Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: karan4o   
Дата:   27-08-11 15:50

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Пиша рядко във форума, повече се смея в него. Всеки си има мнение по дадените въпроси. Не съм от хората, които искат да спорят. По-точно бях такъв, но искам да се науча да се примирявам. Спорът не носи никаква полза.

... жив и здрав и ти!
... и да си намериш картата!
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: ludiakolio   
Дата:   27-08-11 16:17

Няма две мнения,това не е спор.Много ми е интересно,ако професионалистите имат възможност да си щракат птици,спорт и всичко останало с нещо с размерите на НЕКСА и качеството на ФФ - кое ли ще изберат?
Тези размисли за марките много се натъртват,тук говорим за практичност и ефективност.Сони се доближава все повече до истината с намаляването на размерите,но не и за сметка на качеството.Ако се огледаме на пазара,това е много индивидуален подход за всеки клиент.Скоро ФФ камерите на Канон,Никон,Сони и др. по едно килце телцето и още две обективчетата може само да са част от историята на фотографията и да си ги гледаме с носталгия като ги изкараме от шкафчето.Просто в днешно време е важна технологията в камерата толкова колкото и обектива.Сони не случайно гонят Цайса за стъкла,за да затворят кръга.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: ludiakolio   
Дата:   27-08-11 16:50

Малко инфо за камерката и как изглежда в нечия ръка.

http://www.letsgodigital.org/en/30384/sony-nex/[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: kapitancho   
Дата:   28-08-11 17:56

hotsnail,
това, че Сони няма липсиии... леко не е съвсем така. Сони доста понаваксаха, но все пак има още празнини за запълване.

Твърди:
Никон има 10.5 фишай.
Канон и Никон имат 14/2.8, макар че са стари и можем да ги игнорираме.
Канон и Никон имат 24/1.4, при Сони е малко по-тъмен - 24/2. Въпреки това, можем да го игнорираме.
Канон има 50/1.2 и 85/1.2.
Канон и Никон имат 200/2.
За супертелетата няма какво да говорим. Там Никон и особено Канон са с обиколка напред.

Зумове:
Сони има 16-35/2.8, Канон има 16-35/2.8 и 17-40/4. Никон пък имат 14-24/2.8!!! и 16-35/4.
За кроп Никон има 12-24/4 и 10-24, а Канон 10-22. Сони май имат Тамрон 11-18.
Никон имат 24-120/4, Канон - 24-105/4. Сони?
Освен Никон, 200-400 вече и Канон имат.
Тилт/шифт - Сони чували ли са за това нещо? Канон и Никон имат 24/3.5, 45/2.8 и 85 (90)/2.8. Канон имат и 17/4.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: mugen   
Дата:   28-08-11 18:01

Като имат голям праз, тва като в детската градина малко, чичо има тва, аз имам онова и т.н.


Ся може би тряя да почна да изреждам ко имат Сони ама няма [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: kapitancho   
Дата:   28-08-11 18:19

Mugen,

писах това, във връзка с едно смело твърдение на Хотснейл отпреди 2-3 страници.

Иначе Сони имат в повече един 135/1.8, спрямо 135/2, както и 18-250. С малко условности, можем да добавим и 16-80, който е малко по-светъл от аналозите.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   28-08-11 20:24

Това са глупости и 3-те системи имат пре достатъчно обективи.

Става дума, че напоследък Сони напускаха бая нови и хубави обективи. В някой отношения по добри от тези за никон или Канон - за различни модели има липси при никон и канон и сони. Ама Сони пускат по 4-5 обектива на година. А колко пускат Никон - 2 най-много?

Ако ровиш из архивите за стари стъкла дето не се произвеждат със сигурност има поне няколко минолти за всичките варианти дето спомена че може да има липса.

специално широки и фишове при сони има виж моделите. Пък има и доста добри Минолти G от преди това.

Та тия глупости вече станаха смешни. Има си избор достатъчен. Има и какво ново да се добавя разбира се. [beer]



Публикацията е редактирана (28-08-11 20:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: jivkojj   
Дата:   28-08-11 20:40

Абе вие съвсем откачихте покрай тая сапунерка [smilie18]

Ама Сони пускат по 4-5 обектива на година. А колко пускат Никон - 2 най-много?


2009 – 7 lenses
2008 – 7 lenses
2007 – 7 lenses
2006 – 3 lenses
2006 – 5 lenses
2004 – 2 lenses
2003 – 2 lenses


За и 10-та и тая год. не ми се търсят, ама пак си излизаха регулярно, поне аз се сещам за няколко, без да съм ги следил особено

[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: the_drug   
Дата:   28-08-11 20:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: jivkojj   
Дата:   28-08-11 21:45


И? Ти си си ги купил всичките? Или само тези , които са ти нужни? И, ако не е тайна, те са?


Това в каква връзка питаш? Ако все пак си махнеш сони-очилата, убеден съм, че ще видиш че това е отговор на Ама Сони пускат по 4-5 обектива на година. А колко пускат Никон - 2 най-много? Или може би твърдиш, че hotsnail си е купувал по 4-5 обектива на година? [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   28-08-11 21:57

Виж какво правят еуфорията и бирите... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: the_drug   
Дата:   28-08-11 22:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: Alex-dan   
Дата:   28-08-11 23:03

jivkojj просто искаше да докаже каква глупост е написал hotsnail вие се направихте на ударени [smilie5] mugen говори за детска градина и след малко ще пусне някое друго гифче как Рой Сони натръшква всичкото марки [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   28-08-11 23:13

Смешни ставате никонци - бива бива комплекси, то вашето не се трае....

Да разведрим малко ето ви снимчици със Контаксово Цайсче 90мм с НЕКС. Пожелавам и на никонците да можете да сниманте някой ден с хубави обективи (чакам фул фрейм безогледалката от Никон).

https://picasaweb.google.com/108932183055258509379/ZeissContax90


Ето тука един пример за боке - има една друга тема за това колко хубаво боке прави Сигма [smilie18] [smilie18] [smilie18]


https://lh5.googleusercontent.com/-QpjjNlWXJ8Y/TlqHbThBRlI/AAAAAAAANf8/vCYaKdVyR5U/s1600/DSC05892_Dx


За пълен кеф в пикаса уеб я зумнете на 100% в-ху чашката и това е макс бленда 2.8.

Мисля, че ще пълни добре 50МП фул фрейм този Цайс, ама тази година ще се задоволим с кропка 24мп

ПП Вижте как канонци вместо да говорят глупости по форумите пуцат сватби [beer] [smilie18]



Публикацията е редактирана (28-08-11 23:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: the_drug   
Дата:   28-08-11 23:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: marlboro   
Дата:   28-08-11 23:25

Нексовете са върха!!!!

най вече заради възможността да снимаш със старите качествени обективи... ВСИЧКИ ОБЕКТИВИ ПРАКТИЧЕСКИ!!!
Споменах ли че И ВИДЕО МОЖЕ ДА СЕ СНИМА С ТЯХ????


тук много хора им е кофти че трябва да сменят системата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   28-08-11 23:25

ето ви и снимка с презрения 16/2.8 обектив. Има ли Никон да може изкара подобна картинка от апарата директно, а?


https://lh3.googleusercontent.com/-J4PbwcauVTQ/Tlk8tEatM0I/AAAAAAAANck/WFiu1B7F600/s912/DSC05729s.JP



Публикацията е редактирана (28-08-11 23:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: marlboro   
Дата:   28-08-11 23:31

Като изключим манията към ефектите/дефектите на филма, нексовете ( е - и другите безогледалки, ако не сте претенциозни към картината :) ) подриват снимането на филм лайка формат според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: detlene   
Дата:   29-08-11 00:07

По принцип не се включвам в такива теми но, marlboro, кое подриват нексовете? Снимането на филм лайка формат? Ти знаеш ли колко голямо изображение можеш да отпечаташ от филм лайка формат и колко от файл от некс? И то да е само това.
Разликата между 24х36 и 23.4х15.6 разбираш ли я?
Разбирам, че това е тема на ултраси и няма нищо лошо в това. Хубаво е когато хората се радват на техниката, която са си купили. Но все пак нали пишем във фотографски форум, стига с тия изцепки. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-11 00:12

detlene не искам да те обиждам ама малко филми могат да докарат резолюцията на НЕКС-5.

Не е кой знае какво НЕКС-а ама на потребителско ниво дава мног повече от филм.

Да по-големия формат има значение за картинката. Ама има и паричен въпрос - ако нямаш пари за лайка м9 - какви други опции имаш?

АПС-Ц е сносен поносим компромис. Дано пуснат НЕКС-9 или никон изкарат фул фрейм безогледалка. Страхувам се обаче, че и тя няма да е 899 лева ами ще е към 5 пъти по-скъпа.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: detlene   
Дата:   29-08-11 00:28

hotsnail, не виждам защо трябва да се обиждаме. Вярвам, че не съм обидил никой с това което съм написал. И не съм искал да го правя.
Що се отнася до другото, което си написал, честно казано съм забелязал, че си от най-изявените сони ултраси във форума и съм сигурен, че каквото и да пиша няма да успея да те убедя, че некса няма как да дава повече от филм. Още повече, че аз не снимам на филм и наблюденията са ми само от приятели, които снимат на филм. А и не снимам с некс и няма и да снимам.
Не ме разбирай погрешно. Много хубаво е това, че ти си доволен от твоето сони и то те кара да се чувстваш щастлив. Това е прекрасно! [smilie24]
На мен лично сони не ми допада. Ако трябва да съм откровен мисля, че трябва да разстрелят всичките си дизайнери. Разбира се това си е мое мнение. То не пречи на много хора да се чувстват щастливи със сони.
И понеже на тоя етап не мога да си позволя лайка М9, си снимам с никон и се чувствам щастлив. [smilie24] [shtrak]
Идеята ми беше, че крайните изказвания звучат нетрезво. Още повече когато са необмислени.

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: hotsnail   
Дата:   29-08-11 00:32

А то все пак за забавление е форума. Освен това може да се научи нещо.

За обиждането виж другите Никонци как се хвърлят, то....как да не им отвърне човек.

Инак съм съгласен, че хубави снимки на филм със сигурност могат да са много напред от апаратче като некс-а.

Ама за моето ниво на умения мисля, че цифрово тяло има по-добър шанс, да направи свестна снимка. Ако не за друго прави повече снимки за дадено време и пари та статистически увеличава шанса да се получи сносен кадър.



Публикацията е редактирана (29-08-11 00:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: detlene   
Дата:   29-08-11 01:32

hotsnail, за да ме разбереш ще ти дам пример.
Виждал съм сканиран филмов кадър лайка формат, който беше около 30 мегапиксела. Самият файл беше около 100 mb. Гледайки го на 100% изображението е около метър на метър и 50, 150 dpi. Същото изображение съм го виждал отпечатано 120х90. Беше перфектно!
Как мислиш, некса дали ще даде повече?
Това е просто пример според възможностите на скенера и опит да ти разкажа историята дигитално. [smilie24]

Няма как некса да подрива снимането на филм. Това е смешно просто.

На фокус.[shtrak]



Публикацията е редактирана (29-08-11 01:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: ludiakolio   
Дата:   29-08-11 08:37

И аз преди ги сканирах тези 35мм филмчета с такава резолюция и качество.Само искам да почертая,че проявяването и сканирането ти отнема доста повечко време като цяло от това да свалиш картата и да се радваш на снимката,пък и при едно такова детайлно сканиране филмът трябва да е перфектен за да не се видят разни чертички или точици(личен опит - не съм имал една поза на филм,сканирана с висока резолюция и да няма поне един дефект на кадъра).Тук все пак говорим за отношението практичност/качество/цена.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Дойде истинския фотоапарат nex-7
Автор: didesignbg   
Дата:   29-08-11 08:57

Искам да го видя този лайка филм дето ще изкара резолюция колкото 24 мп камера пък била то и последният изтърсак на Сони. Съмнява ме много хора да ползват Technical Pan. Волокин, къде си?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »