 24-ката мни се иска некс-7 да видим без полупрозрачното огледало.



Публикацията е редактирана (06-09-11 00:06)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »