Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: На прага на занаята
Автор: BreeZolanski   
Дата:   12-08-11 00:13

Ее страшно ви благодаря на всички събудихте ми желанието още повече!!!!!![cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: chipsy   
Дата:   12-08-11 01:04

В demonoid.me има страхоно много неща в тази насока.
Силно препоръчвам One Light Workshop на Zack Arias, както и една книжка Understanding Exposure.
Ако ти трябва покана за демоноид дай си имейла на лични и ще ти пратя.
Успех ти пожелавам [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: asahi   
Дата:   12-08-11 01:46

"Ама ... както и други биха ти препоръчали (направо се учудвам как още никой не е) С остатъка до 900лв посети някой курс по фотография за начинаещи... "
Не се чуди - много бачкам тези дни.

Курс [smilie24]
После друг, семинари, уъркшопове, пленери, четене, питане, експерименти, главата в стената, после със стената по главата и така... (на)нататък.

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   12-08-11 01:49

И бабите на село през 1949 година ни пращаха от ОФ да учим фотография и добре, че нито една баба не се излъгаха, че кой знае, сега цялото село щеше да бъде с научени от курсове по-фотография - баби фотографки.
Важно е да имаш с какво да снимаш, а как да снимаш и сама ще се научиш.



Публикацията е редактирана (12-08-11 01:59)

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: asahi   
Дата:   12-08-11 01:50

Тъкмо няма да се различаваш от тълпата ентусиасти, дето снимат луната със светкавица [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: XiZoR   
Дата:   12-08-11 01:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   12-08-11 01:55

[smile] [smilie18] [smilie18] [smile] [smilie3]



Публикацията е редактирана (12-08-11 01:58)

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: BreeZolanski   
Дата:   12-08-11 02:53

Хаха ми даже и на мен ми се стори наобратно :д разбира се хубаво е да науча техниката на самото снимане, но търся фото от рано от преди началото за да имам добър старт а и надявам се след време прилични резултати :) а по темата за гърдите в 8 месец :д давам гаранция че не съм бременна, работа на природата са :д.. За книжките ще се възползвам от всичките ви съвети а къде да ги търся? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: chipsy   
Дата:   12-08-11 04:47

чукча писател [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: guesswho   
Дата:   12-08-11 10:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: мара   
Дата:   12-08-11 11:01

ми да направиме...аз мога такъв курс да врътна по фотография, че всички ще са доволни - всеки курсист ще знае повече от мене [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: Lalinda   
Дата:   12-08-11 11:05

Нищо не е така важно колкото това КАКВО ИСКАШ ДА КАЖЕШ СЪС СНИМКИТЕ СИ.

Иначе, и най-хубавия фотоапарат да си купиш, най-много да почнеш да правиш, както казва мара, ХУБАВИ СКУЧНИ СНИМКИ.

Можеш, като начало, да се въздържаш от посещение на фотоизложби У НАС, където хубавите скучни снимки изобилстват и не ти казват нищо, освен че авторите им са си купили хубави фотоапарати (но какво от това?), и да си купиш няколко чужди фотоалбума... и внимателно ги разгледаш.


Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: MauMyHa   
Дата:   12-08-11 11:09

BreeZolanski
Цъкаш на гугле пишеш D90 намираш най добрата оферта за около 900 лева после отиваш във фотосинтеис и купувар 50мм АФ 1.8Ф
и почваш да правиш порттрети на съочениците ти[smilie7]
Няма време за губене[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: vuzhy   
Дата:   12-08-11 11:27

Аз бих препоръчал да се насочиш към Никон. Обективите за начинаещи на Никон са по-евтини от аналозите им на Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: Frida   
Дата:   12-08-11 11:39

"баби-играят-с-теб
Важно е да имаш с какво да снимаш, а как да снимаш и сама ще се научиш." Пфффффхахахах!

Тва малко като шопската мъдрост "Мене акъл ми не требва, пари ми требват".

Иначе съм съгласна с Лалинда, че едно от най-важните неща е КАКВО ИСКАШ ДА КАЖЕШ СЪС СНИМКИТЕ СИ. Въпреки че напоследък се убеждавам, че хората не са чааак толкова уникални, че да имат какво толкова ново да кажат със снимките си. Просто си припомняме доброто старо ... дано поне да е представено по нов или поне по добър начин. Те, така стават хубавите скучни снимки. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: BreeZolanski   
Дата:   12-08-11 12:27

Ами ще се постарая да покажа наистина нещо и да не бъда скучна що се отнася до предложениеъо за Никон не знам дали сега ще мога да си променя мнението хледах много неща в youtube за канончето ии един вид съм супер убедена че ислам точно него :) [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: мара   
Дата:   12-08-11 12:30

виж, истината е, че ученическите ЗАДАЧКИ, с които всеки се учи, са почти винаги скучни. но това няма значение. добре направеното скучно нещо даже не е първата крачка. то е предпоследната крачка. и тя се прави много, много пъти, като адски рядко се стига до последната. при тва - щастливи са тези, дето стигат и до предпоследната[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: n1x0n   
Дата:   12-08-11 12:34

Истината е, че от хората, които питат първо "Каква първа камера да си купя?" вместо "Каква първа книга да прочета?" - рядко стават добри фотографи. Надявам се да си от малкото изключения.

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: steeens   
Дата:   12-08-11 17:04

BreeZolanski написа:

> Хаха ми даже и на мен ми се стори
> наобратно :д разбира се хубаво е да
> науча техниката на самото снимане,
> но търся фото от рано от преди
> началото за да имам добър старт а и
> надявам се след време прилични
> резултати :) а по темата за гърдите
> в 8 месец :д давам гаранция че не
> съм бременна, работа на природата
> са :д.. За книжките ще се възползвам
> от всичките ви съвети а къде да ги
> търся? [smilie11]
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: steeens   
Дата:   12-08-11 17:05

Както казах в изчезналия ми предишен пост, няма как мъж да забременее. Още веднъж поздрави, че качи всички на шейната. [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: evelinster   
Дата:   12-08-11 17:15

Ходил съм на курса на Жоро и Бони. Имах най-скъпия апарат от всички курсисти, и снимах най-скапано от всички :) Трябва си талант и поглед.

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: MauMyHa   
Дата:   12-08-11 17:26

evelinster
[smilie5] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: tantris   
Дата:   12-08-11 17:30

Да, най-важното е какво искаш да снимаш. Но ако го обичащ истински, нормално е да го снимаш с най-добрата възможно техника[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: bpavlov   
Дата:   12-08-11 17:53


В темата има от много смислени съвети до пълни глупости.
Когато четеш съвет от някой, влизай му в профила и гледай какви снимки има там или в линка към личния му сайт, за да разбереш, каква тежест има съвета.

Относно записването на курс за начинаещи, моето мнение е, че е абсолютно задължително първо да поснимаш няколко месеца сама, за да ти се изяснят поне въпросите, които ще задаваш на курса. А след това се запиши. Само статистически да вметна, че 99% от тези, които дават акъл за курсове, самите те никога не са посещавали такива. Курсовете имат смисъл, когато са за напреднали, само така става някакъв смислен обмен на информация. Останалото става със снимане, малко четене и много гледане и анализиране на чужди снимки.

Моето твърдо мнение за твоя първи апарат е Никон Д5100 + 35/1.8. (не Д3100 и не Д90, също така не с китовия 18-55). Няма друг апарат в ценовия му диапазон, дори с +50% отгоре, който да може да му се противопостави като качество.

Отговори на това съобщение
 Re: На прага на занаята
Автор: chukov   
Дата:   12-08-11 17:57

BreeZolanski написа:

> Аха значи големите проблеми идват
> от изпускането.

Мдааа, много от големите проблеми идват именно от изпускането. Така е в живота
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »