Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: simbon4o   
Дата:   18-08-11 21:12

ревюто в дпревю :) поне сравнението в роу впечатлява доста. Много добре контролиран е шума, би се конкурирал с много стари фулфрейми.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: serjy   
Дата:   18-08-11 21:46

The E-P3 uses a JPEG tone curve that's essentially the same as the E-P1 and E-P2 before it, and is also used by the E-5. It offers approximately 3.3 stops of highlight range, with a fairly gentle roll-off at the top end (which means that highlights don't clip too abruptly to white). In this it's subtly different from the E-PL2 or Panasonic G3, both of which are a bit more contrasty at the very top end and offer fractionally less highlight range. However it lags a little behind the best of its competitors such as the Sony NEX-5, which offers a full four stops in the highlights.

това и в пен1 се забелязва още в джипег и мен лично ми е много приятна тази настройка на изображението. дори и да има прегаряния те сядят меко и приятно и не дразнят. мноо мразим кофти изгорело [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: kirilius   
Дата:   18-08-11 21:59

P3 vs Leica M9

[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: nikste   
Дата:   18-08-11 22:10

Чакам го от месец тоя Олимпус. Бяха го дабавили в онлайн магазина на Фотосинтезис и пише "Очаквайте скоро". Това скоро вече се проточи почти месец. Няма го и във Фотопавилион, като там го добавиха в онлайн магазина си преди седмица.

И сега се чудя къде е проблема: в това, че сме последна дупка на кавала и в България ще дойде, когато в западните държави се наситят на фотоапарата и почнат да гледат към наследнука му или проблема е в представителя за България, който не си дава много зор да доставя навреме такива неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: skate_bg   
Дата:   18-08-11 22:35

хора да ви питам сега PEN PL1 заслужава ли си или трябва да вземам по скъпия PL2 ?[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: джъмбо   
Дата:   18-08-11 22:46

в синтезиса на попа има П3 и ПЛ3 и 12/2

колкото до теста лесно личи че макар едното да е с 24 а другото с 12 то дофа на 24 е доста по-плитък

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: serjy   
Дата:   18-08-11 22:47

като картинка всички пенове са почти еднакви, гледай кой какви опции предлага и прецени до колко си струва разликата.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: skate_bg   
Дата:   18-08-11 22:58

Мерси ! Защо обаче PL2 P2 са толкова различни едното няма свектавица другия има ?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: джъмбо   
Дата:   18-08-11 23:03

хаха както отбелязах в в мини ревюто най- сетне топ модела на пен се снабди със светкавица [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: nikste   
Дата:   18-08-11 23:04

Джъмбо, те ми казаха, че ще бъде отразено веднага в сайта, в момента, в който го имат в магазина. А вчера питах и в магазина на Витошка и ми казаха, че още го нямат. Сигурен ли си, че го има на попа?

Да добавя, че ЕП3 го имат още от преди 2 седмици на Витошка, но с обектива 14-42 мм което не е много изгодно.



Публикацията е редактирана (18-08-11 23:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: Magnifico   
Дата:   18-08-11 23:07

nikste, като цяло Европа по-късно получава доставките и то на квоти, защото с пеновете търсенето надвишава предлагането, поне в Азия. А апаратите се правят в Азия.
Тъй че, Олимпус България по-скоро са с вързани ръце, едва ли им е в интерес да бавят или да се мотаят.


В Азия пеновете са голям хит /EP-3 е по-продаван от Никон D3100/, а Олимпус като марка апарати със сменяема оптика е на втора позиция, като бранд, с 23,5% пазарен дял - плътно след Никон /26,51/, малко преди Канон /22,4/ и доста преди Сони и Панасоник.
Източник - BCN Ranking
http://bcnranking.jp/news/1107/110720_20545.html


[shtrak]



Публикацията е редактирана (18-08-11 23:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: джъмбо   
Дата:   18-08-11 23:12


http://prikachi.com/images/691/3709691C.jpg



да речем че преди час и половина ги имаше и двата заедно с 12/2


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: джъмбо   
Дата:   18-08-11 23:16

нямам спомени някога пен да се е продавал само боди....

а иначе новия 14-42 е доста по-добър от стария

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: nikste   
Дата:   18-08-11 23:29

Виждал съм и само боди, което е крайно неизгодно. Утре ще отида и ще видя и ако наистина го има го взимам

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: swan_   
Дата:   18-08-11 23:31

Аз днес взех един кит. Утре ще поснимам и ще кача снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: nikste   
Дата:   19-08-11 10:49

Джъмбо, оказва се, че си в грешка. Единственият Олимпус ЕП3, който имат е този, дето е изложен на Витошка и е с обектив 14-42мм. НЯМАТ абсолютно нищо друго. Не ходих до магазина, а се обадих.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: джъмбо   
Дата:   19-08-11 10:54

може сутринта някой нетърпеливец да е минал през попа и да е взел 3 ката но вчера до 21:30 си седеше кротко на витрината с китовата мазачка

а колкото до епл 3 то снимката която съм линкнал по-горе е снимана с него и с 12/2 така че... малко трудно да ми каже някой че няма нещо при положение, че съм снимал с него минути преди затваряне на магазина

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: nikste   
Дата:   19-08-11 11:32

Аха, значи да отида и да си купя използван обектив [smilie25]

Иначе има вероятност фотоапарата да си стои там, а от магазина да не са в час, когато са ми говорили какво имат и какво нямат в наличност. Явно ще трябва да отида лично да проверя

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: джъмбо   
Дата:   19-08-11 11:36

ау голяма драма обектива бил използван... колко ли кадъра му остават живот

нещо много петъчно го подкарваш

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: nikste   
Дата:   19-08-11 20:40

Ходих в магазина до попа и имаше само Олимпус ЕП3 с обектив 14-42мм, което пак казвам, че е крайно неизгодно. С 200 лева отгоре взимаш и обектива 40-150мм, но го няма още този кит.

От новият обектив 12мм нямаше и помен. Истинско чудо е било, че си го видял и тествал.

Обаждах се отделно във Фотопавилион и бяха скептични дали ще дойде до края на месеца. Стигам до извода, че останалите китове на Олимпус ЕП3 със съответните обективи ще пристинат в България средата на септември. Отново сме изостанали с няколко месеца!

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: джъмбо   
Дата:   19-08-11 20:50

ето ти топла снимка от преди 5 мин... не знам къде си гледал

http://www.prikachi.com/images/256/3713256U.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: nikste   
Дата:   19-08-11 22:24

Абе нещо говориме на различни езици. Убеден съм че такъв фотоапарат не видях изложен на магазина на попа. Два пъти обиколих, ако съм го пропуснал явно наистина е станало нещо странно. Понеже няма причина да ме лъжеш, особено с тази снимка :) утре ще отида пак и този път ще питам. Не питах, щото ми писна да ми казват: не знаеме, може би другата седмица, сигурно другия месец и подобни. Да не говориме и че се обаждах преди това.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: джъмбо   
Дата:   20-08-11 07:36

лични впечатления


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: serjy   
Дата:   20-08-11 09:43

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от новия PEN - EP3
Автор: serjy   
Дата:   20-08-11 17:32

джъмбо, я да те питам, то че е подобрена скоростта на фокуса - подобрена е, но ме интересува дали шътър-лаг-а е намален до степен да не се усеща, щото в е-п1, фокуса си е приличен, не е светкавичен, но приличен, но шътър-лаг-а е голям и това дразни най-много.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »